Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

johanda
19. únor 2009

ty tchýně 🙂) Naše milá babička se neustále pozastavuje nad hubeností starší dcery (je to normálně štíhlá holčička, jen má drobnou kostru ). Tchýně ji onehdá sdělila: "rodiče se o tebe špatně starají, že jsi tak hubená " . Dcerka jí na to odpověděla "já ale nechci být tlustá jako ty, babi 🙂)) Babička . " já nejsem tlustá, ale akorát !" (váží asi 95 kg při výšce 160 cm 😀 😀 😝 )

kveta
19. únor 2009

Mne vadí keď mi ľudia pri našej neplodnosti spôsobenej genetickou poruchou a nepriechodnými vajcovodmi radia, aby sme na to "nemysleli a bábo príde samé". 😠

peppapig
19. únor 2009

Cau maminky, kdyz se nase dcera narodila, vadila mi asi kazda veta, kterou kdo z ust vypustil 😨 pak se to uz zlepsovalo. Ale komenty typu ''takova krasna holcicka a ani ji za tim kusem plastu neni videt'' (o dudliku), k silenstvi me dohnalo, kdyz jedna pani v obchode ho male normalne vytahla. Od mamky slysim stale ''neni ji zima proboha'' to uz jsem prekousla
johanda, super historka s babickou hahaha

oli.k
21. únor 2009

Holky, tak koukám, že je to vážně všude skoro jedno a totéž 🙂 "ale do toho ji nebudeš dávat..chudinko, oni tě takhle mučí.." (novorozená dcera v autosedačce), "hned by ti dala dudlík do medu" (dcera dudlík vůbec nechce ani tak), "dejte ji čaj", "no, už pomalu začne slyšet" (děti se prý rodí hluché a slepé), "podívej, vždyť se úplně třese, je modrá..dej ji čepičku" (doma u zatopeného krbu), "dejte jí bramborovej salát" (ve 3 měsících), nebo na koliky prý namazat bříško sádlem a třít cibulí 🙂

rozela
22. únor 2009

jojo, není nad "dobré rady nad zlato". mě v poslední době vytočila věta : dává ti maminka najíst? 😠 😠 😠 malej je taková žížalka hubená, je hrozně akční a všechno vylítá a tohle řekne zdravotní sestra. jak kdybych ho snad týrala hladem 😠

garfieldmail1
22. únor 2009

"Jak dítě začne škytat, je určitě mokré-počůrané nebo má studené nohy" 😀 Tak synovi se nohy naopak vždycky potily, i když měl ty nejtenčí ponožky a že je mokrý, když použíme jednorázovky...? 😵
Navíc miminka škytají už v bříšku, myslíte, že je tam počůrané nebo mu táhne na nohy? 😀 😀 😀

garfieldmail1
22. únor 2009

Jo a jak tak pročítám ty vaše příspěvky a úžasně se bavím 😠 Ještě jsem si vzpomněla, jak jsem opravdu nevěděla, co mám pořád říkat, když se mne neustále všichni ptali : "A jak se má Lukášek a co dělá?" Podotýkám, že to bylo v době, kdy byl ještě v břichu 😨
Kamarádku zase jedna sousedka vždycky vítala slovy : "Co už umí?" Tím myslela její miminko... 🙄 🙄 🙄

lukin
22. únor 2009

Dneska mě vytočila jedna baba. Dcera mi blbě spí - no jako asi tak 4x za noc se budí a ona se mě ptala, zda už se zlepšila a zda spí celou noc. Tak jí říkám, že ne a ona na to: Já bych ji tak zvalila, že by si to pamatovala a pak by spala celou noc

oli.k
22. únor 2009

jojo...nás se taky při každém telefonátu ptají: "už leze?" (od dceřiných 3 měsíců), nebo jestli už dělá paci paci (taky od 3 měsíců) a když říkáme, že na to je ještě trochu dost brzy, tak "dnes se prý rodí děti s rozumem" 😀

kacka.va
22. únor 2009

oli: mělas jim říct, že zato někteří starší a pokročilí rozum nedostanou za celej život 😀

agatka77
22. únor 2009

no tak já jsem toho po tomto víkendu hodně plná 😠 😠 .Ondrovi byl právě rok a naši by ho nejradši krmili párkama,sladkejma pudinkama,buchtama a omáčkama,furt mě nutěj,a´t už sedí na nočníku a dávaj mu zkoušet bačkůrky a botičky po synovcovi.Moje vysvětlování (opravdu pomilionté) je nezajímá a když už se fakt naseru (jinak se to už říct nedá),tak jsem za hysterku.Ještě mi říkali,když ho jeden den hlídali,že u nich se vůbec nevzteká,že si to k nim nedovolí a že si hrál sám (doma si taky hraje sám,když u něj sedím v jedný místnosti,což oni ho taky nenechali samotnýho)...no asi si půjdu dát panáka,grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr......................... 😎 😎 .Jo a od příbuznejch dostal čokolády kinder !!!!!(sežrali jsme je s manželem v autě cestou domů 😀 )

