Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

petua
3. bře 2009

Sturnus, Ema: Joo holky a to jste v 13,15tt - já jsem ve 35tt, vidět je to na mně teda dóóóst a myslíte, že vás v tý tramvaji pustí někdo sednout?? Nejhorší jsou ženský kolem 40-45, ty fakt nikdy, "jako" koukaj z okna a "jako" nevidí, přitom vás drze pozorujou v odrazu ve skle :-/ . No a o důchodcích nemluvim vůbec, nechci po nich, aby mě pouštěli sednout, ale rvát se do tramvaje, že do člověka pětkrát strčí a ten má problém udržet vůbec rovnováhu s tim bříškem - fakt žůžo 🙄

sturnus_vulgaris
3. bře 2009

Petuo, já jsem fakt nečekala, že mě někdo bude pouštět, vzhledem k mému světonázoru na tuto oblast... Ale že mě někdo regulérně ze sedačky VYHODI, navic v situaci, kdy jsou okolo jina volna mista, tak to jsem fakt necekala 🙂.

tannawe
3. bře 2009

sturnus vyhodit tě ze sedačky při volných místech je na facku. I kdybys seděla na "invalidech" tak jako těhotná tam prostě sedět můžeš, máš průkazku ne? 😉
Já jsem v těhu zažila i ten přístup, že se paní třeba omlouvala nakonec,že si toho nevšimla. Ale jinak mě třeba spíš bavili lidi v autobuse,když jsem jezdila s menším v šátku a s větším v kočárku...že by pomohli no to fakt ne... 😝

A jinak mě vždycky děsně točily hlášky od manželovi rodiny: no to je celej tatínek!!! 😀 dítěti týden a už to byl celý tatínek,že... 🙄
A nezmrzne ti v tom šátku - pod bundou 😎
No ty máš prsa jak cisterny,to nakojíš regiment 😠 a podobný perličky...

soanpe
3. bře 2009

a co takový: jóó holka,to za nás nebylo... 😠 😠 😠
tchyně tím myslí křečový žíly v těhu, otoky,těhu cukrovka... no dříve ty holky rodily v 18-ti, nebyl přístup i info anemluvilo se o tom

oli.k
3. bře 2009

"a dej jí, podívej, jak na to smutně kouká" (v podstatě jakékoliv jídlo a tak od dceřiných 3 měsíců)..."chudáčku, sami jedí a tobě nic..." 😒

jakoubka
3. bře 2009

jooooooo,když já jsem byla v tvých letech,tak.......................... 😠

ivee
4. bře 2009

... a co měla k svačině??? Prd, co??? ....
... dalas jí vůbec něco k obědu???? ...
... měla bys víc ladit kočárek (tím je myšleno ladit dítě, sebe a tak, abychom ladily ke kočárku).
...proč jí nedáš tu škvarkovou placku? (v 9 měsících)
...nechápu, na co potřebuješ myčku (sušičku, autosedačku, šátek, atd.) za nás to nebylo takový zbytečnosti a taky jsme vás vychovali ...

a jakákoli věta začínající slovy .... nechci ti do toho mluvit, ALE ... 😠
a můžu pokračovat třeba celý den 😀

oli.k
6. bře 2009

"Dejte jí pořádně povidla." (myšleno jako příkrm pro 6měsíční dceru)
"Nám jí tam dáte na celý prázdniny a bude lítat po zahradě." (dceři bude v létě ani ne rok)
..nebo postavili dceru-v 6 měsících-na zem, ke křeslu a že prý musí trénovat stání a chůzi
😖

aja9
6. bře 2009

Jej taky přidám z troškou do mlýna. Dcerka je na umělém mléku a to bylo proč už jí nedáš chleba,nebo rohlík,. Už by mohla zeleninu.(To měla asi 3 měsíce). Oslaď jí ten čaj,proč to jídlo jí dávaš plané a neosolíš jí to.
Používej normální plenky a ne jednorázové,bal ji na široko.
Obleč ji je jí asi zima,
Proč jí nedáváš spát do postýlky,ona si zvykne na velkou postel(od malinka spinká semnou na posteli,postýlka jí vadí)
Proč ti ještě neleze,
a proč a proč-nejhorší slovo. 😝 😝 😝

soanpe
6. bře 2009

aja9

A proč nespí sama v postýlce??? 😀 😀 😀
A proč nekojíš??? Tak za tohle bych vraždila 😠 taky jsme na UM

benjik
7. bře 2009

ahoj,tak já jako těhotná už zažila taky pár skvělých připomínek.nejvíc mě dostavá známý,který vždy dělá,že ví všechno nejlíp a od té doby co má dítě je to ještě horší.nedávno mu říkám,že mám pohodové těhotenství bez problémů a on mi řekl,at počkám až budu ve 2 nebo 3.měsíci,že mě začnou bolet záda jak blázen,tak jsem mu s úsměvem řekla,že už jsem v půlce 5.měsíce.ten jeho pohled stál za to.ale nejvíc mě dostal,že druhý den manželovi rozmlouval,že nemůu být už v 5.měsíci,že jsem tak ve 3.m.(hodně dlouho to na mě nebylo vidět),tak kdo ví líp jak dlouho jsem těhotná?oni nebo my a doktoři. 😠

soanpe
8. bře 2009

benjik

😀 😀 😀 tak to si mě pobavila.
jj, "inženýři" přesvšechno.
taky mě pár lidí takhle strašilo... no ale v 9.měs. se mi to vše vymstilo 😠 jak jsem byla furt v poho., 8kg nahoře,tak do porodnice jsem jela s 23kg nehoře.byla ksem vodnatá jak meloun 😉

benjik
8. bře 2009

soanpe;já jsem z nich pokaždý na prášky,takovýhle perličky slyším pořád.před měsícem mi tvrdili,když viděli foto z uz ca 16tt,že má dítě 3cm!přitom v té době mělo kolem 10cm!3cm má tak v 9tt.jak se takovým lidem mohlo narodit zdravé normální dítě nepochopím. 😕

astrane
8. bře 2009

ty plínky máš málo bílý...musíš je vyvařit a přidat Savo....-byly 30 let starý a samozřejmě jsem zkusila všechno.. 😠

ty ručníky bys měla vyvařit,jsou nějaký špinavý...-tak jsme je podědili a jsou pracovní a fakt to odtam nejde....-ale to když uděláš tak a tak tak to půjde... 😠 -samozřejmě rady které už jsem dávno udělala!
Zavinovačka-půjčila mi tchýně-po použití jsem vyprala a vrátila nevyžehlené s tím,ž.e to dá do kufru a před příštím použitím se stejně musí napřed vyprat a pak se vyžehlí....-to nevadí, já si to stejně ještě radši vyperu... 😠 -Příště už jsme si koupili raději vlastní....

suki
8. bře 2009

ty jí chudince nedáš ani pořádně najíst....je poznámka, která mě fakt vytočí od mé mamky 🙄 ....a to když odmítnu malé dát čokoládu, šlehačku apod. blbosti....jinak podotýkám podvyživená teda rozhodně není 😀

suki
8. bře 2009

a nebo: proč ještě neumí chodit na nočník?? 😀 😀 Tuto otázku slyšim pokaždé, co naši přijdou 😀 Malé je rok a půl 🙂

hupcza
9. bře 2009

o víkendu mě dostalo, když jsem se dozvěděla, že jsem pěkný macek a vypadám jak věstonická venuše - no koukněte do alba, myslím, že na těhuli držím fakt dost pohomadě (fotky jsou z 34tt) 😅

zato moje ségra má takový pidipupíček - jj (taky je o tři měsíce za mnou, tak abychom měly stejný pupek, že) - má jen o maloun ko menší než já ...ale je tková hubená 😀 😀 😀 😀

no a pak skvělé komentáře (už jsem psala) - počkej po porodu ......
zajímavé je, že tohle neříkají schopné a spokojené ženské se srovnaným životem, ale většinou lidi, co mají poměrně dost problémů sami se sebou ... že by jim udělalo radost,kdybych i já, do této chvíle úspěšná selhala 😀 😀 😀

leryl
9. bře 2009

Mě tchýně při každé návštěve nezapoměla poučit,že malou nesmím nechat samotnou na gauči,aby mi nespadla 😖 .Už jsem to psychicky nevydržela a řekla jí,že mi to řekla už asi stokráááááááááááááát.

