Jaké jméno k příjmení?

vizy
20. led 2013

Ahoj holky,
za 3 týdny TP a nemůžeme se rozhodnout nad jménem pro kluka. Pro holčičku máme Simonku a u kluka se rozhodujeme mezi Martin a Radim. Mám doma již dvě děti Filip a Lucie. Přijmení je Sklenář. Co se Vám více líbí? děkuji

lv
20. led 2013

taková hezká jména, i příjmení..Martin.

ivule13
20. led 2013

Radim

karotky
20. led 2013

Já bych dala spíš nějaké,které neobsahuje "R" a "Ř"(když už ho máte v příjmení),protože to bude znít hodně tvrdě a většinou v předškolním věku mívají kluci problém s výslovností těchto hlásek.Mě by se líbil Šimon,Jan,Matěj,Pavel,Adam,........... 😉
Pak bych se ještě rozhodovala podle toho,aby měl svátek alespoň 3 měsíce po narozeninách-aby to neoslavil všechno najednou a pak neměl 3/4 roku co slavit 🙂

ruda
20. led 2013

radim

tarra27
20. led 2013

jednoznačně radim 🙂

angel99
20. led 2013

me se vic libi Radim 🙂

anieanne
20. led 2013

Dala bych spíš Martina. Když se řekne nejprve jméno a pak příjmení, jde dobře obojí, ale opačně už je u sebe Ř a R a to už se vyslovuje hůř.

zanet2009
20. led 2013

Radim se k příjmení podle mě nehodí, jednoznačně z těchto dvou Martin.

augustka
20. led 2013

Já jsem pro Martina, líbí se mi víc k příjmení😉

evulinkab
20. led 2013

Martin.

Radim mi přijde moc tvrdé.

paulia
20. led 2013

Radimek,Martinů je moooc 🙂

buldok
20. led 2013

Martin. Ale tohle je ošemetné. Mně se třeba nelíbí moc česká jména, vybrala jsem si cizí k českému příjmení Hanák/Hanáková. A věřím, že spoustě z vás to bude třeba připadat hrozné... 😀

nikollita
20. led 2013

Osobně se mi líbí obě jména, Martin je můj manžel, Radim syn 🙂 Ale k příjmení mi víc sedí Martin.

maraida
20. led 2013

Za mě Martin. A myslím,že v dnešní době už jich taky není tolik. Své boom už má toto jméno za sebou.

leni78
20. led 2013

Martínku, Martine, Marťo. Radimku, Ráďo, Radime, Ráďulko, Rarášku. O Radimovi, o Martinovi..O Ráďovi, O Marťovi..Marťas, o Marťasovi, k Marťasovi..Ráďula, o Ráďulovi. Sejdu se tam s Radimem... Sejdu se tam s Martinem. Ten Radim je ale super kluk..ten Martin je fakt supoer kluk...

Za mě Radim. Je víc sexy a i pro dítě variabilnější a hravější, dokonce sympatičtější, osobité. Radim je sympaťák, Martin je takovej hranatej.

dezyre
20. led 2013

K přijmení se ti hodí oboje, dokonce se mě obě i líbí, ale volila bych asi Radim 😉 Mě se líbí, když na Radka nebo Radima někdo volá Ráďo 😀

drrregy
20. led 2013

Já osobně jsem pro Radima. Můj bráška se tak jmenuje a je to jméno poměrně zvučné a méně časté. Jak již zaznělo-Martinů je mraky a každý si hned vybaví větu Martin na bílém koni ☹ což je hrozné. U Radima zase málokdo bude vědět, že je to Radim a né Radek, o to je to ale daleko kouzelnější. K přijmení vám jdou ale obě hezky 🙂

ashlee
20. led 2013

Radim

llluckaaa
20. led 2013

Taky bych zvolila raději jméno, kde nebude "R" ani "Ř". Třeba Matěj, jak tu někdo navrhoval. Ale pokud chceš opravdu vybrat mezi těmi dvěmi jmény, tak jsem pro Radima, to se mi nahlas líp vyslovuje (a to nemám žádnou vadu výslovnosti, jen si představuju, jak se s tím bude muset poprat dítě 😉 )

duo2
20. led 2013

...Jakub Sklenář... 🙂

eva0312
21. led 2013

Mě se líbí více Martin 🙂 , jsem pro více česká jména. 😉

coxa
21. led 2013

Určitě Radim 😉

pajdula
21. led 2013

Za mě taky Radim 🙂

kasparci
21. led 2013

Taky bych zkusila jmeni bez r,treba Michal😉 ale jinak mi jdou k prijmeni obe. Ja bych volila Martase😉