Jaké jste kuchařky? Chutná manželovi i dětem?

ivt
22. led 2009

Milé maminky, jaké jste kuchařky? Vždy se vám jídlo povede uvařit tak aby chutnalo manželovi a dětem? A vaříte rády?

iris
23. led 2009

Ahojky...musím přiznat, že vařím dobře 🙂 Ale začátky byly krušné..třeba kynuté knedlíky.Doma jsem nevařila, nebyl čas...takže jsem se většinu učila za pochodu po přestěhován...a ač se máma bála, že umřeme hlady, žijeme a navíc manža dost přibral 😀 A chválí i tchánovci... 😉

hupcza
23. led 2009

manža na začátku našeho vztahu tvrdil, kolik nejí jídel ... jsem si říkala no potěš, co já budu vařit
no a vždy jsem čas od času dostala na něco chuť, tak jsem si udělala sama pro sebe- přece ho nebudu nutit, když to je pro něj bliajz
jenže mi to vždycky sťapal s tím, že to je tuze dobré 🙂

(no bodejť, když jeho matka vaří vše v základu kečup + sójovka a po jeho bejvalcem jsem vyhodila mraky polotovarů, polívek v prášku apod. 😀 )

mobina
23. led 2009

Tak já moc dobrá kuchařka nejsem, ale manžel je nenáročnej. Mám spíš raději jednoduchá jídla typu, co dům dal a samo ty co se hodí do pekáče a do trouby a polívky. Na takový ty klasický dobroty jezdíme jednou za 14 dnů k panimámě 😀

zdenallicka
23. led 2009

hupcza: Presne... Jako bys mluvila o moji tchyni... Jen ona nepouziva kecup a sojovku... Ona vlastne nepouziva nic... Jeji jidla jsou absolutne mdla.. Maximalne udela kure na karamelu - to ma dobre a chutna mi to od ni.. Ale jinak hruza des.. Nesoli, nekoreni, nepouziva zadne alternativy, novinky, nic... Muuj muz, nez me poznal, nemel tri roky rajsou, chapes to???? A spanelsky ptacek s ryzi? Ten nevidel snad skoro nikdy... 😕
Za dva roky, co jsme spolu, pribral 10 kg (ale jinak je porad jak hajzlovy pavouk 😀 ).. A tchyne po mne chce recepty... Jenze ja varim dle momentalni nalady... 😀 😀 😀
Muz vzdycky prijde a pta se, co bude k jidlu.. A ja mu na to vzdy odpovim: Jeste nevim... 😝 😀 Kazdopadne zakladem je ve vetsine pripadech cibule - tou nikdy nic nezkazis... 😎

zdenallicka
23. led 2009

POdotykam, ze nejcasteji "vari" v Hypernove u pultu s grilovanymi kuraty.... 😖 😀 😝

elitera
23. led 2009

zdeni, jo, přesně moje tchyně - polívka je mastná voda bez chuti. Chápala jsem to, dokud se kus oběda vozil vždycky babičce na dietě, ale ta už před rokem zemřela a bezchuťově se vaří dál. A u stolu si všichni do polívky cpou maggi 😅 Ale tam teda nechápu víc věcí - všechno se servíruje do hlubokýho talíře (já jsem si vymínila výjimku), polívka i druhý jídlo do jednoho, druhý se obvykle taky konzumuje s pomocí lžíce. A nejvíc mě dostává švagrová, která po sobě talíř snad vždycky vylíže 😅

zdenallicka
23. led 2009

elitera: 😲 😲 😲 To si delas p-del!!!! 😀 😀 😀 Tos me teda dostala a pobavila.... 😀 Moje tchyne vari polivku tak, ze do vody nasype mrazenou zeleninu, prida krabi tycky, pak do toho klepne vejce nebo nekdy zavar i nudle (ale to jen o Vanocich, narozkach a na hody 😀 ) a je hotovo... Poliku si nikdy nedavame... 🙂

Kdyz jsem u nich s muzem trictvrte roku bydlela, cucely (i se sestrou meho muze), co to varime.. kulajda, bramboracka, cockovka, ceesnekacka, vyvary vseho druh s ruznymi zavarkami, rajska polivka atd... proste pestra strava...

