Jaké máte zkušenosti s cestováním v MHD s dítětem?

susik77
7. črc 2009

Ahoj, dnes jsem narazila na zajimavy clanek 😎 ktery me vyprovokovalk zalozit tuto temu:
http://spunt.centrum.cz/novinky/2009/1/8/clanky...
Jake mate zkusenosti s cestovanim MHD?
Ja v poslednim case hodne spatne, bydlime v novostavbe, kde je cca asi 100 malych deti. MHD nam zrusilo hodne spoju a uz se mi parkrat stalo, ze nas ridic s kocarkem nevzal, protoze tam uz byli 3 kocarky 😒
Uz tady organizovali lidio petici, MHD argumentuje, ze spoje rozsirovat nebudou, ze pry jsou dostacujici...
Uz jsem psala aj stiznost na MHD , nikdo se neobtezoval odepsat...Jsem rada, ze mam auto, tak malou uz odvezu k Dr a pod. kdyz potrebuji ale kdyz si chci zajet jenom nakoupit par veci do samoobsluhy , kt. je tak 2 km od nas tak se ted v tehu rada odvezu...Bohuzel v poslednim case to nejak nevychazi...Co si myslite o MHD ve vecsich mestech, jake mate zkusenosti?

tetes1
8. črc 2009

sis:děkuju za povzbuzení 😀 😀 , ale já myslím, že vejdu, je to 80cm, tudíž to musí být stejné jako pro vozíčkáře. A různě na diskuzích o dvojkách jsem nepostřehla,že by se někdo nevešel do MHD 😕

tetes1
8. črc 2009

Danae:jj, ten optický klam dělá hrozně moc.

ronie
8. črc 2009

tetes v pohhodě, vejdeš se krásně, já mám teda celkem dlouhej dvojčecí, vedle sebe ale lidi mívaj taky a v pohodě, já jezdím mhd výjimečně, ale jezdím-s tímhle kočárem jedině tam kde jsou výtahy a bezbariérový, takže dost omezenej výběr, nejvíc mě ale naštve, když výtahy používaj normální, zdraví, mladí jedinci, to jako hodně nadávám, normálně mi takhle jeden středně letej pán vlezl před kočár a že se tam prej vlezem, že to má takhle blíž a rychlejší, no málem sem explodovala, řekla, že se rozhodně nevejdem a ať si přečte ceduli, jesi je postiženej tak prosím... 😀 😝 😠

karotky
8. črc 2009

Tak já jsem jednou jela s manžou z Kaufu MHDčkem(to jsme ještě neměli ani dítě a ani auto).Na zastávce stáli převážně důchodci a pak manželé s asi 3.letou holčičkou.Ta nějak zakopla a rozrazila si pusu o zuby a řvala jak tur.Nepřestala ani,když se všichni nahrnuli do busu(tak já se jí nedivím,bolí to jak pra.se 😔 ).Když jsme přejeli asi 2.zastávku,nějaká svraštělá napudrovaná baba to nevydržela a projevila se:"Když si to dítě neumíte uklidnit,tak si vystupte.To se fakt nedá posluchat!"
My jsme opravdu čekali,že se proti těm rodičům spikne celý důchodcovský klan a k našemu údivu vypakovali tu ženskou argumenty,že asi nikdy neměla děti,když tohle neumí pochopit. 😅
Já s MHD nejezdím skoro vůbec,co jsem na MD a všude se sažím dojít pěšky-na větší nákupy jezdíme autem.Jednou jsem jela s 2.měsíčním Adamem na nádraží přes celé město,protože jsme měli jet vlakem k našim.Strašně se tam bál,prořval celou půlhodinu,ale nedalo se svítit. 😔
Nikdo mi nevynadal a řidič byl taky v klidu. 😉
Jediné,co mě na pard.MHD sejří je to,že se musí maminka posunky přeptat řidiče v přijíždějícím buse,jestli může nastoupit nebo ne.Kolikrát ten řidič čumí někam jinam,takže ta mamina musí klepat na dveře,čekat,až je řidič milostivě otevře,aby se dozvěděla,že nastoupit nemůže. 🙄 😅

sisstin
8. črc 2009

karotky: když nečumí, tak tam prostě vlezu 😎

tetes: tak s 80cm se vejdeš 😉 to já myslela, že je to mnooohem víc 😉

dont_speak
8. črc 2009

tetes jezdí teď hodně s dvojkama busem a myslím, že bez problémů.
ronie s těma výtahama to znám.. někteří lidi se vozí jen z pohodlnosti.. přitom nejsou "nijak" postižení, místo aby udělali pár kroků dál kde jsou eskalátory. Pak akorát blokujou výtah pro kočárky a vozíčkáře 🙄

Joj jsem se nakrkla jen při tom čtení názvu diskuse😀

dont_speak
8. črc 2009

Ještě tak založit nový téma.. Story z MHD 🙂

sisstin
8. črc 2009

80cm mám pomalu já 😝

petruna
8. črc 2009

tak ja jsem v Praze s MHD spokojena. Co udelali metro do letnan, tak nam pridali jeden autobus, takze mi to jezdi do centra nejdele jednou za 10 minut. Nastesti bydlime na konecne, takze jsem s kocarkem vetsinou prvni nebo druha. Pokud jedu jinde a vidim, ze uz tam kocarky jsou, taky se tam necpu a pockam na dalsi nebo jedu jinak. Ve meste je tech moznosti hrozne moc , jak jet jinudy, hodne chodim pesky, kdyz mam cas a taky je skoro vsude kam jezdim metro. Na novych metrech jsou vytahy atd atd...takze ja jsem spokojena.
Kdyz jedu z mesta, tak cekam klidne pul hodiny na nizkopodlazni bus, protoze, jak jsme na konecne, zbydou na me na konci jen duchodci nebo deti nebo nikdo, takze by mi nemel kdo pomoct s kocarkem.

Pristi rok se budeme stehovat no noveho a vzhledem k tomu, ze nemam ridicak jsme lokalitu k bydleni vybirali podle toho...abych prave nebyla odkazana na jeden autobus za hodinu, kam se treba jeste ani nevejdu (coz je nekdy i ta lepsi varianta na okrajove casti prahy).

Takze budeme bydlet v miste, kde jezdi asi 3 autobusy a nejblizsi metro je tak 5 minut busem, dalsi metro 10 minut, Palmovka (coz je pro me skoro centrum) 15 minut apod..

Fakt si nedovedu predstavit, ze bych mela byt odkazana na manzela a nemohla sama s detmi do mesta kdykoliv se mi zachce. Takze bez ridicaku bych osobne na vesnici bydlet nechtela, ale ani v odlehle casti Prahy... (byt je tam treba klid, priroda atak)
ja potrebuju mit mesto na dosah.
Takze jedine tlacit na mestskou cast, jak pisi holky......

tetes1
8. črc 2009

Mě úplně šíleně deptají takový ty mlaďoši ve starým golfu, rádio na plný koule,okolo krku řetězy a zaparkují před krámem na místě pro vozíčkáře. Tak to by mi jeblo.
Nebo když nějakej kretém zaparkuje vedle mě,takže sotva otevřu dveře, takže jak pak budu vyndavat dítě ze sedačky teda netuším.
A taky psi bez vodítka a náhubku a majitele co po nich neuklízí exkrementy.
Jo, a ani nevím proč vám to píšu,když to nemá nic společného s MHD, ale alespoň jsem si uvevila, tak soráč 😝 😀

dont_speak
8. črc 2009

tetes 😀 😀

karotky
8. črc 2009

Siss,..............tak to dělám taky.Ale některé maminky jsou holt poctivější. 😀

sisstin
8. črc 2009

karot: to se divim, že jste jízdu od Kauflandu přežili 😝 😅 😅 😅

karotky
8. črc 2009

Tak víš,co?...................Byli jsme mladí,bezdětní,celkem tolerantní a navíc jsme jeli s velkým nákupem.Takže nám nic jiného nezbývalo. 😀

sisstin
8. črc 2009

jinak co mě sejří, když už jedu kočárem..tak jdu fakt o hodně dřív, abych tam byla první..a pak na poslední chvíli tam nadrandí jiná ženská a pěkně mě odstrčí a já jen blbě čumim...holt na tohle mám blbou povahu 😖 😅

peppapig
8. črc 2009

tetes1...tady jsem jen napsala svou vlastni zkusenost s MHD v Ostrave. Na nikoho jsem v teto debate nenadavala 😉 Ono to neni vubec o ziti a neziti v CR. Je to moje rodna zeme, ktere kulturu, tradice, prirodu, historii a lidi miluju a velmi rada se do CR vracim. Ne, neziju v CR ted, ale za rok ci 20 let tomu muze byt jinak. Tohle neni nadavani, jen konstatuji z toho co jsem zazila, jake ma CR ci jina zeme nedostatkya a naopak i positiva. O tom je prece debata 😉 Podotykam, ze CR neni jedina zeme s nedostatky. Nevim, na ktere me posts narazis? (Cz ambasada? Ano katastrofa! Vselijake urady? Katastrofa! Zkusenost s ditemem v MHD? Katastrofa! Sluzby a chovani v obchodech? Hruza!) tetes1...ja nemusim bydlet v CR na to abych si mohla precist noviny!!! je pravda, ze o tech negativech se clovek docte vic, ale tak uz to proste je.

Ti duchodci v CR me fakt vzdy dostanou nejakym komentarem, ale ne ze bych je nenavidela jako socialni skupinu, to opravdu ne. Pouze male procento lidi nad 70let v CR melo zivot jednoduchy bez trampot doby, historie mluvi za sve. Mozna prave ta zapsklost v lidech vede z jejich tezkych osudu v minulosti, ale s usmevem jde vsechno lip a vlidnost nic nestoji, tak asi tak.

peppapig
8. črc 2009

tetes1...divim se, ze te vlastne neco v okoli tveho bydliste stve 😝

e.k.t
8. črc 2009

Veřejnou dopravou cestujeme nejraději teda, ve vlaku se najde někdo z doprovodu, který sám nebo na požádání pomůže. U lidí se člověk většinou domluví jestli by mohli pomoct a paradox je že první se nabízí právě normální důchodci teda spíš ženy a maminy 😉 mládež je někdy potřeba rázně usměrnit a není to jen v MHD. Na druhou stranu přemýšlím jestli je cyba opravdu jen v nich..... ☹

sisstin
8. črc 2009

e.k.t.: tak já právě s mládeží nemám a nikdy jsem neměla žádnej problém..možná proto, že si myslí, že jsem jedna z nich 😝 😅

e.k.t
8. črc 2009

no já párkrát ano, ale na druhý třetí pokus pochopili 😀 😀 😀 , ani moc hustá jsem být nemusela. no ono je těžké pochopit že na vyhrazeném místě pro kolo a kočárek je cestující jaksi navíc 😀 😀 😀 , ono ho to přešlo, když vlak cuknul a on málem upadl, teda mm jej chytil, aby nedopadl, potom už se na nás nešeredil 😉

sheherazada
8. črc 2009

tak já jednou jela busem, byly jsme tam 3 kočárky a na zastávce čekala dvojčátková kára🙂) za sebou🙂) Vzhledem k tomu, že sem k ní byla nejblíž tak sem na ní hodila soustrastnej pohled, že se nevejde, bylo tam i plno lidí. Mamina najela dovnitř, že další nízkej bus jede za hodinu a vejít se tam musí🙂)) Vešla se. no a jak tady někdo psal, že je první na zastávce a pak ho všichni předbíhaj, takna to si dávám pozor a blkuju kočárem🙂) Jooo, sem už jak důchodci, ale někdy se to nedá🙂)))

kaleilah
8. črc 2009

Tak mi to nedá a taky musím napsat. Jezdim se sourozeneckým kočárem, jak je za sebou, je sice delší, ale bez problému se do busu vejdu. (jen pro upřesnění, jsem ze západu čech, do města to je 15 min. jízdy) když jezdili nízkopodlažní autobusy, bylo všechno ok, ale jsou dost poruchový tak začaly jezdit klasický harmoniky nebo ty zájezdový, kde je miniaturní místo na klasickej kočár, ani ten se tam pořádně nevejde, natož sourozeňák. Navíc tam ty blbouni obecný mají nastrkaný odpadkový koš 😠 a to i v busu, kde je přímo označený místo pro kočárky, takže nehledě na to že dávat kočár k odpadkům se mi příčí, tak zabírá dost místa a kočár trčí do uličky. Když jezdí zájezdovej bus tak jsem musela sourozeňák vždy složit a nechat si ho dát do kufru, jinak to nešlo a nakoupit jsem musela, žádnej řidič miproblémy nedělal, i mi kočár dal do kufru a vždy ok, až na jednoho zamindrákovanýho línýho s prominutím blba 😅 tři dny za sebou mě nevzal do busu, a čekala jsem v mrazech s dětma hodinu a půl na další spoj! 😠 🙄 druhej den jsem jela vjinou hodinu, abych ho nezastihla, a stejná situace, třetí den se to opakovalo, tak jsem se ho zeptala už v slzách a zoufalá na jméno a že si půjdu stěžovat a byla jsem na cestě domů, když za mnou vyběhla ženská z busu že mě teda pan řidič milostivě vezme, tak jsem jen vyřídila at si políbí...šla jsem si stěžovat a pan řidič přišel pred vánocema o prémie, sice mě to na jednu stranu mrzelo, na druhou stranu nejsem o nic míň jen proto, že jsem matka... 😖

zanett
8. črc 2009

peppapig: Ceska ambasada je strasna? Myslis tu v Londyne? No to mi ani nerikej, pac zanedlouho tam budu muset nakracet pro novy pas. Slysela jsem teda priserny story o ceske ambs. v Londonu, ale bylo to porad od jedne a te same osoby, tak jsem nevedela, jestli treba neni zaujata. No a protoze do CR teda rozhodne jezdit nehodlam jen kvuli vymene pasu, tak to chci prubnout pres tu ambasadu, ale desim se uz dopredu. jestli na me ceka ceska urednicka neochota a byrokracie, tak buh se mnou teda 😝 jestli chces, muzes mi napsat vic do IP 😉

tetes1
9. črc 2009

peppapig:prosím tě neblázni, já to myslela normálně v pohodě, že mi to prostě mrzí číst takové hanlivé věci o ČR. Nebylo v tom vůbec nic konfliktního,takže psát,že se divíš,že vůbec něco může vadit,jenom proto,aby jsi si rýpla je fakt zbytečné. 😉 🙂

susik77
autor
10. črc 2009

Ahoj holky, tak dnes jsem dostala odpoved z ROPID-u ohledne moji stiznosti. Tak MHD skutecne nepocita s kocarky, asi mame jezdit taxikem 😖

Vážená paní ...,

podle Smluvních přepravních podmínek PID je povolena v jednom autobuse
přeprava jednoho dětského kočárku. Řidič má právo přijmout k přepravě další
kočárek pokud to umožňují podmínky na lince. Přepravu není možné vyžadovat,
pokud již je v autobuse jeden kočárek přepravován.

Intervaly jednotlivých linek závisí na poptávce cestujících. V současné době
je interval v dopoledních hodinách dostačující, protože nedochází k
přetěžování spojů. Kapacita standardního autobusu je 85 - 90 osob v
závislosti na typu. Schválené standardy kvality snížily tuto kapacitu na 60
osob. Pokud je tedy v autobuse víc než 60 cestujících je spoj považován za
přetížený. Vzhledem k omezenému rozpočtu hl. m. Prahy na zajištění veřejné
dopravy, není v současné době možné posilovat dopravu, pokud nejsou tyto
standardy kvality porušovány.

Závěrem je třeba zmínit, že předpokládáme zkrácení dopoledního intervalu
jakmile to dovolí již zmíněný rozpočet hl. m. Prahy nebo naroste poptávka
odpovídajícím způsobem.

S pozdravem a přáním příjemného dne

suki
19. črc 2009

V Brně úplná pohodička, MHD je sice strašně drahá, ale všechno jezdí včas na minutu , lidi občas pomůžou..někdy teda taky ne 🙄 , ale to se nedá nic dělat. 😝

cervena_vila
22. črc 2009

Uf, ten článek - teda výpis z toho NO KIDDING fóra mi pěkně hnul žlučí. Jak tam nějaká ženská píše, že pomůže plivnout do obličeje nebo vykopnout proti dítěti... Asi jsem to nměla číst, teď mě budou pronásledovat představy plivajících bezdětných kravek 😒

lenkabu
22. črc 2009

siss:táta je řidič MHD v pcích a důchodce nesnáší,vždycky vypráví jak jsou hnusní na mladý lidi a maminky s kočárem a on je vyhazuje 😅

sisstin
22. črc 2009

leni: tak to byl asi ten, jak vyhodil lidi, že se tam nevešel kočárek 😝 😅 😅 😅 😅