Jaké bylo vaše šestinedělí?

minea
6. led 2008

Jsem právě na konci šestinedělí a uvědomuju si, jak velký kus cesty jsme s malou ušly. Každopádně to bylo docela náročné a tak by mě zajímalo, jak jste šestinedělí prožívaly vy - jak na tu dobu vzpomínáte, co bylo nejtěžší, co bylo úplně jinak, než jste si představovaly, jakou jste měly podporu v partnerovi, jak často jste brečely, na co rády vzpomínáte...

jitrulka
9. led 2009

Já to měla podobné jako pavlina05. 8 týdnů depresí. Malá byla hodně uplakaná, stéle jsem se snažila jezdit ven. Chvílema jsem si říkala, že nebyl dobrý nápad si mimi pořídit a chtěla jsem vše vrátit zpátky. Nejhorší období v mým životě. Za to ted si mateřství konečně užívám a malou bych nedala za nic na světě 😀

mkr
9. led 2009

u mě bylo šestiedělí taky v pohodě jen nám dvalo zabrat kojení pila snad pořád, ale jinak to bylo ok, žádný depky nic takovýho 🙂

barusha
9. led 2009

Ahoj holky, tak já měla šestinedělí v pohodě, miminko hodný, plně kojený, s bradavkama nebyl problém, já bez potíží po porodu. Aspoň objektivně... Subjektivně jsem měla pochroumanou kostrč, která se mi vylepšila až tak po třech měsících, takže o sezení ani řeč. Zvláštní, o nástřihu jsem vůbec nevěděla, se šitím žádný problémy. Nebýt kostrče, byla jsem jak nová 🙂
No a pak psychika...Pocity, že něco dělám špatně, že malýmu ublížím, bála jsem se vyjet na vycházku s kočárkem natož pak řídit auto! Poplakávala jsem z ničeho a kvůli ničemu. Prostě cíťa. Manžel byl ze mě asi dost nejistý, protože jinak jsem hodně samostatná a soběstačná! Naštěstí se všechno upravilo, ale fakt to trvalo těch šest neděl...
Jinak pořád prožívám nejhezčí období života. Malej je smíšek, plakat asi ani neumí 😵 😵 😵

slunicko552
9. led 2009

Tak mi se pořád točila hlava,byla jsem trochu slabá.Ale jinak mi na tu dobu někam odešel mozek 😅 .

cherries
9. led 2009

Pridam sa tiez sa mi obcas tocila hlava , slaba som bola to je jasne a s tym mozgom hmmm slunicko552 100-percentne s tebou suhlasim 😀

missymici
1. srp 2012

Ahoj,...snad vam neznechutim den,...ale potrebuji vedet jestli jste nektera mela stejny problem.... ☹
Uz asi 6 dni me trapi chození na velkou...chodim kazdy obden ,stolice normalní.V porodnice zadnej problem,..az nedavno to zacalo.Kdyz jdu na velkou,tak mam velke pichave bolesti vevnitr v konecniku,jak se "to" tlačí ven,a stupnuje se to vic....az citim jak se mi to tam natrhne,...zacnu hned krvacet,...neni to nejak extra hodne velke krvaceni,ale ani malinko.Mela jsem dva stehy /ktere jsou uz davno pryc/ , ale nevim kde presne....nikdy jsem problemy nemela predtim.Ted mam depku,vzdy kdyz vim,ze potrebuju uz neodkladne na velkou... Cim to je najednou ? Mela jste to nektera?
Citim se jak muj syn ,kdyz mel problem a strach chodit na velkou a bolelo ho to.
Nevite cim to muze byt....?

brittta
1. srp 2012

@missymici To vypadá na vnitřní hemorroidy. Je to docela častej problém maminek v těhu a po porodu. Zkus nějakou mast nebo čípky např. Faktu, nebo k lékaři...

stardust
1. srp 2012

@missymici ja som mala tiez ten problem po porode, po par tyzdnoch mi tazkosti zmizli same od seba.

missymici
1. srp 2012

@brittta
@stardust
jezisi,....tak to nemam radost,...ale dekuji vam za odpoved.Takze myslite ze bych mela na gyndu,nebo kam,...nebo mam jeste pockat?

missymici
1. srp 2012

jo, a nemuze to mit vlyv na mleko,kdyz kojim?

stardust
1. srp 2012

@missymici na prehliadke po siestich tyzdnoch som sa pytala, co to mam, gyndacka, ze je to hemoroid, odporucila mi akurat nejaku volnopredajnu mast. Tym sa moje riesenie zlatej zily ukoncilo.

brittta
1. srp 2012

@missymici Můžeš ještě zkusit počkat, jestli to nepřejde samo. A poraď se v lékárně, ať ti dají něco, co můžeš, když kojíš. Kdyby to nepomohlo, tak ti určitě tvůj gyndař doporučí nějakého proktologa...

ined77
12. lis 2013

Dobrý večer milé maminky 🙂 ,

do naší vznikající Wiki knihovničky byl právě přidán článek https://www.modrykonik.cz/sestinedeli/.
Byla bych moc ráda, pokud by jste byly ochotny podělit se o Vaše rady a postřehy i s nastávajícími maminkami, které toto ještě nezažily. Vaše zkušenosti tyto maminky jistě ocení 🙂 .

Psát můžete pod článek do okénka Moje zkušenosti s...

Předem velice děkuji a přeji všem krásný zbytek večera 🙂

@brittta @stardust @missymici @cherries @slunicko552 @barusha @mkr @jitrulka ...a další 🙂

kackaross
30. pro 2013

Ahoj, jsem v šestinedělí, začínám 4 týden, chtěla bych se zeptat jestli je normální, že k malé zatím nemám tak úplně zamilovaný vztah, jsem prvorodička a porod byl celkem komplikovaný.......Na miminko jsem se strašně těšila, četla knihy, časopisy.......ale teď jsem z toho nějaká vyřízená a nejvíc jí miluji, když spí. Strašně mě to mrzí a doufám, že je to jen dočasné....Máte někdo podobné zkušenosti ? Bude líp ? Děkuji za odpověď... ☹

barb86
26. čer 2017

Ahojky holky chci se zeptat ale na gyndu se chodí po šestinedělí že?

luj89
11. črc 2017

@barb86 ano, presne tak.
Holky, rada bych obnovila diskusi. Mame dcerku, které jsou 2 tydny a trosku se ve vsem placam... Vubec nevim, jestli to, co delam je dobre, plánovala jsem, jak budu latkovat a nosit v satku, ale nosit se mala moc nechce a latkovani taky neni tak ruzovy... Myslela jsem, ze mimca bud spinkaji nebo basti a pripadne si obcas pobreci, ale nenapadlo me, ze nebude chtit spat v postýlce, bude se budit 10 minut po dokojeni a bude chtít byt porad u prsa. An moc nikam nemuzeme jit, doma nic nestiham, najist se uz vubec ne. Prijde mi ze bud kojim nebo uspavam mimi. Kdy se to zlepsi?

barb86
12. črc 2017

@luj89 Ahojky asi bych ti řekla "vítej do reality" Nééé promin nechci být hnusná ale také jsem si to plánovala a ale realita je uplně jiná. Myslela jsem že budu kojit ale bohoužel nekojím. Nemám mléko takže dávám umělou stravu. Je to náročné, jak na přípavu tak i finančně. Když čtu tvuj příspěvek tak si říkám jestli si z tebe bere dostatek mléka. Já jsem v porodnici kojila a málá pořád brečela nebo u toho usla. Pak mi v porodnici poradili že si jí mám zvážit před krmením, pak nakojit, zase zvážit a z toho si vypočítám koik si ze mě mála bere. Zjistila jsem že si ze mě vytáhne max. 10 ml a to je pro jí málo. Takže jsem začala přikrmovat. Po příkrmu byla klidná a i spinkala pěkně.

luj89
25. črc 2017

@barb86 ahoj, tak jsi mela pravdu, od 3 tydnu prikrmujeme a mala je spokojenejsi 🙂. Uz obcas i ponosim v satku a latkovani se taky rozjizdi 🙂

terbucha
5. kvě 2018

Moje šestinedělí bylo náročné byla jsem unavená chtělo se mě brečet měla jsem pocit že mě nikdo nepomáhá

letadylkokane
5. kvě 2018

@minea mam tri tydny od porodu druhe dcerky. Rodina neskutecne pomaha, manzel je zlaty, toho vytesat do mramoru, ale hlava mi trochu zlobi. Jsem hodne plactiva, vsechno me dojima a rozesmutni. Taky hodne vzpominam na svou vzdalenou minulost a lidi v ni. Do toho je mi lito, ze nemam tolik casu na prvni holcicku, ktera je ted hodne s tatou (coz o to, ji to asi nevadi, jak vykoukla z bricha, byl jeji), ale mne to trochu mrzi.
Jinak chodim na prochazky, s rodinou davame sestinedelni a batoleci vylety, vlastne mi vubec nic nechybi. Mala prospiva, brisko ji neboli tolik jako kdysi starsi, vsechno slape. Ale poporodni blues si clovek neordinuje, prijde samo, at clovek chce ci ne.

ptacatko01
5. kvě 2018

Šestinedělí jsem si představovala, že strávíme doma, budeme se těšit z miminka, sžívat se s ním, užívat si každou chvíli.
Nakonec to dopadlo tak, že ani nevím co je šestinedělí. Dcerka se narodila ve 26+1tt, byla jsem s ní v nemocnici. Šestinedělí a vlastně první tři měsíce jejího života, než ji propustili z nemocnice jsem se jen modlila a by přežila a neměla žádné vážné následky. Začínám uvažovat o druhém, ale mám hrozný strach aby se to neopakovalo. Chtěla bych zažít normální porod, normální šestinedělí, radost z miminka. Když se dcerka narodila, byla jsem nejšťastnější na světě, ale bohužel tam byl i neuvěřitelný strach, zoufalství, nejistota, vše jsem si vyčítala.