oli.k
22. únor 2009

Agatko: s tím jídlem to je snad všude stejný 🙂 taky těžce nesu, že i když se snažíme jasně vysvětlit svoje pravidla a zásady co se malé a výchovy týče, tak to berou tak nějak "nezávazně" 😒 začalo to autosedačkou, když jsme jim vysvětlovali, že kdykoliv u nich někdy v budoucnu malá bude, neexistuje, aby ji vzali do auta bez sedačky, i kdyby jeli jen za roh. Oni to samozřejmě za nutné nepokládají a ještě to komentují, co jsme tak vyplašení, ať je přece na klíně, jak je jí to nepohodlné atd. Tohle mě doopravdy nadzvedává ze židle. A oni k tomu přídají "vždyť byste to neviděli" (co mi jí dáváme jíst a co s ní děláme). 😠 Jinak jsou moc hodní, ale v tom, co se péče o dcerku týče, jim moc nevěřím ☹

agatka77
22. únor 2009

no tak s tou autosedačkou to bych byla taky naštvaná až na půdu! tyjo to není nic co můžou hodit za hlavu !!!! 😠

mě taky říkaj,že mu daj párek,až já tam nebudu.a oni jsou v tomhle tak "ujetí",že mu ho ochutnat opravdu daj a pokud mu chutnat bude,tak mi to vítězoslavně ukážou,abych viděla,že mu přece tak mooooc chutná 😝

lenkabu
22. únor 2009

Kdy byla mimino

Kojíš? (ještě jedna taková a vraždím)
Není jí zima?
Škytá takže je jí zima a má hlad(tchyně a zásadně v mé nepřítomnosti zato širokému okolí)
Ty jsi taková rozmazlená(tchyně ve 3 týdnech malé)

Teď

Chodí?(od 10 měs)
Ona nejí pribináčky?
Proč jí dáváš jen bílé jogurty,chudince?

oli.k
22. únor 2009

Agatka: tak ty vítězoslavné pohledy úplně vidím 😒 taky nemohou od narození malé pochopit, že jí kojení do 6 měsíců stačí, zvlášť když krásně roste a přibírá, nemocná nebyla atd. Už to vidím na příští návštěvě, malá teď začíná s příkrmy, což si oni určitě vyloží jakože teď už jí naprosto všechno a nejvíc mě štve, že oni to fakt dělají nám za zády, protože my ji mučíme, že ji nechceme nic dopřát. ( to samé je s neustálým chováním apod.) Kdyby se zeptali, jestli ji můžou to nebo ono dát ochutnat, my řekneme dobře nebo ne, tak je to v pohodě. To pořád bylo "hned bych ti dala dudlík do medu" (naštěstí malá dudlík nechtěla, tak neměli příležitost 😒 😒 , " a dej jí...to mi dávali..." Další téma je žvatlání na dítě...dalo nám dost práce je to jakžtakž odnaučit...podle nich z toho dítě nemá rozum ( a pak tam vidíš děcka, která ještě v 7 letech neumí vůbec normálně mluvit a proč asi, že 😒

garfieldmail1
22. únor 2009

Teda někdy mi slzí oči od smíchu, jak to tady postupně všechno čtu, někdy je to ale fakt smutné ☹
Moje maminka i tchýně jsou naštěstí v tomhle směru celkem v pohodě, spíše se nad tím člověk teda usměje, ale sestřenka, ta je chudák a to se svou vlastní maminkou :
-teď, když by chtěla další dítě, se od mámy dozvěděla, ať to nedělá, že si dalším dítětem akorát zkazí život ☹
-na jméno tedy zatím jediné její vnučky řekla, že je hrozné ☹
-když dávala malou asi v půl roce na hlídání, tak jí řekla, že jí s sebou nemusí dávat žádné hračky, že tam mají plno hraček po kočce a ta už si s nima stejně moc nehraje 🙄
- a když bylo malé asi 10 měsíců, tak se mi teta chlubila, jak jde s vnučkou třeba do Tesca, tam koupí grilované kuřecí křídla a jak je ráda, když jí malá nechá aspoň olíznout kosti, všechno to totiž "sťape" sama ☹ Uáááááá!!!

oli.k
22. únor 2009

garfield: tak to s tou kočkou a hračkama je nepřekonatelný 😀 teď slzí oči od smíchu mě 😀 😀

aneta15
22. únor 2009

holky perla mojí tchýně po každé návštěvě - měla by jsi víc jíst pak máš nízkotučný mlíko a malá má hlad 🙂
když byla čerstvě narozená měla koliky tak pořád brečela - tchýně dej mi ji domů já ji pohlídám a budu jí zpívat a ona bude hodná,
a pak mě ještě fakt štvou ty jejich plány co s ní budou dělat - dají za auto lano a budou ji tahat na lyžích, v létě jí vezmou vykoupat do řeky to fakt šílim, a hned jak začne papat tak si ji vezmou každý víkend k nim - ale mě se nikdo ještě nezeptal jestli jí pujčím - NIKDY
a ještě klasika, vlásky má po tatínkovi, plet po tchýni, plave ráda po tetičce, očická má celej tchán ☹
A PAK JEŠTĚ TY ŠI TAKOVÁ KLÁŠNÁ PINCEZNIŠKA TAK PINKEJ
a moje babička, měli jsme k obědu kuře děj jí aspon oblíznout tu kostičku podívej jak smutně kouká 🙂

