Jaké jména jste daly dětem? A kolik jich máte? 😃

bozik
3. pro 2007

tak mě napadlo že by to mohlo být taky zajímavé téma - jména dětí.
Mám doma tři holčičky a je to Kristýnka (6let) Andrejka (4roky)a nejmladší Viktorka (1rok)
A další už neplánujeme 😀

lenkabu
26. únor 2010

Já trochu poupravím svůj starý příspěvek.........první Vanda zůstává, případné další holky budou Alice,Darja,Agáta v tomhle pořadí 😀 Kluka nevim,jasnej favorit neni, docela dobrý je Adam,Matěj,David,Michal

cernovlaska
26. únor 2010

Ahojky,taky my máme chlapečka Matěje,od prvního rozhovoru o děťátku,jsme se na tom jméně shodli a holčičku jsme měli původně Natálii,ale kdyby to "náhodou" byla princezna,tak by měla svátek,narozky i Vánočky v jednom měsíci,tak jsme napsali Amálku ( Amálie ) a mě se to jméno hrozně moc líbí 😉 i taky se mi,pro holčičku,líbí Ema a pro kluka Jakub 🙂

kubaka
26. únor 2010

Dan a Marián - shodli jsem se za půl hodiny už ve 20 tt těhu. Nic šleného, ale není jich pět na pískovišti. 🙂

bambulik
26. únor 2010

snad už od mateřské školky jsem chtěla Kateřinu, přes to nejel prostě vlak a nikdy se mě nikdo neptal jak by se moje dcera jmenovala, protože tam to bylo jasné, naštěstí se to přítelovi taky moc líbí, takže Kačenku máme a jsem úchylná, ale klidně bych dala druhou Kateřinu, protože já mám pocit že v mých očích hezčí jméno není....
a u kluka mi to bylo vcelku jedno, kluk by byl Jan po příteli, on to chtěl, mě se to také líbí, ale upřednostnila bych Marka....
jestli bude druhé holčička bude Nela, na ničem jiném se neshodneme, ještě se mi líbí Eva strašně, Ivana, Nina a u kluka by se rozhodovali mezi Markem nakonec a Radimem

cernovlaska
26. únor 2010

Kubaka: krásná jména a je pravda,že nejsou úplně běžná,jako jiná 😉 ale já si myslím,nebo alespoň soudím podle nás,že jména dětem dáváme podle svého pocitu a podle toho,jak zní ve spojení s příjmením 🙂 zrovna třeba u mě,až bude aktuální čas a já zavolám " Matěji,jdeme domů" tak se zvedne pár dalších chlapečků a možná i nějakej ten psík přiběhne 😀,ale my jsme dávali jméno podle toho,že jsme se na něm bez problémů shodli a cítili jsme,že tohle jméno bude našemu chlapečkovi slušet a moooc mu sluší 😅 je to,v posledních pár letech,hodně dávané jméno,ale to mě zas až tolik netrápí 😵 spíš je katastrofa spojení cizích jmén s českým příjmení,např. Jennifer Nováková 🙄 😅 😀 apod. Nechci se nikoho dotknout,je to každého věc,ale rodiče by se měli zamyslet nad tím,že to dítě s tím jménem bude žít celý život 😒 já se,např. jmenuji Naďa a vůbec se mi jméno nelíbí a nikdy nelíbilo a každý mě hned překřtí na Naděždu,i když mám v rodném listě Naďa a mě to,hlavně v pubertě,nebylo vůbec příjemné ☹. A taky mám kamarádku,která svého syna pojmenovala William a má české příjmení,takže ve škole bude terčem posměchu 🙄 😖 ☹ ale jak píšeš,rozhodně se jich pět,na pískovišti,nezvedne 😀

horty
26. únor 2010

Ahoj, víte někdo prosím, jak je to u nás se dvěma jmény? Když jsou v rodném listě dvě křestní jména, tak se pak musí uvádět všude, nebo pak stačí jen jedno(první) plus příjmení? Myslím ve školce, škole atp.

