Jaké bylo vaše šestinedělí?

minea
6. led 2008

Jsem právě na konci šestinedělí a uvědomuju si, jak velký kus cesty jsme s malou ušly. Každopádně to bylo docela náročné a tak by mě zajímalo, jak jste šestinedělí prožívaly vy - jak na tu dobu vzpomínáte, co bylo nejtěžší, co bylo úplně jinak, než jste si představovaly, jakou jste měly podporu v partnerovi, jak často jste brečely, na co rády vzpomínáte...

maarie
25. čer 2008

Moje šestinedělí bylo docela v pohodě.První dva týdny to byl sice trošičku zmatek,naštěstí byl se mnou doma manžel,takže jsme to ve třech zvládli. 🙂 Určitě přišly i stavy pláče(snad 2x),čekala jsem však mnohem horší poporodní deprese atd. 😎

dzej
26. čer 2008

moje šestinedělí taky v pohodě, akorát si vzpomínám, že 2 dny po návratu z porodnice bylo u nás blokový čištění a já šla přeparkovat auto a to teda bylo něco.....jako poprvé v autoškole. A pak mi dělalo problém asi týden chození venku, byla jsem moc unavená třeba po 100m. Ale za 3 týdny jsem byla uplně v pohodě. Depky žádný...naštěstí

agatka77
18. črc 2008

hrozný,malej měl baby koliku a furt plakal,nevěděla jsem co s nim a vůbec nám nešlo kojení.teď už je super 🙂

anaid
18. črc 2008

Ja som si prezila sedmonedelie ☹ . Zasita som bola az za usami 😉 a zle som sa hojila. A po tych 7ich tyzdnoch som mala tyzden pauzu a hned som dostala menzes 😝 .

ervina
18. črc 2008

šestinedělí bylo v pohodičce,asi díky hodnému miminku 😉

winifred
18. črc 2008

Ahojte holky,moje šestíneděli bylo úplně k klidu a v míru.Malý byl od narození dobrý jedlík a tak jsem neměla problém s kojením šlo nám to a zatím nám to jde skvěle.Už má 7 kilo je to kus chlapa. 🙂

caira
18. črc 2008

tak u me bylo sestinedeli teda docela narocne, musim rict, ze dekuju bohu, ze to fakt netrva dyl nez tech cca 6 nedel 😀 Par dni po porodu mi praskly stehy po nastrihu, takze desna bolest, do toho se mi dostala infekce takze antibiotika, nejhorsi byla ta unava, malou jsem musela pokadem krmeni chovat nez usnula a jak jeste nemela zabehly ten rezim den a noc tak klidne zustala vzhuru do dalsiho krmeni a ja byla hotova, rvala jsem snad denne, ze to nezvladam a ze jsem neschopna matka 😅 Ale kolem toho 8 tydne uz spala hezky, z problematickeho kojeni jsme presli na flasku a najednou se vsechno tak nejak srovnalo a ted uz je to vsechno naprosto v pohode 🙂

miselin
18. črc 2008

Ja som mala zlé šestonedelie, mala som veľa stehov aj vonku aj vo vnútri a dosť ma to bolelo. Asi po dvoch týždňoch som išla s malou na kontrolné vyšetrenia a išla som pešo a to som nemala robiť, lebo som si tie stehy dobre ponaťahovala a sa mi zapálili, no dosť veľká bolesť. Do toho začala malej kolika takže celý deň som ju mala na rukách a stále len plakala, čo jej teda zostalo dodnes. A ako by to nestačilo tak ma začala bolieť dosť aj pánva a to bolo už na nevydržanie. Bola som už fakt úplne hotová a revala som už skoro stále, ale okolo toho šiesteho týždňa mi to začalo prechádzať, len škoda, že kolika nám zostala 😖

