Jak zvládáte s dítětem úklid? Pomáhá vám někdo?

helcah
6. říj 2008

Zdravím všechny maminky na mateřské dovolené (haha). Zajímalo by mě, jak stíháte s mrňousem běžný úklid domácnosti, praní, žehlení a občas větší práce jako je mytí oken apod. Najde se tu někdo kdo využívá třeba paní na úklid? Nebo se to dá zvládat v pohodě? Není třeba lepší ten čas věnovat sobě než uklízení?

aponchie
6. říj 2008

ty vogo oni to hazeli do wc?hmm zajimave moja tchyne hazela takovety slipove vlozky do wc ja jsem se nadavovala jak sem to nasla prilepene na mise kdyz to neslo splachnout a ji to bylo sumak ..rikam jednou jestli s eneboji,ze ucpe trubky a nekde se to ve sklepe provali a uz byl ohne na strese co si to dovoluju 😀

vojtisek2007
6. říj 2008

tak já myslím, že to docela zvládám, byt není nijak velký, každý ráno ho přejedu vysavačem a vytřu dlažbu, koupelnu máme společnou se záchodem - tam uklízím večer, když mám malýho ve vaně a stejně od něj nemůžu (tak 2x týdně) z koupelny odejít...prach utírám téměř každý večer (hlavní bylo se zbavit všech těch blbostí, který prach chytají...) - máme v obýváku krb, takže všude je prachu dost - i takovýho toho načernalýho...a nosí se do bytu dřevo,prádlo nežehlím, pečlivě věším a skládám - když je něco móóóc pomuchlaný, tak to vyžehlím těsně než si to beru (nebo děti, nebo manžel), a manža udělá doma cokoliv - neříkám mu, prostě vidí, co je třeba - ač má taky náročnou práci, hrozně rád vaří, takže to nechávám na něm hodně...já jenom něco rychlýho...
a k paní na úklid - u nás by to asi nešlo, jednak manžel nesnáší kdyby nám někdo "cizí" doma něco dělal a pak já bych si myslela, že bych to stejně udělala líp, a předělávala bych to po ní 😀 , manžel povídá, že jsem poloviční blázen...a děti k tomu zvládám v pohodě, myslím, že nijak netrpí tím, že ráno 15minut vysávám, nebo že věším prádlo...

helcah
autor
6. říj 2008

apon no to bych se poblila. Se divím že vám kočka nechcala do bot. Nám jo takže si je bereme do bytu.

aponchie
6. říj 2008

no ta jejich kocka byla pekna ludra pac se nenchala hladit vrcela drasala no hruza a lezela bud na stole v kuchyni nebo se valela v obyvaku kde chtela no humac jak prase podotykam,ze jsem taky mela hodne kocky ,ale takovej maras sem nezazila 😠

binki
8. říj 2008

helcah: ahoj, já už paní na úklid využila a do budoucna ji zase využiju, zatím šlo spíše o nárazovky, ale nakonec jsem se přesvědčila, že to je velká pomoc, běžný úklid zvládám sama, mm nepomáhá, běžně pracuje velmi dlouho, jestli najdeš někoho důvěryhodného, tak být tebou, do toho jdu 😉

ivousek
8. říj 2008

Paní na uklid bych si asi nevzala,nesnesla bych aby me nekdo cizí lezl po baráku.(i kdyz nikdy neríkej nikdy) Uklid zvládám normálne sama i kdyz mám malou a to máme 2 patrový domecek vsude plovoucku tak nejdríve musím vysát a pak jedu s mopem to delám 2-3x týdne.Koupelku 1x týdne a záchody co 2 den nesnesla bych to kdyz malá jde curat tak se vseho chytá i kdyz ji umývám ruce tak já se drzím hesla ze WC se musí lesknout cistotou.To ze jsou nekde poválené hadry a hracky od malé me je fakt jedno,ale BORDEL a BORDEL- jako spína je velký rozdíl. A co tady teda napsala gedren tak to me teda totálne zarazilo ,ale asi jim to nevadí tak proc ne.

