Jak zvládáte s dítětem úklid? Pomáhá vám někdo?

helcah
6. říj 2008

Zdravím všechny maminky na mateřské dovolené (haha). Zajímalo by mě, jak stíháte s mrňousem běžný úklid domácnosti, praní, žehlení a občas větší práce jako je mytí oken apod. Najde se tu někdo kdo využívá třeba paní na úklid? Nebo se to dá zvládat v pohodě? Není třeba lepší ten čas věnovat sobě než uklízení?

elitera
13. říj 2008

bledulka, nevypadá to špatně 🙂

mimochodem, skuli, zajímalo by mě, jak často sterilizuješ klávesnici a telefonní sluchátko - to totiž bývají místa s největším výskytem bakterií 😉

zanett
13. říj 2008

😀 Ja ale nechapu, ze kdyz je podle nekterych muj vztah k uklidu tak sokujici, tak jak je mozne, ze tu nemame choleru/mor/tyfus apod? 😀 Zrejme asi proto, ze to nebude tak hrozny, je fakt, ze decka MP maji v pokojich fakt bordel (hlavne holka - veci pohazeny po zemi, neskutecnny kramy vsude, protoze je proste lina si to uklidit, ale je to jeji pokoj a pokud to neaplikuje na cely dum, tak je mi uplne sumak, jakej bordel tam ma. Resila bych to, az by to zacinal byl zdravotni hazard a mnozily by se tam treba krysy a svabi 😀 😀 😀 😀 , pak jo, ale do toho mame velmi hodne daleko 😀 ). Tim jsem chtela rict, ze nekterym se nad mym pristupem k uklidu protaceji panenky, ale pominu-li esteticke hledisko (= ze je treba na koberci videt par smitek a na krbu je vrstvicka prachu), tak mi ten 'bordel' 😀 absolutne nevadi, pac mi nijak neskodi (nic se nam tu nemnozi a neroste 😀 ). Ja si teda nemyslim, ze tu mame bordel, jen tu nemame sterilni cisto, coz je pro me naprosto vyhovujici. Pripomina mi to rozhovor s mou matkou, ktera nikdy neuzna, ze je nemocna, spis si mysli, ze lecit bychom se meli my ostatni, kdo nemame vrely vztah ke sterilnimu poradku 😀 😀 😀

lenkabu
13. říj 2008

U mne plati ze kdyz mam poradek v byte mam ho i v hlave a je to presne duvod proc uvazuju o vypomoci.Nechci byt otrok sveho bydleni kdyz se muzu venovat decku nebo zalibam.

johanda
13. říj 2008

Elitera, zapomněla jsi na kliky - tam je po týdnu od sterilizace baktérií více než na WC. I to spektrum je jiné, na hajzlíku jsou hlavně koliformní baktérie, které zpracovávají výkaly, zato na klikách, tam je patogenního humusu . A člověk si zpravidla nemyje ruce, když otvírá dveře, že? A většinou ho nesklátí žádná děsivá nemoc.
BTW ,myje zde někdo elektrické zásuvky, aby v nich nebyl prach? To mi fakt hlava nebere?
U nás doma se teda žádné uklízecí orgie nekonaly, věci se jakž takž uspořádaly, podlaha se občas setřela, prach se jednou za měsíc taky a ač je má matka docela stavěná na přidělávání si práce (praní je zdejší oblíbená úchylka - také jsme namáčeli, prali v bubnové pračce, aby se nezničila automatka 😅 ) klidně nechala zapadat prachem svou oblíbenou sbírku porcelánu, stejně se z toho nepilo a nejedlo, tak co.

sylvar
13. říj 2008

aby se automatka nezničila 😀

sylvar
13. říj 2008

a k těm zásuvkám,ano jednou měsíčně 😎

vercaberca
13. říj 2008

johanda, já zásuvky i vypínače myji 😉 .

vercaberca
13. říj 2008

a taky sprchuju kytky od prachu 😉 .

johanda
13. říj 2008

sylvar, taky matce vydržela 25 let 😀 . Pak se porouchala kvůli zestárnutí materiálu a maminka se divila , že je s pračkou amen, když na ní skoro vůbec neprala 😀

elitera
13. říj 2008

ne, na zásuvky kašlu, dokud se mi nezdá, že jsou nějak moc zašedlý a je to prostě be-e. Takže myla jsem je po rekonstrukci a to ještě ne všechny, teď už žehrám na to, že je za chvilku budem měnit 😉

elitera
13. říj 2008

johanda 😀
vercaberca, to sprchování prospívá především kytkám, to se do úklidu moc nepočítá... 🙂

johanda
13. říj 2008

Já zásuvky neřeším. Jak tam furt zasouvám a vysouvám ty konektory, čistí se to nějak samo.

