Jaká máte jména pro miminka?

addri
9. led 2014

JEN pro inspiraci, jake mate jmena pro miminka?? nebo jak se vase bejbatka jmenujou??
Holka? Kluk? (jeste nevime co za poklad to bude )
Dekuji :o)

zuza01
9. led 2014

Máme Amálku, byl to kompromis, jediné jméno, na kterém jsme se shodli 🙂 A kluk by byl Vojta nebo Mikuláš.
Filip je pěkné jméno 🙂

toga25
9. led 2014

U nás vedou Sofie a Klárka pro holčičku a Matyáš nebo Tomáš (po tatínkovi) pro kluka 🙂 Čím dál víc zjišťuju, že Matyáš je velmi často dávané jméno, tak možná ten Tomášek (tajně doufám, že to bude holčička 😅 )

ckei
9. led 2014

Máme syna Hynka a pro holku jsme měli Evelína (nenechali jsme si říct, co to bude, takže jsme obě jména vybírali opravdu pečlivě). 😀

romcovaklarka
9. led 2014

@addri Máme Samuela a Sáru a další favoriti byli Šimon, Magdalena, Ester.

bureska
9. led 2014

Ahoj holy, já mám Jáchyma. Tohle jméno jsem na kluka chtěla mnohem dřív, než jsem otěhotněla. Takže jsem ráda, že mi to vyšlo 🙂

whitelilith
9. led 2014

Anička - po mé babičce, František - po přítelovi dědovi. :D a bez dalších diskuzí a přemýšlení vyjasněno.

joyride
9. led 2014

Pokud budeme mít holčičku, bude to Amálka a pokud chlapeček, tak máme předvybráno Samuel nebo Benedikt 🙂

jenny.kay
9. led 2014

@addri Liborek je moc pěkný!

eliskav
9. led 2014

@zzuzinda Jo a sama jsi se svým jménem tedy spokojená, Zuzko? 😉 Já nechci na okolí moc dávat, ale prostě teda že by někdo byl aspon nějak nadšený, to moc ne. Ale mě se to celkem líbí, navíc je to i celkem neběhavé...

sedmiteckas
9. led 2014

Mně se začalo líbit jméno Veronika - nikdy mě to ani nenapadlo, ale teď poslední dny si říkám - hodně variant jak holčičce říkat, prostě hezké obyčejné jméno, jinak taky uvažuju o Miriam, Lauře... Pro chlapečka Robin, Ondřej, Oliver (jenže Ondřejů a Oliverů je v poslední době hodně). A výběr jména záleží samozřejmě i na přítelovi, ten to ještě moc neřeší 🙂 To bude ještě tisíc změn 🙂

vetyver
9. led 2014

@antoinet my mame Haničku 🙂 kluk by byl Jindřich 😎

leni84
9. led 2014

My máme Kláru - mé vysněné jméno a líbilo se i manželovi, tak jsme o jiném ani nepřemýšleli. Kdyby byl místo Klárky chlapeček, tak by byl Jakub. Ještě se nám líbil Matěj, Ondřej, Antonín a teď u nás vede Vít. Z holčičích se nám ještě líbí Pavlína a mně i Linda - ta manželovi nee. Tak přeji hezké vybírání.. 😉

kamino
9. led 2014

My mame Bohumira,je to uz Bohumir Paty 😉 takze nebylo co resit,chtela jsem to i ja..kdyby nahodou byla holka,byla by to bud Katerina ( velka moznost osloveni ) nebo Marie po babicce...

lenicka07
9. led 2014

My máme Mariku a Štěpána, další varianta pro holčičku byla Kamila, s klučičími jmény byl u nás hodně velký problém, nemohli jsme se s manželem na žádném shodnout. Mě osobně by se taky líbil Libor, Šimon, Marek....Pro holčičku bych brala i Editu, Simonu, Alici, Adrianu....

