Jaké jste kuchařky? Chutná manželovi i dětem?

ivt
22. led 2009

Milé maminky, jaké jste kuchařky? Vždy se vám jídlo povede uvařit tak aby chutnalo manželovi a dětem? A vaříte rády?

lenka132
22. led 2009

jéééé to je hezké téma, mám výhodu, manže je šéfkuchař

maart
22. led 2009

.....Lenko, uprimne zavidim 😀 !

janulle22
22. led 2009

ahoj ma tchynka mi rekla ze kdyz varim nejake jidlo poprve ze ho mam chutove lepsi jak ona... 😉 ... ja poradne zacla varit az pred pul rokem, nedokazu rict jestli jsem dobra kucharka, ale MP to vzdycky chutna a kdyz ne tak mi to rekne za co jsem rada... a posledni odpoved- vareni me nebavi vubec, ale co nadelam, prece nebudem o hladua nebo rohlikach... 😀

lenka132
22. led 2009

děkuji, i když samozřejmě také vařím, ale nikdy to není jako od něj, to i děti říkají, maminko, ty to nemáš tak dobré jako tatínek, hihihi

janulle22
22. led 2009

leni-se mas... ale aspon te to zene ku predu ne...?moju svagrovou ucil varit jeji uz ted manzel...bych se asi hanbou propadla kdyby me musel chlap ucit varit...mne nikdo neucil jela jsem podle receptu a kdyz nevedela brnkla sem mame a bylo vyresene...kolikrat i 3x... 😀 😀

lenka132
22. led 2009

nene, já jsem v kuchyni nejraději sama, ale je pravda, že hodně vaříme pospolu, nebo vaří manža a já jdu třeba sekat zahradu, zatopit, no raději udělám to za něj on za mě a funguje to

janulle22
22. led 2009

leni- 😀 😀 ... nechces mi ho pujcit na tyden... 😀 😀 😀

lenka132
22. led 2009

nene

janulle22
22. led 2009

nesoukromnic... 😀 😀 ... a vari i nejake specialitky...?

lenka132
22. led 2009

někdy ano, jen bychom se měli vrátit k tématu, tak já osobně nejraději vařím rychlá jídla, nejsem ten tip, co by stál půl dne u sporáku

janulle22
22. led 2009

to ja taky ne...varim rychlovky a na 2dny at tam nemusim stat kazdej den,...

lenka132
22. led 2009

tak to máš zase ale výhodu, protože manža ani synátor nechtějí už k večeři to co měli k obědu, natož to mít druhý den.....rozmazlenci

nensy
22. led 2009

tak já taky vařím na dva dny někdy každej den jak chutná 😀

lenka132
22. led 2009

nejlepší jsou jídla, co strčíš do trouby, aspoň pro mě, hodně jí využívám

janulle22
22. led 2009

leni to mas pravdu, ale co chces porad pict... 😅

lenka132
22. led 2009

těstoviny, brambory, maso, zeleninu

janulle22
22. led 2009

zeleninu...?tu nejim... 😒 ... zbytek delam bezne... 😉

maart
22. led 2009

Taky mam rada troubu...vsechno zapekane, takovy ty jidla, co se vsechno hodi dohromady a dela se to v jednom hrnci. To jo.

Jinak ale bohuzel vareni neni muj konicek.....kluci sice jedi ve skole a skolce, takze nez mela mala prikrmy, tak jsem rozhodne nevarila kazdy den. Ale ted uz je ji rok, zacina jist s nama, takze uz zase musim 😒 . Nejhorsi je neco dobryho a zdravyho porad vymyslet....Manza sni vsechno a vsechno mu chutna, ale deti ne...hlavne mladsi syn se u jidla tvari jako kdyby byl na mucidlech 😠 , to bych se vzdycky vztekla. Kdyz si chci odpocnout, tak objednavame pizzu nebo udelam spagety s kecupem (ja vim, hruza a des, ale detem to chutna) nebo proste udelam tousty se syrem.

Takze kdybych nekdy mohla mit pomoc v domacnosti, tak URCITE nejakou sikovnou milou kucharinku, ktera by si nakoupila ingredience a kazdy vecer by nam vsem uvarila neco dobreho, zdraveho, co by vsem chutnalo 🙂 . Tak to je muj sen....fakt, uklidim si sama, s tim problem nemam....ale to vecne vareni 😝 .......

ivt
autor
22. led 2009

Tak já jsem se včera moc nevyznamenala, upekla jsem manželovi bůček a ten plaval v omastku, protože nemumí udělat ten dobrý sosíček. Manžel byl na mě naštvanej. Dneska jsem vařila čínu a ta prý je 100x lepší než ten bůček, pochválil to, tak jsem ráda. Někdy se mi zkrátka jídlo povede a někdy ne! To mě pak moc mrzí, ale pořád se učím.