sylvar
13. říj 2008

johanda, to je sranda 😀

johanda
13. říj 2008

kytky od prachu sprchuju taky, jinak by dost živořily s těmi ucpanými průduchy, chuděry.

vercaberca
13. říj 2008

elitera, ale je na nich prach a já ho musím dýchat. jen tady naznačuji, že sterilní prostředí není mým cílem, ale v prachu nemůžu dýchat (nejsem astmatik ani jinak nemocná). proto tak 2x do roka udělám pořádný úklid a zbytek roku jenom udržuju právě ten prach.
ale v ostatních domácnostech je mi jedno, v čem si kdo žije. jen nevydýchávám nemyté ruce ze záchoda. to tam nechci zůstat ani chvilku 😅 .

sisstin
13. říj 2008

ježiš..tohle by bylo téma pro MP..ten furt lítá s hadříkem 😅 mi to připomíná, když jsme jezdili kalit..a všichni rano leželi mrtví v bordelu..a on už tam uklízel hrnky a rozlitý pití..atd 😀 jinak u nich doma se též vana po vykoupání vytírá do sucha..a stěny koupelny též 😎 😝

vercaberca
13. říj 2008

jo a taky mi nevadí, že návštěvy tady drobí a vylévají nápoje - to je holt život 😉 . pro legraci a pohodu vydržím všechno (jen ne ty neumyté ruce 😀 😀 😀 ).

sisstin
13. říj 2008

verca: tak já jsem megabordelář..ale na návštěvách nedrobim a neprasim...a ještě si po sobě umeju hrnek 😅

sylvar
13. říj 2008

sis, a ruce po wc 😀
to mi je taky nepříjemné, když si někdo nemyje ruce ppo návštěvě wc 😠

sisstin
13. říj 2008

ženský, já koukala kdysi na Spektrum..a tam byl pořad...a prej mytí rukou je naprosto zbytečný..páč když vylezete ze záchodu..tak tou bakteriální rukou pustíte vodu...umejete si je..a pak zas zavřete bakteriální kohoutek..a jste tam, kde jste byly 😅

johanda
13. říj 2008

sisstin jo - a pak šáhneš na kliku, abys zavřela dveře a bacily můžeš vážit skoro na kila 😀

vercaberca
13. říj 2008

sis, asi to tak bude - taky se nějaká brebera najde i v ručníku, ale přece jenom hovňousový pracky 😝 😝 . po umytí aspoň nepáchnou 😀 .

sisstin
13. říj 2008

jo, a když se louhujete ve vaně...tak tam plavou mikroskopické částečky výkalů 😝 ...a já ve vaně dokonce i jim..a čtu si knížku 😅

sisstin
13. říj 2008

verca: hele..já si teda ruce meju v rámci možností 😝 ale zadek si utírám papírem...takže mi ruce od hoven nesmrděj 😅 😅 😅 😅

elitera
13. říj 2008

sis, to bych tě hnala, jako návštěva nemáš co mýt hrnky přece... 😅 máme myčku a do tý se jeden hrnek určo vejde 🙂

sisstin
13. říj 2008

eli: v tom nikdo nemá na moji babču..tak běžné na návštěvě u i cizích lidí začně gruntovat 😝

elitera
13. říj 2008

sis, tak tu si na návštěvu teda určitě nepozvu. No, a nebo vlastně jooooooo 😀
Mně teda nemytí rukou po záchodě pocitově vadí, i když logicky to asi nemá opodstatnění.
sis, já teda ve vaně nejim, protože obvykle strašně drobim a taky bych nechtěla jíst rozmáčenej rohlík 😀 Ale s oblibou si čtu nebo si pustím něco na notebooku 🙂

sisstin
13. říj 2008

eli: no já se teda nemáčela ve vaně strááááááááááááááááááááášně dlouho...a to to byla dřív moje milovana činnost..jsem se tam válela klidně tři hodiny 😝 jídlo, svíčky, pití, hudba...ale ted už nějak není čas... 😕

elitera
13. říj 2008

a co tak v tý vaně jíš? Já bych nedala asi ani chipsy, asi jsem nešika, ale brzo bych jich měla nejspíš plnou vanu 😀 A sůl mi tam stačí ta koupelová 😀

sisstin
13. říj 2008

eli: normálně třeba oběd 😀 mám do vany takovej ten stoleček 😀