Jaké jméno se hodí k nezvučnému příjmení?

majdulacek
5. čer 2014

Zdravím všechny 🙂
jak jsem psala ve svém profilu, zatím o pořízení miminka s přítelem diskutujeme - jestli je už ten správný čas a taky až se vyjasní otázky ohledně práce atd. Ale oba to vidíme na vysazení za 2 měsíce, doberu balení. A tak jsme už oba narazili v diskusi na "nezvučnost" jeho příjmení Houšť. Jaké jména by vám k tomuto příjmení seděla? Ač pro holčičku nebo chlapečka? Mně by se líbila Vendulka nebo Hana a Petr nebo Pavel. Ovšem nejlépe zní Petr Houšť. Vendula Houšťová, je takové nevýrazné. Nebo jak to vnímáte vy a co by vám tak znělo dobře v uších? Přiznávám, že jeho příjmení se mi moc nelíbí, ale existují i horší 😀

Moc díky za vaše reakce a všem přeji příjemný večer s modrým koníkem 😵

petrajurinova
5. čer 2014

@majdulacek Já bych asi pro kluka hledala nějaké takové trošku "drnčivější" jméno Petr, Robert, Bedřich, Karel, Radek, Roman, Břetislav..... ale v podstatě je to jedno, příjmením ho oslovovat nebudete, takže nejlépe je vybrat jméno až těsně před porodem podle toho jak vám oběma pocitově půjde k prckovi v pupku. U holčičky bych to jestli se "hodí" k příjmení neřešila vůbec a dala takové které se mi prostě líbí, stejně je předpoklad, že se za pár let vdá a většinu života prožije s příjmením manžela.

luckakaja
6. čer 2014

@majdulacek
Kluk mi tam jde Stanislav a holcicka Marketa,Marcela,Eva,Ema..???

banitram
6. čer 2014

Já bych asi také dala něco s "R" ... možná než Vendulka tak Verunka, Petr zní dobře 🙂

lv
6. čer 2014

Petr, Robert, Karina, Alexandra..

hanivasi
6. čer 2014

mě k tomu taky jde PETR a pro holku asi ta Verunka.

missymici
6. čer 2014

Karel mi zní hezky,nebo Marcel,Roman...ale I Adam.U holky třeba Zuzana nebo jak píšeš Hana,Marie.

millyh
29. čer 2014

Alenka, Anežka, Bára, Rozárka
Libor, Milan, Marcel, Hynek
Asi bych vybírala mezi jmény které jsou něčím zajímavé 🙂 a hlavně které se budou líbit vám.

rousss
17. led 2015

Ahoj holky,jaké jméno by se Vám líbilo k příjmení pro holčičku ŠOULOVÁ, a pro kluka ŠOUL? mě se moc líbí jméno pro holku Eliška Šoulová se mi zdá moc š,nebo by se mi líbilo Tereza a pro kluka by se mi líbilo jméno Lukáš Šoul také moc š nebo Tomáš.tak nevím které by se líbilo Vám? děkuji za rady a komentáře