Jaké jména jste daly dětem? A kolik jich máte? 😃

bozik
3. pro 2007

tak mě napadlo že by to mohlo být taky zajímavé téma - jména dětí.
Mám doma tři holčičky a je to Kristýnka (6let) Andrejka (4roky)a nejmladší Viktorka (1rok)
A další už neplánujeme 😀

lucianka
3. pro 2007

Já jsem si nejdřív nepřipouštěla, že bychom měli chlapečka, tak jsem stále řešila jména pro holčičku. Měla to být Nela, ještě jsme měli v záloze Julii.
Když jsme se na 4D ultrazvuku dozvěděli, že čekáme na 99,9% chlapečka, bylo to horší. S manželem jsme se nemohli na žádném jméně shodnout. Chtěli jsme Davídka, ale vzhledem k našemu příjmení to nešlo - David D.d. 😅 To fakt ne. Zůstaly 2 jména, o kterých jsme uvažovali - Adam a Lukáš. Já chtěla spíš Adama, manžel Lukáše... nakonec to vyhrál s převahou Lukášek. 🙂

betule007
3. pro 2007

My máme Vandu,ve výběru toho bylo moc,ale drahému se kromě Vandy nic nelíbilo,ještě chvilku byla brána v úvahu i Kateřina.Kluk by byl Adam,i když bych strašně moc chtěla Štěpánka anebo Matyáška.Jinak pro druhou holčičku bych chtěla Linda ať se nám to rýmuje,ale tu má brácha,takže smolíček.Strašně se mi líbí Mia a Ema,ale to by mi neprošlo.
Kluk by prý byl Vendelín,ať se nám to neplete,občas tak malé říkáme. 😀 😀 😀

postolka1
3. pro 2007

My se zatím o mimi jen snažíme...pokud budeme mít jednou holčičku, moc bych si přála Julinku a když chlapečka, tak Jakuba nebo Aleše.

dominica
3. pro 2007

My máme Alexa, ale plánujeme ešte jedno, možno dve 😉
A ďalšie mená: Maxim, Richard, Dianka, Lujza, Elora-môj favorit

prada
3. pro 2007

My máme Michalku, kluk by byl Štěpánek, další plánujeme, ale později!!! 🙂

artuse
3. pro 2007

ahoj holky,
my máme Stelu, říkáme ji Stelinko, Steli, Steluško, Steličko, Stelušátko 😀 kdyby to byl kluk byl by to Jáchym ... mám ráda méně obvyklá jména 😅 ale líbí se mi jich samozřejmě víc...

dendisa
3. pro 2007

my jsme teda čekali Vojtěcha, než jsme zjistili, že to bude Linda. Ale když mi celé prázdniny nějaký magor volal pod balkonem Vojtó, Vojtó, a Vojta furt nikde, tak jsem se tak naštvala, že kluk jednou bude (jestli bude) Vašík.
A na druhém holčičím jménu se nemáme šanci shodnout!
Takže Linda a Vašek.

lenkabu
3. pro 2007

Já čekám Vandu, chvíli jsme uvažovali o Berenice,ale máme docela dlouhé příjmení od B tak by to neznělo pěkně. Tak jsem manžela přesvědčila na Vandu, u mně byla stejně jasný favorit už pár let 🙂 Kluka jsem chtěla Adama,ale přijde mi že jich je teď opravdu hodně,tak nakonec by to byl Viktor.
Pro další holčičku bych chtěla Viktorii,ale manžel zatím odmítá. Uvidíme, stejně chci další nejdřív za 6 let 😉

sanies
3. pro 2007

Ahoj holky, my máme Janka a teď zaděláváme na Alžbětu(Bětulinku,Betynku).No a pokud taťka zklame a zase se mu povede klučina,tak snad Toníček,nebo Jurášek...........takže u nás Česká klasika 🙂

natalien
3. pro 2007

http://krestni-jmena.cz/vyznam/index.php?name=N...

Koukněte kolik máme jmenovců a jmenovkyň 😉

r123
3. pro 2007

Tak my máme kryštůfka a říkame mu všelijak Kryšpínku Kryštůfku nebo kryštůfečku.nebo jen Kryšpi prababička mu říka tofi.Kryštofe mu řeknu jen když zlobí 😀 .jinak čekáme holčičku a bude se jmenovat Lea!máme dlouhé příjmení takže hlavně z praktických důvodů a taky se nám to moc líbí.je to krátké,výstižné a hezké!!a hodí se to i ke Kryštůfkovy.Kryštof a Lea pěkné ne!no třetí někdy plánujem ale nad jménem ještě nepřemýšlíme!!

natalien
3. pro 2007

My máme pejska co se jmenuje Lea - miláček náš 😉 Máme Leu a Nellu 😵 😀

nikka.vo
3. pro 2007

Tááákže: zatím máme Dominika 😎 a kdyby se nám narodil druhý kluk tam

máme zatím tyhle jména : favorit = Samuel, pak Tobias a Alex....

