Jaké máte zkušenosti s radami babiček, matek, ...?

lenchita
1. bře 2007

Ahojky, jaké máte zkušenosti s dobrými radami svých matek, babiček, přítelkyň...?Mě poslední dobou dostává do kolen moje maminka, která fascinovaně hledí na to, jak se mi daří kojit (v 6 týdnech dítěte mi to nepřipadá neobvyklé, ale ona mě nekojila vůbec). Nejdřív z toho byla na větvi, poněvadž mi předpovídala, že se mi kojení dařit nebude, teď má malá na obličeji vyrážku a já poslouchám neustálé narážky na to, že to je z kojení, že jsem chudák, co nebude moci nic jíst, aby se mu dítě neosypalo, nebo nemělo bolení bříška...čekám už jen na přímou výzvu: proboha přestaň kojit a dej jí něco pořádného umělého! 😀
dělají tohle všechny matky? 😉

sisstin
2. bře 2007

a jinak, jak už tady někdo psal..tak rádkyně můžou být i kamarádky, a to je někdy ještě mnohem mnohem mnohem horší 🙄

siduska
2. bře 2007

sisstin tak to ti asi aj malinko zavidim, mne se hrozne blava libi, bohuzial jsem nemala moznost sa tam nikdy dostat, jenom par krat na skok
no to mas pravdu kamaradky nekdy umy poradit naschval, ja uz som na to bohuzial doplatila 😢 preto radsej na nikoho nedam a radsej se ked tak poroadim s mym manzelem
no dufam, ze slovensctinu nezabudnem, mam tchynu taky je slovenka, bydli nedaleko me a domu jezdime bohuzel raz do roka na leto.Cestina sa mi hrozne libi a taky se ji musim naucit, aby som pak mohla ucit svoj¨ho mimiska 😀

sisstin
2. bře 2007

siduska: a manžel je Čech? Nebo jste sem šli za prací? Můj přítel je Slovák, takže on bude na miminko mluvit slovensky a já česky 😀 a už budu mít mírně kosmopolitní dítě 😝

siduska
2. bře 2007

tak u nas je to podobbne je cech ja jsem tady prisla za praci a usadila jsem se 😀

lenchita
autor
2. bře 2007

ahojky, koukám, že tohle téma je hodně inspirativní🙂 mě se kojení daří, jen rpostě je při něm nutné se některých potravin vyvarovat...ale to snad pro toho svého drobečka každý rád udělá, ne?
ijetka - nemyslím, že má moje Julinka vyrážku z kojení, ale prostě ji má a bojujeme s ní už pomalu tři týdny...Dr. tvrdí, že je to z kosmetiky - tak jsem poctivě všechno vynechala, prdálo preventivně několikrát vymáchala, mažu malou všema mastma, co jsme obdrželi, ale nic. Až teď v úterý jsem mluvila s jedním homeopatem, který si myslí, že je to z mého jídla, nějaká alergická reakce (podotýkám, že já alergik nejsem) a poradil mi vynechat spoustu věcí, takže teď mi toho opravdu moc nezbývá...ale vyrážka se lepší! no a to je ten důvod, proč se má maminka o mě bojí, abych jí neumřela hlady, radši by vnoučeti strčila flašku🙂

a pro pobavení ještě dodávám,že tchýně svou druhou vnučku (4 roky, ne má dcera) vesele napájí pivem!!!

jita2
2. bře 2007

lenchita 😀 😀
říkáš pivař už odmalička?? 😀
No to záleží fakt na každém jedinci...někdo může sníst všechno a nic dítěti není, pořád má pleť jako alabastr (jako u nás) a někdo (jako moje kamarádka) se musí vyvarovat mnoha věcem, protože dítko má pořád nějaký vyrážky...

---přeji brzké bezvyrážkování 😉

ijetka
2. bře 2007

Tak držím palečky ať ekzém zlikvidujete 😉
Nás trápí od 3měsíce, střídavě jednou jsme oki a jednou olezlí 😒

lenchita
autor
2. bře 2007

díky, jsem ráda, že v tom nejsme sami🙂

já vím, že je to asi na jiné téma, ale snad mi bude odpuštěno:
ijetka, čím to léčíte?

jita2
2. bře 2007

lenchita,
to nevadí 😉

ijetka
2. bře 2007

To je jasný, že to neva 😀
Ekzému mají děti dost chudinky 😢
Dostáváme kortikoidní svinstva, ale těma mažeme když to má fakt hnusný a snažím se minimálně 😕
Máme Advantan (na ty akutní případy) jinak několikrát denně promašťujeme modrou indulonou (je fakt dobrá) a dostali jsme vzorek Lipikaru Baume, stojí okolo 400kč, a ještě předtím jsme mazali A-dermou ta stála okolo 300kč 😒
Doufám, že jsi z toho moudrá 😉

jita2
2. bře 2007

Shodou náhod, mé kamarádce doporučila doktorka taky indulonu, sice jsem na to koukala jako blázen, ale jak vidím, asi pomáhá 😉

ijetka
2. bře 2007

Stojí 30 káblí a znamej měl jako malej atop a léčili ho indu až mu uplně zmizel 😅

draga
2. bře 2007

kočky vy mě bavíte 😀 😀 😀

naštěstí moje tchýně je celkem ok ale tuhle přijela ještě s kamarádkou a to bylo samé ty mu nedáváš čepičku, a děkej mu teplo na bříško, a proč nemá rukavičky 🙂 🙂 🙂 trochu mi to už lezlo krkem ale překonala jsem se 😝

jinak modrou indulonu mi též mudr. doporučila na suchou pokožku, prý žádné olejíčky max. sebamed nebo tu indulonu tak jí Dalíkovi mažeme a docela hezky voní...akorát mi přijde divný, že je na ruce 😀

jita2
2. bře 2007

no právě 😒 😀

lenchita
autor
2. bře 2007

ta indulona je dobrý tip - no v pondělí jdeme do poradny, tak uvidíme, co nám poradí🙂

mám další příspěvek k radám matek a tchýní: moje Julinka je takové uškytané dítě, prostě skoro po každém jídle škytá. A kdykoli se u toho nachomýtne moje maminka, tak ji začne balit do deky se slovy: škytá, je jí zima. A můžu jí tisíckrát vysvětlovat, že to má holčička z toho, že je to nenasyta a hltá🙂

s tím pivem, co moje tchýně dává malé Adélce je to ještě pikantnější v tom, že jí jen tak neodleje z načatého, ale je schopná jí otevřít její vlastní!!!ale nepředpokádám,že ho vypije celé...aspoň doufám. My když jsme to s manželem viděli,tak jsme se začali děsit toho, co nás čeká...jo - tuhle tchýně malé Adélce přivezla cukrovou vatu v kelímku - bylo to zelený a vypadalo to trochu jako amarouny, no zvedal se mi z toho kufr a to ani nevím, kolik chemie to obsahovalo...ale holčina to měla během minuty v sobě🙂

jita2
2. bře 2007

to kecáš 😀 😀 , tak to je docela síla 😕 😀 , no Maruška, když byla malá jako tvoje Julinka, škytala taky téměř pokaždé...samozřejmě né z hladu, ale z toho, jak ty říkáš, že je nenasyta 😉

ijetka
2. bře 2007

Jo holky mě říkali, že škatá, že je v mokru....a s tou zimou taky 😀 😀

altoja
2. bře 2007

Holky, já jsem byla taky docela alergická na ty všechny rady, když se nám malý narodil, to byli všichni chytří. Naštěstí mi nikdo do kojení nekecal, protože mamka i tchyně toho moc nenakojily 🙂, ale mamča by malého pořád strojila, že mu je zima, já jsem si do toho ale nenechala kecat. Stejně si na to na všechno každá mamča přijde postupně sama, přece jen je s mimčem ona.

Co se týká krémů, taky jsem nejdřív používala spec. dětskou kosmetiku, ale nakonec jsem poslechla rady pediatra a začala používat taky modrou indulonu a nemůžu si stěžovat.

lenchita
autor
2. bře 2007

no právě, že mám pocit, že generace našich maminek toho opravdu moc nenakojila - aspoň koho znám - ale rady ohledně kojení dávají! moje mamka vidí samá negativa kojení: cokoli sním, může malou ohrozit bolením bříška nebo vyrážkou a navíc - já když byla malá, jsem po sunaru tak krásně spala... 😀

prochi
2. bře 2007

tak s tou škytavkou to bylo u nás úplně to samý. Babička i tchýně malýho hned ochmatávaly a že je určitě mokrý, nebo je mu zima ... no comment.

Mě hrozně rozčiluje tchýně. Při každý návštěvě (ca. jednou za dva týdny) se mě ptá:"Ještě kojíš? Už né, co?" Podotýkám, že takhle se ptá snad od tý doby, co jsme přišli z porodnice. Ani nemůžu popsat, jak mě to pokaždý nas.re (pardon 😔 ) Ona totiž první dítě kojila necelý 3 měsíce a druhý (mýho manžu) celých!!! šest týdnů a vždycky se u toho tváří jak hrdinka největší 😠 Jednou mi vyprávěla, že byli asi před patnácti lety na dovolený a tam nějaká maminka kojila šestiměsíční dítě, no to fakt nechápala... Minule jsem už vylítla a dost drsně jí řekla, že prostě kojim, kojit budu, do ukončenýho šestýho měsíce malý nic jinýho než moji kozenku neuvidí (to samozřejmě nemůže strávit, jsem fakt macecha, když mu chudákovi nedám ani čaj...) a kojit hodlám, když to samozřejmě půjde, min. do roka a půl a ať už mě konečně přestane řešit. Jdem tam zas v neděli, tak jestli se opět zeptá, už jí asi zabiju 😅

prochi
2. bře 2007

Jinak naše mamka je v poho. Hrozně jí všechno zajímá a spíš se nechává "poučovat" v tomhle ode mě. Říká, že dřív prostě taková osvěta nebyla, prsa jim tekly, tak si tam rvaly plíny a přesně jak píše Lenchita, po Sunaru jsme táááákkk krásně spali.
Ještě jsem bojovala chvíli s babičkou, která taky nemohla pochopit, že nedávám aspoň čaj. Ale vždycky jsem jí říkala, jestli jí malej připadá nespokojenej, žíznivej nebo hladovej, tak že néé a sama uznala, že prostě dneska se to dělá všechno jinak a tak to prostě má být.

lenchita
autor
2. bře 2007

jasně, čaj je důležitej🙂dávám malé občas fenyklový, na bříško a mamka viděla, jak ji krmím lžičkou a tak jako opatrně se mě ptala, jestli nemám flašku🙂

když jsem se snažila z mamky dostat, proč mě nekojila (po příjezdu z porodnice přestala kojit), řekla mi, že jsem plakala hlady, tak že mi dali sunar, ale že prsa měla nalitý...tak nevím, já bych to asi řešila jinak, asi bych se snažila zjistit, jestli je to opravdu hladem, zvážit před a po kojení a tak (protože tady někde hledám prapůvod mého nutkání všechny problémy řešit jídlem🙂)) - ale máš pravdu, prochi, že tenkrát ta osvěta nebyla nic moc..

draga
3. bře 2007

tenkrát to všechno asi bylo jinak, jsme generace vyrostlá na sunaru a taky jsme to přežily 🙂) ale je fakt, že kojení je dost pohodlný a "levný" ale hlavně asi fakt dětem dodá to nejlepší, i když jsem četla článek nějaké německé výzkumné skupiny, že mlíko matek není tak zdravé jak se zdá, že jsou tam všechny škodliviny z našeho těla apod. a že rozhodně nedoporučují kojit nějak moc dlouho...tak fakt teda nevím co si myslet 🙄

jita2
3. bře 2007

😖 to by se člověk zbláznil, kdyby si to všechno zabríral...co je dnes strašně zdravé, zítra zjistí, že je to škodlivé 😒 😠 , a pak se v tom vyznej 😠

zevina
3. bře 2007

jo holky, s tím kojením se nedivte, představte si porodnici 70.-80. let, vozíček plný řvoucích miminek, které se hromadně dovezou na kojení, rozdají se maminkám, za půl hodky se zase odvezou a pokud dítě je kapku línější, hůř se přisává, nebo prostě nerespektuje přesně daný časový harmonogram, tak se to řešilo lahvičkou a receptem na sunar. Přesně můj případ 😒 po návratu z porodnice se mě mamča snažila přikládat, bohužel nebylo kam jít pro radu, laktační poradkyně taky neexistovaly, tak se poctivě "dojila" 3 měsíce (bez odsávačky) a krmila z lahvičky. Sama říká, jak je to super, že my máme dnes spoustu možností získávat informace a i jiný přístup k dětem 🙂

prochi
3. bře 2007

Zevina, přesně tak. Mamka vždycky vypráví, jak se v porodnici rozletěly dveře, vlítla jedna sestřička, zavelela kterou kozenku vytáhnout (všechny samozřejmě stejnou, aby se to nepletlo), vomatlala jim hromadně bradavku fialkou kvůli desinfekci, vlítla druhá, rozházela děti a za pár minut je zase odnesla. Taky se nedivím, že to pak dopadalo, tak jak to dopadalo.

ijetka
3. bře 2007

Ahoj holky
ono se fakt spoustu věcí změnilo, já bych třeba nechtěla rodit za jejich éry. Když mi odtekla plodovka, tak jsem se volně pohybovala a oni museli ležet 😝

Jinak moje mamina kojila mě jenom v šestinedělí a bráchu asi 3týdny 😕

kristi
3. bře 2007

Prochi, no tak to je drsny... ☹

gabbi
3. bře 2007

Holky neni nad takove chytre rady. Ja zas dostala pripominku, ze kdybych nebyla studovana tak uz jsem davno tehotna...takze se muzu tesit co za rady budu dostavat az budeme tehu nebo mit mimi.

Jinak k tem vyrazkam. Vim, ze to bude znit asi divne, ale moje kamaradka takove vyrazky a exzem uplne zlikvidovala mlickem. Po nakojeni si trosku odstrikala a malou tim 3x denne mazala. Po tydnu byla mala bez jedine vyrazky.

ijetka
3. bře 2007

To je zajímavý 😕 jestě jsem to neslyšela ale zkusím to za to nic nedám, díky 😉