Jaká máte jména pro miminka?

addri
9. led 2014

JEN pro inspiraci, jake mate jmena pro miminka?? nebo jak se vase bejbatka jmenujou??
Holka? Kluk? (jeste nevime co za poklad to bude )
Dekuji :o)

sisidani
9. led 2014

My máme doma Elišku a Anetku. Na kluky jsme měli jména Kryštůfek a Ondrášek. 😉

klariss01
9. led 2014

Ahojky, taky ještě nevíme a pro holku jich máme snad tisíc, ale pro kluka výběr nějak vázne 🙂 Myslím, že se doma asi pozabíjíme 🙂
U holky zatím vede Lea (nebo Leona), Vanda, Ema... pro kluka bych já chtěla Štěpána, ale přítel je razantně proti, takže to bude asi Ondřej 🙂
Určitě nechceme nějaké rádoby originály typu Esmeralda, nebo Vinnetou 🙂 To asi patří do jiných skupin 🙂 🙂

martinkaalesek
9. led 2014

My mame doma Viktora a nemenila bych 😉

addri
autor
9. led 2014

Ja chci Zoe.pritel neni moc nadseny ale uz si zvyka :D anebo Stellu. popriiipade Laura.
a klucik asi markus...
prijdou vam pekny?? (nechci aby se jim deti ve skolce/skole smali a komolili je,proto se ptam 😕 )

zabzulka
9. led 2014

@martinkaalesek taky mám Viktora..je to krásné jméno.
j

nerreidda
9. led 2014

První kluk je Roman a druhý je na cestě a asi se nebude jmenovat nijak,páč se nám nic mic nelíbí...max. Matyáš a nebo Vojtěch...ale kdo ví ...

martinkaalesek
9. led 2014

@addri my meli psanou holcicku Stellu 😉 takze libi!! 😉
@zabzulka vid 😉

jenny.kay
9. led 2014

Máme Karolínu (s těmi se teď roztrhl pytel, ale měla jsem ji vybranou už cca. 8 let dopředu, po mé prababičce) a Editu (u té všichni v okolí obdivují, jaké je to pěkné jméno a diví se, že se až zas tak často nedává)

jaja01k
9. led 2014

Čekáme kluka a bude se jmenovat Roman. A kdyby náhodou přece jen holčička, tak Anna.

antoinet
9. led 2014

@addri a proč chceš zahraniční jména? Jsou hezká, ale nevíš, jakou bude mít dítě povahu, třeba to pro něj bude nežádoucí pozornost (možná v Praze jeho jiné).

eliskav
9. led 2014

Pro kluka rozhodnuto: Tomáš, druhý Ondřej 😉 Pro holčičku nevíme... uvažovali jsme nad Natálkou, ale to už teď moc ne.. Líbí se nám Zuzanka, ale nějak se na to nikdo netváří 🙂) Tak uvidíme, stejně všichni říkají, že budeme mít chlapečka 😎

lenynka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zabzulka
9. led 2014

@martinkaalesek jj🙂 akorát mám problém jaké jméno pro druhé dítě, když to vysněné klučičí už jsem udala 🙂..holčička je jasná, ale ten kluk, to fakt nevím 🙂

antoinet
9. led 2014

@eliskav Zuzanka je krásný🙂 a je jich teď málo. Já jsem chtěla Haničku, ale manžel nechce. Ale asi to bude kluk, to se shodneme že Petr🙂

michaela_2
9. led 2014

@addri máme dvouletou Adrianu 🙂 - to je snad jediné jméno pro holčičku, které se mi líbilo vždy a nikdy nepřestalo........ostatní byla vždy jen taková ,,chvilková'' 🙂
No a teď máme dvouměsíčního Františka - jméno je po tatínkovi a dědečkovi 🙂. Na kluky se mi oproti holčičkám líbí řada jmen, ale tam jsme měli ze strany tatínka hned jasno 😀

andryskam
9. led 2014

Máme chlapečka Alexe. Když jsem byla těhotná, toto jméno nebylo v kalednáři. Když se malý narodil (15.2.2012) v kalendáři byl prvním rokem 🙂 U nás toto jméno prošlo jen mnou a manželem, ostatní nesouhlasili 😀 Ale už dávno si zvykli. Další jméno opravdu nevím ☹