garfieldmail1
22. únor 2009

aneta : asi umřu 😀 😀 😀 😀 😀 I když v tu chvíli ti asi do smíchu nebylo, já vím ☹ Ale to nízkotučné mlíko!!! A ty lyže!!! 😀 😀 😀

aneta15
22. únor 2009

jo a holky před porodem jsem byla jak sud měla jsem 25 kg nahoře ještě v létě byla jsem jak malej tank a každej - tak co už jsi porodila, jsou slepí nebo blbí

garfieldmail1
22. únor 2009

aneta : obojí

aneta15
22. únor 2009

ale oni to se svýma dětma dělali dali za žigulika lano a jezdili po vesnici manžel si to pamatuje jak se mu rozjížděli nožičky 🙂 moje švagrová olizovala zed, když byla mimino a Ana to bude určitě taky dělat, protože bude mít málo vápníku když jen kojím, prý jí mám dát postýlku ke zdi a mám jí nechat, protože doktor jim před 30 lety řekl že je o zdravý, proboha proč by moje dítě mělo olizovat zed

oli.k
22. únor 2009

Anet: 😀 😀 tak to je něco.."pudeme pinkat"...úplně je slyším 😀 malá taky hrozně trpěla na koliky, takže čerstvé pečivo a tak bylo tabu, měli jsme to vyzkoušené a tchýně mi říká "jen si dej (buchty), stejně brečí, tak co". A po kom všem je dcera podobná..to je u nás to samé 😖 zatím nepadla jediná zmínka, že má taky příbuzné i z druhé strany 😖

petruna
23. únor 2009

telefonaty pred porodem : tak co , nerodis ?

a to mu opravdu stačí jen tvoje mlíko, nemela bys dat jeste caj ? (prvních 6 mesicu)

to vy jste byly do roka bez plen (ja a segry)

uz chodi ? (to je ted pri kazde navsteve nebo telefonatu)

uz mluvi ? to Karolina (neter) uz umela asi 10 slov....

neni mu zima ? ma studeny rucicky.

koukam ze mas mamanka (kdyz byl mensi, tak parkrat brecel u nasich, kdyz jsem odesla na zachod)

co ti to ti rodice davaj, chudacku (prikrm ve sklenicce), neni to dobry vid ? oni ti nic nedoprejou.

poznavas me ? ja jsem tvuj deda (tchan pri kazde navsteve prakticky od narozeni 😀 )

rodice jedi a tobe nic nedaj, vid ? takhle te trapit.

atd atd....spis se tim bavim, nez ze by me to nejak vytacelo....Vetsinou to neni mysleno ve zlem (s tchanovci vychazim lip nez s nasima), takze se drzim, ale kdyz mam pocit, ze nejaky kecy nejsou na miste, tak se umim ozvat. 🙂

anatanka
23. únor 2009

Me klasicky vytacely taky nejvic hlasky kolem jidla.

elitera
23. únor 2009

Tak jsme byli u tchánovců a dozvěděla jsem se, že mam jíst, co mi chutná, že mimino si to žádá (jaký to rozdíl oproti mé mamce 😀), ale že nemam naprosto nic kupovat. Že to nosí smůlu... 😅 Nj, nevyžádaný rady...

rozela
23. únor 2009

tak to mě fakt těší, že nejsem sama, co se toho jídla týče. vysvětlovat našim 186x dokola, že tohle a tohle prostě nesmí, tak ať mu to laskavě nedávají, bylo k ničemu. až jednoho krásnýho dne dal děda malýmu tlačenku, malej se zeblil jak amina a od tý doby mám klid. vím, že dostane jenom to, co nakážu. ale muselo to dojít až takhle daleko 😠

elitera
23. únor 2009

Tlačenku? 😅 A octem a cibulí, ne? 😅 Jak o tom píšeš, tak na ni mam chuť teda taky 😀 ale přecejen na to mam trochu vhodnější věk 😅

rozela
23. únor 2009

😀 tak jestli k tomu byla i cibule s octem, jsem raději nepátrala. i tak mi z toho málem jeblo 😒

broucina
23. únor 2009

Kolik už jsi přibrala?
Najedla ses pořádně? Vem si ještě! Jíš za dva! Ty nejíš, vždyť živíš dva! - tohle mě nadzvedává ze židle asi nejvíc, prostě jím, na co mám chuť a hlavně v takovém množství, jaké mi stačí.... 😉
Ale očekávám, že s narozením potomka přijdou velké perly hlavně od tchýně....především se to bude týkat jídla...