Jak zvládáte s dítětem úklid? Pomáhá vám někdo?

helcah
6. říj 2008

Zdravím všechny maminky na mateřské dovolené (haha). Zajímalo by mě, jak stíháte s mrňousem běžný úklid domácnosti, praní, žehlení a občas větší práce jako je mytí oken apod. Najde se tu někdo kdo využívá třeba paní na úklid? Nebo se to dá zvládat v pohodě? Není třeba lepší ten čas věnovat sobě než uklízení?

kalo
6. říj 2008

helcah: my máme byt poměrně malý /3+KK/ a s úklidem občas dost zápasím..Přiznám se, že někdy mám doma pěkný binec...ale tak nějak zvládám...nejvíc věcí dělám večer po 8h, když malá usne.
.....Ale záleží na velikosti bytu (domu)...Kdybych měla veliký dům, tak bych paní na pomoc s úklidem určitě potřebovala....takhle se to dá a dcerce se věnuji na 100% 😉

bramburka
6. říj 2008

Já taky, ale musm říct, že uklízím po 8 večer a fakt jsem hotová, když v 9 ráno je tam stejnej čurbes. Pokud uklízím, už se většinou stihnu jen rychle vysprchovat... žádná vana, věnování sama sobě, někdy se při pohledu do zrcadla leknu! Když jdu večer cvičit, tak je doma binec. Mít prachy, tak si klidně nechám pomoct!

helcah
autor
6. říj 2008

My taky máme byt 3+1, jenže místnosti jsou docela velké a musím třeba každý den zametat plovoučku (máme světlou), tak 3x týdně vytírat, do toho ještě úklid koupelny, praní, žehlení. Mám červenou lesklou linku, takže ta se musí minimálně jednou týdně leštit aby na ní nebyly vidět otisky. Mám ráda pořádek a děsím se toho bordelu. No a večer bych si právě radši sedla s manželem ke kafi nebo dvojce vína nebo se věnovala sobě (myslím že po porodu se sebou budu muset něco udělat).No a ostatní kamarádky s miminkama si pořád stěžují že nic nestíhají, tak mám z toho trochu vítr.

berynka
6. říj 2008

První měsíce s malou jsem uklízela jen to nejnutnější. Tak od roka se s ní dá už zvládnout lecos, jen žehlení si nechávám na večer, nebo když přes den spí, aby se něco nestalo. O "paní na úklid" uvažuju teď před Vánocema... že bych si nechala umýt okna, máme ta stará paneláková, jak se musí rozšroubovat a s tím absolutně nemám zkušenost a pohled ze šestého patra mi taky nedělá dobře. A možná si nechám nějak vypucovat jádro. No, uvidím, jak to nakonec dopadne 😉 .

aponchie
6. říj 2008

ja mam 3+1 a stiham to s prehledem celou dobu pac me to desne bavi a navic jsem chodila 2xtydne k pani uklizet a zehlit za penize 😀

helcah
autor
6. říj 2008

A pomáhá Vám manžel s úklidem? Můj má pořád dost práce, takže bych ho nechtěla nějak moc zaměstnávat ještě doma. A zjistila jsem, že na Vánoční úklid si zve paní na úklid čím dál víc lidí. Ono taky kdo by chtěl trávit dva dny generálním úklidem že? No okna už teď naštěstí máme nová, tak mám pocit, že se mejou skoro sami. Ale ještě před pár týdny jsme taky měla starý okna a ty nešly vyleštit i kdyby nad nimi člověk strávil týden.

aponchie
6. říj 2008

muj manzel je polovicna baba a umi varit takze kdyz se mi nechce tak mi uvari,tudle pred tim nez sel do prace uvaril pac mi bylo zle,na nakupy jezdi rad,ale ja ho nenechavam pac by utratil pul majetku za blbosti 😀 ,po sobe zasadne neuklizi hadry ,ale pyzamo si hodi na postel ..aspon neco..vysava pac je to prej muzska prace a jinak co mu reknu udela a sam od sebe moc ne ,ale to je normalni 🙂

helcah
autor
6. říj 2008

Aponchie můj manžel mi vařil 2x když jsem nemohla ale tím stylem že jsem mu musela dávat rady: musíš rozbít vajíčko o pánev, přidat trochu soli, dolít vodu, nakrájet brambory apod. A jednou dělal topinky, ale to byly spíš podrážky. Ale zase je šikovnej na mužský práce - udělal skoro sám celou rekonstrukci baráku.