zzuzinda
9. led 2014

Máme Adama a Barboru. Jako další varianty jsme u Adama měli Emmu a u Báry Matouše. Mě se ještě hodně líbila Andrea, ale velký bratr vybral Báru 🙂
A abychom se vyhnuli řečem jaké je tohle jméno takové a tamto oanaké, tak jsme u obou dětí vyrobili tabulku s předvybranými jmény, napsali jsme je tam i s příjmením a svátkem a rozeslali jsme to rodině a kamarádům a nechali jsme hlasovat. Nikomu jsme vybraná jména neprozradili a tabulkou se všichni tak bavili, že když jsme čekali druhé, hned se všichni ptali, jeslti zase bude hlasování 🙂

zzuzinda
9. led 2014

@eliskav
@antoinet Jo, jo Zuzanka je krásný 🙂 - já jsem Zuzka 😉 a jsem za to ráda 🙂

addri
autor
9. led 2014

@michaela_2 ja jsem adriana :o)) ale nechci jmeno po rodičich....takze Adriana a Erik je passe :o)

michaela_2
9. led 2014

@addri jé to je dobrá náhoda 😀 No já bych po sobě Michaelu také nedala, ale tatínek to své pro chlapečka - jakožto pokračovatele rodu vyžadoval 🙂) Holka si stejně nejspíš příjmení změní, takže je to jedno 🙂. Já tomu tedy také dřív nebyla nakloněna, ale když jsem viděla, jak jsou manžel s tchánem šťastní a hrdě všude vyprávějí, že to bude další Fanda 🙂 tak už jsem z toho měla dobrý pocit

Každopádně máte s manželem oba krásná jména - a hodně se k sobě i hodí 🙂

ladyella
9. led 2014

Co říkáte na jméno Marika? Až se nám postesti mít miminko tak jsme rozhodnutý pro toto. Přijde nám originální a hlavně je to spojení našich dvou jmen 🙂 A kluk asi tradičně po otci, Martin. Sice tohle nemusím, že se klukům někdy dává jméno jako má tatinek, ale vím že by mu to udělalo velkou radost a to jmeno se mi i líbí. Ještě se mi líbit Tobiáš a Julie.

martinkaalesek
9. led 2014

@addri zrovna takova krasna jmena mate 😉 jako vy, rodice 😉

klaarka
9. led 2014

My mame obycejnou Janicku ( 1. v rodine) a neobycejneho Alfreda ( 2. v rodine) 🙂

bambulal1
9. led 2014

Tak my mám Sebastiána a holku sme chceli Rebeku

kytkakvete
9. led 2014

@addri Dcery jsou Ema a Zita, kandidátky byli Agnes, Stela, Laura, Linda, kluk William.

laurital
9. led 2014

Dcery jsou Jana a Laura 😉 Já totiž zastávám názor, že jméno, které má více jak pět písmen už je moc dlouhé, z tohoto důvodu jsem zavrhla třeba Rebeku nebo Bereniku.
Pokud bych snad ještě měla rodit-Zina, Nina, Zoe a u kluka Jan.

petulane
9. led 2014

Holčičku máme jasnou Emičku, ještě se nám líbí Rozárka a u kluka dost válčíme. Mě se líbí Adam, Tobiáš a Oliver a manžel by chtěl Ondru, Šimona nebo Matěje. Tak jsem zvědavá jak to nakonec dopadne 🙂

michaela2310
9. led 2014

my máme doma Vojtěcha, pro další mimčo se nám zatím líbí Matyáš, Vítek, Valentýna a Viola 🙂

addri
autor
9. led 2014

@martinkaalesek dekujeme:o))

addri
autor
9. led 2014

a co Filipek nebo Liborek?? Vase jmena jsou fajn ale ja jsem slovenka a pritel cech.Tak chci bud to jmena v obouch kalendarich anebo nejaky jemny zahranicný ale neoplácany 🙂