Jak zvládáte s dítětem úklid? Pomáhá vám někdo?

helcah
6. říj 2008

Zdravím všechny maminky na mateřské dovolené (haha). Zajímalo by mě, jak stíháte s mrňousem běžný úklid domácnosti, praní, žehlení a občas větší práce jako je mytí oken apod. Najde se tu někdo kdo využívá třeba paní na úklid? Nebo se to dá zvládat v pohodě? Není třeba lepší ten čas věnovat sobě než uklízení?

mumumu
13. říj 2008

Holky, vy jste teda měly krutý dětství!!! Já si na nic takovýho naštěstí nevzpomínám, jenom na to, že byly tendence, abychom měli s bráchou "své úkoly", tj, já nádobí, brácha mytí vyny a koš. Brácha na to dost sral, já občas taky, sem tam chytli naši nerv a "měli jsme od teďka vojnu", ale nic děsivýho, co by mi extra utkvělo. Spíš si vzpomínám, že luxovat nebo zametat tím zmíněným kartáčem se zásobníkem, jsem chtěla i sama od sebe (nevím, jestli už nemám jen blbou paměť🙂), že jsem doma ráda pekla, vařila... To mě pak na cca 15 let opustilo a teď zase postupně začínám... Mamka je dost rozumná bytost, to spíš táta občas měl tendence nás vychovávat🙂)), ale už je to všechno dávno a ačkoli mě to ještě dlouho dělalo vrásky, tak už je to skoro pryč🙂. Ono taky pomohlo, že jsem už dlouho celkem daleko z domu. Ale to koukám mnohé taky a stejně matky kazí cenné chvíle úklidem, jak smutné:(...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
zanett
13. říj 2008

😀 😀 gedren, my meli takovej mega zaves na zachode za toaletou (temer pres celou zadni stenu) a za tim zavesem byly ve zdi vbudovane police a na nich byly zasoby cisticich prostredku, ale vylozene sklad, pamatuju, ze vzdycky byly plny a preplneny a obcas se stalo, ze jsem v poklidu sedela na zachode a najednou rana a za mnou spadla lahvicka s olejem na drevo 😀 Navstevy vzdycky rikaly, ze se pri navsteve WC zvedave divaly za ten zaves a nemohly uverit, jakej chemickej sklad jsme tam meli 😀 Tam bylo vylozene vsechno, co bylo v obchodech k dostani, vcetne treba krabicek s vatou na cideni stribra, olej na kozene predmety, miliony druhu vosku na lyze atd a pak nejruznejsi kyseliny a tavidla, redidla atd...proste vsechno, bez ceho se obycejna domacnost neobejde 😀 😀 😀 😀

elitera
13. říj 2008

Teda já se svou mamkou vycházím velice dobře, ale jak vás tak čtu, miluju ji čím dál víc 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
elitera
14. říj 2008

ged, tvá varianta si neodporuje 😀 Ségra říkala, že tuhle na nějakým úřadě ji obsluhovala holka, která měla nehty tak dlouhý, že na počítači psala bříškama prstů a papíry ze stolu si musela posunout na kraj toho stolu, aby je mohla vzít do ruky 😀 říkala, že jí naprosto škodolibě ty papíry rozhodně nepodávala přímo do ruky 😀 Já dlouhý nehty taky nepěstuju, ale hlavně kvůli atopáku - mam ho kolem nehtových lůžek (mj.) a mam nehty zvrásněný a nehezký. Nez abych to za prstem měla jak papouščí zobák, mam je na krátko 😒

vercaberca
14. říj 2008

ahoj holky,
já se tady řežu smíchy. fakt slzím. naštěstí jsem tohle nezažila a tak je to pro mě legrace. ale my zase měly jiný "veselý" historky s rodičema.
ještě něco přihoďte - fakt mě to baví číst.

johanda
14. říj 2008

tu mechanickou metlu jsme taky měli. Nač ničit naleštěný vysavač, že? Neměla ovšem na mou babičku, taktéž majitelku zmíněného koštěte, která po každém šmrdlání vytáhla speciální hřeben a česala chlupy na kartáčích. Jako malí caparti jsme se ségrou ob den vyfásli zase jiný hřebínek a pěkně česali střapečky po stranách koberce, aby byly pěkně rovně . Zbytek dne nás babča průběžně seřvávala, ať chodíme opatrně.

aponchie
14. říj 2008

pche mechanicka metla,ale co teprve takova ta hadrova uterka na zed kde bylo napsane veskere jidlo a babka od otcima si na ni kramlickama pripichovala co ma nakoupit 😀 moje matka si pro zmenu jednou poridila bilej fluffy koberec..na zabiti teda a jeste nam nadavala jak to spinime 😅 😀

nelinkav
14. říj 2008

Teda když už se tu řeší "zábavný historky z natáčení", přihodím zkušenost z mojí rodiny. Moje mamka je na můj vkus bordelářka, ač má myčku, nádobí do ní narve třeba až třetí den, při vaření vše loupe do dřezu, k tomu přihodí skořápky od vajec - mě se zvedá kufr, když to vidím a představím si, že bych do toho měla hrábnout a čistit to... ona si to ve finále vždycky po sobě uklidí, ale ta doba 😖 Druhým protipólem je její matka, moje babí, která je úklidem posedlá. Ač v důchodu a na starosti má pouze byt 3+1, jehož úklidu věnuje vždy téměř celou sobotu (+průběžně přes týden), vánoční úklid začíná nejpozději na začátku listopadu - vyleští skleničky v obývákové (leštěné) stěně apod.... Ale perlou bylo, když jí měli měnit okna za plastový. Ty starý totiž před vytučením umyla, aby si ti řemelsníci o ní nepomysleli, že je šmudla...no comment 😀

helcah
autor
30. říj 2008

Tak musím poreferovat, že paní na úklid je fakt super. Teď po porodu přišla, všude uklidila, vyluxovala, vytřela a hlavně vydrbala koupelnu a ještě k tomu vyžehlila koš prádla. Trvalo jí to tři hodiny, dostala 3 stovky a příští týden přijde zas. Je to fakt dobrý, já jsem s malou v ložnici a paní zatím jede. Neříkám že bych to třeba vůbec nezvládala ale nějak si neumím teď představit jak drbu vanu nebo vytírám. Takže všem fakt doporučuju, myslím si, že to za to stojí. Kdyby měl zájem někdo z Liberce, klidně dám kontakt. Paní bere 70Kč na hodinu (u nás jí to teda trvá 3hod. tak jí dávám 300, protože by mi bylo blbý aby k nám jezdila kvůli dvoum stovkám).

danae
1. lis 2008

Helčo, tak to máš fakt poklad 🙂 A ještě levný! Já mám teď jednu slečnu, na třetí pokus, protože ty paní předtím uklízely špatně. Tahle slečna je spolehlivá. Prádlo dělá bezvadně, ale nevysaje, nebo nevytře tak pečlivě, jako když si to dělám sama. Jinak ale jsem spokojená. Je super nebýt doma a přijít do uklizeného. Jen ji máme přes agenturu, takže tomu i odpovídá cena, i když tahle agentura patří mezi levnější.

mijunek
12. lis 2008

Teda holky já se bavím - svoje děti zatím nemám, ale naše máti od nás odešla ještě, když ségra s bráchou byli na škole a já takovej zodpovědněj "debil" jsem defakto převzala zodpovědnost za domácnost, aby se mohli plně věnovat učení a zájmům - takže obden navařit pro 5 lidí a uklidit byt 3+1, kde jsou dva psi - srnečka a zlatý retrívr - no děs, ale dá se to zvládnout, horší je, že okolí si na to dost zvyklo a teď mám problém, aby si po sobě uklidili 😖 . No na druhou stranu jsem si "uvědomila", že mám právo i na svůj život, takže teď to řeším tak, že denně umeju nádobí a jednou týdně vygruntuju celý byt, pokud s tím má někdo problém, tak může uklidit sám a jde to 😅 . Na druhou stranu si dovedu představit, že bych nějakou takovou cizí domácnost brala jako vedlejšák, docela by mě to bavilo a hlavně to není extra činnost, u které se musí myslet 😅