zdenallicka
23. led 2009

Ted nevim, jestli neodbihame od tematu... 😅

elitera
23. led 2009

zdeni, nedělam, a to prosím ani trochu 😀 Já na to poprvý koukala jak blázen... Nicméně pokud je k obědu náhodou větší kus masa, prokáže se, že s příborem operovat uměj 😀
Mě hlavně fascinuje, jak je možný, že choťovi ode mě chutná a chutná mu i ""doma"" (= maminčina kuchyně) - přitom já vařim úplně jinak.
Mimochodem, polívku od tvé tchyně bych si teda taky nedala 😝 😀 Krom jinýho mi nechutnají krabí tyčinky. A mraženou zeleninu teda používam, ale tu si v létě zamražujem sami - mrkev, celer, petržel, cibule, trochu kapusty. 🙂 A jen pro chuť do polívek, rozhodně ne jako stěžejní kus polívky 😀

zdenallicka
23. led 2009

Eli: Ja mrazenou zeleninu kupovanou jen jako nouzovka napriklad do rizota narychlovku... Jinak si kupuju zeleninu cerstvou a skrabu, strouham, krajim a varim z cerstvych surovin... 😉

zdenallicka
23. led 2009

Jo a jejich nejoblibenejsi jidlo jsou asi varene testoviny, varena mrazena zelenina, na to nastrouhat vajicko a nekdy zasypat syrem... 😀

caira
23. led 2009

tak ja varim docela rada..ale u nas je problem, ze to co mam rada ja ( ceske klasiky) to nema rad manzel, ten ma zase rad ty svoje anglicke na ktere je zvykly od jeho maminky ( vari sice jen asi pet jidel do kola, ale dobre a manza je ma moc rad 😔 )

takze i kdyz jsem se treba naucila delat veci jako spanelsky ptacek nebo tak a mela neskutecnou radost, ze to fakt chutna jako kdyby to delala moje mamca tak manza to sice sned ale znova uz by si to nedal...

vcera jsem se naucila delat podle tchyne hovezi stew ( nevim jak by se to prelozilo) a taky jsem se naucila jeji mrkvovy kolac ( ktery ted dela pulka breznovek 08 😀 ) ale jinak z tech anglickych jidel moc neumim..

Z ceskych umim, ale zase varit jen sama pro sebe me nebavi..doufam, ze az nase mala bude jist "normalni" jidla tak se prida a treba si semnou toho spanelskyho fogla s ryzi nebo rajskou s knedlikem da 🙂

Jinak musim varit podle receptu, nejsem prirozeny talent, takze musim mit presny recept( nekym ozkouseny) a pak me to bavi..ale rada bych se naucila vic, zatim moc jidel neumim. Chtela bych umet svickovou, koprovku- tu se snazim podle internetu udelat uz nejakou dobu, ale nikdo tam neda ten klasicky recept, furt ty vylepsene a to ja nechci. atd 🙂 Umim polivky, ale na tom asi stejne neni co zkazit, co? 😀

zdenallicka
23. led 2009

caira: IP

hupcza
23. led 2009

šmánkote to jsou receptúúúúúúry 😀
běžím pro notýsek, abych si zapsala 😀

mraženou zeleninu ale mám v mražáku taky - občas na rychlovku (ale rozhodně ne mochovskou směs 😀)

taky doba vaření - tchýně vaří celé dopoledne - a oběd, pokud jsme zvaní - bývá až tak kolem jedné ...nechápu, co na tom dlá takovou dobu

naopak já volám manžovi z cesty, jestli bude doma a mámněco vařita atím pádem se stavit i nakoupit
no a za hodinku je na stole i s tím nákupem ....
a manža sei po pětiletech diví 😀
ale já se zase divím, co bych měla na panence na bylinkách s nějakou grilovanou zeleninkou dělat dvě hodiny 😀

hupcza
23. led 2009

caira: tak na svíčkovou jsem našla "úžasný" receptík ...obsahoval "a nakonec zakápneme sójovkou"
nechápu, co to je za českou mánii to cpát všude 😅

zdenallicka
23. led 2009

Ja taky obcav varim cele dopolko... Ale to jen proto, ze treba varim na dva dny dopredu a jeste pecu... Je to pro me fakt relax.. 🙂

