Jaké máte zkušenosti s cestováním v MHD s dítětem?

susik77
7. črc 2009

Ahoj, dnes jsem narazila na zajimavy clanek 😎 ktery me vyprovokovalk zalozit tuto temu:
http://spunt.centrum.cz/novinky/2009/1/8/clanky...
Jake mate zkusenosti s cestovanim MHD?
Ja v poslednim case hodne spatne, bydlime v novostavbe, kde je cca asi 100 malych deti. MHD nam zrusilo hodne spoju a uz se mi parkrat stalo, ze nas ridic s kocarkem nevzal, protoze tam uz byli 3 kocarky 😒
Uz tady organizovali lidio petici, MHD argumentuje, ze spoje rozsirovat nebudou, ze pry jsou dostacujici...
Uz jsem psala aj stiznost na MHD , nikdo se neobtezoval odepsat...Jsem rada, ze mam auto, tak malou uz odvezu k Dr a pod. kdyz potrebuji ale kdyz si chci zajet jenom nakoupit par veci do samoobsluhy , kt. je tak 2 km od nas tak se ted v tehu rada odvezu...Bohuzel v poslednim case to nejak nevychazi...Co si myslite o MHD ve vecsich mestech, jake mate zkusenosti?

zuzik03
7. črc 2009

ahoj, clanek mi prijde pritazeny za vlasy, mam zkusenosti z mhd z prahy a musim rict, ze dobre. kdyz mi dite rve a nespecham, tak taky vystoupim, protoze mi to neni prijemne, kdyz jedu na cas, tak to proste nejak pretrpim, nikdy mi teda nikdo nevynadal, spise se lidi divaji zucastnene. to ze je ted vsude plno deti neni problem dopravniho podniku, taky jsem zazila plny autobus kocarku, s tim se proste musi pocitat, vyjet driv nebo kdyz to jde tak jet jinak a kus treba dojit. kdyz jdu bez ditete, tak se mi taky muze stat, ze se nahodou nevlezu do busu, to se proste stava 😉 to ze mame dite, jeste neznamena, ze se nam okoli MUSI prizpusobovat, kdyz se tak deje, je to prijemne, ale kdyz ne, neda se, neni to povinnost 😉

susik77
autor
7. črc 2009

ja jsem taky v praze, problem je, ze dr. mame v meste-je nas tu vic 😖 takze mhd nutne potrebujeme-kdyz je dite nemocne-pesi se dojit neda, na metro mame asi 15 min. autem 😖 chodniky nejsou a je tam povol. 70 rychlost, coz mi prijde s kocarkem doist riskantni...
u nas se porad stavi, nove a nove byty a mhd nam jenom ubira spoje-prijde mi to dost ujete...
navic nejsou jen probl. maminek s detmi, ale aj lidi, co se vraci vecer po 22.hod. z prace, cekaji nekdyz aj hodinu na spoj 😒

susik77
autor
7. črc 2009

ja jsem zac. jezdit pred pulrokem autem, takze k te dr. uz malou odbvezu, al na nakupy, ale je tu hodne maminek s detmi, kt. auto nemaji a jsou na 100% odkazane na partnera...

zuzik03
7. črc 2009

susik, ale to je problem spis vasi mestske casti a zastupitelstva, na ty byste mely tlacit, jim se sice vetsinou nic resit nechce, ale mely by 😒 to mas jak se vsim, bydleni za mestem je treba levnejsi, mate bliz do prirody, ale zase ma prave ty nevyhody co pises, blba dopravni obsluznost atd., nad tim bohuzel clovek musi premyslet, nez si koupi byt. oni vetsinou developeri a obec hodne naslibujou, aby se tam stavelo, pak se tam lidi nastehujou a ze slibu sejde 😖 zkuste fakt tlacit na mesto a prudit je, jim se s mhd bude jednat lip, drzim pesti.

lenkabu
7. črc 2009

článek nestíhám,přečtu potom..........když dítě řve, vystoupím páč mám dojem že řev mého dítěte je moje věc a ne lidí kolem. kdybych hodně spěchala tak asi nějak přetrpím ale bylo by mi trapně.

v mhd mám pár špatných zkušeností,ale jelikož jsem držka tak nastupuju tak že si vytipuju člověka a oznámím mu že mi pomůže s kočárem.......ještě mně nikdo do p.dele neposlal. Jednou jsme si táhla kočár do autobusu sama páč na zastávce bylo pár vetchých důchodců a v busu se na mně vy....