holčička ne moc originálně - Nela, Natálka nebo Nikol 😉

kajule
3. pro 2007

No tak my máme Patrika a ještě bych ráda dva chlapečky, Matěje a Honzíka. 🙂 Když to ale budou holčičky, tak nevadí, hlavně aby to vyšlo. 🙂 Tam ale ve jménech nemám tak jasno, líbí se mi Ema, Terezka, Karolínka (ale dávát jméno po sobě se mi moc nechce), Evelínka, Nela atd. atd. 🙂

skuli
4. pro 2007

My máme Sáru 12 let,Denisu 6 let a zítra se má narodit Martinka.Moc se mi líbí jméno Tereza,ale těch je už moc.Jen v našem vchodě jsou 3 😖

linda02
4. pro 2007

tak my máme Jakuba (Kubajz, Kubiště,Kubis,Kubíček-babičky) kdyby sme měli holčičku byla by to Sofie.Já chtěla teda Sofii-Isabellu, ale ta by neprošla. Tak jen Sofie. No u druhého dítěta kluk zatím Adam nebo Filip a holčička zatím Sofie, Isabella a nebo Vanessa.
JINAK TĚM CO SE LÍBÍ LINDA SCHVALUJŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ 😀

alcatko.j
4. pro 2007

😀

blacklucka
4. pro 2007

Linda , tak to máš stejný vkus 😉 s tou holčičkou

bielanevesta
4. pro 2007

Tak my máme Natálku a hovoríme jej Naty, Natuš, Nety, Natalinka...
A pre druhé mimčo by sa mi páčila Lilianka ale to na 10000% neprejde, takže asi Daniela alebo Anna Marie. A kluk buď po tatínkovi Roman, alebo Dominik alebo Patrik. Páčil by s ami aj Jakub ale to bolo tiež rázne odmietnuté=Prej Hloupý Kuba 😠 😀

yenn
4. pro 2007

Takze mame Adama, i kdyz je jich milion, ale k nasemu prijmeni se jen tak neco nehodi a s klucicima jmenama je to teda krize 🙂 Holcicka byla napsana Ella a ta taky postupuje do dalsiho kola 😀

sarkaa
4. pro 2007

Mámě chlapečka Pavlíka (za týden mu budou 3 roky).Původně to měl být Adámek ale nakonec jsem mu dala jméno po taťkovy.Kdyby byl holčička měla jsem v papírech napsanou Natálku ale za nic na světě bych ji nedala takže kdyby se z Pavlíka vyklubala přeci jen holka tak jsem měla připravenou Andulku nebo Adélku .Manžel pořád trval na Natálce a pod tlakem jsem ji do papírů musela napsat takže velké UFFFF naštěstí to byl kluk jako buk.

A druhé plánujeme ale nějak se mu k nám nechce...o jménem pro další mimi nepřemýšlím ale samozřejmě se mi jich hafo líbí.Preferuji krásná česká jména.

lucianka
4. pro 2007

Aničko, u nás Jakub taky neprošel - prý se nebude na milostný dopisy podepisovat "Tvůj Kuba" (nechápu co je na tom divnýho). Manželovi jsem sice vysvětlila, že za 15 let stejně už nikdo milostný dopisy psát nebude, ale stejně mi ho nedovolil 🙂

bielanevesta
4. pro 2007

Luci no akoby som počula toho mojho 😀 😀 ale ani s Romanom nechce súhlasiť 😝

nasesara
4. pro 2007

My jsme dali Sáru Sofii. 🙂 Hodně lidí se mě ptá proč jsme dali dvě jména,nevím už co jim říkat,prostě se nám to líbilo. 🙂 My máme ale kratičké příjmení,tak všem říkám,aby to Sára neměla ještě s tím příjmením tak krátké a jednoduché až se bude podepisovat 😉 🙂

nasesara
4. pro 2007

jee,anička je tady! Na červenci nikdo 😕 Aničko jsi ještě tu?

tiki
4. pro 2007

My máme Zdislavu, říkáme jí Zdíša. A doufám, že ještě tak aspoň dvě, spíš teda tři děti budou 🙂 . Ještě máme v zásobě spoustu krásných jmen, ale spíš pro kluky, jak bychom pojmenovali další holku, to fakt netuším 😉

nasesara
4. pro 2007

Zdislava-to je moc hezké a neokoukané 🙂
tiki,tak to slyším snad prvně,většinou mají všichni "x"variant na holky a na kluky je fakt chabej výběr..jaká jména pro kluky máte? Hoď nějaký nápad!
teda ne že bych chtěla další,ale co kdyby jednou,tak vůbec nevím.

r123
4. pro 2007

znám maminku co má Apolenku nezvyklé ale zajímavé:a kamrádka má Elenku.já jsem u prvního chtěla Annamarie,ale byl to kluk 🙂 !

dckami
18. led 2008

ahoj v novém roce,
my jsme pro naši holčinu vybrali jméno Eliška, pro kluka jsme si zvolili Tomáše. 🙂
Snažíme se o druhého mimíska, takže výběr jmen je zatímpředčasný, ale já mám své favority: Anetka a Filip 😕

Tak snad se brzo dočkáme druhého potomka a výběr jména bude i u nás aktuálním tématem.

silvik
18. led 2008

Ahojky, tak my máme dvě holčičky - první tříletou Barunku a druhou osmiměsíční Markétku... s počtem dětí jsem spokojená, žádné další již (na rozdíl od mého manžílka 😀 ) neplánuju!! 😉 Pro kluka jsme měli vybráno jméno Martínek....