lenkaol
9. únor 2010

Původně mě představa, že mi přijde do bytu uklízet někdo cizí, byla hodně nepříjemná. Nakonec se to ale vše stíhat nedalo, tak jsem si objednala paní na úklid. Zkusila jsem Agenturu Suzi. Teď už bych to za nic nevyměnila. Když přijdu večer z práce, můžu se věnovat dětem a nemusím se starat o špinavé nádobí, podlahu nebo okna.

misi78
9. únor 2010

Ja bych uvitala takovy ten robot vysavac, mame doma zlatyho retrievra a musim kvuli nemu kazdy den vysavat, coz je celkem opruz. Malej zatim nechodi, jen lozi tak by byl porad od chlupu. A pani na uklid by mi stacila jednou tydne na takovy ten tydeni. Asi jak zacnu chodit do prace o tom silne pouvazuju, protoze stravit pulku soboty uklizenim je des.

jarka666
16. únor 2010

Ahoj holky, já myslím, že paní na úklid je výborný nápad. Mám 2 děti, ještě malé, manžel dlouho v práci a sama všechno nestíhám. Ještě jsem si žádnou paní na úklid neobjednala, ale opravdu o tom uvažuji. Určitě zvládnu každodenní úklid, poklidit dům, uklidit nádobí atp., ale ty větší práce - vytírání, koupelna apod stíhám jen o víkend a krátím si tím svůj volný čas... Navíc ráda vařím a vždycky musí jít jedno stranou ... ☹ Jen bych nerada, aby mě měli idé v okolí za lemru, která nestíhá běžnou práci ... 🙂

benhao
23. dub 2013

zdravím tak mě pomáha manžel hlávně o vikendech přes týden dopoledne uklidim,umyju nadobi ,utřu ,poklidím ,poklidím kuchyn ,utřu prách,vyluxuju,vyperu ,mezi tim uvařim,nakonec vytřu porovnám hračky,vyvětrám okna,tak to u nás probihá každý den,o vikendu dělam generálni úklid tak manžel mi pomůže hlidat umyje nadobi atd a odpoledne když dojede z práce tak hlídame malou a děláme venku společně okolo baráku ja vozim kameni,manžel michá maltu, nebo naopak,ale pomáháme si navzájem.

stopobezite
28. kvě 2013

Já vážně zvažuju někoho pacenýho na úklid. Manžel mi doma nepomůže s ničím (co jsem si vzala , to mám), bordel po 3,5 leté cácorce je pořád a v srpnu přibude malý mrňousek. Akorát chytám nerva, když tady musim pořád uklízet a s tím břichem už mi to jde taky pomaleji a to jsem teprv v šestým měsíci. Navíc si moc dobře pamatuju, jak to doma vypadalo, když jsem byla prvně v porodnici.... hrůza děs. Ani tomu kocourovi manžel wc neudklidil. Musim se poptat, nejradši bych nějakou spolehlivou paní na doporučení

lucisuska
18. zář 2015

Holky, obnovuji diskuzi 🙂 Jak zvládnout úklid s půlročním mimčem, které neustále vyžaduje vaši pozornost, nevydrží si samo hrát a je dost plačtivé...🙂 Docela velkým problémem (co se týká úklidu) je např. mytí nádobí - nemáme myčku a ložnici máme blízko kuchyně. Umývat můžu jedině, když malý spinká, ale jak pokládám nádobí atd., tak ho to budí. ☹ Žehlení atd. nechávám na večer, ale třeba i pověsit prádlo s malým je docela nadlidský výkon. Jakmile zmizím z dohledu na balkon, tak začne řvát a nepřestane, dokud se nevrátím. Nestačí, že na něj třeba nakukuju, volám na něj atd. Máte nějaké rady nebo zkušenosti?

luciepaleckova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz