Jaké jméno se hodí k příjmení Světik více a proč?

lerda
16. kvě 2014

Ahojky holky 🙂

Nemůžu se rozhodnout, jak pojmenovat mého syna, který brzy přijde na svět 😵 . Jsem typ člověka, pro kterého je strašně těžké se rozhodnout.. a čím víc možností, tím horší rozhodování 😀 Tak mně napadlo zeptat se vás... Neustále si opakuju různé kombinace jména a příjmení a jde mi z toho už hlava kolem 😅 😀
Takže, nejvíce uvažuji nad jmény Michal a Tadeáš. Mé příjmení je Světiková.. (š na konci jména vzhledem k příjmení se nebojím, brácha i tatka se jmenují Lubošové a nikdy s tím problém při vyslovování myslím neměli 😉 )

Co Vám zní líp? Michal Světik x Tadeáš Světik

Klidně napiště i nějaké jiné jméno, které by podle vás lépe znělo 🙂

petule12
16. kvě 2014

Jak už tu někdo psal - Michael místo Michal 😉
Než Tadeáš se mi pak více líbí Tobiáš 🙂

lenkalenulka
16. kvě 2014

Michal..

chroustinka
16. kvě 2014

Michal 🙂 moc se mi libi tvar Míša 🙂 a málo často užívané Táďa

dasty79
16. kvě 2014

Michal 🙂 (Chtěli jsme dát Tadeáše,Kryštofa a nakonec máme Filípka 🙂 U vás hlasuji za Michala 🙂 🙂 🙂

salikova
16. kvě 2014

Tadeáš se mi teda k tvému příjmení vůbec nějak nehodí.. Takže za mě Michal;)

glimmer
16. kvě 2014

za mě Michal ... 😉

popellka
16. kvě 2014

Michal nebo Martin 🙂

coreprincess
16. kvě 2014

za mě k Tvému příjmení Tadeáš 🙂

mercedesse
16. kvě 2014

Michal, ale u mě je ten výběr jasný, jmenuje se tak můj syn a na tom jménu se mi hlavně líbí to množství tvarů, ve kterých se dá použít.

barinkas
16. kvě 2014

Michal 🙂

ckei
16. kvě 2014

Michal 😉 Tadeáše teď dávají "všichni".

maraida
16. kvě 2014

rozhodně Michal.Tadeáš se teda mě osobně ani nelíbí a je jich teď všude plno.

hanyor
16. kvě 2014

Urcite Michal, Tadeasu je ted fakt hodne a moc mi k prijmeni nezni. A ani ne Michael, je zbytecne dlouhe jako Tadeas. Takze Michal Svetik super.

monyliny
16. kvě 2014

Tak z těch dvou určitě MICHAL...jak píšou holky,Tadeášů je všude okolo hafa 🙂 Jinak je hezké i Jan,Martin,Jiří...🙂

kimby
16. kvě 2014

já bych z těch dvou volila určitě Michala, kdyby bylo na mě, tak jen s malou obměnou na Michael Svetik.

78marcela
17. kvě 2014

Za mě Michal. Je to hezké jméno, víc se hodí a mezi jeho vrstevníky se to jméno určitě nebude opakovat tak často jako Tobiáš Tadeas apod. Ve školce už jsme dlouho žádného Michala neměli. Zato -ášů je tam mraky.

luckakaja
17. kvě 2014

Pozor: Jelikož toto je Otázka, každý může odpovědět jen jednou.
Michal 🙂

antoinet
17. kvě 2014

Taky Michal, to je nadčasové. Teď je většina chlapečků - áš, bude se to plést ve škole a když je něco tak moc in, bude to zase jednou out, asi jako naší tatínci jsou často -slavové (i ten můj🙂) a teď nikde žádný Sláveček

maudn
17. kvě 2014

příjde mi,že to áš a pak s... se mi těžko naráz vyslovuje, takže bych volila míšu

lucmuck
17. kvě 2014

Michal na 100%. 🙂

dora13
17. kvě 2014

Za me urcite Michal. Je jich sice asi vic nez Tadeasu, ale Tadeas, Tobias, Elias jsou ted strasne modni jmena a ja tyhle modni vlny proste nemam rada...

curdibilka
17. kvě 2014

U Michala se mi nelíbí zdrobněliny, jsou takové na můj vkus zženštilé - hlavně Míšo. 😒 A já bych nechtěla celý život synovi říkat Michale, hrozně to k tomu sklouzává, pokud nechcete zženštilé patvary jako Michálku, Miško, Míšo, Mišáku apod. Měla jsem jednoho Michala ve školce a opravdu mu chudákovi věsměs všichni říkali jen Michale, prostě to k tomu sklouzáválo. Tadeáš se s příjmením nijak zvlášť nebije, ale jsou i lepší varianty a je to pak už jen o vkusu daných rodičů. 🙂 My jsme měli při těhotenství pro kluka vybraného Kryštofa, ale já strašně věřila, že to bude nakonec holka, protože ty zdrobněliny jsou stejně blbé jako u Michala, ale tatínek si strašně přál Kryštofa, nakonec to byla Viktorie. 🙂 Nebála bych se ani hlásek, s kterými mají děti problémy, dneska logopedie funguje výborně a když člověk chce, může se naučit správně mluvit i ve 30. 🙂

sedmiteckas
17. kvě 2014

K příjmení Světlik se hodí spousta jmen. Osobně si taky myslím, že Tadeášů, Tobiášů, Tobiasů, Matyášů a Matyasů je požehnaně, tak bych volila toho Michala... Ale i Jakub Světlik, Jan Světlik... Kryštof...

linnhe
17. kvě 2014

Mě se líbí víc ten Michal a co Marek? 🙂

iluss
17. kvě 2014

Určitě Michal, je to nádherné jméno a ke tvému příjmení zní moc hezky. 😉

verdos
17. kvě 2014

Z těchto dvou rozhodně Michal. Výslovností bych se nezabývala, mladší má jméno Richard a příjmení nám začíná na D a všichni nás od toho odrazovali, že to je blbá kombinace, a stejně jsme do toho šli a myslím, že to problém nebude.
Jinak mně osobně se líbí spíše honosnější jména, dala bych třeba Radoslav nebo Radovan. Ale to je asi na každém, jaký má vkus a co se mu líbí 🙂. Někdo na taková jména vůbec není a má raději třeba tradiční jména (vyslechli jsme si od švagrové, že máme "divná" jména :D). Mám dva syny - kromě Richarda ještě Alexandra - a pro třetího (pokud bude) bych chtěla Mikuláše, jenže to se teď taky nějak moc začalo rozmáhat, tak nevím :(...

majvik
17. kvě 2014

Michal, nebo ještě líp: Michael Světlik - podle mě se to lépe vyslovuje a zdrobněliny jdou používat stejné...

lucifereeek
17. kvě 2014

Michal, to jméno se mi líbí a mám ho vybrané taky pro chlapečka, kdyby byl 🙂

veluntajouklova
17. kvě 2014

Michal,né proto,protože se tak jmenuje i můj syn,ale k tvému příjmení se hodí lépe 🙂.A také má množství pěkných zdrobnělin 🙂

elischka
17. kvě 2014

za mě Michal z nabízených možností - a zrovna jsem to chtěla napsat, že Michael mi přijde hezčí a takové vznešenější.o) -souhlasím s @majvik