aponchie
6. říj 2008

no vidis to tak bud rada 🙂 nekdy se v nemoci daji koupit nadelane jidla a je to anebo zajit do restaurace nebo si zaplatit obed ze skolni jidelny a da se to prezit

skuli
6. říj 2008

Tak já mám problém vyžehlit a když vyžehlím,tak zase nejsem schopná to prádlo uklidit 😖 Naštěstí to už udělá nejstarší holka.Jinak mi uklízení problémy nedělá.Byt je malý,máme plovoučky v kuchyni a obýváku,tak každé ráno zametu,vytírám tak 2 týdně.Pokojík vysává holka a vždycky mi přibere i ložnici 😀 Jinak ten můj si neohřeje ani párek,ale vynáší koš,někdy umyje nádobí nebo zajde do obchodu.Ale dost mi pomáhá s malou,zajde s ní ven,okoupe,přebalí,takže si stěžovat nemůžu.

tlapicka
6. říj 2008

u nas je uklid uz na poslednim miste.
Uklizim jen, kdyz ma prijit navstev.... kdyz byla mala miminko, tak jsem vsecko delala jednou tydne, ale tedka tak jednou za mesic. 🙂 bordel v byte = stastne dite, radeji venuju cas sobe a uceni se nemciny... u klizenyho bejvaku clovek nic hmotnyho nema, tak to povazuju za zbytecnost. Manzel vysava kdyz zvlada...

Kdyz nezvladam, tak dame kosile do cistirny a zehlirny a hnedle mam casu, ze bych ho mohla prodavat, takze by me pani na uklid ani nenapadla....

berynka
6. říj 2008

Tlapicka, tak to já zase uklizeno mít musím a ve věcech systém... dává mi to pocit jistoty a v neuklizeném si ani neodpočinu 😅 . Treba nemám ráda, když s malou odcházíme ven a jsou rozkramařené hračky a jiné věci. Raději to poklidím, protože při návratu máme nákup, sundaváme oblečení a už by to zas bylo, jako když bouchne bomba. 😀
Manžel se do domácích prací nehrne, ani to po něm zvlášť nechci, ale oceňuji snahu... sám se nabídne, jestli nechci umýt nádobí a uklízí v domě, když přijde řada, společné prostory 😉 .
Nemusím muže, kteří si myslí, že jakákoli práce doma je znamení, že jsou pod pantoflem. Jo a taky jsou tací, kteří by nesnesli, aby někdo cizí (i příbuzný) u nich doma uklízel a jinak pomáhal. Manželce svým postojem nedají jinou možnost, než aby všechno zvládla sama 😒 . Ale sami nehrábnou.

sylvar
6. říj 2008

Tak my máme malý byt, takže neuvažuji a myslím, že i větší bychom zvládli.
Hodně pomáhá přítel, vaří, luxuje, nádobí umyje, nakoupí, s malou jde ven, postel ustele, okna umyje...já si stěžovat nemůžu...po porodu jsem nedělala nic, jen jsem koukala, jak kolem mě sviští 😅 a věnovala jsem se skoro jen malé, teď žehlím když malá spí nebo nespí,ale hraje si s tatínkem a neběhá mi u žehličky, malé vařím denně, jak oběd, tak večeři, vytírám denně několikrát,pač ta plovoučka je lapač a jde na ní vše vidět 😝 jak se malá nají, tak jsou fleky všude(pokouší se sama) nebo když jí hrozno, tak to je mazec 😝

