Jaké jste měly bříško po porodu?

lenulin
19. črc 2008

Ahoj holky,za týden budu mít po šestinedělí a moje bříško pořád vypadá děsně.Měla jsem císař a když sem se vzbudila břicho jsem měla jak v 6měsíci.Teď už se trochu lepší ale pořád vypadá děsně.Se mě ptají jestli prý nečekáme další nebo jestli tam ještě něco nezapomněli se cítím děsně.Jaké máte zkušenosti a za jak dlouho se vám bříško vrátilo do původního stavu.Možná je to blbá otázka, ale je to mé první mimi a dřív jsem měla břicho jako z časopisu a teď vypadá fakt děsně.A ještě ty blbé poznámky.

zanulav
19. črc 2008

Lenulin tak z toho si nic nedelej časem to splaskne. Ja mela první porod císař přibrala jsem 36 kg shodila jsem pak vše ale břicho mi zustalo po porodu jak kdybych byla pořad tehotna časem to splasklo ale zustal mi tam převis břicha přes jizvu syn byl velky 5100 takže jsem mela veliky břicho. No a ted jsem ndavno rodila spontanne a pořad mem velky břicho chce to čas sem tam cvičím, ted jsem přibrala 26kg pořad to břicho je vytahany hnusny zaleží kolik jsi přibrala atak. Uvažuju že v budoucnu bych šla na odstranení toho převisu břicha. Ale uvidím ale je mi jasne že to moje břicho nebude jako dřív.

abinka
19. črc 2008

lenulin přesně tak z toho si nic nedělej.Takovou věc může říct jen primitiv.Normální člověk ví,že po porodu tělo není tak jak dřív.
Mě bylo taky do breku,když jsem to viděla,ale teď už je to lepší.Po šestinedělí můžeš cvičit.Nepřehánět to ale trošku tomu pomoct není na škodu.Já přibrala 20kg a ještě v šesti nedělí jsem to zhodila.V porodce jsem nechala 14kg.No a břicho bylo pořád hrozné.dej tomu čas a snaž se cvičit a uvidíš že to bude dobrý 😉

janula2008
19. črc 2008

Leni, ja mela taky cisar a musim rict, ze brisko mam momentalne jak pred tehu, tak je podle me jedno jestli rodis tak ci onak, opravdu tam nemam zadny previs, nic takovyho.Ale podle me zalezi jak pise zanu i kolik celkem priberes, jake mas dedicne dispozice atd.Ja mam 180 cm. tak na mne se vse nejak celkem rozlozi a i kdyz jsem jedla dost, pribrala jsem za cele tehu jen 14 kg a deset hned nechala v porodce (mala mela skoro 4). Ale neboj, casem a cvicenim se urco zas dostanes do formy. 😉

petrolejka
19. črc 2008

Lanulin, buď vklidu, to chce čas. Já v těhu přibrala 21 kg, což byl děs, jsem celkem drobná a před těhu vysloveně štíhlá. Pomalu se zatahuje, ale je vidět. tak cvičím a věřím, že jednou zmizí. 😀

janula2008
19. črc 2008

Lenulin: Jo a tohle rict muze jen primitiv, presne jak rika albinka...(Taky jsem jednoho takoveho vtipneho asi dva mesice po porodu potkala a prijemny to nebylo, i kdyz znam spoustu zenskych s vetsim banderem a to nejsou po porodu a ani nemaj deti...no comment. 😅 )Tak si z toho nic nedelej.

lenulin
autor
19. črc 2008

díky za podporu, taky doufám že se to ztratí.Já jsem totiž drobné postavy a přibrala jsem 12kg a jen na břicho ke konci těhu chodilo jen břicho.a jinde na těle jsem ještě ubrala zmizel mi zadek stehna 🙂 teď jsem začala nosit stahovací kalhotky snad tím ničemu neublížím a už to alespoň nevypadá tak vytahaně to břicho.Manžel je zlatý pořád mě utěšuje, že to bude dobrý.Né, že bych si na postavě vyloženě zakládala, ale celý dosavadní život jsem cvičila dělala lehkou atletiku a nějak mě to rozhodilo a vykolejilo.ale taky věřím, že se to dá do kupy. lidi jsou opravdu necitelní.

janula2008
19. črc 2008

Pokud jsi delala atletiku, tak urcite budes mit za chvilinku brisko jak predtim, staci se dokopat pozvolna k nejakymu cviceni (coz ja se teda zatim nedokopala 😀 ) a urcite se to zlepsi. Mesic po porodu je jeste opravdu brzy, ale nejdulezitejsi je stejne, ze mame zdrave mimisky a nejaky bruch, stehna nebo zadek je konkretne mne momentalne ukradenej 😉 . Jinak ja budu asi zas pro zmenu brzo plesata, protoze uz mi dva a pul mesice tak nehorazne padaji vlasy, ze mi zbyl jen jeden maly drdulek☹ .

gedren
19. črc 2008

U me trvalo vic nez rok, nez se bricho dostalo do puvodniho stavu (ale dostalo se samo, s cvicenim jsem to neprehanela 🙂). Po mesici je normalni, ze tam mas jeste vak ;), postupne to sleze...

alcatko.j
19. črc 2008

U me je jeste ted brisko vakuoidni a jiste neploche 😅

lenulin
autor
19. črc 2008

No je pravda, že radši břicho a zdravé pohodové mimi,než mít nějaké problémy.A Janule ty vlasy brala jsi nějaké vitamíny?Nebo bereš?Já brala celé těhotenství Prenavit od ProFitness a beru to pořád a zatím si nemůžu stěžovat.I záděry mi zmizely.

j.a.n.u.s.
19. črc 2008

Ja mela bricho pred tehu "vyslehane"...pak jsem pribrala 28kg, probehl cisar...2mesice po porodu se me lide ptali, jestli cekam dalsi...nejenom, ze to nejde zatahnout...ta humusacka jizva boli jeste po pul roce, ale hlavne je to cely takovy povadly, rosolovity...ted ma mala 15mesicu a ja zatahuji denne...a pripada mi, ze jak me otevreli pohnuli mi strevama a ony tam nejak nechteji zapadnout zpet... 😀 😀 😀 , takze to brisko, poku nezatahnu...tam je furt a nedej booooze, jestli byla na obed fazolofka!

len...neboj, pokud jsi delala nejaky sport pred tehu...neboj, svaly maji pamet...vratis se do puvodniho stavu, ale nezacinej drive nez po pul roce...muzes si natahnout stehy...jako ja...

janula2008
19. črc 2008

Leni, ty vlasy zacly padat az tak od 3mes.po porodu, do te doby ani vlasek ☹ . Mela jsem celkem pekne a huste a od te doby taham chuchvalce, ale to uz jsme jina diskuze a jak me holky ujistily, tak je to bohuzel casto u kojicich mamin taky normalni, pry nekdy i u nekojicich...jsou to hormony a nezbyva nez vydrzet 😖 .Jestli teda nebudu za chvili fantomas 😀 .Beru revalid, ale zatim zadna zmena, ale beru ho jen cca tyden, tak to je jasny, ze jeste nic.Predtim jsem brala stejne vitaminy jak v tehu. Jojo je to boj 😅 .

j.a.n.u.s.
19. črc 2008

omlouvam se za odboceni, jenom dodatek: padani vlasu presne jako u januly2008...okolo pateho mesice po porodu, pak kolem 9mesice pp klid, navrat hustoty, i zlepseni kvality...a ted opet!!!Plesatim!!!

