Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

kaciska
29. dub 2008

jj přesně tak....tchýně jsou takový víc zbabkovatělí.... 😵 já musim říct že mám tchýni na hovno... 🙄 😠

kristi
29. dub 2008

no, to je asi vekem..mamce je 45 a tchyni 62,takze tam je to hodne znat....

kaciska
29. dub 2008

to jo mojí mamce je 41 a tchýni 51 takže fakt to je i tím věkem... 😵 ale co neděláme zabít je nemůžeme... 😢

aknela75
29. dub 2008

Moje tchyně říkala na odsávačku rýmičky - "to je tedy vynález"!!! Já byla ráda, že ji máme, že nějak dostaneme rýmu z mrněte.
Na autosedačku (vajíčko) - "No jo, moderní mamina." A co takhle bezepečnost v autě? To je jako druhotný? 😒
Ještě nebyly sedačky uzákoněné.
A když jsem šla s malým do MC, tak se strááášně divila jako kam jdeme, a že malý potřebuje společnost. To myslela samo ironicky.

aknela75
29. dub 2008

Někdy to věkem není. Moje tchyni je 57 a mojí mamce 61 a přesto má moje máma pokrokovější názory než tchyně. To se divily maminy kamarádky, kolik že jí je (tchyni). Prostě si myslely, že je starší, než máma. Už nevím, ohledně čeho to bylo. 🙂

kaciska
29. dub 2008

aknel-taky to nemáš lehké vid?!mě pořád předhazuje zdraví a todle nesmíš s todle....a bla bla a pak mě hulí pod nos já vždycky odejdu z její blízkosti páč to faklt nesnesu a ona jako že sem cimprdlina...at si malé prý zvyká...no já bych jí vždycky chytla za ty pačesy a.......... 😠 😠 😀

janinac
29. dub 2008

Moje mamina je taky o deset let mladší než moje tchýně, ale spíš si myslím, že je to tím, že ona (tchýně) to prostě dělala takhle a tak to tak má být, ona to přece dělala správně a já jsem ta blbá, co to dělá jinak a ani si nechci nechat poradit.

aknela75
29. dub 2008

Kaci - to Ti tedy věřím. Absolutně nesnáším kouření a ještě před těhotnou, to je na zavření!!! A před mimi to samé. O tom nemluvě!!!! 😠 😠 😠

kaciska
29. dub 2008

no to je děs ona kouři doma a pak v tom máme bejt jo?!se pak bude divit až tam malou nebudu k ní dávat,,,,ani náhodou ,nebude mi kouřit na mimi.... 🙄 si ji spacifikuju tchyni jednu tříbarevnou 😀 😠

aknela75
29. dub 2008

JO, vlastně moje tchyně má 4 syny a nikdo jí tam nebere. A její manžel už vůbec ne. Nevím, jestli se to nějak poslední dobou zlepšilo, ale bylo to tak. TAkže si myslí, že bude rozkazovat mně a bude mne poučovat, jak se co má dělat. Jenže já jsem hoooodně paličatá a do ničeho si kecat nenechám. To tedy tvrdě narazila. 😀

kaciska
29. dub 2008

dyt to je dobře,neřeknu třeba poradit ale radit a vnucovat svoje zvyky a atd no to by bylo něco na mě...já si to taky nenechám libit...ale jen co mě pak mrzí že zase budu já ta zlá 😕 ☹ moje tchýně má petu(můj muž)a jeste jednoho kluka ten je o dva dny mladší než já ale ten bydlí s přítelkyní daleko...takže já jsem jeste něco jako vetřelec kterej jí vzal synáčka...no holky jsem se zase rozčílila... 😀

noangel
29. dub 2008

a ja myslela ze uprednostnuju svou mamku pred tchyni jedina a zatim je to vsude stejny 🙂 mamka 52 a ta baba 65 mozna vic nevim presne 😉

aknela75
29. dub 2008

Já jsem tento týden taky dosta rozčílená. S manžou se hádáme kvůli dětem a mne přijde, že reprodukuje názory svojí matky. Ona mu něco vtluče do hlavy a on si není jist tím, co mu říkám já a nic si o dané věci nezjistí, tak mám pocit, že se někdy přiklání k názorům jeho matky. Jo a jeho máma kluky straaašně rozmazluje. Oni jsou dospělí, ale pořád jim připravuje i svačiny a snídaně a kupuje jim oblečení. Jako by byli malí. A myslí si, že to budu dělat u nás doma. Opečovávat manžu. Ani náhodou. Já pomáhám jemu, tak on bude pomáhat mně. Nebo líp řečeno, podílet se na domácnosti, když já makám na zahradě a ještě mu pomáhám s prací. Co až budu chodit do práce? 😉

kristi
29. dub 2008

aknelko,to mame asi stejnou tchyni,neeee?