pirlenka
18. črc 2008

Příšerný 😝 Vždycky jsem si říkala, co ty hysterické ženské po porodu blázní a jaké šestinedělí....omlouvám se všem, to co se mnou porod a následné týdny udělaly, to se ani nedá popsat 😕
Porod byl nádherný a nezapomenutelný zážitek, první odpoledne a noc s mimikem dokonalá. Ale potom. Ač malej hodně spinkal a hezky papal, já byla úplně mimo. Pořád jsem řvala, ve dne, v noci, manželovi do telefonu ☹ Furt jsem myslela na to malé, bezbranné miminko, co je na nás zavislé. Děsila jsem se představy, že se mu něco stane, fakt šílené. Jinak v porodnici to byla procházka rájem, proti tomu, co mě čekalo doma. Až vše připravené, první dny byly jeden velký chaoz 😝 Když na to zpětně myslím, udělala bych tolik věcí jinak a určo bych byla víc v pohodě. Naštěstí to netrvalo dlouho, i když vyplesklá z plno věcí jsem byla určitě déle, než 6 neděl 😀 Ovšem díky koňovi, rodině a blízké kamarádce jsem to tak nějak přežila 😀 a pak už si mateřství jen a jen užívala 😵 😵 😵

binki
20. črc 2008

hrozné, malý bez potřeby spánku, málo mléka, já zánět močáku, on záněty očí a ekzémy, MM mimo domov kvůli práci, už jsem měla i lepší období 😀

myschka
20. črc 2008

pro me hruza☹ klidne bych rodila kazdy rok ale to 6ti nedeli byl horor. Neslo nam kojeni, pritel nedostal volno a dela nocni takze jsem na vsechno byla uplne sama. pak nam hnisal pupik a ja si pripadala jako nejhorsi matka na svete. Ted se tomu stavu smeju ale pred rokem jsem byla uplne v pr...
porad jsem si rikala, ze to jsou jen hormony a jak krasnou mam holcicku ale nejak to nepomahalo.

emjee
19. srp 2008

flor1 • 1d • Dnes o 11:07
Ahojky,
doufám, že toto téma tady už někde není založené 😕
Zajímá mě, jaký jste poznaly rozdíl, že skončilo šestinedělí a v čem to bylo jiné? Mělo už mimčo režim? Napiště vaše poznatky..
Mě ještě zbývá do konce necelých 14 dní, ale musím říct, že je to opravdu vyčerpávající..Tak doufám, že to bude jen a jen lepší...
😵
Jinak všem šestinedělkám přeji pevné nervy a hlavně zdraví 🙂

krista • 1d • Dnes o 11:12
Flor tak já jsem moc velký změny nepociťovala, i po šestinedělí se občas ještě tělo čistilo, malá trpěla na prdíky pořád hodně (i když mi někdo říkal, že to bude trochu lepší) režim jsme vždycky chvilku měli, chvilku ne 😅

Dalo by se říct, že až teď máme nějaký pořádný režim, ale to akorát tak v koupání a večerním spaní, přes den je to pořád takový chaotičtější 🙂

horty • 1d • Dnes o 11:13
Stručně: Nejhorší období z celého početí, těhotenství porodu atd. Prsa v háji, děcko řvalo jak tygr, spalo/nespalo, psychika v háji, spodek dlouho taky, no prostě pro mě to byla hrůza.

Naštěstí se pak vše srovnalo, režim, mé tělo, malá začla být fajn a víc vnímat a nejen řvát. Prostě to chce přetrpět a vydržet, bude líp!!!!!

jjaanca • 1d • Dnes o 12:06
Každá to má určitě jinak. Já změny taky nepociťovala. Akorát malá míň spí. Režim nemáme dodnes a prdíky nás trápí pořád 😅

pavlinka3 • 1d • Dnes o 12:19
tak šestinedělí hrůza....nezvládala jsem nic jiného než kojení, přebalování a převlíkání.....úklid a vaření šlo stranou...potřebovala jsem hodně spát, ale než si tělo zvyklo na to spaní s přestávkama, tak to trvalo....prsa a spodek v pohodě asi po dvou měsících po porodu a sex si začínám zase užívat až teprve teď

martinka79 • 2d • Dnes o 13:20
já si ne ohu stěžovta při druhém pohodička malý je pohodář pěkně spí ´režim máme hnedle.
s dcerou no také děs, občasné stavy na zhroucení, ale po 6tinedělí super. režim jsme měli stejný a to jsme si užívala. jinak sex byl vždy pro mě příjemný. neměla jsem zádné potíže.
holky hodně sil s miminky, je to náročné.