s.arik
22. led 2009

nevařím ráda ani nejím ráda vařené, až na malé výjimky.
ale uvařím občas chlapovi tak, že pochválí...omáčky, zapečné maso... 😝

elitera
22. led 2009

sice nejsem maminka, ale vařím ráda a vařím dobře 😉 Kromě toho dobrý prase všechno spase, takže i případný nepodarky jsou zkompostovány manželenm 😉

beruska2x
22. led 2009

elitera 😀 😀 😀 😀 to jsme na tom uuuuplne stejne 😉

hupcza
22. led 2009

taky vařím hodně ráda a dle názoru okolí i hodně dobře
jen podle receptů to moc nedávám 🙂
spíš jedu metodou "úklid lednice"

takže problém mám jen v tom, že co jídlo, to originál- málokdy se mi povede dvakrát úplně totéž (nepočítám samozřejmě klasiku) - už při nakládání na talíř přesně nevím kolik jsem čeho dala
manža už plánuje, že mi zabuduje do kuchyně kamerky, aby se to dalo opakovat, když se topovede exkluzivně 😀

lenka132
22. led 2009

jste holky šikulky, hupcza tobě velká gratulace, takový talent mají ve většině případů muži, proto je také více šéfkuchařů, než šéfkuchařek

lenka132
22. led 2009

mimochodem, už jsme po večeři, vařila jsem já,manža je ještě v práci, dělala jsem řízek z panenky-mňam, mňam s bramborem a zeleninovou oblohou s dresinkem

kristi
22. led 2009

ja se teda povazuju za vecne se ucici, ale moc me to bavi a jeste vic bude v nove kuchyni. 😉

karot
22. led 2009

Já vařím ráda,pokud na to mám čas. 😵
Tzn.,že o víkendu si to užívám(manža naše dítko zabaví),ale přes týden to mám spíš rozlítané,když musím tu a tam věnovat pozornost naší ratolesti a ještě musím dávat pozor,aby se mi o něco nepřipálila nebo abych jí nepolila vařící polévkou. 🤐
Nikdy nepoznám,jestli manžovi to jídlo chutnalo nebo ne,protože ho má v mžiku v sobě a bez komentáře. 😀
Občas mi to vadí,protože bych ráda zaslechla jak pochvalu,tak i kritiku,abych se příště vybičovala k lepšímu výkonu. 😀
Ale od doby,co naše ratolest jí stejné jídlo s námi,jsem se ve vaření opravdu zlepšila.Poznám to tak,že už mi jídlo v restauracích a u jiných lidí moc nejede. 😀
Dřív mi totiž víc chutnalo vše,na co jsem při vaření nemusela šáhnout ani prstem. 😀

natalien
22. led 2009

Taky mám doma šéfkuchaře 😉 😀 a hojně toho využívám.
Co se týče mě, tak si myslím, že ne vždy je to ok, ale většinou se to jíst dá 😅 Někdy se dočkám chvály až až, jindy bez komentářů. Ač MM chutná vše, co si nemusí vařit sám.
Doma jinak vaří možná víc než já, takže oběd nebo večeře na stole od MM není nic výjmečného. Jen ten nepořádek v kuchyni stojí za to 😀

skuli
22. led 2009

Já vařím ráda a troufám si říct,že moc dobře.Vařila jsem v restauracích a taky pro pár známých lidí.Vždycky všem chutnalo,alespoň to teda říkali 😀 Taky doma chválí a moje holky by ani za nic nechodily do školní jídelny i když si tam mohou vybrat ze 2 druhů jídel.Můj chlap u každého jídla chrochtá blahem a pořád říká mňam,mňam.Někdy mi to už leze na nervy 😀 Mám tu výhodu,že sní opravdu všechno,má rád zeleninu-jídla jako dušená mrkev,špenát a zelí u nás jedou.Taky hrachová kaše a fazole nahusto,špagety,toho by se užral 😝 Taky masátko má rád-španělského ptáčka,svíčkovou,pečenou krkovičku.Taky polívky vařím co druhý den,bere si na snídani do práce.Holky maso moc nemusí,jak kdy.

zdenallicka
23. led 2009

Tak ja si neskromne troufam rict, ze varim dobre.. hodne dobre.. Vsem vzdycky chutna a v praci chodim poucovat kuchty (delam v decacku), co a jak uvarit, minuly tyden jsem byla dochucovat dusene zeli a polevku... Ony si me nechaji zavolat... 😀
Muzi vsechno chutna, jen nad rozinkami v indicke uprave masa se vcera podivoval, ale snedl to... 😉 Moje mamina je kucharka odnepameti, sefovala nekolika restauracim, ale od ni jsem se varit neucila.. Nejdriv to byly kucharky, ale ty zklamaly, tak jsem zacala varit stylem "uklid lednice", jak tu nekdo ptal... Proste co dum da a nekdy i co soused pujci... 😀 😀 😀
Dnes prevazne experimentuji, receptu se drzim jen pri peceni moucniku..
Varit jsem zacala ve 13 letech - byla jse okolnostmi donucena a dnes, v 27 letech, mi vsichni rikaji, ze si mam otevrit restauraci a lahudky v jednom..

A navic - vareni me opravdu bavi, je to pro me relax po celodennim shonu kolem deti, vysledek je pozivatelny a hlavne - nic nezbude... 😉

Urcite to pro me neni opruz, delam to rada.. a moc... 😵