Jaké máte zkušenosti s cestováním v MHD s dítětem?

susik77
7. črc 2009

Ahoj, dnes jsem narazila na zajimavy clanek 😎 ktery me vyprovokovalk zalozit tuto temu:
http://spunt.centrum.cz/novinky/2009/1/8/clanky...
Jake mate zkusenosti s cestovanim MHD?
Ja v poslednim case hodne spatne, bydlime v novostavbe, kde je cca asi 100 malych deti. MHD nam zrusilo hodne spoju a uz se mi parkrat stalo, ze nas ridic s kocarkem nevzal, protoze tam uz byli 3 kocarky 😒
Uz tady organizovali lidio petici, MHD argumentuje, ze spoje rozsirovat nebudou, ze pry jsou dostacujici...
Uz jsem psala aj stiznost na MHD , nikdo se neobtezoval odepsat...Jsem rada, ze mam auto, tak malou uz odvezu k Dr a pod. kdyz potrebuji ale kdyz si chci zajet jenom nakoupit par veci do samoobsluhy , kt. je tak 2 km od nas tak se ted v tehu rada odvezu...Bohuzel v poslednim case to nejak nevychazi...Co si myslite o MHD ve vecsich mestech, jake mate zkusenosti?

sisstin
8. črc 2009

marti: tak tady jsou fakt schopný tě poslat do prdele, pce jsou známé tím, že mají snad nejagresivnější důchodce v republice 😒 mně se prostě neuhnou, tak už se mi stalo, že jsem jednou radši vystoupila, než se tam dohadovat nebo jim přejet hnáty a hůlky 🤐 😅

martinka79
8. črc 2009

siss: tak to jsou drsoňové ja ka se snažím mluvit hlasitě a někdy prostě žádám řidiče tak oni se klidí.
jedna malá příhoda.... učím na spec. škole a jezdím s postiženými dětmi a skoro dospělými žáky. a jednou nás tak snesutále sledovala paní, ketrá málem vypadla ze sedadla a zapoměla vystoupit tak jsem k ní došla a zeptala se jí zda potřebuje poradi či má nějaký problém, že ji ráda pomohu, když neustále tak vyzívavě kouká.... několik lidiček se zasmálo paní něco pronesla a já si šla zase sednout. 😉 docela to funguje... nebát se.
Ovšem do střetu s důchodci nejdu ti jsou jan největší hyeny.... to je stejné s nákupními centry a slevami..... 😀 😀 😀

sisstin
8. črc 2009

marti: no já právě moc nejsem ten typ, co by si na veřejnosti na cizí lidi otvíral hubu..bohužel 😒 a na ještěrky fakt nemám sílu..možná to zní rasisticky, ale od tý doby, co jezdím MHD a pracuju v obchodáku je fakt NENÁVIDIM, málokdy potkáš slušného důchodce..co bych mohla vyprávět za story, jak se babky praly o mouku a nadávaly si do krav 😅 denně v košíkách zapomenutých xy hůlek..ale na MHD už se ploužej a jsou strašně nemohoucí..zato v obchodáku lítaj, jak kdyby měli za prdělí vrtuli 😝

petua
8. črc 2009

Siss: Přesně jsi na to kápla - kousek od nás je holešovická tržnice, vždycky tam na zastávce stojí milion důchodců s narvanejma taškama - na to maj energie dost, aby tam jezdili přes celou Prahu, lítali po tržnici a tahali se s těžkýma nákupama - ale jak nastoupí do tramvaje, tak je najednou po elánu, najednou jsou strašně nemohoucí a musí si sednout 😠

martinka79
8. črc 2009

holky máte pravdu pádím s malým na převaz... no ono to je ale siss potřeba někdy to zkus to není o totevírání huby prostě se bráním.... 😀 😝

sisstin
8. črc 2009

holky, když jsem byla těhotná..a jako že na mně to bylo hodně vidět už do začátku 😝 tak mě normálně jedna baba napálila na tu tyč, fakt silou..asi abych ji náhodou nezasedla místo 😝 a v den porodu, když jsem jela MHD mě nikdo, fakt nikdo nepustil sednout..stala jsem na schodech a pomalu mi trčel břuch ven z busu 😝