skuli
8. říj 2008

ivousek-Moje řeč.Taky bych nesnesla kdyby měl někdo cizí po mě uklízet.A taky bych se styděla za ten bordel,takže bych to nejdříve sama uklidila a paní by pak neměla co dělat 😝 A nikdy nemáme doma takový binec,že by se muselo uklízet třeba 2 hodiny v kuse.Uklízí se průběžně po troškách,každý den něco.Jeden den koupelnu a záchod,druhý den se vysaje,třetí se vytře,čtvrtý se umyjí okna,pátý se utře prach.... a pak zas odznova 😀 Pořád je doma co dělat a uklízím když malá spí.

mumumu
8. říj 2008

Já paní na úklid mám. Chodí jednou týdně a luxuje, stírá podlahy, prach, leští zrcadla, myje koupelnu atd...
Já to upřímně řečeno moc nezvládám, ráda se věnuju dětem i sobě, chodím večer na jógu, břišní tance, posedět s kámoškou, a mám další důležité aktivity🙂. Taky chodím na krátký úvazek do práce. K tomu mám dvě dost akční děti a pracovně vytíženého manžela. Byt máme standartní panelák 3+1.Mám ráda, když je tu čisto, o uklizenosti se moc nedá mluvit, protože rozházené věci (hračky, hadry apod. jsou tady furt). Bez mučení se přiznám, že sama zvládnu většinou jen zamést to nejhorší, co děti nadrobí, setřít počůranou nebo pokydanou podlahu, občas něco málo vyluxovat, rozhodně ne komplexně celý byt. Mám co dělat s haldami prádla (žehlím jen košile a věci z vyloženě mačkavých materiálů-tak 1 za měsíc), vařením, nádobím, nákupy, kytkama na balkóně a hračkama. Naštěstí má hodinová mzda značně převyšuje mzdu paní na úklid, tak to mám i finančně zdůvodněné🙂...

helcah
autor
9. říj 2008

No právě o to mi jde, o komplexní úklid. Nemám ráda, když se to musí dělat postupně (každý den něco), protože mám pak pocit, že nestíhám. A hlavně v důsledku člověk nemá asi úplně uklizeno nikdy.Přijatelnější je jeden větší úklid týdně jak píše mumumu a pak už akorát občas zamést, vyprat, pověsit, uvařit apod. A to že po mě bude uklízet cizí člověk beru tak, že se jedná o paní, která živí dvě děti, z nichž je jedno nemocné a na příjmu z úklidu jsou závislé. Takže mám z toho naopak i dobrý pocit. No já jsem se rozhodla, že do toho jdu. A na těch pár hodin týdně to ani není tak drahé, aby mi to nějak výrazně zruinovalo mateřskou.

kristi
9. říj 2008

ja to sice taky zvladam, ale nebavi me to, radsi bych misto toho delala mnohem zabavnejsi veci, treba si sla zacvicit. A to ze to je cizi pani, no to mi teda vuuubec nevadi

helcah
autor
9. říj 2008

No já jsem hlavně ráda že ta paní mi nabídla že mi bude i žehlit, což je super, protože to je podle mě to nejhorší. Mě teda někdy i žehlení baví, nechávám si to k televizi, ale pak žehlím třeba dvě hodiny a s miminem bude super, když ty dvě hodiny budu moc věnovat něčemu jinému. A taky toho prádla asi bude o dost víc.

kristi
9. říj 2008

helco, jo...ja taky sice zehlim vcelku rada, ale radsi to prenecham jinym

marselina
9. říj 2008

jejda když to tady čtu tak si připadám jak uklízecí maniak.podlahy umývám každý druhý den,to zn.i vysát před umytím,okna meju každý měsíc,vařím denně,koupelnu tak tu jednou týdně ale záchod také každý druhý den,co opravdu nesnáším a co mi dlouho trvá než se k tomu dostanu je žehlení.manžel nakupuje nerad tak že dostat ho do obchodáku na veliký jednoměsíční nákup je někdy nadlidský ukon.nedovedu si přestavit že bych umývala okna jednou za dva roky,to bych přes ně asi těžko viděla.