hupcza
23. led 2009

zdeni: ale jo.... taky si občas dám vařící dopoledne ...událám nějakou hodně dobrou papu ..něco složitějšího, co se odpoledne po práci třeba nestíhá
ale ne, že celé dopoledne smažím tři řízky, kastrůlek brambor a česnečku

zdenallicka
23. led 2009

hup: Nooo, tak to neeeee!!! To musi byt do pul hodky i s loupanim brambor... 😠 😀

lukin
23. led 2009

Já si myslím, že jsem celkem dobrá kuchařka - ovšem pokud jen vařím známá jídla nebo z kuchařky. Na nějaké vymýšlení moc nejsem. Manželovi chutná, tak jsem spokojená 🙂

lenka132
23. led 2009

koukám, jak se to tu rozjelo

VELKÁ gratulace těm, které baví vařit, to mě vůbec ne, jo baví mě péct...cukroví, sladkůstky, buchty, ale vaření mě nebaví

zdenallicka
23. led 2009

Diky, Leni.... 😀 😀 😀

lenka132
23. led 2009

není zač, fakt smekám

lenka132
23. led 2009

kam se poděly všechny šikovné kuchařky? asi obědváte, já musím zpátky do práce, pauza na oběd mi končí, tak vaření zdar

zanett
24. led 2009

cairo, ja se tvymu manzelovi nedivim, ze mu ceska kuchyne nechutna....mne taky nechutna a zadny cesky jidlo mi tady v UK nechybi, mam radsi britskou kuchyni...jsem vegetarian a je tu lepsi vyber vegetarianskych potravin a ted, kdyz se divam na ceskou kuchyni, tak je mi zle z toho vseho masa, tuku, cukru, hodne bilkovin, ktere ceska jidla hojne obsahuji atd.. 😝

zanett
24. led 2009

...abych se teda vyjadrila k tematu: ja na vareni nikdy moc nebyla a nikdy me moc nebavilo. Poradne me naucil varit az muj soucasny pritel - dela vybornou indickou, italskou a samozrejme anglickou kuchyni....no a varim jenom to, co sama jim...jinak by me teda varit nebavilo, pripada mi to jako ztrata casu.... 🙄

lenkabu
24. led 2009

Vařím vše co je hotové do půlhodiny,max hodiny, polotovarů a věcí v prášku je u nás dost.Nebaví mně to,no 😅

zdenallicka:můj manžel taky neměl se mnou rajskou ani španělskýho ptáčka,to jsem asi jako tvoje tchyně 😅

pomeranca
24. led 2009

já myslím, že mě máma dobře vychovala 🙂 nepouštím se do ničeho, co nevím jak se dělá...(hlavně tápu v masech) takže to co vařím zvládám hravě. Občas něco i vymyslím. A manželovi to chutná. On má totiž rád všechno 😀

myschka
24. led 2009

Já jsem skvělá kuchařka a hlavně skromná 😀 😀
ne fakt si myslím, že jsem šikulka, vařím hrozně ráda a jde mi to. Loni jsem vyhrála gulášového krále 😀 u nás ve vesnici. 🙂 🙂 🙂

zdenallicka
24. led 2009

lenkabu: Tak bych to nebrala... 😉

helcah
24. led 2009

Tak koho to baví tak má vyhráno, koho to nebaví tak ať se do toho nenutí že, od toho jsou přece restaurace a svíčkovou maj všude. Mě to teda naštěstí náramně baví takže vařim řekla bych i dobře a snažim se i tak nějak zdravě. Třeba knedlíky máme fakt málokdy. Taky se snažim jídla opakovat co nejmíň. U tchyně se jede pět jídel furt dokola tak ať si manžel trochu užije a naštěstí vzhledem k tomu co byl nucen jíst od maminky mu teď chutná skoro všechno. Ale co jsem teda nikdy nevařila tak rajskou a koprovou protože je nejím, ale naštěstí máme ještě mojí mamku, která zrovna tyhle dvě omáčky dělá skvěle.A taky nechápu že se dneska všude cpe ta sojovka. A ještě teda do čeho jsem se nikdy neodvážila pustit jsou kynutý buchty.