Jak zvládáte stresy ze školy, státnic, práce?

unka7
28. kvě 2008

Ahoj Holky,

napadlo mě založit tohle téma, protože je zrovna aktuální. Jak zvládáte stres, co Vám pomáhá v krizovém období, kdy se vše na Vás valí?

anetqa
28. kvě 2008

ahojky, proste si reknu, ze to nejak dopadne a hlavne se kvuli tomu nezacnu stresovat pac na svete jsou horsi veci nez zkousky. Za tyden me ceka velka zkouska z pruvodcovstvi, tak se sem chodim odreagovat 😀

unka7
autor
28. kvě 2008

Tak to se máš, že ti to pomáhá. Já mám pořád pocit, že se nestihnu naučit, je toho nějak moc a času málo, příští týden dělám státnice, do toho péče o dcerku a práce

anetqa
28. kvě 2008

ja mimiska teda jeste nemam, ale pracuju a taky se mi zda ze nic nestiham, jaky obor studujes?

unka7
autor
28. kvě 2008

Sportovní a volnočasový pedagog, takže je toho dost, co mám umět. Jakou práci děláš?

slunycko
28. kvě 2008

Ahoj, já za týden v pátek dělám zkoušky na autoškolu. Nestresuju se a před zkouškou si dám čokoládu 🙂

barik
28. kvě 2008

Aojky, tak já momentálně pracuji na diplomce a do měsíce musím odevzdat. Ktomu taky pracuji a už se pomalu z toho hroutím. ☹

kajule
28. kvě 2008

No tak mne pomaha a dodava silu, kdyz se na me Pata usmeje, nebo jde za mnou, da mi pusu...to mi strasne moc pomaha v kazdy stresovy situaci. 🙂

unka7
autor
28. kvě 2008

Kajulo, to je pravda mě naše sluníčko Vanesska, taky moc pomáhá, už aby to bylo za námi a já mohla být jen s ní

johanda
28. kvě 2008

mně děcka se zvládáním stresů pomohly. "Standardní" stresy jako státnice apod jsem si odbyla jako bezdětná a zdálo se mi, že to bude trapas, ostuda, prostě zoufalství. Pak přišly děcka a obhajoby grantů a různých podobných věcí, na kterých si člověk může trhnout mnohem větší ostudu než před státnicovou komisí a já jsem si uvědomila, že prďolové mě drží před panikou a hroucením se. 🙂 Při pohledu na ty vážené profesory a docenty si vždycky řeknu - chlapi, kdybyste se měli starat o 2 malochy a ještě vědecky pracovat, tak se z toho po.erete. 😀 A jsem v (relativním) klidu

petik77
28. kvě 2008

tak ja zítra dělam testy taky z autoškoly ale to stres nemam žadny ale v patek mě čekají jízdy a to ten stres budu mít pořadnej a vubec nevím jak to zvladnu doufam že se tam nezhroutím 😀 mám fakt hrozny strach a hlavně budu mít šílemou trému

unka7
autor
29. kvě 2008

Petiku, pokud máš dobrého učitele a ten kdo bude vzadu nebude rýpat bude to v pohodě. Já když sem dělala jízdy, tak jsem si vzala košily, podotýkám ne schválně a ten vzadu mi pořád koukal do výstřihu a to nemám žádný velký prsa, já byla tak nervozní, tohle zrovna nesnáším, ale je zase pravda, že přehlížel drobné chyby.

Mě čeká v pátek státnice z dramatické výchovy, v úterý obhajoba a příští úterý státnice ze 7 předmětů a pomalu se zacinam hroutit

barik
29. kvě 2008

Holky mám dobrou radu na trému před zkouškou. Ráni si dát homeoptaický lél gelsemium sempervirens 30CH (5 kuliček) a těsně před zkouškou stejný lék ale v ředění 9CH, fakt to moc pomáhá! Předtím jsem měla vždycky ze stresu průjem, hrozný třes a u zkoušky mi třeba polovina informací prostě vypadla z hlavy, ale toto fakt pomáhá!!!!

akras
29. kvě 2008

Holky, já zatím recept nenašla - až s úspěšně úspěšně zvládnutou zkouškou ze mě nervy spadnou. Jsem zkrátka nervák. 😉
V úterý jsem dodělala poslední část státnic, tak už snad ze školy mít nervy nebudu. Ale však já si něco jiného najdu. Třeba zaměstnání. Právě se chystám dát výpověď a nervy z toho teda mám.
Nejvíc mi asi pomáhá si s někým, kdo je ve stejné situaci zanadávat a navzájem se povzbudit. Jinak nevím.
Všem přeji pevné nervy. 🙂

petik77
29. kvě 2008

Tak včera jsem psala že z testu žadné nervy nemám ,ale opak je pravdou asi tak pul hodiny před testem to na mě přišlo 😀 (bolesti břícha atd...) však to znáte

A zítra rano dělam skoušky z jízd a to už mám stres ted je to maras .
unka7 tak to si měla teda dobré 😀 a mě stačila matura a to mi bylo 20 let jak jsem ji dělala a statnice bych asi nedala a ještě třeba z dítětem .Tak to klobouk dolu že to tak zvládáš a přejí ti aby jsi dopadla co nejlíp 😉

scai
30. kvě 2008

já jsem byla vždycky takový nervák, že jsem byla schoná tři dny před zkouškou nic nejíst, fakt jsem to neuměla do sebe narvat a pak jsem den před ní zvracela (nechápu co), průjem,...
Takže jsem to nakonec vyřešila Lexaurinem! po něm už to bylo v pohodě a zvládla jsem na ty zkoušky i dojít 😀

scai
30. kvě 2008

Barik ta homeopatika to není špatný nápad 😀 Čeká mě ještě atestace, takže to určitě vyzkouším

terkajesterka
30. kvě 2008

mně kupodivu pomohlo proti státnicovým stresům těhotenství. První státnici jsem dělala ve 12tt a druhou ve 32tt. Díky tomu jsem se fakt stresovala o poznání míň. No a taky mi pomohlo říkat si, že někomu to dát musí a tak proč ne zrovna mně 😀

No a pak taky ta čokoška a spousta zmrzliny 😀 😀 😀 😀

alenamalenam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alenamalenam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rencateh
17. zář 2019

Dobrý den, mám před zkouškama a jsem z toho šíleně nervózní. Až mám kolikrát problémy usnout. Nemáte radu, co na to?

martiniquest
17. zář 2019

Meditace, napojeni na sebe, v akutni krizi Bachovy krizove kapky

jujatko
17. zář 2019

Asi neporadím, ale já to vidím zase z té druhé strany (již nějaký ten rok působím na univerzitě 🙂 ). Pro mne taky není zrovna milý, když někoho vyhodím a když někdy vidím to "skóre", tak jsem z toho možná špatnější než studenti. Bohužel učím kvantitativní předměty, které nejsou zrovna populární a patří asi k těm náročnějším. Třeba někomu pomůže, že i ti učitelé jsou normální lidi (tedy doufám, že alespoň většina 🙂 ), mají své problémy, rodiny. Vzhledem k dnešní situaci, která "na trhu" je, tak třeba od státnic se vyhazuje opravdu pouze za předpokladu, že je to naprostá tragedie = člověk tam neřekne prakticky nic. A na běžnou zkoušku má člověk ve finále 6 pokusů a pravděpodobnost, že to nakonec člověk neudělá, je taky velmi malá. Vždy je důležité působit rozhodně a sebevědomě (ne namyšleně a povýšeně). Upřímně, dneska jde na VŠ i ten, kdo má na střední škole čtyřky od shora až dolů (a to bez nadsázky). Takže ono to pak třeba vypadá, že se hodně vyhazuje, ale studenti to většinou ukončí sami, protože je to nad jejich síly - což my ale tušíme už při nástupu. Dokonce i ti, co několikrát propadli, si dávají přihlášky. Takže proč byste vy, takové chytré holky, měly stresovat?? 😉