Jaké máte zkušenosti s radami babiček, matek, ...?

lenchita
1. bře 2007

Ahojky, jaké máte zkušenosti s dobrými radami svých matek, babiček, přítelkyň...?Mě poslední dobou dostává do kolen moje maminka, která fascinovaně hledí na to, jak se mi daří kojit (v 6 týdnech dítěte mi to nepřipadá neobvyklé, ale ona mě nekojila vůbec). Nejdřív z toho byla na větvi, poněvadž mi předpovídala, že se mi kojení dařit nebude, teď má malá na obličeji vyrážku a já poslouchám neustálé narážky na to, že to je z kojení, že jsem chudák, co nebude moci nic jíst, aby se mu dítě neosypalo, nebo nemělo bolení bříška...čekám už jen na přímou výzvu: proboha přestaň kojit a dej jí něco pořádného umělého! 😀
dělají tohle všechny matky? 😉

janula2008
1. črc 2008

Krupicovka uz se pry klidne v tomto veku delala (aspon tak mi to bylo tvrdeno), ale ja ji teda do roka kravsky mliko davat nechci. Ovsem je mi jasny, jak to dopadne, kdyz ji dam jeden vecer hlidat 😖 . Mozna to moc zereme, ja nevim. 😀 Ale zas si rikam, ze ony ty tchyne a baby jsou sice stastny, jak malym smakuje zmrzlinka nebo kase, ale uz pak nevidi, ze druhy den se sviji s bolenim briska a nebo se totalne poser... 😅

lendych
4. črc 2008

Tak me stve tchyne, vi moc dobre ze chci mimco plne kojit az do pul roku, jen kojit. a ona se pokazde pta:davate ji caj. Kojim nekdy po 1,5 hodce nekdy po 3 h. Proste jak mam mico hlad, zizen. No a ona ma stale pripominky ze je to casto. ze za jejich casu se kojilo a 3 hod 8 minut. Minule mi rekla ze mam asi slabe mliko. tyhle reci me dost deptaj. kdyby jednbou, ale ona furt. Nastesi bydlej 250 km daleko. Pojedem tam ale pristi vikend a ja uz mam z toho nervy. Vubec se mi tam nechce ☹ . Uz jsem ji minule odpalkovala i manza. a ted se hchystam znovu, fakt se to neda vydrzet ☹

mircka
4. črc 2008

Ahojky, jak to čtu, tak situace je všede stejná nebo podobná 😉
Já si vyslechla od tchýně už v prvním měsíci, kdy že malej dostane sunar - "Já kojila měsíc a dcera dva." Kojím do teď a jsem tomu ráda. Ve dvou měsících mi malej začal spát celou noc. Hned následoval dotaz: "Tak ještě ho kojíš a to mu na noc vaříš krupici? Já už vařila." S velkým přemáháním jsem klidně sdělila, že stále jen kojím a kojit budu. No za pár dní následovala otázka, zda už dávám šťávičky, protože její dcera (má o rok a půl starší dítko než je malej) dávala. Opět následovala otázka, jak dlouho hodlám kojit.
Nevím proč, ale zdá se mi, že jí nějak vadí kojení 🙂 .
Po pěti měsících neustálého opakování, že Prcek je dítko ohrožené alergií a má atopický exém, pochopila, že se musí držet hypoalergenní dieta a taky to, že budu kojit dál 🙂 .
A aby toho nebylo málo, protože malej odmítal dudlík, tak mi neustále navrhovala mu ho namočit do medu. Což mě přivádělo k šílenství. Dokonce mu ho (nenamočene) zkoušela dát sama - přece jen ona vychovala dvě děti a já mám jen to jedno. To samé následovalo s flaškou s čajem. Čaj odmítá a chce jen mlíko. Samozřejmě to musela zkusit i ona - přece to jen dokáže líp.
Co mě zarazilo na poslední návštěvě nejvíc bylo to, že se mě optala, zda si dokážu s prckem v náručí sednout a napít se 🙂 🙂 😎

llucinka
4. črc 2008

mircko: 😅 😅 😅

No, já jsem rozhodnutá dát malého na nočník až když si sám sedne, zatím sedí jen když ho posadím, prostě jsem se tak rozhodla. Ale bylo mi řečeno, že už ho mám dávat na nočník a čekat s ním, jestli něco bude. Protože pak budu mít problémy ho naučit, aby na ten nočníček chodil, nebude vědět, co to je a nemám být tak opatrná a nemám to tak přehánět. 😒

llucinka
4. črc 2008

a tak to je furt dokola.

A pořád ze všech stran slyším otázky: Ty ještě kojíš??? 😲 😲 😲

Jako by to byla nemoc či čo 😠

zusma
4. črc 2008

od narození se mi až do ted často stává, že když lidi viděj malou bez dudlíku, tak hodí zděšený výraz" Jakto že nemá dudlík?" 😲

prostě ji ho nedávám 24 hodin denně a proč taky že? Nechápu,co se jim zdá divný na tom, že je malá v pohodě i bez dudlíku.

petule.h
4. črc 2008

moje dítě nikdy dudlík nemělo??, to nějak nechápu.......nikdy se mě na to nikdo neptal???

kometka5
4. črc 2008

llucinka, tak malá dostala k půl roku od babičky nočník...co na tom, že do teď ještě nesedí a já jí tam jentak dávat nebudu...myslím, že z toho stejně dítě nemá rozum...že je to jen náhoda...
nedávám jí ani kůrku chleba nebo rohlík a ona mi řekne, jak chci, aby mi dítě sílilo, když jí nic nedopřeju...
prostě jsem hrozná krkavčí matka,která jí nic nedopřeje...

a všude je to asi oprvvdu stejný...já jsem taky měla slabý mlíko, namáčení dudlíku do medu, papaní pribiňáčků, nepapání alergických potravin (já jsem velký alergik), a ona přece vychovala dvě děti, tak vše umí líp...ale když je malá pokakaná, tak jen slyším: "Mámo, pojď nás přebalit...) 😠 ☹

karot
4. črc 2008

Tak já mám maminku,která vychovala 3 děti a neustále mi to připomíná.Jenže je problém v tom,že už to za těch 24 let zapomněla a neustále se něčemu u Adama diví a málem by mi vytknula,že si vymýšlím. 😅
V životě bych jí dítě nesvěřila,protože má neustále chuť(od narození)Adama máčet ve studené vodě kdykoliv,když zabrečel. 🙄
Ale ještě víc mě dojímá moje(o 3 roky)mladší sestra,která děti ještě nemá,žádné neměla nikdy na starosti a neustále mi něco radí.Někde něco zaslechne,něco si k tomu přimyslí a pak ze mě obě dělají neschopnou matku. 🙄
Jsem ráda,že bydlí 120km daleko. 😀

llucinka
4. črc 2008

kometko: myslím, že někdy nedokáží rodiče a tcháňata respektovat to, že to někdo chce dělat jinak. A když se jim postavíš, tak je tvůj názor špatný a ty jsi špatná a konec. A pak jenom pomlouvaj. Nevím, jestli někdo pomlouvá mě, ale když se to dozvím, vpálím tomu člověku do očí pravdu. A pak by se moh jeden i divit 😅 😅 😅

jjaninka
4. črc 2008

Tak jsem si vás taky,holky přečetla a musím říct,že já s tchýní takové starosti nemám a kdyby prudila,tak vím,že bych jí asi musela poslat do háje. Zatím taky pořád kojíme,plus teda příkrmy. Nesetkala jsem se s tím,že by se někdo divil. Jediný kdo se divil,jsem byla jáí 😀 😀 ,že jsem to dokázala,nebot u prvního synka jsem to trošku nezvládla a taky nebyl net 🙂 a všelijaké vymoženosti a pomůcky. Malej je drobnější,ale krásnej a jediné co mě vytáčí,když mi nějaká bréca na dědince řekne,že má nějak málo,ne? Tak snad 8kg v 8mi měsících není tak zlé,ne?

kopretina77
12. říj 2013

tak holky,já mám štěstí,ani mamka ani tchyně mě do ničeho nemluvily,to spíš švagrová