petua
8. črc 2009

Siss: to znam, já měla břicho obrovský, bylo mi furt špatně, funěla jsem, a stála jsem v tramvaji nad lidma, který čučeli ven z okna na něco strašně zajímavýho - anebo čučeli do toho okna DRZE na mě, v odrazu. To by se člověk fakt poblil z toho 🙄 🙄 😠

sisstin
8. črc 2009

petua: já pouštím sednout jen těhule, nebo fakt brutální stařečky, na kterých je vidět, že by to neustáli nebo někoho tělesně postiženýho, ale na normální důchodce teda taky prdim 😝

makak21
8. črc 2009

Holky tak to vám teda nezávidím 😝 U nás MHD super...jezdíme s mládětem dost často. Jezdím převážně nízkopodlažníma, ale když už jedu vysokým trolejbusem, tka není problém a vždycky se někdo naskytne kdo hned pomůže a sám od sebe, ani kolikrát nemusím nic říkat. Důchodce máme naštěstí relativně v pohodě, ale když se třeba u obchoďáku derou do busu, tak taky moc ohledy neberou, hlavně aby si sedli, ale když třeba vrazí do kočárku, tak se omluví...teda až potom, co dosednou 😀 A co se týká uvolňování míst, tak jako těhuli mě hned pouštěli, skoro až nutili, abych si sedla 😅 a s kočárkem se mě to netýká, to stojím u něj 🙂 Malej má cestování rád, ale jednou už mi taky řval, to jsme jeli domů dost pozdě a byl přetaženej a nemohl zabrat, tak mi to moc příjemný nebylo a zároveň mi ho bylo líto...jeli jsme přes celý město a prořval tu cestu celou 😝 a lidi se ptali, jeslti nemá žízeň nebo hlad, a když jsem řekla, že nemůže zabrat, tak ještě tak soucitně na něj, že je to chudáček 😅 nikdo se naštěstí nepohoršoval. Já nemůžu naší MHD vytknout skoro nic 🙂

sheherazada
8. črc 2009

tak já sice jezdím MHD,ale rosím se z toho. Konkrétně ze svýho neposednýho dítka. Prostě ona nesedí v klidu, chce vylejzat z kočáru, když jí to zatrhnu, tak řve. často zabere houska, ale třeba na půl hodiny jí to nezabaví🙂) Někdy se na ní usmívaj lidi kolem, to je pak veselá. No, už se mi taky stalo, že mi deset minut řvala jak tur. Jako abych vystupovala?? No to ani náhodou teda, chci mít stejný práva jako bezdomovci. taky obtěžujou a nikdo je nevyhodí🙂)) Jako teda nečekám, že řidič řekne at si lidi vystoupěj, že jede kočár, to už je moc. Ale mi nikdy nepřišlo nějak divný, když cizí dítě v MHD třeba řvalo. Prostě je to dítě no a co? Jak už tady někdo psal, 4 letý dítě už se dá spacifikovat, ale třeba Verča se teda nedá🙂)) To, že mi lidi neudělaj místo řeším tak, že skoro zařvu zdovolením a házím nasraný pohledy.-))) Zabírá to🙂)) No, abych jen nekritizovala. Dost často mi někdo nabídne pomoc, ale ted mám golfáč a až tak to nepotřebuju, dřív se moc lidi nezajímali a to sem sama nezvládla. Nedávno mi zrovna v tram řvala, bylo vedro a ona nevyspalá. No a nějaká babča jí říká, jen klidně plakej, aspon o tobě víme🙂)Jako kdyby i teda někdo řekl, at si s tím dítkem něco udělám, nebo at vystoupím, tak bych se nedala. taky si platím lístek a nemám čas cesovat celej den🙂
Jo a ted nedávno v krámě verča nutně chtěla peněženku a já jí nedala, tak spustila. jako brečela, neřvala a normálně mě pustili dvě ženský, sem teda říkala, že nechci, že je to dobrý🙂)))) je to takový milý.

sisstin
8. črc 2009

no jako, nemusí to být bezdáci, některý ještěrky tak smrdí, že je to na poblití..my tu máme "mega smradlavého pána", znaj ho všichni..a po něm je smrad, ještě o 10 zastávek dále, co on už vystoupil..a bezdák to není 😝 😅

e.k.t
8. črc 2009

Tak já jsem z Holic a většinu dr absolvuji v Pcích a jezdím kočárem MHD a nejhorší jsou asi lázenští hosté z bohdanče, plno tašek a klíďo obsadí celý prostor pro kočárek, a když jsem je požádala o uvolnění místa tak čuměli jak puci a nic, tak jsem si holt stoupla tak že nemohli vystoupit 😀 😀 😀

a když na mne tamovali abych uhnula, tak jsem jim mile odpověděla že mi samotné je to takto příliš nepohodlné a protože mne nepustili na vyhrazené místo, nemám jak jim udělat prastor, a když na mne zkoušeli že mám vystoupit s kočárem a pak můžu nastoupit tak to jsem jim řekla že na to můžou zapomenout, že tohle teda jako opravdu ne, a pak se tam dostal asi 50ti letý pán, milé důchodce i s taškama vystrkal druhými dveřmi a ještě jim mile nemile řekl, že jsou hulváti a že jsem jim měla tašky vc Bohdanči vyházet z busu, že za ně nezaplatili přepravné a ještě mne uvedli do nebezpečné situace a bylo 😀 😀 😀

sheherazada
8. črc 2009

jako důchodci, to je taky kapitola sama pro seme, ale mám i dobrou zkušenost🙂) Prostě se nedat a i když obtěžuju, dobře mi to teda nedělá, když Verča řve, cejtim se jak neschopná matka, ale co mám asi tak dělat? Taky mě štve smrad, hluk a podobně, ale mlčím a to samý chci pak po ostatních já. Stějně tak jako mám pochopení pro to, že vetchá stařena leze do busu dlouho, tak chci aby i trochu pochopení došlo ke mě🙂 Nevím, možná sem sobec, ale cejtím stejný právo na cestování, jako mají ostatní. Joo, jednou mě nasral dálkovej bus, to bylo dřív, nevzal nás se psem, přestože tam žádnýho neměl. Máma se namíchla a zjištovala to. Prej je to soukromník a nebere psi a ani kočárky. tenkrát mi to bylo jedno, ale principielně mě to sralo teda. Pak sme jezdili vlakem🙂

danae
8. črc 2009

Já mám v podstatě dobré zkušenosti (cestuju MHD v Praze). Vždycky se nějak dostanu, ale jasně, že by to mohlo být i lepší. Těch nízkopodlažních spojů je dost málo a někdy jedou třeba dva v rozmezí 20 minut a pak dvě hodiny ne.

Co je pro mne poměrně stres jsou někde výtahy do metra, protože buď jsou velmi špinavé, nebo poooomaaaaléééé a čekající maminky jsou nervózní 😉, ale nejvíc je pitomý, když jsou výtahy tak, že se "chodícím" vyplatí si tak zkracovat cestu. Už jsem si řekla, že se tím nebudu rozčilovat a snažit se ty lidi "vychovávat" 😅, ale je to k vzteku čekat jen proto, aby někdo nemusel jít asi třicet metrů pěšky.

Někdy je to ale i komický. Jedna paní mi začala sama od sebe při čekání na výtah vykládat, jak jí bolí děsně nohy, že nemůže jít po schodech. Výtah dlouho nejel, tak jsem jí řekla, že to možná bude mít po eskalátorech rychlejší a že nahoře nikde po schodech jít nemusí, ale paní se na mne utrhla, jestli mi moc vadí, že pojede výtahem 😀 Tak jsem si řekla, že jí asi už předtím nějaká jiná maminka sprdla. Mimochodem paní pak jak srnka dobíhala autobus... 😀 Nicméně to nebyla příjemná zkušenost.

Ten článek je hodně přitažený za vlasy, ale zas já myslím, že sama maminka, pokud nespěchá a dítě je v autobuse nenaladěné a hlučné, tak vystoupí a jde pěšky, nebo jede dalším autobusem potom, co se dítě uklidní. Pokud spěchá, tak se nedá svítit a musí všichni vydržet. Je to především o toleranci a děti jsou holt občas plačící a kňourající.

e.k.t
8. črc 2009

no je to tak, když můžu být ohleduplná a tolerantní já, tak to aspoň truchu chci i pro sebe 😉

ale je pravda že některý odér mám co rozdýchávat a taky to nekomentuji. A nedá se nic dělat s někým to prostě po dobrým nejde ☹

MHD využívám jen když nedojdu pěšky, nebo to je holt na určitý termín, ale jinak se spíše projdeme 😉

sisstin
8. črc 2009

ale jako matky s kočárama obtěžujou asi dost..jsem si šla do Meka koupit kafe, snažila jsem se fakt uhýbat..a stejně jsem za sebou slyšela poznámky typu: "ježiši, co sem s tím kočárem leze" apod. 😕

makak21
8. črc 2009

Teri tak tu dotyčnou/ýho bych poslala do prdele!! 🙄 A bez jakkýchkoliv okolků 😠

makak21
8. črc 2009

Fakt by bylo něco na moje nervy bydlet v Pardubkách 😅 😀 Já jsem držka a nic si líbit nenechám, tak bych asi denně měla vysokej tlak z těch vašich občanů 😀

sisstin
8. črc 2009

maka: no asi by to chtělo trošku míru, taky neuznávám to: jsem matka a kdo je víc...ale ta zas kvůli tomu, že jedu s kočárkem, abych nic nesměla 😒

makak21
8. črc 2009

Tak to myslím...nejsem nemohoucí jen proto, že mám kočárek a nebudu sedět doma na prdeli. Vozíčkáře taky nikdo neokřikne, že se někam šine a já to dítě taky nikde nemůžu nechat 😒 respektive nechci...

sisstin
8. črc 2009

já se třeba nedostanu na gyndu s kočárkem 😕 prostě musím mít hlídání, jinak tam nemůžu 😕

makak21
8. črc 2009

No tak to máme stejný 😅 taky mám mudra v 1. patře a bez výtahu 😝 ještě že tam nechodím moc často 😅

peppapig
8. črc 2009

No holky jak vas tu ctu, zacinam se do CR fakt tesit 😠 Cesti duchodci, jsou opravdu asi ti nejhorsi na svete (vyjimkou nejsou ani moji pra rodice). Kdyz jsem byla 25tt (tedy uz pekna velrybka), v buse plno, 50% duchodci, 50% vysokoskolaci co jeli na Banskou, busak asi spechal domu, ze jel jak blazen. Tak jsem spadla (nic se mi nestalo, jen na zadek jsem zuchla), kazdy se na me dival s vyrazem, ze umiram, chytali se za usta, ale ruku mi nepodal nikdo a kdyz jsem vstala misto mi take nikdo neuvolnil.
Jinak kocar jsem si vzdy vynesla sama, s tim problem nemam, ale vzdy jsem s tim kocarem musela nastupovat posledni, nikdy mi nikdo nedal prednost NIKDY a nedej boze abych do nekoho v tramvaji stouchla 😠 😠 😠 . S litosti musim rict, ze lidi v ceske republice jsou tupci (ne vsichni samozrejme). Cestovat po Praze mi prijde o mnoho lepsi, ikdyz velmi busy, ale lidi jsou proste milejsi.

kometka5
8. črc 2009

taky si musím postěžovat...zrovna jsem se vrátila z města, jely jsme jen na otočku se Soničkou, takže bez kočáru, cesta tam byla skoro prázdná tramvaj, takže jsme si v pohodě sedly, ale cesta nazpátek.... 😠 narváno, malá nechtěla stát (nehledě na to, že se na nožičkách stejně neudrží) a stála jsem u party ženských, kterým mohlo být tak 50-60let a ani jedna nás nepustila, takže já držela skoro dvouroční dítě na rukách, ještě se držela a oni si v pohodlí seděli. mě to tak neskutečně rozčililo....ale mlčela jsem...a už se těším, až zase od někoho uslyším, jaká je to hrozná mládež. a co jsou oni?

jinak tedy MHD jezdím sporadicky, ale vždycky to stojí za to...onehdá mi seřval chlap, že to dítě pořád breptá a on je po noční a chce mít klid (bylo 11hod - a nešel proud, takže jsme v tramvaji stáli půl hodiny), tak jsem odvětila, že jí nevysvětlím, že má mlčet a on mi řekl, že ať jí dám třeba facku a ona ztichne. prostě hulvát neskutečnej.

moc tu starší generaci a důchodce nechápu - zapoměli, že kdysi měli taky děti? já tohle prostě nedokážu pochopit...
😔

peppapig
8. črc 2009

kometka, me prijde, ze nekteri lide jsou neustale nastvani. Proste zivot neni nekdy pirko, ale kdyby byli lidi vlidni a slusni a mili na ostatni, bez ocekavani, ze za to neco dostanou, svet by byl o moc barevnejsi 🙂 .

Presne jak pises, hrozna mladez? Ti mladi 15ti leti nezavislaci, skoro vzdy uvolni misto ci pomuzou v jakekoliv situaci.

Ale jo, uz se fakt tesim, pokud me nekdo v tramvaji z neceho narkne tykajic se meho kocaru ci ditete, tak na jejich nozku se jim privali prave nas kocar 😠 😎

sisstin
8. črc 2009

jo, a kamarádka ještě říkala, že vždycky jediní ti, co ochotně pomáhali byli Romové 😀

tetes1
8. črc 2009

Teda když vás tak čtu, tak to abych se šla s kočárkem pro dvojčata přímo zahrabat a raději se ani nepokoušela příblížit k zastávce MHD. 😀 Bydlí na konečné tramvaje, tak tam problém asi nebude, ale uvidím, nikdy jsem toho MHD až tolik nenajezdila, většinou používám auto, tak nevím co bude s dětma schůdnější.
Jo, holky jenom jednu věc. Na jedné straně píšete jak se umíte ozvat a na druhé straně si stěžujete,že vás jako těhotné nikdo nepustil sednout. Ale ono mi to přijde trochu vzájemné,když chci pustit sednout, tak přeci taky můžu slušně o uvolnění místa požádat,jestliže vidím, že se nikdo k tomu, aby se zvedl nemá.Stejně tak o pomoc s kočárem. Prostě bohužel né každého to napadne, tak slušně požádám a předpokládám,že málokdo odmítne a jestli bude pak házet držky, no tak to už mi může být putna. 😉
Peppa:musím říct, že mi trochu mrzí, že v jakékoliv diskuzi jsem tě četla, tak na ČR pořád nadáváš,vždyť tě nikdo nenutí,aby jsi tady žila. Nemyslím, to zle, ale mě to tady tak strašné nepřijde a žiju tady ráda a mrzí mi,když to někdo pořád haní. 😉

sisstin
8. črc 2009

tetes: s dvojčecím se tam nevejdeš 😕

sisstin
8. črc 2009

tetes: já mám co dělat, abych najela se speedákem, kterej má dost širokej rozptyl zadních kol..s dvojčecím můžeš na MHD rovnou zapomenout..páč bud je širokej, nebo zas dlouhej a to by lidi nemohli nastupovat 😉

danae
8. črc 2009

Dělají se kočárky pro dvojčata, aby ty děti byly za sebou? Já mám tandem a vejdu se v pohodě kamkoliv. Do všech výtahů v metru, bezbariérových tramvají, autobusů. Jak je to s kočárkama s dětma vedle sebe netuším...ale třeba se taky vejdeš. Ono je to i dost optický klam. Jak je ten kočárek větší, tak mají všichni pocit, že se nikam nemůže vejít a ono jo 😅 Tak snad se vejdeš, když budeš potřebovat... Jinak moc gratuluju k dvojité nadílce! 🙂