barusha
19. črc 2008

Ahoj holky,já jsem 14dní po porodu a musím říct, že se bříško stahuje.Cvičím maličko,moc mě to nebaví a hlavně času moc není.Ale v porodnici jsem po porodu vypadala fakt děsně, ještě jak se mi klepalo a bezvládně viselo... No děs. Slyšela jsem, že je třeba tomu dát stejnou dobu, jako se roztahovalo - tj. cca 9měsíců, nic není hned! Takže zbývá jen vydržet a prohlížet si miminka jako bolestné 🙂

janula2008
19. črc 2008

Moc se omlouvam za opetne odboceni od tematu: ale Janus, neprestala si ted nekdy kojit? Kamoska kadernice mi rikala, ze jak se prestane kojit, zacne zas chvilkove obdobi vypadavani...to uz si ani nedovedu predstavit, to uz tam nebude ani vlasek 😢 .Jinak stejne jak pise barusha, taky nam rikali v tehulkovskem kurzu, ze tak 9mes. ten navrat do formy zabere a telo je pry komplet jak pred tehu az po 2 rokach!! 😲

binki
20. črc 2008

buď vklidu, taky mi po císaři zbyl takový převis, postupně se zmenšuje, ale u mne to bohužel nejde samo od sebe, cvičím pilates a jím zdravě (většinou 😀 ), ale mám pocit, že to jde pooomalu, taky jsem přibrala docela dost...

janicka.ziv
20. črc 2008

Já rodila normálně a břicho mám už dávno jako před tím a necvicim. Už v porodnici jsem ho při odchodu neměla veliké a pak se to úplně srovnalo. Jako ideál to není ale jde to. Na kecy kašli,některý lidi jsou hloupí.

lenulin
autor
20. črc 2008

No s těmi vlasy na to jsem taky zvědavá co bude.Jedna z rodiny přišla o vlasy po porodu úplně musí nosit paruku a žádný doktor nepřišel na to jak jí pomoct je to děs.Doufám že to nikoho nepotká.Já si ještě s tím cvičením počkám a zeptám se doktora teď na prohlídce po 6nedělí.Co můžu a nemůžu a na co si dát bacha já jsem totiž děsný rapl zvlášť ve sportu tak abych si něco neudělala.Nerada bych se léčila ještě dýl nebo si něco zkazila na trvalo

janula2008
20. črc 2008

Leni:to myslis vazne s tou parukou? 😲 jeskote, tak ted jsi me vydesila ☹ .Ja mela celkem husty a pak uz i dlouhy a ted, no krize...skoda mluvit, sahnu a taham fakt chuchvalce. Ja porad doufam v brzke zlepseni, uz uvazuju, ze i prestanem kojit, hodne lidi mi rika, ze to muze byt i tim, mimi proste taha ze me vsechny ziviny, ale ja nevim, je mi to lito, i kdyz myslim, ze skoro pul roku kojeni je az dost.Ach jo, to je trapeni. Verim, ze brisko muze byt taky problem, ale prece jen, nejaka tunika nebo volnejsi tricko to zamaskuje (a manzel to beztak neresi), ale nemit vlasy? No to bych se zblaznila.

lenulin
autor
20. črc 2008

No já myslím, že to co potkalo tu naši holčinu je extrém.Já se modlím ať takové problémy nemám.Jsem teprve měsíc po porodu a zatím je to v klidu.Možná by to chtělo se zeptat doktora jak to je s těmi vlasy.říká se že trvá rok než se tělo dá do kupy po porodu a ty vlasy se jen prostě vymění a narostou nové.Nepozoruješ že by ti rostli třeba v ofině nové krátké vlásky?Já jsem si kdysi vlasy spálila trvalou a jak mi rostli vypadala jsem jak rákosníček 😀 všude krátké vlásky jak ježeček