Když jsu v busu dva kočáry tak už ani nenastupuju.........tady není problém,jezdí to často. a jak píše zuzka,jinde je potřeba zatlačit na zastupitelstvo nebo si předem rozmyslet jestli se chci izolovat v místě se špatnou dopravní obslužností.

lenkabu
7. črc 2009

susik:vyrůstala jsem na vesnici se stejným spojením jako je k vám domů.......je to děs,už nikdy proto na vesnici nechci 😅

susik77
autor
7. črc 2009

jj, my bydlime na okraji Prahy, t.j. je to jeste mesto, ale vybavenost spis jako vesnice...se zastupitelstvim o tom diskutujeme uz asi rok, oni rikaji, ze proste s tim nemuzou nic delat, ze pry dopravni podnik si delal pruzkum a ze dopravni obsluznost je dostacujici, hm, mozna pro dopravni podnik 😖
rano v 9.hod. jede vysoky bus-pro 1 kocarek, v 10., v 11, nizky-co vyuzije asi 6 lidi-vecsinou uz z vedlejsi vesnice 😖
takze bez auta se to tu skutecne neda...

sisstin
7. črc 2009

tak já jezdím MHD fakt minimálně, jestli jsem jela od porodu s malým 10x, tak to je hodně 😕 vybírám si pouze nízkopodlažní spoje a jezdím jenom okolo 9-10.hodiny, kdy to není tak šíleně narvané 😉 naštěstí já to mám všude relativně kousek, takže chodím pěšky 😝

malej mi v buse neřval nikdy, docela ho to baví..ale já mám neskutečné nervy, když jedu s kočárem...většinou jsou na tom prostředku nasraný důchodci a nechtějí mi uhnout 😠 a ještě házej ksichty, že si musí posunout svých 10tašek 😝 odpoledne bych se do busu vůbec nenarvala, to není šance ani bez kočáru pomalu 😝

jo, ale co se mi jednou stalo..to jsem byla ještě těhu...jsem jela busem a byl totál narvanej a chtěla nastoupit ženská s kočárem, ale fakt nebylo kam 😝 najednou vylezl řidič a zařval, at si teda lidi vystoupí, že kočárek má přednost 😕 což mi teda přišlo drsný, páč si lidi tu jízdu zaplatili 😕

janeyzelvicka
7. črc 2009

Já jezdím mhd tak 2x týdně, někdy častěji. S kočárkem si troufám, jen když se mnou jede ještě někdo, ale to je asi nějaká spíš moje fobie, lidi jsou většinou v pohodě a Ostrava má dost nízkopodlažních tramvají, busů i trolejbusů. Jinak mám malou v nosítku a jízda se jí líbí, většinou se na ni ksichtí důchodci a tak (v dobrém).

Celkově hodnotím naše MHD velmi kladně a co do vybavenosti novějšími, nízkopodlažními vozy lepší než třeba Brno a asi i Praha.

zuzik03
7. črc 2009

susik, ale pokud jedno auto v rodine je, jakoze vetsinou je, tak si matka muze udelat ridicak a pak se o auto podelit 😉 nekdo teda mit ridicak nemuze ze zdravotnich duvodu, ale to zas neni tak casty pripad 😉

sisstin
7. črc 2009

zuzik: tak mě by nikdo do auta nedostal 😝 ale naštěstí, já jsem v centru dění 😝

jinak u nás ty spoje jezdí mín, než je třeba..je to narvaný, lidi cestujou jak dobytci 😒

susik77
autor
7. črc 2009

zuzik: jj, ale tu hodne lidi auto nema vubec, nebo holky maji proste z rize ni strach, nebo ma jen jejich partner sluzebni, takze jim nemuze nechat...
nastesti ja jsem se po tom jak nam zrusili ty spoje dostatecne nastvala a rekla jsem si, ze jezdit autem musim, ze proste nechci jen sedet doma...
nejvic me stve, ze predtim to s mhd docela slo, ale v ramci zvyseni efektivity nam zrusili 3 spoje a omezili ty spoje, co jezdili alespon 2x za hodinu-ted jezdi 1x 😖

sisstin
7. črc 2009

jinak od jízdy MHD nesnášim důchodce 😖 no, ale to je asi o něčem jinym 😝

zuzik03
7. črc 2009

siss, protoze ho nepotrebujes, kdybys bydlela nekde za mestem a auto by byl jediny zpusob jak se dostat mezi lidi, jeste bys treba byla rada 😉 ale tebe bych na bydleni za mestem netipla 😉

susik, chapu, je to pitome, ale jak psala lenka, pro me to je taky presne duvod, proc bych nesla za mesto 😒 ale zastupitele kecaji, ze nic delat nemuzou, kdyby se jim trochu chtelo a bylo to nutne, muzou nejake spoje dotovat, ale jednani s radnici je vetsinou na pytel, s tim mame taky od nas sve spatne zkusenosti 😖

sisstin
7. črc 2009

zuzik: ne, já bych fakt do auta nikdy nesedla jako řidič, pro mě je to noční můra, klepu se strachy i jako spolujezdec...pro mě je auto být neustále jednou nohou v kriminále, ten strach, že někoho zabiju nebo jinej zabije mě je teda děsnej 😒 já bych klidně mimo město bydlet šla, ale právě proto, že nejsem mobilní, tak ne 😉

susik77
autor
7. črc 2009

zuzik: hm, no novostavba v centru rahy tipuju ze 3+kk muze byt tak od 6-7 mil.-to bychom asi nezvladli...v panelaku bydlet nechceme 😖 ale zase nebydlime na vesnici, je to jeste porad Praha, tak si myslim, ze neco by zastupitelstvi delat melo 😖 jen jak je k tomu donutit 😕 my tam porad piseme maily, a pod a stejne se nic nedeje 😖

binki
8. črc 2009

susik77: výroky v tom článku jsou totálně nechutné. jsem si jistá, že ti (ty), co tam tak škaredě píší o druhých, budou jednou prvními, kdo bude chtít nějaké ohledy (až onemocní, porodí sami). škoda, že tady není blijící smajlík.

toleruje všechny, kromě idiotů.

sisstin
8. črc 2009

binki: no ty asi neporodí, páč to je ze stránky nokidding 😀 😝

petua
8. črc 2009

Tak ten článek je "dobrej", no..
Já jezdim MHD hrozně nerada, ale jelikož bydlíme v Praze, tak co mi jinýho zbejvá, že 😅 Když někam jedu, tak si to ale plánuju podle toho, kdy jede nízkopodlažní tramvaj, protože se mi nechce spolíhat na to, že mi někdo pomůže. Sice s tim většinou neni problém, ale já jsem z tohohle vyléčená hned mojí první jízdou bez manžela - šla jsem si na nízkopodlažní a ona nejela (asi byla někde nehoda nebo nevim proč), takže jsem si musela říct o pomoc - na zastávce byla jenom jedna paní, cca. 40let, slušně jsem jí poprosila - sice pomohla, ale tvářila se, že jí stráášně obtěžuju 🙄 .

A co se týče toho řevu, taky mam "super" zkušenost - Matýsek naprosto nepříčetně řval jako pominutej, až se zalykal, já spocená a rudá až na pr.., čučela po nás celá tramvaj a jedna "madam" se dokonce zvedla ( 😠 ) a šla se podívat do kočárku, co to tam asi mam za příšerný dítě nebo co 😠 😠 . Ale co mam asi tak dělat v tramvaji s dvouměsíčním miminkem?? Mam ho vyndat z kočárku a dyndat v ruce, abych s nim pak spadla, až ta tramvaj zahne nebo zabrzdí?? Teď jsou mu tři (měsíce) a já už to tak vůbec neberu - prostě miminka občas řvou a normální člověk to ví a chápe. A pokud to někomu vadí, tak ať si vystoupí. Rozhodně si nemyslim, že bych měla vystupovat já, zvlášť když potřebuju někam doject.

Jiná věc už to je se staršíma dětma, spustit mi tam vzteklej řev čtyřletý dítě, tak dostane přes prdel a asi fakt vyystoupim 😀 , protože tam už je to o tom, že já tu situaci nezvládam, on už by měl přece vědět, že tohle se nedělá.

Takže tak 🙂

sisstin
8. črc 2009

petua: a jezdíš metrem? To je pro mě s kočárem teda mega noční můra, to bych nedala 😝

petua
8. črc 2009

Siss: Metrem jsem ještě nejela, nebylo potřeba, všude se dostanu tramvají.. Ono je to stejný jako tramvají, až na ty šílený davy práávě 😖 😖

sisstin
8. črc 2009

petua: no pro mě jsou nejhorší ty jezdící schody, vejtah není všude ne? 😕

petua
8. črc 2009

Sisstin: Neni všude, jen v těch zastávkách, který jsou označený jako bezbariérový. Po eskalátorech už jsme jeli v nákupním centru, ale s manželem - sama bych to nikdy nedala 😀

sisstin
8. črc 2009

petua: 😝 no tak to nikdy, já jsem fakt ráda, že tady se dá všude dojít pěšky, MHD využívám s kočárem fakt minimálně 😝

jinak předtím jsem jezdila MHD deno -denně, a ještě nikdy se mi nestalo, že by tam nějaký dítě brečelo nebo dělalo bordel 😕 to spíš důchodci 😝

martinka79
8. črc 2009

já tedy občas jezdím MHD a do prahy se už také pouštím, metro další prostředy mi nedělají problém... a když někdo civí či nějaké kecy a pohledy uštědřím je ejště pěknějšími a ráda jim poradím jak se mají chovat.... 😉 s první dítětem jsem MHD nesnášela a nejezdila skoro vůbec, byla to moje noční můra a trest.... ale život mě naučil a te´d už si z lídí jen dělám legraci.... užívám si jejich neochotu a naštvanost a usmívám se azářím tak jak má každá na MD zářit. 😉 😀 😀
nebojte si říci o pomoc v autobusu je povinen vám pomoci sám řidič. 😉

petua
8. črc 2009

Martinka79: No to právě neni pravda 😖 - v jízdním řádu je, že do vozidla MHD smíš nastoupit pouze se souhlasem řidiče a pomoc při nástupu a výstupu si musíš zajistit sama 😒 😒 - to je právě blbéé 😔 Aspoň teda pražská MHD to tak má.

sisstin
8. črc 2009

petua: tak u nás ti opravdu musí pomoct řidič 😉 ale s tím nástupem je to stejné, musí ti to dovolit 😉

martinka79
8. črc 2009

no já volala na integorvanou dopravu polkos a tam mi jasně řekli, že pokud není nikdo kdo by mi pomohl je povinen řidič. 😉 ovšem máš pravdu s tím dovolením.... a jen jednou mě odmítl vzít a to měl tedy důvod pádný už jela jedna mamina.... 😉

sisstin
8. črc 2009

holky, já mám problém s tím, že se mi lidi nechtějí uhnout z toho místa, které je vyhrazené pro kočárky..bohužel opět důchodci, kteří mají 50nákupních tašek 🙄 u nás je bohužel MHD rozvozovna důchodců po obchodácích a krematoriu, a pak to tak vypadá 😖

martinka79
8. črc 2009

siss: tak to je u nás podobné ovšem já rázně říkám "zdovolením stojíte na místě určeném pro kočárky"! a udělám přiblblý úsměv,. 😉