helcah
autor
9. říj 2008

no nám postavili kousek pod barákem dálnici, takže nemýt okna dva roky tak je zrovna můžu zazdít. Jsou zaprášený takže se budou muset mýt nejméně 4x do roka. A jinak já jsem taky uklízecí maniak, ale teď už to nějak nezvládám🙂

aponchie
9. říj 2008

taky napad jak se vyhnout tomu hroznemu myti oken helco 😀 😀 😀

zanett
9. říj 2008

My uz o pani na uklid uvazujeme dlouho, jenze MP pracuje z domu a do prace jezdi jenom jednou tydne a ja delam ted jen na castecny uvazek, takze jsme porad jeden nebo druhy (nebo oba) doma a nebylo by tusim prijemne ani nam, ani te pani, abychom se tam vsichni pletli (si z dob aupair pamatuju,ze nejhorsi bylo mit 'sefovou' za zadkem, kdyz jsem neco delala)....kdybychom ale oba chodili do prace na cely den kazdy den (tzn. pryc z domu), tak bychom si urcite nejakou poridili uz davno, uz o tom mluvime dlouho...proste pani by k nam jednou tydne prisla, v klidu vypucovala cely dum a nazdar...Bylo by mi uplne sumak, ze je cizi (spis by to bylo i lepsi. Obcas si zaplatime pani na hlidani MP potomku, kdyz jdeme vecer ven a vratime se az pozde, po navratu pani zaplatime a nazdar. Agentura k nam vzdycky posle jinou, takze je ani nezname a je nam sumak, kdo to je atd. Je to cisty byznys a tak by to bylo i s pani na uklid.......Ja totiz odmitam stravit zivot tak, jak ho stravila (a stale travi) moje matka tim, ze porad donekonecna uklizi a suruje 🙄 Mam sice rada poradek, ale zivot je o jinych, prijemnejsich a dulezitejsich vecech nez sterilnim poradku, takze ten ja s radosti prenecham jinym 😎

dn007
9. říj 2008

Ahoj, já mám čerstvý zážitek. Po malování jsem potřebovala uklidit, ale fakt už to s tím břichem nejde 😀 Objednala jsem firmu, přišla paní z Ukrajiny a báječně umyla okna, podlahy, koupelnu a kuchyň. Myslím, že je rozhodnuto, že okna já sama už mýt nikdy nebudu 😉 Říkala, že kdybych potřebovala, tak přijde i vyžehlit. Tak uvidím, jak to v našem pidibytě s miminkem půjde... ale myslím, že jí občas zavolám. Hlavně kvůli úklidu koupelny...

zanett
9. říj 2008

Jj, dn, my taky nemyjeme okna, dela nam to jeden chlapik - chodi k nam jednou za mesic (coz je casteji, nez bych to delala ja, ale zase bydlime na rusne ulici v centru mesta, tak je treba je myt casteji..)

lenkabu
9. říj 2008

dn007:to zni moc pekne...ja jsem rekla ze po dalsim malovani sama uz neuklizim.Byt mame zatim malej ale at¨z bude vetsi a dalsi dite tak si chci taky nekoho vzit na vetsi uklid.Radsi se budu venovat detem nez litat po byte s hadrem.

dn007
9. říj 2008

No, upřímně si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem okna myla 😝 Můžeme se, zanett, vsadit, kdo bydlí na rušnější ulici 😉 Ale je fakt, že teď je to hned lepší, až jsem si dneska za okna chtěla koupit chryzantémy 😀

helcah
autor
9. říj 2008

Já souhlasím s tím, že budu radši když to bude cizí paní, prostě odvede svou práci, dostane zaplaceno a hotovo. Jinak plánuju se s ní dohodnout vždy na konkrétní den tak týden dopředu a koukat na ní určitě nebudu, budu třeba chodit s miminkem ven na procházky nebo si něco vyřídit, nákup a tak. Pokud bych musela být doma např. kvůli počasí nebo nemoci, tak se prostě zavřu do ložnice, kde mám taky udělaný zázemí aby se tam dal trávit čas a paní ať se číní podle svého. A pak souhlasím s Dn007 ohledně toho úklidu koupelny. Po dlouhé době jsem se odhodlala k úklidu včera a to mě mohlo s tím břichem vrznout. A ráda to někomu přenechám i po porodu...