janula2008
20. črc 2008

Leni:prave ze nepozoruju ☹ .Zkousim ted nove tobolky revalid a i sampon, tak budu doufat, ze se to zlepsi. Mam vlasu celkem dost, tak snad to vse nevypada...Ani nevis jak ja se prvni tri mesice po porodu radovala, ze me to minulo a pak ze dne na den buch, vlasy vsude 😖 , tohle nepreju nikomu. Ale co uz nadelam, snad se to brzo obrati, nejsem prvni ani posledni kdo ma takovy problem.Ted to pujdu trosku sestrihat, treba se odlehci. No a k tomu brisku, Leni fakt se tim netrap, nekdo mi rikal, ze u cisare se to brisko dava do formy hur nez po normalnim porodu (ale ja nevim no, u me pohoda, dokonce ted kdyz potkam zname, kteri nevedeli, ze jsem tehotna tak mi neveri, ze mam mimi - to potesi 😉 ) a pokud mas jeste takovou nafouklinu nad jizvou, tak to casem uplne splaskne,mne myslim tak do tretiho mesice. Ja si porad rikam, ze zacnu cvicit, ale radsi si tu misto toho chatuju 😀 😀 .No nic, jdeme pomalu uspavat. Hezky vecer, papa.

lenulin
autor
20. črc 2008

tak já už se těším až budu moct cvičit.A taky se jdu pokusit toho našeho peklindu uspat dnes je nějaký protiva asi to bude počasím.Dobrou

monja
24. črc 2008

ahojky!
jestli se muzu pripojit ohledne vypadavani vlasu... loni na Vanoce jsem dostala od sestry baleni vitaminu Migliorin-je to ke koupi v lekarne a neuveritelne rychle mi zacaly rust "nove" vlasy a nehty... fakt jsem na to koukala jako blazen..urcite si zase dam v zime jednu kuru,je to na 3mesice.. muzu doporucit!Monika

misakulicka
25. črc 2008

Když jsem odcházela z porodnice, tak jako kdybych nerodila-břicho žádný, hubená jsem byla jako lunt-prostě bezva-možná to bylo tou tehu cukrovkou-protože jsem ke konci vlastně moc toho jíst nemohla-takže jsem moc nemohla přibrat-o to rychleji jsem to shodila-vlastně jsem to nechala všechno v porodnici. Jinak k padání vlasů-asi od 3 měsíce po porodu mi dost padají-tak snad to někdy přejde-....

sisstin
25. črc 2008

po porodu šílený..ble ble..no ted tam mám takovej vysušenej striatej pytlík 😒

janula2008
25. črc 2008

Monja dekuji za tip, jen se chci optat, da se to brat i pri kojeni?My stale kojime. Hodne lidi mi rika, ze je to tim, ze ze me mala taha vsechny ziviny a odnasi to proste vlasy (kupodivu jak to odnasi zuby tak u me v pohode) a dala mi s timto za pravdu i kamoska, ktera kojila jen cca 2mes. a vlasy zadne vypadavani, naopak. Ja uz klapu pr.tyden k te kadernici at to odlehci a prostriha, beru poctive prasky, i mam sampon a stale bez vysledku, taham chuchvalce 😖 😖 .

lacherka
25. črc 2008

já jsem měla břicho hned po porodu téměř jako dřív, ani jsem sama tomu nevěřila...jen ta čára mi tam pořád nějak zůstává..

sisstin
25. črc 2008

lacher: tu čáru mám taky furt..ale už je to lepší 😕

janula2008
25. črc 2008

Jinak brisko taky pohoda, nebyla jsem zadna twiggy ani pred tehu, tak si s tim hlavu nelamu, ale musim rict, ze kdo nevi, ze mam malou, tak nepoznal ani, ze mam po porodu. No akorat me zdobi pod kalhotkama jizva po cisari, ale to taky neresim, nejvic me stvou ty vlasy ☹ .

sisstin
25. črc 2008

já ho nemám tlustý, jsem ještě trošku hubenější než před těhu...ale prostě..dole už mi to zůstalo zvrásněný, pže ta kůže se mi nevrátila zpátky..a striaty...je mi z toho na blití 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru