Jak zvládáte víc dětí? Je to finančně náročný?

jankao2
7. dub 2008

ahojky mamimky,chtěla sem se zeptat mame jedno mimi a o druhem moc neuvažujeme ale rodina nam radi at si pořidime ještě jedno at si ma mala skym hrat at nevyrusta sama atd.mužete mi prosim poradit jak zvladate vic děti a jak je to finančně naročny??

kristi
7. dub 2008

prece si nebudes porizovat dalsi mimi, jen kvuli tomu, ze ti to radi okoli, ne?

jankao2
autor
7. dub 2008

to ne ale taky si nekdy řikam že by to možna bylo fajn,spiš de o to že mam strach že dvě nezvladnu

monas
7. dub 2008

Tak určitě si nepořizovat jen proto, že to někdo radí, ale myslím, že strach, že to nezvládněš mít nemusíš. To si všechny říkáme i před prvním mimčem a taky to nakonec zvládáme a snad docela v pohodě...Zvládají to ostatní (často i víc dětiček), tak proč bys to nezvládla 😉 ?! Já plánuju další určitě, jedináčka bych nechtěla, ale na to má každý svůj názor. Já si život bez sourozence neumím představit, dodnes je to pro mě ten nejdůležitější člověk na světě...

kristi
7. dub 2008

asi tak. Jeslti si netroufas, tak chvili pockejte, dyt je Naty jeste malinka..neni kam spechat

jankao2
autor
7. dub 2008

namos ja pravě se svim sourozencem už přes dva roky nemluvim,tak i možna to mne odrazuje

kristi
7. dub 2008

janka, hlavne se do niceho nenut, jeslti nechces tak hotovo.....treba si to jednou rozmyslis

karot
7. dub 2008

jankao.................měla by ses rozhodnout podle sebe,protože se o ty děti budeš hlavně starat Ty. 😉
Pokud si chceš mateřství vychutnat,tak ještě chvilku počkejte,ať pak nelítáš jako hadr na holi. 😉

jankao2
autor
7. dub 2008

pravěže moje znama ma jedinačka je mu 7let a je pořad hrozně znuděnej nema si skym hrat a proto pořad vymyšli lumparny ona lituje že neměla hned druhy ted už je na druhy pozde ma 45let,tak nad tym přemyšlim hlavně kvuli male at si ma skym hrat

janculovi
7. dub 2008

ahojky,jak sem si přečetla,nati má pouze 5 měsíců,což podle mého znamená že je velice předčasné uvažovat o druhém dítěti,pokud by jste je samozřejmě nechtěli hned po sobě.za půl roku na to můžete mít úplně jiný názor.je sice fakt že když se mimi narodí tak se hned okolí ptá "a co druhé,plánujete,a kdy?" a člověk nad tím začne trošku uvažovat,ale to je moc brzo,ted si užívej svého drobečka a na druhé vůbec nemysli-jestli vůbec JO nebo NE,až čas přinese rozhodnutí

lienkal
7. dub 2008

na okolí nedávej, já jsem porodila druhé a při šití mi doktor řekl, že se těší až dorazím s třetím 😅

já bych klidně psychicky další chtěla, protože mateřská láska je nekonečná, ale fyzicky a finančně bych to ztěžka zvládala

jinak mám v okolí dvě kamarádky, obě dlouho tvrdily, že druhé dítě v žádném případě nechtějí, jedna má nyní 4letého kluka a nyní uvažuje o mimi, ta druhá má 3letou holčičku a čeká mimi, myslím, že ženská sama pozná, kdy je na další dítě připravena, ale určitě některá někdy svůj čas promešká a lituje a jiná nelituje, poslouchej sebe a určitě máš na to čas, asi rok se žena dává do kupy z těhotenství a porodu 😉

kitty68
7. dub 2008

my druhe neplanujem, me se to tehotenstvi moc nelibilo, vzzdy js si delala srandu, ze chci mit hodne deti ale nebyt tehotna 😅

monas
7. dub 2008

Těhotenství se mi taky mkoc nelíbilo, ale on na to člověk časem úplně zapomene a znovu si to idealizuje. Našemu synovi je 17 měsíů a už zas koukám po těhulkách a těším se 😉

kejka
7. dub 2008

🙂 🙂 Tak jsem si myslela,že mi dvě stačí,ale vyrostli tak hrozně rychle,že jsem si ve 37letech pořídila ještě jedno. 😉

jankao2
autor
7. dub 2008

ja měla těhotenstvi pěkny ani jednou mi nebilo špatně,snašela sem to moc dobřeale odrazuje mne aj ten porod,ty bolesti,když jsme u toho mate některa skušenosti s cisařskym řezem???

kejka
7. dub 2008

Janko já jsem měla posledního císařem 😖 :- 😖

zdina
7. dub 2008

janka ja mela rti deti rychle po sobe (behem peti let) a strasne rychle vyrostli ☹ a ve 41 mam maleho a jeste uvazuju letos o jednom

jabber
7. dub 2008

zdina - 🙂 😉

jankao2 - já jsem měla císaře, docela to jde, nejhorší jsou první 2 dny.

Tak já bych chtěla děti aspoň dvě 🙂 . Jinak v 'Matka, otec, rodina' je ještě téma 'Jedináčik'

xsipm04
7. dub 2008

Janko, to že bych mohla zvládat ještě druhý dítě jsem si taky dost dlouho neuměla představit. Nějak touhle dobou se to ale začíná přehoupávat a už si říkám, že vlastně by se to zvládnout dalo. Když bylo malý tolik, jako je tvý Natálce, tak jsem si říkala, že je škoda, že nebudeme mít děti věkově blízko u sebe,protože jsem si jistá,že já bych to nezvládla. Teď, o pár měsíců pozdějc, si to už zas tak nemyslím 😀

skuli
8. dub 2008

Já jsem určitě pro více dětí.Sama mám tři.Děti které mají sourozence jsou podle mě tak nějak více otrkané,nestydí se,umí se podělit.A do budoucna,až my tady nebudeme nebudou samy.Já mám bráchu o rok a půl mladšího.Pořád jsme si spolu hráli.Můj přítel je jedináček a má z toho dodneška tak trochu trauma,že se nudil a byl pořád sám.Já mám holky o dost let po sobě a zdá se mi to super.Každou jsem si pořádně vychutnala,nežárlily na sebe,nehádaly se nikdy o hračky.Holky pomáhají,ta nejstarší pohlídá,takže nemusím pořád sedět doma.

kristi
8. dub 2008

skuli, jo tak po tech 6-7 letech se mi to zda idealni. Bylo mi doporuceno,az pujde mala do druhy tridy, ze v prvni tride se ji budu muset dost venovat,ale ve druhy uz bude sikulka a ja se budu moc venovat prckovi

skuli
8. dub 2008

kristi -Deniska když se narodila,tak byla Sára v 1 třídě,takže jsem měla celé dopoledne pro mimino.Teď jde do 1 třídy Deniska a Sára ji bude vodit.Vodí ji i do školky,má to po cestě.Je to velká pomoc.Nedovedu si představit,že bych měla každé ráno oblékat Martinku,vytahovat kočár a vodit Denču do školky 😝

kristi
8. dub 2008

jj, dobra rada nad zlato....tak to mam jeste 5-6 let kliiiiiiiiiiid 😉

lenkabu
8. dub 2008

Mně se taky líbí věkový rozestup tak 6 let...plánuju druhé až půjde Vanda do 1. třídy...nebude tak žárlit jako třeba dvouleté dítě kt. podle mně moc nechápe proč je tam najednou "vetřelec". A chci si další těhotenství užít jako tohle což s malým děckem moc nejde....
A chci se vrátit na chvíli do práce a nespojovat dvě mateřský.

kristi
8. dub 2008

Lenka, moje rec 😉

anta
8. dub 2008

Ahoj holčiny, taky jsem nad tím uvažovala, jestli pro dítě sourozence nebo ne. Zdá se mi, že ten dětský pokoj, co doma máme, asi na dvě děti nestačí, ale na druhou stranu, nás bylo doma 5 dětí a taky jsme se všichni vešli do 3+1, tak co? Tak ty dvě asi spíš jo než ne. Říkám si, že my jednou umřeme a co jedno dítě chudák samo na světě, bylo by dobré, aby se pak měly navzájem a pomáhaly si.
Ale nad 5 dětma rozhodně neuvažuji, z toho jsem vyléčená 😀 😀

cazadora
8. dub 2008

holky tak já mám zatim půlroční holčičku a určitě chci druhý já jsem jedináček a vždycky mi nějakej parťák na hry a hádky chyběl. sice jsem měla pořád dost kamarádu a byla mezi dětma ale prostě to je něco jinýho. jo a nikdy neni záruka že si ty děti budou rozumět a mít se v dospělosti rádi ale maji tu možnost., druhýho prcka chci tak za rok a půl začít tvořit 🙂 sice si ho člověk víc užije když by třeba prvnímu bylo 6-7 ale já bych do tý doby nevydržela těhu pro mě bylo super porod se dal přežít(bolest si už nepamatuju) ale třeba bude natálka velká rošťanda a ještě ráda počkám 😉

skuli
8. dub 2008

Je zase fakt,že když jsou ty děti hned za sebou,tak si můžou spolu hrát.Všechno má svá pro a proti.

norma
8. dub 2008

Holka já čekám teď druhý,a třetímu bych se vůbec nebránila,ale finančně to asi nepůjde.A ten věkový rozdíl?Každý má jiný názor,malá měla v lednu 4roky a v červnu budeme mít malý,já osobně si myslím že 4roky už je dost.Byla bych tak pro 2-3roky.Malá se těší až si bude hrát s Adámkem,ale bude muset jsště tak další rok počkat než vyroste.

kristi
8. dub 2008

kazdej to ma jinak, nekdo chce po sobe nekdo ne. Diskuze je o tom, zda mit ci nemit jedinacka