lenkabu
26. únor 2010

Musíš uvádět obě

lenkabu
26. únor 2010

U mně je zae první kritérium aby se jich na pískovišti nezvedlo 5 🙂 Já byla v každý třídě ještě tak 2x, myslím že jména mají lidi především odlišovat......mmch teď máme třeba na hudební školce 4 Barunky 😅

jankatr
26. únor 2010

Tak my máme Daniela, Jakuba a Matěje - škoda že jsme tenkrát nevěděli že přijdou na druhý pokus dvojčátka a ještě ke všemu kluci - mohli jsme dát Daníkovi jméno Vojta a mohli jsme jim zpívat tu písničku z večerníčku o medvědech - Vojta Kuba s Matějem.... 😅 😉 🙂 Ale jinak jsem s výběrem jmen spokojená a neměnila bych - a vůbec mi nevadí že půlka našich příbuzných má pejsky co se jmenují Dan... (kvůli tomu nám to dost dlouho rozmlouvali, ale máme svoji hlavu 😉 ) ani to že Kubíků a Matějů je teď taky všude kolem spousta... - pro mě je důležité že mě se to jméno líbí a nechci se nechat ovlivňovat tím že ho má už tolik a tolik dětí kolem... To bysme nakonec taky mohli skončit u jmen jako Pankrác, Servác, Bonifác... - určitě by se odlišovali, ale obávám se že by mě za to moji kluci neměli moc rádi... 🙄

pavlina05
26. únor 2010

Jani,máte super jména a kluky taky 😉 😀 Vím to 😀 😉

sayast
26. únor 2010

mame julii 🙂

dagin
27. únor 2010

Cio! Tak my máme dvouleté dvojčátka Terezku a Michaelu. Kluci měli být Šimon a Jakub, jsem ráda za holky ... 😅 . A další dítě zatím neřešíme, uvidíme za pár let ... Jen aby to zas nebyla dvojčátka 😝

delikates
27. únor 2010

My máme Michaelku a Lukáška 🙂

pikusa
27. únor 2010

Ahoj....malej je Matyáš Josef... 🙂

kubaka
27. únor 2010

cernovlásko - bezpochyby musí ladit s příjmením Dan a Marián Kubina. Myslím, že to máme pěkně zvukomalebné.
Kevin Dolejš, Sven Pumpa - to teda fakt nemusím 😀 Ale zrovna ve školce je taková všehochuť národností, jmen, že dětem to vůbec nepřijde. Je tam Bruno, John, rus, vietnamec - výchova v toleranci. 🙂

makak21
27. únor 2010

My máme Adámka...je jich hafo, ale kolem nás třeba žádný 😅 A říkáme mu Adíku, Adýsku, Aďulko 😵

A dítko máme jen jedno 🙂

elomanka79
27. únor 2010

Ahojky,syn je Martin a dcera Natálie. 😉

bambulik
27. únor 2010

jen mi vadí že vždy panuje vlna ven, já jsem ráda že máme Kateřinu, ta vždy, byla je a bude, ale myslím že vždy v rozumné míře...
a docela se mi i líbí jméno Robert, Richard, mám ráda ty tvrdý jména
a na holku se mi líbí i Bella🙂

gimik
21. dub 2010

ahojky, my máme Amálii. 🙂

sophiejane
21. dub 2010

já ještě nemám žádné ale líbí se mi Sofie 🙂 taky Nela, Emma...

sophiejane
21. dub 2010

u klučičích je to horší...

lenkabu
21. dub 2010

Klučičí jméno to je peklo 😀 Taky jsem zastánce tvrdých jmen a vyhýbám se módním vlnám..............až půjdou naše děti do školy,bude v každé třídě spousta Natálek a Terezek,mně tohle jako Lenku v 90.letech hrozně štvalo.

sophiejane
21. dub 2010

ale vanda to je taky pěkný...taky julinka se mi líbí...adam, štěpán, robert...i toníček 😀

hejdita
21. dub 2010

tak ja mam deti dve kdyz sme cekali prvni a dovedeli sme se ze to bude holka tak cestou z brna domu sme vymysleli Klarku kluka sme meli jirku vymysleneho kdyby nahodou.....a kdyz sme cekali druheho naseho potomka a dovedeli sme se ze to bude kluk tak to bylo jasne byl to jirka a holku sme meli terezku .....kdyz sem byla ja mala tak sem mela vsechny panenky sarinky a panaci 😀 byly davidove ale v mem okoli byly sarinky tri co sme kamaradky takze sem to vyloucila ale i tak Klára Sára se rymuje a mm se taky libilo jmeno pro kluka david ale jaksi sme byly dojati ze sme to proste dali po tatovi a bylo 😀 😀 😀 a sme spokojeni 😉 🤐

heliik
21. dub 2010

Ahojky, tak já mám zatím je jedno, holčičku a jmenuje se Kristýnka, kdyby to byl kluk, tak to byl Matyášek. 😉

evaje
21. dub 2010

Tak u nás řádí Matyáš a Mikoláš. První jméno jsem vymýšlela já ( mm vymýšlel dívčí) a druhé měl vymyslet manžel. Trval na Luciusovi, ale podařilo se mě ho asi měsíc před porodem ukecat a shodli jsme se na Mikolášovi. Teď si říkám, že pokud bude třetí kluk, tak už toho vytouženého Luciuse dáme a kašleme na okolí. Jinak Maty je starší a neumí vyslovovat k, tak byl Miky dlouho Mimi a teď už je to Miči a povahou Lucius 😉 Jooo a samo, že se sem tam spleteme, ale kamarádka co má kluka a holku mě uklidnila, že to ona taky, tak jsem v klidu 😀 Taky jim občas řeknu Petře(manžel). toš tak.

beruska2x
22. dub 2010

Šimon, na druhe mam v zaloze Vitek a Tereza nebo Madlenka

miluska.woolley
22. dub 2010

zeny tak piste piste, potrebuju inspiraci, jsme v pr*eli...

konja
23. dub 2010

Když jsem čekala syna, chtěla jsem Jáchyma, Jonáše nebo Šimona, bohužel ani jedno u manžela neprošlo 🙄 A tak máme Filipa. Byla to náhoda, syn si to jméno vybral prostě sám. Seděla jsem na přednášce z dějin umění a zrovna se vedla diskuze o Filipo Tomaso Marinetim, když mě syn poprvé začal kopak 😅 Tak jsem s tím přišla domů a kupodivu to prošlo 😀 Pokud bych měla ještě jedno mimi kluka, tak bych chtěla Vítka, ale nevím jestli se dá v této podobě zapsat do RD, Vít ani Vítězslav se mně nelíbí ☹

Dcera je Blanka, tohle jméno se mě vždy hodně líbilo, mám ho spojené s Blankou z Valois a ta byla moc krásná. Jako dítěti se mě hrozně líbila její bysta, kde má nádherně stočené vlasy 😀 Naivní, ale mě se to jako dítěti hrozně líbilo 😀 A ještě taková perlička, Francouzský král Filip, měl sestru Blanku, takže sourozenci Filip a Blanka 😀 Ale na to jsem přišla náhodou, když už jsme měli jméno vybrané,jen mě to tak zaujalo. Ale původně jsme chtěli pro dceru jméno Hana. To byla moje babička, která se ji už bohužel nedožila a ikdyž jsem jinak zásadně proti dávání jmen pro členech rodiny, tak v tomto jediném případě bych ráda udělala vyjímku. Bohužel dcera se měla narodit 10. srpna a Hana má 15. srpna svátek, takže tohle jméno padlo, ale nechali jsme dceru takto aspoň pokřtít - Blanka Hana.

apollo11
25. dub 2010

U nás je na cestě Dorotka, a kluk by byl jasně Vincent, Vincek 🙂