zanett
9. říj 2008

Dn 😀 ted jsem si uvedomila, ze ten chlapik nam nikdy nemyl okna v nasi loznici (pac je ve druhem patre a tam nedosahne zvenku 😀 ), ale jen v prizemi a v prvnim patre. ja jsem okno v nasi loznici neumyvala jeste nikdy, ten chlapik taky ne, takze to okno vlastne nebylo umyte ani jednou za dobu, co tady bydlime (rok a pul) 😀 😀 😀 Asi to reknu me matce, skoli ji infarkt 😀 😀 😀 😀 Ona by se odstehovala z baraku, kde nebylo okno myte rok a pul 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zanett
9. říj 2008

S tou koupelnou - my mame koupelnu do cerna, coz vypada moc krasne, ale vsechno je na tom videt, takze koupelnu uklizim minimalne kazdy tyden, ale to je pro me relax, protoze jsem uchyl na zrcadla, kterych tam (a vubec v celem dome) mame vic nez dost, tak se vyzivam v jejich lesteni 😀 😀 😀 😀 😀

lenkabu
9. říj 2008

Mne jde hlavne o to ze jsem uchyl na cistotu...ja proste nemamklid kdyz nemam umyty podlahy 😅 Ten "provozni bordel" jako rozhazeny hracky apod mi neva,ale drobky na zemi nebo gauci...to neusnu 😀 😀 😀 Tak uklizim neco porad a mam dojem ze nikdy to neni komplet.Jsem vytirala i druhy den po prichodu z porodky,proste magor.Ale lepsi to nebude,tak by se mi libilo nekoho na to mit a jit radsi s deckem ven.

kristi
9. říj 2008

helca, ano presne tak bych to chtela i ja, aby chodila v urcitou hodinu a ja si sla treba ven

dn007
9. říj 2008

My máme taky koupelnu do cerna 😀 Velké město, rušná ulice, černá koupelna - nejsem schizofrenik? 😝 Ještě štěstí, že v našem bytě není druhé patro a bydlíme tu už asi 13 let 🙂

zanett
9. říj 2008

dn - tu cernou koupelnou jsem myslela cerny koupelnovy nabytek a podlahove dlazdice 😀 Mne se to prave zdalo jako dobry napad, protoze loznici mame cerveno-cernou (na mem fotu v pasu jsem v prave v loznici) a tu koupelnu mame hned z loznice, takze taky cerna (se svetle zelenymi detaily)...koupelna deti je bezova, tam se moc neuklizi (protoze to nema cenu), ale zase na tech bezovych dlazdickach/kachlickach a bilem nabytku ten prach neni tolik videt....Dn007- my prave mame velky dum, takze ani kdybych milionkrat chtela, tak ho proste nemuzu udrzet ve sterilni cistote (nastesti se o to ani nesnazim)...treba moje matka muze mit doma vypiglovano, kdyz maji malicky domecek jak dlan, ale s nasema dvouma obyvakama, dvema koupelnama, trema loznicema a pracovnou (plus nekonecny schodiste, ktery ja uplne nenavidim luxovat 🙄 ) je proste nemozne udrzovat maximalni poradek...

helcah
autor
9. říj 2008

A ještě musím říct že si paní nebudu najímat přes agenturu ale normálně jsem našla její inzerát a kontaktovala ji přímo. Vím že agentura má svý výhody ale takhle se s ní vždycky můžu nějak dohodnout na možným i nemožným. A to dokonce za míň peněz než jsem předpokládala a má i zkušenosti s hlídáním dětí.

bramburka
9. říj 2008

A kolik platíš? Docela by mě to zajímalo, s druhým dítětem asi pořídím, už ted jsem silená z toho, jak mě to uklízení nebaví, ale zase ráda uklizeno mám.

helcah
autor
9. říj 2008

Paní chodila uklízet za 70/hodinu tak na tom chtěla zůstat. Jenže protože mi bude navíc ještě žehlit a občas mýt okna tak jsem jí nabídla 85/hod. Původně jsem počítala s tím, že to bude tak stovka. A taky počítám že se to bude týkat tak 4 hodin týdně tak aby se jí to zase trochu vyplatilo.