johanda
6. říj 2008

já taky 2x neuklízím. Máme parkety, dlažbu a lino, jednou denně smetu seno (holt morče a malé děti), odmítla jsem jakékoli vybavení, které je potřeba leštit, vystavený porcelán a podobné pracholapky nevedeme. V policích jsou knihy, prach tedy vidět nejde 😀
Určitý problém je s kuchyní, kde se občas poněkud vrší nádobí, vyřešila by to myčka, ale jelikož budeme kuchyň stěhovat do jiné místnosti, nějak to vydržím tu chvíli i bez ní.
Luxuje a vytírá manžel, já likviduju jen lokální sajrajty.
Žehlím příležitostně a nikdy déle než 10 minut.
Paní na úklid by se mi teda hodila při mytí oken. Máme je velká a dvoukřídlá, je to fuška je čistit.
Souhlasím s Tlapičkou, úklid je pro mě ztráta času.

sylvar
6. říj 2008

Já teda taky musím mít uklizeno jako do dokonalosti, jakékoli smítko je pro mě mor, viz pořád uklízím podlahu, pač kocour je chlupatý a sem tam mu něco odpadne, prach nesnesu, lezu i po skříních a po lince 😝

helcah
autor
6. říj 2008

Já vím že úklid není to nejdůležitější, ale přesně jak říká berynka - v neuklizeném bytě si neodpočinu, protože vím co mě ještě všechno potom čeká. Myčku na nádobí naštěstí máme, takže aspoň ta ušetří spoustu času.

johanda
6. říj 2008

sylvar,tak to by mě s prominutím jeblo 😀... jakmile uklidím, děcka pustí morče nebo rozkramaří lego, případně rozlijou vodu, páč si hrají na moře...celý den bych jen šůrovala. Vždycky si řeknu - tento den bylo hodinu uklizeno (batole spalo a starší holka byla ve škole) a to je základ mého dobrého pocitu z uklizené domácnosti 😀

sylvar
6. říj 2008

johando 😀 😀 😀 je to o nervy a stále dokola 😀 mě to ale nedá, možná právě proto, že moje mamka k tomuto druhu práce moc neholduje, tak mě to prostě automaticky kope 😎

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tlapicka
6. říj 2008

sylvar: tak at ti to nadseni vydrzi 🙂

sylvar
6. říj 2008

gedren, tak s tím vařením bych taky potřebovala poradit, snad bych za to i zaplatila 😀

tlapičko, už mě to drží sakra dlouho, tak to asi jen tak neodejde...jinak vitríny taky nemáme, to je strašný, vesměs nemáme nic moc nábytku, to byl záměr 😎

kalo
6. říj 2008

U nás naštěstí vaří a nakupuje manžel /obsah ledničky a spíže pod kontrolou nemám 🙂 / Jinak všechno ostatní dělám já. Ale za to vaření jsem strašně ráda, jelikož já vařím nerada a moc to neumím. Max.sem tam peču sladké. Jeho hlavně baví.
...Ale taky lítám s hadrem jak magor, máme tmavě modrou koupelnu, rudě červenou kuchyň a to je strašné na údržbu!!!! A měli jsme v bytě psa, tak to vysávání a vytírání podlahy bylo denně...než jsem malou vypustila na podlahu...

aponchie
6. říj 2008

ja souhlasim s holkama co musi mit poradek..ja teda dneska mam jak po vybuchu pac je mi zle a sotva se plazim,ale je to takovej ten provozni bordel viz rozhazene casaky neustlano nevyndana mycka ,zadna zazrana spina,wc cistim skoro denne pac mi to prijde nechutne,umyvadlo taktez,vcera sem delala odpady a cistila sem lednici a skrinky v kuchyni,vysala a vytrela sem a zabralo to vsecko asi 2hodky a mala pomahala ,ale to jsem i prevlikala,prala,tridila pradlo,roznasela a skladala,delala porad v hrackach a pod.neodpocinu si v bordelu a ono to uklizeni souvidi i nejak podle me s uklidem ve vlastnim nitru..jako silim kdyz ma nekdo zvire viz kocku a smrdi mu ten kockolit..to mela ma tchyne smrdelo to na chodbe az sem kychala a nemenila to skoro vubec.nesnasim kdyz se kupi veci na jidelnim stole v kuchyni to mam taky averzi od tchyne u nich na stole na ubruse bilem lezel cernej kocour bordel veci sacky gumicky zbytky jidel a ja nevim co proste hruza!!nerikam ,ze jsem otrok uklizeni to asi tezko kdyz me to bavi,ale snazim se uklizet prubezne abych pak nemusela delat obrovske uklidy a nestydela se odtahnout sedacku nebo vzit bobek od sedacky a mit pod nim prach nebo nedejboze zasranej zachod kdyz nekdo dojde i pro muj vlastni pocit je to fajn a kdyz rano vstanu ustelu periny oddelam je napul z postele aby vetralo odnesu spinave oblecu do koupeny otevru okno a tim je jedna mistnost ready asi 5min cas..pokojicek je nasnade to je jeji bordel a uklizi ho az na vecer aby se ji spatne nespalo..a kuchyn a obyvak se uklizi prubezne ,ze se odnasi veci a uklizeni ono mnoho bordelu je jen v tom,ze se veci nevraceji na sve misto viz hadry

helcah
autor
6. říj 2008

My taky máme doma jenom funkční nábytek, jinak žádný kraviny, který zbytečně lapou prach. Nežehlím třeba ručníky, spodní prádlo a tak, ale nežehlit vůbec si neumím představit, mám to vždycky všechno zmačkaný jak krávě z huby. Nesnáším špínu v koupelně a bohužel nám postavili hned pod barákem dálnici, takže občas se ty okna umýt musej, protože po čase by přes ně nebylo vidět. A navíc manžel má nějaký nevyléčitelný ekzém, který hodně reaguje na prach a na špínu takže u nás čisto být musí 😖

johanda
6. říj 2008

No já říkám -prach jsi a v prach se obrátíš - tak co bych proti němu bojovala, že? 😉

sylvar
6. říj 2008

apí, tak to má být, tak je to správně...viz kočkolit, my máme i čistotného kocoura natolik, že jak se vykaká, hned musíme hovínko uklidit,pač on si ho nezahrabe, to za a) a za b)by to smrdělo a to teda fakt ne 😝
čůrání mu čistíme denně, abysme předešli smradu, což se daří dokonale 😉 a kaká jen když jsme doma, abysme to hned poklidili, tak nás buzeruje 😀

helcah
autor
6. říj 2008

Aponchie tak to by ses u mých tchánovců asi zbláznila. Bednu s pískem pro kočky uklízeli max. 1 za 14dní když už se tam víc hoven nevešlo a měli jí vedle kuchyňský linky, hned vedle chlebníku a kráječe na chleba. A protože zásadně neuklízejí tak chlupů v bytě víc než vzduchu a v záchodě 1cm mechu. A to vůbec nepřehánim. Když jsme předělávali koupelnu museli jsme používat jejich, tak možná i proto jsem postižená čistou koupelnou!

aponchie
6. říj 2008

u me tchyne tak za mesic 🙄 🙄 🙄 🙄

helcah
autor
6. říj 2008

no já nevím jak přesně často, poznala jsem to jen podle toho, že byl plnej záchod písku. Do popelnice se jim totiž chodit nechtělo.

aponchie
6. říj 2008

hele ja to vim presne ja u nich bydlela s manzelem asi 4mesice pred svatbou a meli to v takove skrini vestavene na chodbe kde udelal tchan otvor pro kocku a tam byl i botnik a ja jsem silela!!!pac to jsio nevidela ten kentus a dokonce sem chytla u nich toxoplazmozu pac jsem byla zrovna tehu a mam pocit ,ze je to od nich pac jinde sem neprisla do styku s kockou ta jejich totiz svevolne chodila ven a balkonem se vracela takze kde co sezrala buhvi..kockolit fakt nekecam1xmesicne brrrrr 🙄 ale kdyz tchynu potkas je to dama napucovana,ale vis jak nahore huj a dole fuj