kaciska
29. dub 2008

noangel-bába 😀 😀 😀 😀

janinac
29. dub 2008

Akne, ty jsi určitě moje švagrová 😀 Mám úplně stejný problém a stejný názor. A ještě mi vadí, když tchýně něco potřebuje tak on musí hned letět, ale jak něco potřebuju já, tak to přece může počkat a nebo si s tím můžu poradit sama...od toho jsem přece doma, že jo?

kaciska
29. dub 2008

kéž by se chtěla odstěhovat někam do himalájí 😵 ale to né,ono jí nesmí nic utýct 😵

janinac
29. dub 2008

kacisko 😀 😀 😀 😀

noangel
29. dub 2008

kaciska: to uz se vazne jinak neda 🙂 do porodnice me donesla cokoladu a pomerance. s breznovkama sme navrhovali ZOO pro tchyne. a ta moje je navic detska psycholozka me desi jeji vychovny rady az zacnou zatim nema odvahu na primo tak me pise jen mejly, ktery jdou ale rovnou do spamu 😎

kaciska
29. dub 2008

stačilo když sme jí oznámili že se vemem tak to bylo něco....jako že kam spěcháme a že je času dost a proč a bla bla bla-p...a no nasrala mě místo toho aby měla radost tak nafoukla hubu a řekla že nic na sebe shánět nebude... 😠 😠 😵 a to s petou sme 5 let a v srpnu budeme rok manželé tak co by chtěla...!?? 😨

aknela75
29. dub 2008

Kristi - to je klidně možný. 😀
Taky mi napadlo, že švagrovi je 36 a asi tak před dvěma lety jsme byli u tchánovců na zahradě a tchyně tam tomuhle "starýmu kozlovi" jako říkala, že se má jet vykoupat. Ona prostě jako rozhoduje o všem, když se někdo nechá. To taky na mne zkoušela, když jsme neměli děti a manža šel do hospody s klukama, tak mi říkala, že mám jako já jít do kina. No to já si půjdu někam, až budu mít chuť a kam, to je snad moje věc neeee?
Švagr by potřeboval ženskou!!! Ale aspoň už začal cestovat - tím taky změní názor na svět. Nebude takový "zkostnatělý". 😀

kaciska
29. dub 2008

holky moje já bych jí fakt někdy uškrtila proč musejí být tchýně na nás tak zlí??!! ☹ 😉
andílki-tak do tý zoo jí prodám když bude prudit babka jedna... 😅

janinac
29. dub 2008

Kacisko asi si myslí, že ten život máme moc jednoduchý 😢

kaciska
29. dub 2008

a nebo že sme jim vzali jejich synáčky tak se mstí.... 🤐 holky začíná tu krápat jdu rychle sebrat prádelko... 😵

aknela75
29. dub 2008

Jani, to si ta moje myslí 100%. V šestinedělí jsem byla nucena z technických důvodů týden u ní bydlet a když pro mne přijela máma, tak mi máma chtěla pomoci tašku, abych netahala těžký. Tchyně na to, že ona taky tahala kolečka. (Na stavbě) Práci se nebráním, jen jsem nechtěla schytat inkontinenci. 😀

cazadora
29. dub 2008

tak já u mě je snad s radama a blbejma poznámkMA horší moje máma než tchýně ale neřikam že i ta nemá blbý řeči

aknela75
29. dub 2008

Kaci, to u nás leje jako z konve. Doufám, že zítra bude na májku hezky. 🙂

zdenka26
29. dub 2008

Tak to moje tchýně pořád lituje mojeho manžu,že je chudáček,že já chodím dvakrát týdně cvičit,chodím ke kamarádkám na kafe a on musí sem tam pohlídat malého a že k tomu všemu chodí do práce.Manža se tomu směje,že on taky chodí do hospody a já hlídám malého ale jí to nikdo nevysvětlí

alterna
29. dub 2008

koukam že tchýně jsou všude stejný... 😉 Ta moje měla v těhotenství keci že jsem moc přibrala....

minda
29. dub 2008

Teda skvělé téma!
V těhu - víte co to bude ? Vy jste si to nenechali říct ? Proč ? (všichni) Já vám budu vozit kočárek ! (tchýně)
no a teď - kdy mi dáš vozit kočárek ? (tchyně), slyším to při každém setkání s tchýní, už mi to leze krkem. Všichni se na mě seběhli a že až budu potřebovat pomoc, tak nám řekni. Nakonec z toho vyšlo najevo, že tou pomocí všichni myslí vozit nakrmené a přebalené miminko v kočárku, zajímavé, že mi nechce nikdo umýt okno, s tím bych potřebovala pomoci spíš. Nikdo neřekne, běž se s Patrikem projít ven, je tam hezky, já ti vyžehlím, umyju okno atd.
Vlastně s žehlením se mi nabídla mamka, ale bydlí mimo, musela by dojet a to mi přijde hloupý. Zajímavé, že se nenabídla tchýně, ony jsou opravdu nějaké divné.