helcenka
9. led 2014

@addri - mně se moc líbÍ jména Filip a Zora, ovšem ani jedno přes manžela neprošlo, líbí se mi i Klára nebo Matěj, ovšem to jsem také bez šance...

jasekd
9. led 2014

Martin (dalsi prijatelne varianty byly Marek, Michal, Lukas, Boris).
Vendula ( ja chtela Zuzanu, Gabrielu, manzel Helenu, Natasu).
Pripadne treti dite vubec netusim, jak by se jmenovalo.

ffiinnkkaa
9. led 2014

Dominik a Laura

zzuzinda
9. led 2014

@eliskav Jsem a moc. JDe z toho udělat kde jaká zdrobnělina - vede moje neteř, ta mi říkala Zuzka - fuska nebo Zuzekle - fusekle a já jí zase Verůně - slůně 🙂

estrellita86
9. led 2014

My máme Samuela a čekáme Lauru. Z klučičích se mi ještě líbí Martin (jmenuje se tak ale manžel a já nemám ráda pojmenovávání dětí po rodičích, tak to bylo pasé), pak Dominik, to se nám ale nehodilo k příjmení a Filip. U holčičky jsme ještě přemýšleli o Isabelle.

zzuzinda
9. led 2014

@eliskav A babička mi říkala Zuzičko a pan učitel v hudebce Zuzče a teď mi doma říkají Zazu 🙂

varo
9. led 2014

Ondřej a Laura 🙂

luciesofi
9. led 2014

Magdalena a Josefína
Chteli jsme jmena bez R a druhe jsme vybirali, aby ladilo k prvnimu 🙂

verunelka
10. led 2014

My mame Isabellu,manzelovi se libila Sofie...me se dale libila Vanessa,Valerie,Viktorie,Klaudie,...na kluka jsme meli Olivera🙂

sardolines
10. led 2014

Máme Nelinku a v dubnu se nám narodí Maxík 🙂

kvetinka11
10. led 2014

Od mladí se mi líbilo chlapecké jméno Oliver a taky se mi to splnilo 🙂 ted čekáme druhé miminko a zatím přemýšlime, když to bude holcicka tak to bude asi Laura to chce manžel a hodi se k Oliverkovi 🙂 Me se docela líbí i Aneta. Taky nechci dávat jména po rodičích. Líbí se mi francouzské jména . Ale zase chci aby slavili svátek podle českého kalendáře. Pro holčičku je hezke jméno Ingrid, ale to dávat nebudeme pac je to moje sestra 🙂 Když to bude chlapeček tak možná Oscar a Tobias 🙂

jamys
10. led 2014

My máme Adinu. A jsem nadšená. Krásné, je jediná široko daleko a protože máme dlouhé příjmení, je to tak akorát. Celý život jsem chtěla Magdalenu, ale než by se chudinka ve škole podepsala, zvonilo by.... a druhé uvidíme. Klub bude Hugo a pokud bude druhá holčička, tak fakt nevím....

pisisvori
10. led 2014

Mě se líbí jména klasická česká. Takže: Anna, Marie, Josefa, Jana, Eva.
Aničku máme a druhá bude asi Marie, protože manžel za žádnou cenu Josefu nebo Josefínu nechce. Klučičí Jan, Jiří, Antonín, Václav, Petr......Líbily by se mi i takové jako Apoléna, Evelína..Leopold, Vilém, Alfréd....a spoustu dalších, ale když tyhle jména chtete nějak říct zdrobněle už je to většinou nehezké zkomolení toho jména, takže pak zavrhuju 🙂, když si začnu uvědomovat jak bych tomu dítěti říkala🙂. Třeba Václava se mi také líbí, ale každý jí bude říkat Vendulo a to už hezké není podle mne.
A taky bych chtěla, aby jména byla typově podobná.

riakuk
10. led 2014

Já jsem Adriana a manžel Miroslav. Nesnáším, když se děti jmenují po rodičích - je to neoriginální, plete se to, atd., ale je to každého věc, takže paradoxně, když se do třetice zadaří syn, tak to bude Miroslav 😠 . Máme doma Elen a Šárku. Další jména byly Miriam, Valerie, Sandra, Alexa a pro chlapce Martin, Jan. Hlavně jméno přizpůsobte příjmení: Když je dlouhé, tak se dává krátké jméno a obráceně, také pak výslovnost - Byla se mnou v porodnici paní a synovi dali jméno Jonáš, přitom jeho příjmení začínalo na š ☹ a taky svátek, aby nebyl druhý den. Moje známá se narodila 24.prosince, tak jí dali jméno Eva - chudák 😒

deenyska
11. led 2014

My máme doma Vojtíška, k němu jsme napsali Nikolu, ale to i přesto, že se nám líbí, bylo vybíráno stylem "aby tam něco bylo"... do budoucna pro chlapce se nám líbí Ondřej, tam si myslím, že přemýšlet nebudeme. Vyčetla jsem tu, že většina z vás má spíš favority u holek, já to mám naopak. U kluků bych si vybrala, ale ty dívčí jména mi nic moc neříkají. Já jsem Denisa, moje ségra je Darina. Darinku bych i dala, ale i když sestra tvrdí, že ona to jméno nikdy nepoužije, nedovolím si ho dát. S přítelovi strany už taky Darinku máme, tak by to asi ani nebylo vhodné. Taky bych dala radši přednost jménu, které se tak často nedává, ale najít takové, aby se mi navíc ještě líbilo, to je nadlidský úkol. Nejde mi o to, aby moje dítě jménem vyčnívalo, jen bych nerada, abych na něj zavolala a ozvalo se mi dalších pět dětí. Jenom já jsem měla ve třídě 6 Lucií a 5 Jan. Vím, že to člověk nijak zvlášť neovlivní, ale přece, že. Z českých jmen se mi začala líbit právě už zmiňovaná Zuzanka, taky se mi líbí Soňa.... holky, ještě by mě zajímalo - čím to je, že dneska tak každý touží po těch cizích nebo opravdu hodně netypických (byť jsou v kalendáři) jménech? Někdy mám pocit, že se to či ono jméno se snad ani nemůže nikomu líbit, že to lidé dávají jen proto, aby vyčnívali. Jak to vidíte vy?

frufrunka
30. led 2014

Byl jednou jeden král a ten měl tři syny - Jindřicha, Jana a Matěje... 😀 Jindřich je již IV. toho jména (takže chápejte, že protesty královny proti dědění jména po otci, dědovi a pradědovi byly naprosto marné), bude pravděpodobně následníkem trůnu a již se na tu roli zodpovědně připravuje. Je hloubavý, přemýšlivý, na všechno má moudrou odpověď a co se týče fyzické práce, ta mu moc nevoní. Ruce mu jdou lehce dozadu. Jeho mladší dva sourozenci - jmen úplně prostých a obyčejných - jsou naopak veselé kopy. Jan se pořád směje, je bezstarostný a bezprostřední, na moudré řeči ho moc neužije, ale nezalekne se žádné práce a všude je ho plno. Rád píská na píšťalku. Jednou možná bude spokojeným pasáčkem ovcí (když píšu pasáčkem ovcí, myslím tím opravdu pasáčkem ovcí, ne pasákem oveček! 😀 ). Nejmladší Matěj se královně zatím ještě nevyklubal z bříška, ale podle dosavadních projevů jde přesně ve stopách Janových. Tak uvidíme, jak se nám pohádka vyvrbí, až přijde doba, kdy by si měli princové hledat nevěsty! 🙂 Tipuju, že Jindřich si najde krásnou princeznu a stane se králem, Jan a Matěj budou naopak spokojení nějakou prostou a hodnou dívkou někde na venkovském mlýně... 🙂