ivulinda • 1d • Dnes o 14:49
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea......
tady to je

mikca • 2d • Dnes o 14:51
u prvního šestinedělí stašný malá jen řvala vždy přestala tak na dvě hodky za dena noc..a pak jen řvala 😝 ..takže jsem chodila jak smrtka vybledláa a napokraji zhroucení..po šestinedělí jako když utne dala se do klidu a byla už i docelahodná a i režim jsme nějakej vytvořili..taže to chce fakt pevné nervy kost u prvního dítěte..u malého jsme to prošli uplně v klídku...asi i proto že jsem už veděla co a jak.. 🙂

dnada • 1d • Dnes o 15:00
holky,já když to tady čtu,tak já mám asi moc hodný mimčo a režim jakž takž od narození 😎 my akorát končíme 6ti nedělí,tělíčko se mi už 14dní nečistí,malej hezky spinká (i když má některé dny nespací a mrzuté,trápí ho trošičku prdíky)v noci je jak andílek,v 9se nabaští a vzbudí se kolem půl3 a pak až kolem 7mé 😉 doufám,že nám to takhle vydrží ,takže domácnost,hafíky,kočky,práce kolem baráku,vše zvládam celkem dobře 😉 na psychiku a nevyspání bylo hrozných prvních 14,týdenní spánkový deficit se nějak nechtěl dohnat 😉

vojtisek2007 • 3d • Dnes o 15:22
ahojky,
já si teda myslím, že to šestinedělí by se mělo týkat hlavně matky a jejího těla ne ??? Že by se během těch 6-ti týdnů mělo dát tak nějak "dopořádku" po porodu, děloha by měla být na správném místě a ve správné velikosti a, mlíčka by se mělo dělat tak akorát pro mimčo,...a tak.....na mimíse tohle asi nemá vliv - myslím tím na prdíky a na nějaký spaní a nespaní - mě třeba děti spí všechny perfektně - večer kolem osmý dávám spát - vojta (1,5r) spí až do rána, a Eli (2měs) spí tak do těch 3-4 ráno - pak kojíme - ale takhle to máme od narození - a takhle mi spal i vojta i honzík jako mimi, pak se to upravilo samo - v noci snad nikdy vzhůru nebyli - aby nějak řádili nebo plakali nebo tak něco, přes den taky docela režim jde....někdy trochu prdíky, někdy je moc teplo a častěji kojíme (asi na žižu), ale jinak pohoda - i 6-ti nedělí bylo fajn - akorát u prvního míma takový že člověk neví co kdy a jak, ale dá se to... 😀

ivulinda • 1d • Dnes o 20:54
tohle téma už je Diskusi Porod,Porodnice atd...

bibula
19. srp 2008

😀 bolave 😉

heppu
19. srp 2008

ahojte tak ja ani neviem ze nejake sestonedelie mam, hned po porode ked ma pustili som sa zacala venovat biznisu a mala je stale so mnou, rano odchadzame z domu a vecer prichadzame takze sme nabaleni plienkami a papanickom a aspon na mna nedolahli ziadne depresie a nic z toho co tu citam, mala skoro stale spinka a nas rezim je trosku iny ako maju ine maminy, my sa kupeme niekedy vecer niekedy rano ako mame cas a sme spokojne obe lebo nam to vcelku vyhovuje

zuzzanocka
26. srp 2008

aj u mna hrozne, tazke.. zvnutra aj zvonku pozasivana, vsetko strasne bolelo, malo mliecka, malinke potrebovalo papkat kazde 2 hod. ale muzik pomohol, tak sa dalo.. 🙂

krista
23. zář 2008

pavla.wz • Včera ve 23:08
Ahojky,
mám pět týdnů po porodu a všechno bylo O.K. ale od soboty jsem zacalatrochu špinit a trochu mě bolí břicho a to celý den a mám větry, Něměl jste někdo podobný problém bojím se, že mám zánět, zítra mažu k doktorce

markytkaaa • 1d • Včera ve 23:57
Já jsem po akutním císařském řezu (takže i s čištěním dělohy) a špinila jsem dva měsíce ... asi je to dost individuální 🙂 a větry ... ty můžeš mít z čehokoli 😉
jo a dr. jsem od porodu ještě nebyla ... jsem hambářka a kaju se ... ale když člověku není "ouvej" tak co tam 😀

nensy • 2d • Dnes v 07:03
tak já jsem taky po porodu špinila docela dlouho.no nevím ale podle mě to nemusí nic být 😉

konja • 2d • Dnes v 07:44
pavla.wz: mám stejný problém. Jsem sedm týdnů po porodu a už víc jak týden opět špiním.Někdy je to jen špinění,někdy zakrvácení. Taky to není v kuse. Třeba celé dopoledne nic a pak dvě hodiny jo. Po porodu jsem přestala úplně krvácet za tři týdny. Radovala jsem se,že už mám klid a ono ne 😒 Jdu dnes odpoledne k dr. na kontrolu po šestinedělí,tak jsem zvědavá co řekne.

emenems • 1d • Dnes v 11:32
ahoj, ja jsem po porodu docela dlouho krvacela, vlastne celych 6 tydnu 😠 .Pak jsem zasla na kontrolu po sestinedeli a vsechno bylo ok.Podbrisek me sem tam pobolival skoro cele 3 mesice.Kazdopadne je dobre, ze se nechas vysetrit, aspon budes mit jsitotu, ze jsi v poradku 🙂

kitty68 • 1d • Dnes ve 13:10
no muze to byt i ms ze jo

flor1
23. zář 2008

Tak jsem zde po delší době..musím říct, že šestinedělí byl záhul..ale ani teď to není lepší, prcek má 10.týdnu a celý den prořve..skoro vůbec nespí..Tak uvidíme, kdy to přejde...
Mějte se, pevné nervy a vy co máte klídek - užívejte!!! 😉
Jo,já bych taky problémy neřešila, taky prcka miluju..ale ten kdo poznal celodenní řev, ví o čem je řeč, papa

daisy33
23. zář 2008

tehotenstvo a porod v poho, ale pobyt v nemocnici - tesila som sa domov. mala v noci plakala a ja som si nemohla oddychnut, lebo som bola v nemocnini uz o den skor, kedze bolesti prisli skor a na chvilu odisli, tak som v podstatne 2 noci pred porodom poriadne nespala a dalsie 2 po porode tiez. doma mi pomohol manzel a hlavne mama, ktora je uz na dochodku a bola som mnou cely den, kym som sa ako tak zregenerovala. prve asi 2 mesiace mala dost plakavala hlavne vecer a nechcela zaspat, tak sme ju striedavo nosili a cicikali. inak bolest som celkom dobre znasala, alebo asi to bolo tym ze som sa hlavne sustredila na malu, tak som to nejako extra nevnimala. len ma strasne boblel chrbat - vsetky svaly na nom, ani som netusila ze ich tam tolko mam a aj na rukach - este z porodnice ked som malu cele noci nosila na rukach.

hubka
23. zář 2008

Sestonedelie bolo fakt narocne, ziadna ruzova zahrada....s kojenim sice problem nebol, ale maly bol strasne uplakany, mala som pocit, ze sa potrebuje zaradit do tohto zivota a adaptovat sa, po sestonedeli sa naozaj uplne zmenil...co sa tyka zasivania, tak vonk rana celkom ok ale krvacanie prestalo asi po mesiaci a to som sa stale macala v repiku ked sa dalo...a to neustale potenie, ja som rodila v jan, takze kym som maleho obliekla, bola som do nitky mokra a arychlo von, lebo tam mi spal najlepsie 😉 no fasa...bola som rada, ked uz to preslo, je to zaberak na zenu, esteze MM bol obetavy a nosil obedy, upratoval a tak 🙂

sylvka
25. zář 2008

ahoj,já jsem teda zatím v půlce,ale musím říct že to zatím jde.čekala jsem že budu plačtivá,nebo nevyspalá a nic z toho se neděje.očistky už jsou taky pryč.tak snad to tak půjde i dál...

molicova
8. led 2009

ahojky, tak moje šestinedělí můžu posoudit jako jedno z nejkrásnějších období co jsem zatím prožila. Strašně jsem se ho bála. Víc snad než porodu. Který jsem měla opravdu docela drsný. Ale i přes to všechno na něj vzpomínám v dobrém. V porodnici jsem začala krásně kojit. Tomíček byl hned od začátku strašně šikovný. Tomíček je hodně spavé miminko, takže pobit v porodnici byl absolutně bez problémů. Byla jsem na pokoji se dvěma dalšími maminkami. Jedna měla hodně uplakanou holčičku, která proplakala den i noc. Ale to mě ani Tomíčkovi nevadilo. Spinkali jsme pořád. Jen se budil na kojení. Takže v pohodě. A doma to klapalo hned od začátku. Ale také jsem měla slabší období, kdy jsem si připadala, že nedělám nic jiného než kojím a odstříkávám mléko. To přešlo asi po měsíci a půl, kdy Tomík dokázal odsát více mlíčka a tím pádem jsem už nemusela odstříkavat. Jinak Tomíček nění ani z těch miminek co by plakali. Pláče jenom při koupání když je mu zima a nebo když osáváme nudličky. Jinak si dokáže i sám pohrát třeba hodinu v kuse. Po obědě spinká i 4 hodiny. Samozřejmě se to může všechno ještě změnit. Ale toto téma je o šestinedělí, které pro mě bylo úžasným obdobím. Klidně bych si ho zopakovala. Ale vděčím za to Tomíčkovi a i manžílkovi, který byl mojí velkou oporou. Hned se zapojil do péče o naše zlatíčko 🙂))

pavlina05
8. led 2009

..holky pro mě děs a hrůza. Depka která trvala 8 týdnů. 😝 😝 😝 Nejhnusnější období v životě!!
Zato teď to nejkrásnější!!!! 😀 😀 😀 😀

lucillienka
8. led 2009

moje šestonedelie bolo dost tažké, mala som komplikovaný pôrod a zašitá som bola až za ušami, šitie mi nanovo prešívali den po pôrode, potom som mala zápal, teploty 38,5 - naštastie som mohla kojiť ešte a doteraz čo je necelé 3 mesiace po pôrode cítim jazvy po šití....také pnutie....máte to aj vy kočky čo ste boli šité ?

a inak...ako je to u vás so sexom po pôrode ??? zaujímalo by ma ako skoro - neskoro ste boli schopné...hm

pitrska
9. led 2009

Ahojky holky,tak u me dobryy 😀 ja ho nejak neprozivala,myslela jsem jak budu blbnout a dobry,je fakt,ze jsem byla cita o dost vic nez ted,ale nak extra jsem to nepocitovala,ale znam dost spatnych pripadu,to clovek nikdy nevi co se stane,clovek porodi zdrave mimi a mama se zblazni raz dva proste z porodu je to hrozny,a takovych je mi lito..

Jedna pani-se ak tesila na miminko,a po porodu,ji proste preskocilo a na mimi nadavala,ze ho neche,ze ma zluty hovinka atd no hruza,ale ted dobry je zase v pohode..

suziad
9. led 2009

Caute no ja som mala rychli porod, skoro som porodila vo vytahu 😀 . Jazva po siti ma bolela asi dva tyzdne a krvacala som vyse 2 mesacov. mesiac rozbite bradavky tak mi pri kojeni tiekli slzy.
Mrchu som dostala asi po dvoch tyzdnoch aspon si myslim ze to bola ona. 😅
No a zo sexom! 😒 nejak sa neviem nastartovat. necitim to co by som chcela citit. ☹ Dufam ze to pride coskoro zase do normalu. 😉 uz sa neviem dockat 😀

mallorry
9. led 2009

ahoj babuchy 😀 moje sestinedeli bylo peklo na zemi a to doslova...uz bych to nechtela nikdy zazit....jako bylo to krasny mit miminko, ale....bylo to nejtezsi obdobit meho zivota a to zejmena kvuli kojeni...jelikoz jsem mela bradavky popraskane, neslo nam kojit, bolelo to jak cert, pak jsem mela zanet a musela jsem po kazdem kojeni odsavat, do toho malej furt plakal, bo trpel na prdiky a plakal fakt porad, nebylo na nic cas, ani na curani a cisteni zubu, no katastrofa....ale po sestinedeli opravdu zlom a parada, takze vsechno se da prezit....ale uprimne....ja bych radsi znova rodila, nez prozivat sestinedeli 😕 😅

mallorry
9. led 2009

luci se sexem sme zacali az tak tri mesice po porodu...nebyl cas ani nalada a siti bylo citlive...a bez lubrikacniho gelu ani ranu...bohuzel...

xyxy
9. led 2009

Sestonedelie bolo hrozne. 😝 😖 Porod bol oproti tomu nic.

hancas
9. led 2009

mé šestinedělí probíhalo docelo v pohodě,i když mám dvojčátka,spinkali a budili se jen na mlíčko a to jsem je musela někdy i budit.v noci jsem kojila jen 1.pak jsem chytla zánět do prsa a myslela že umřu taková bolest,horkost a najednou ztráta mlíčka(co už i to se stává).opravdu jsem šestinedělí prožila s klidem a hodnýma miminkama,kterým je dnes 1.rok 🙂