Jaké jméno pro holčičku, když první je Anička?

jirovapa
24. črc 2019

Čekáme druhou holčičku, první je Anička, ale nevíme jaké druhé jméno 🤔. Už jsem ve 29tt a pořád nevíme 🙈. Chlap chce Emičku, ale přijde mi, že když budu na holky volat Aničko a Emičko, tak se to bude plést 🙊. Další nápady jsou Pavlínka (Pavla), Kateřina a Alena. Všechna k příjmení jdou, ale nemůžeme se rozhodnout pro to pravé. Jaký je váš názor? Předem děkuji 🙂.

broskvicka21
24. črc 2019

@jirovapa Mě se líbí Kateřina.Pavla taky dobrý. Alena mi přijde tvrdá.

pipi_puncocha
24. črc 2019

Já bych dala Kateřinu, k Aničce se mi hodí, jsou to krásná a ušlechtilá jména. Naopak bych se vyhla Aleně (Alena, Anna mi přijde hodně podobné).

barlem
24. črc 2019

@jirovapa My meli v pripade holcicky prichystane jmeno Lucie🙂

pavla555
24. črc 2019

EMIČEK je dost a ani se mi moc nelíbí, Pavlinky jsou hodné 🙂))) a Alenka je taky pěkný. A já mít druhou holčičku, tak to bude Beátka 🙂

td96
24. črc 2019

Alenka je pěkný 🙂

michaelllas
24. črc 2019

Všechna jsou hezká, ale nejvíce se mi líbí Kateřina 😊

kvmatonka
24. črc 2019

Starší ségra je Anna a já druhá jsem Kateřina. Tož tak 😇

sudylichozrout
24. črc 2019

@jirovapa Anna a Katerina. Vznesena (kralovska) jmena. Jasna volba 🙂

sluckynek
24. črc 2019

Mě se líbí Kateřina. 😉

jaja01k
24. črc 2019

Přijde mi, že je teď každá druhá holčička Emička. Já jsem pro Kateřinu. Ale i Pavla a Alena jsou hezká jména.

ninive211
24. črc 2019

Anna a Emma se k sobě hodí i zvukomalebně. Jedná maminka z terminove skupiny má holčičky, které se tak jmenují. A když ne Emma, tak Kateřina, Pavla ne a Alena taky na(a to mu máme Elenku).

viiny
24. črc 2019

Jméno Ema/Emma je teď všude, tomu bych se vyhla obloukem. Kateřina je pro mne moc dlouhé, kor když Anna je zas krátké, ale hezké je. Pavla i Alena jsou fajn 🙂

nazka
24. črc 2019

@jirovapa mne se líbí Alena. Sama jsem Alena a jsem za to ráda. Moc nás není a je to pěkný jméno.

jirovapa
autor
24. črc 2019

@barlem Lucie mi přijde fajn, ale můj chlap měl předtím vážný vztah s Lucií 🙈

mievsa
24. črc 2019

Máme Sabinu a Lucii. Ale čtu, že Lucii asi ne😁😁 Z těch tipů jsem pro Alenku 😊

blueyonder
24. črc 2019

Z těchto jmen se mi líbí Kateřinka 🙂 Jinak kamarádka má Annu a Adélku a volá na ně Ano a Ado 😅

margaret88
24. črc 2019

Kateřina. Krásné jméno. 🙂

izz76
24. črc 2019

Anička a Alenka mi připadá hezké a Kateřina je taky dobrá volba. Emicku nebrat, těch je plno, Pavla mě osobně se nelíbí.

mrav
24. črc 2019

Z tohoto výběru bych dal Alenku.

marulu
24. črc 2019

@jirovapa máme Annu a Emmu a jsem spokojená. Občas na holky houknu druhým jménem, ale myslím, že by se mi to občas stalo u s jinou kombinaci jmen. Jinak co se týče četnosti, tak je kolem nás více Anicek než Emicek. Tak ať dobře vyberete.

jirovapa
autor
25. črc 2019

@marulu děkuji, uvidíme, je to dilema 🤔😁.

gruyerre
25. črc 2019

@jirovapa Co Barbora nebo Marie? Z těch co ty píšeš, se mi k Anně nejvíc hodí Kateřina.

bayt
25. črc 2019

@jirovapa Nepřijde mi, že by se Anna a Emma nějak moc pletla 🙂 Jinak z těch ostatních je všechno fajn, akorát tedy moc nemusím jméno Pavla a už vůbec ne zdrobnělinu Pavlínka nebo Pája. Když bys napsala příjmení, tak ti poradíme spíš 🙂

jirovapa
autor
25. črc 2019

@blueyonder to je vtipný 😁. Adélka je pěkné jméno, ale už má Adélku sestřenice. 😊

ejmate
25. črc 2019

@jirovapa z těch co píšeš bych vybrala Kateřinu, ale mě osobně by se k Aničce líbila Maruška.

nazka
25. črc 2019

@jirovapa já teda nesnáším tvar Alenka, to mě vždycky omývá, když mi tak někdo říká. Ale třeba šéfová je Alena a je to velmi schopná žena, takže už to jméno mám spojené s ní.
Kateřina je hezké, ale Kačenka se mi nelíbí..
Adelek a Emicek je dost

jipe
25. črc 2019

z toho výběru se mi nejvíc líbí Alena. Pavlínka je správně Pavlína a ne Pavla (všechny z okolí na to bývají háklivé), Kateřina je na mě moc dlouhé a já se vyhýbala jménům s r, ř, Emiček je všude moc

kassandra1
25. črc 2019

@sudylichozrout Akorát že z Anny je brzy Anča a z Kateřiny je Katka nebo Kačka a je po vznešenosti 🙂

@jirovapa Emu bych nedala, mám to spojené s tím retardovaným Ema má mísu, Ema mele maso. Líbí se mi Pavlínka a Alenka.

zelenaesmolda
25. črc 2019

@jirovapa
Me se z vyberu nelibi ani jedno.Ema je strasne ohrana poslednich par let,Pavlina mi prijde uknourane,Katerina je zase strasne tuctove v nasi generaci a Alena mi pripada jmeno jako pro starou pannu.

jirovapa
autor
25. črc 2019

@gruyerre Barbora je moje sestra 😁. A Marii nechce chlap 😔.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru