Jaké nosítko doporučujete?

duhovakony
9. srp 2018

Holky jake nositko pro novorozence? Satek nechci...pres den ji musim mit furt na rukou a to jak uznate nejde... budu rada za typy popr.ifota jak v tom mimi vypadaj...

hanih
10. srp 2018

@zelenaesmolda Posílá se na dvě preventivní kontroly. My jsme byli, když byl dcerám měsíc a za další měsíc na kontrolu.

loole
10. srp 2018

Pořídili jsme Manducu, ale jak už bylo psáno, není vhodná pro novorozence (nové modely už prý ani nemají tu vložku, výrobce od toho upustil). A pro mě byla šíleně tvrdá, hlavně bederní pás. Měla jsme z něj modřiny a nemohla jsem vůbec nosit. Pořídila jsem si zanošený šátek, ale tam mi nevyhovovalo vázání, jsem mna to levá. Pak jsme pořídili šatkové nositko Veka a to je naprosto úžasně měkoučké a ani s 12kg jsem neměla problém. Bohužel je až od 6 měsíců. Pro dalšího prcka budu do začátku pořizovat Storchenwiege.

alcar
10. srp 2018

MoniLu Uni, je od 55cm, cca od 2 mesicu. Ale u vetsich deti klidne i drive a ma vydrzet az do 3let.

zelenaesmolda
10. srp 2018

@hanih no my nebyli ani na jedne,mudra nas neposlala

loole
10. srp 2018

@zelenaesmolda posílá se vždy na 3 kontroly (první probíhá už v porodnici) a je povinná. Raději bych se u své dr. informovala, aby z toho nebyl nějaký průšvih 🤷‍♀️

zelenaesmolda
10. srp 2018

@loole diky,zeptam se.ja mam takovy pocit,ze nas neposlala schvalne kvuli pojisteni...

loole
10. srp 2018

@zelenaesmolda 🙄 nás dr. ještě upozorňovala, že je to opravdu důležité. Že by mohla prudit - a teď nevím, jestli pojišťovna nebo spíš socialka. Tak pozor

zelenaesmolda
10. srp 2018

@loole no zeptam se na to,ona mala nema pojisteni,ne moji vinou,pracuju v zahranici a jejich strana to podelala a to se to resi od unora.minule byla docela neprijemna,ze ji kontroluje jenom z vlastni dobre vule apod tak mozna proto me tam neposlala...

dzejn002
10. srp 2018

Doporučuji nositko od Elihandmade, verze 0+. Nemá chybu.

penelopaw
10. srp 2018

Máme rostoucí VeKu a jsem s ní moc spokojená. Úplné novorozeně jsem v něm tedy nenosila, to jsem dávala do šátku a do kočárku, ale když se malá trochu "zpevnila", tak VeKa super. A vejde se mi do ní ještě i čtyřleťák, takže dobrá investice 🙂.

kejt29
10. srp 2018

@zelenaesmolda to te meli poslat uz z porodky, tam se dostaval papir na kycle 😳 Kde jsi rodila?

zelenaesmolda
10. srp 2018

@kejt29 na fifejdach,volala jsem tam,divili se,ze se o to doktorka vubec nestarala,ze je to ze zakona povinne a ze o tom musi mit zaznamy v karte,ten papir mam ale asi jsem to mezi ostatnima prehlidla tak jsem cekala,ze me posle pediatr...

hanih
10. srp 2018

@zelenaesmolda My třeba z porodnice papír na kyčle nedostávali, ale pediatra nám vypisovala žádanku.

zelenaesmolda
10. srp 2018

@hanih no ja ten papir mam z porodnice sice ale nikdo se me na to vubec neptal,cekala jsem ze me posle doktorka pokud je to treba,hlavne jsem si vubec nevsimla ze ta zprava z porodnice ma jeset druhou stranu kde se pise ze ve trech tydnech mame jit na kontrolu.Pediatr by mel vedet,ze ne kazda mamina vi co a jak se musi delat a mela by to zminit ne?

myjusiatko
10. srp 2018

@loole nesir myty. Zadne vysetreni neni povinne. Jsou to jen doporuceni.

loole
10. srp 2018

@myjusiatko píšu, co mi říkala naše doktorka. Pokud neprijdes na preventivní prohlídku, na kterou tě dr. pozval, hrozí ti pokuta. Jak se to řeší v případě dětí, za které máš zodpovědnost, nevím.

myjusiatko
10. srp 2018

@loole co ma spolecneho preventivni prohlidka u pediatra s kyclemi? Vysetreni kycli proste neni povinne.

zelenaesmolda
10. srp 2018

@loole no to ano,doktor ti muze dat pokutu kdyz neprijdes ale to je na nich jake si urci podminky

@myjusiatko no ja doufam ze to neni povinne protoze jinak bych mela problem,jako mela tam jit ve 3 tydnech,jsou ji 4 mesice tak nevim jestli to jeste vubec ma smysl

luj89
10. srp 2018

@zelenaesmolda Nas dr. na vysetreni kycli neposlala. neupozornila a nenapsala zadanku. Zjistila jsem si sama, ze se chodi v 6 tydnech a dceru objednala.
K noseni novorozence... Nejlepsi pro miminka je satek. je to nejpohodlnejsi varianta jak pro miminko, tak pro nosice. Jsou i varianty typu Caboo, ale to vydrzi jen chvilku. Od nejakeho 4. mesice se da i klasicke nositko. Nejlepsi je si nejake pujcit a vyzkoušet (my meli pujcene z eshopu, ktery nabizi prave pujceni, da se ale i v nejake prodejne ci od znamych nebo na fb v regionalni skupince). Me teda asi zadne nepresvedci, ze by bylo lepsi, nez satek, ale z pujcenych (aloe, kibi, monilu) nam nejvic sedi Kibi (me, dceri i manzelovi).

zelenaesmolda
10. srp 2018

@luj89 no a neni to trosku blbe na to neupozornit?co kdybys to nezjistila a mala mela problem ktery by se pri vcasnem reseni dal odstranit ale zanedbanim ne?jako me to tak vytocilo,prijde mi to,ze ji je to uplne u zadku

luj89
10. srp 2018

@zelenaesmolda hele, ja vubecrave netusila jak to chodi a ze na to jindeediatri upozornuji, tak jsem to neresila, ale ted zpetne si taky rikam, ze to je dost zvlastni postup. Ona treba nerika ani slovo k prikrmum a tak. Mam s ni vic problemu, ale bohuzel v okoli nikdo nebere nove pacienty.

zelenaesmolda
10. srp 2018

@luj89 tak to je naprd,ale zkus to,treba te jinde vezmou jakmile se uvolni misto

luj89
10. srp 2018

@zelenaesmolda do roka se budeme stehovat, tak to je moje jedina nadeje. zw by nas nekdo vzal. ale jinak fakt nikdo.

zelenaesmolda
10. srp 2018

@luj89 tak drzim palce

hanih
10. srp 2018

@zelenaesmolda Jo, pediatr by to určitě zmínit nebo doporučit měl. Je to jeho práce.

zelenaesmolda
10. srp 2018

@hanih no taky si myslim,jako spolihat na to,ze si vsimnu jednoho radku na jednom z papiru je fakt na dve veci...

hanih
10. srp 2018

@luj89 Ty jo, tak to držím palce, ať se od ní dostanete. Nám doktorka tohle všechno říká, radí kam kdy a s čím je dobré si zajet, ohledně příkrmů taky poradí, dokonce mi u první dcery dávala nějakou brožuru, jak správně stravovat miminko.

hanih
10. srp 2018

@zelenaesmolda No, nevím, jak u vás, ale třeba u nás je třeba na tohle vyšetření žádanka od doktorky, takže bez ní by to ani nešlo.

loole
10. srp 2018

@myjusiatko tady něco z právní poradny http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/deti-a... Ty si se svým dítětem dělej co chceš 😉

myjusiatko
10. srp 2018

@loole vzdyt ti tam sam pise, ze kdyz nejdes, noc se nestane.
A to, ze rikam, jak je to pravne, proboha neznamena, ze jsem na kyclich nebyla. 🙂 jen mam rada, kdyz se nesiri bludy.