soanpe
24. kvě 2009

A co takhle, a proč nemá náušničky? Proč má modrý tričko a ona už má zuby??? Týden před 5. měs. jí vyrostly. No tak máme zuby a přece jí je nevyrazím, když už je má 😠

kristi
24. kvě 2009

soanpe, jj....nausnicky nemame doted a kazdej se pta. Minule cisnik daval kamoscky holcicce dzus a povida: taaaak, jedem dzusik pro princeznu, pak daval i te nasi a rika: a chlapeckovi taky jeden. Ja povidam, ze je to taky holcicka, a on na me vyjel, jak ze to ma poznat, kdyz nema nausnicky....tak jsem mu na to rekla, ze hlavne, ze to poznam JA: 😀 😀

draga
24. kvě 2009

u nás připomínky od tchýně dobý...ale cizí lidi mě točí...minule se Dála vyšplhal na kolotoč a nějaká baba mi pravila, tam ho nepouštějte...a já na ní zostra Proč? ona aby nespald...já ::Tak spadne 😀 😀 😀

soanpe
24. kvě 2009

draga, 😀 😀 😀 😀
nahoru nespadne a dole ho najdeš 😉

kristi, dneska i kluci nosí naušničky 😎 😉

pomeranca
25. kvě 2009

Když už se někdo zeptá: kolik jsi přibrala a pod, tak to ještě beru, má zájem.. (i když chápu na 150 otázku už bych asi taky byla nevrlá) ale co mě úplně nejvíc dostává to poštvávání proti rodičům stylu: Oni Tě mučí, tak pojď za mnou.... To bych střílela.
Děti zatím nemám a ani nejsem těhotná, ale už se těším co bude 🙂

garfieldmail1
12. črc 2009

Tak trošku opráším tohle moje oblíbené téma 😀
Syn bude mít dva roky a 3 měsíce, je ohromně šikovný, bystrý, krásně mluví. Jediné v čem zatím pokulháváme je chození na nočník. Nekdy mu to jde skvěle a jindy ho na něj nedostanu ani za nic. Mně to netrápí, vím, že na to nakonec přijde, jako každé dítě.
Naprosto mne proto vytáčí, jak úplně cizí ženské do něj začnou hučet, jakto že ještě nosí plinky. Posledně to byla pokladní v Albertu, když viděla na páse plinky, tak na malého spustila : "Ty ještě luláš do plínky, takový velký kluk?" (na syna nešišláme, tak netušil, co to ta kráva mele 😝 ) "A kdypak budeš lulat do hrníčku?" Jsem ráda, že neví, co je to "lulat", nevím, jak bych mu vysvětlila, že do hrnku, ze kterého pije, by měl taky čůrat... 😖
Co je komu do toho, proboha!!! 🙄
Pořád nemůžu přijít na to, jak tyhle ..... odpálkovat 😠

cazadora
12. črc 2009

jo tak nausničky a poznávání kluk holka mi taky občas bere dech 😀 natálka má kraťoučkýho ježoura, náušničky a myslim že i docela holčičí výraz, oblečení většinou taky a pro neznámé je většinou kluk protože má krátký vlasy nechápu

momin
12. črc 2009

Tak sem tu poprve a umiram smichy.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

momin
12. črc 2009

U nas to ted je.. jeezis ten je veliky? Kolik ma? vypada vetsi.......
A jeste je super: Proc ma tolik vlasku? To mu nepadaji? proc mu nepadaji? Jak to mam asi vedet...... 😀

momin
12. črc 2009

a taky takove ty klasicke..Proc place?? ma hlad? Kdyz kychne-je mu zima-mela bys ho vice oblect.....

carina
29. črc 2009

holky, já sice ještě děti nemám, ale dostal mě tchán svoji radou, ať vysadím HA, že se po tom rodí postižený děti 🙄

carina
29. črc 2009

Jo a po svatbě se samozřejmě člověk musí obrnit proti dotazům typu: "tak už se snažíte" apod. Nechápu, proč lidi se svatbou automaticky spojují i plození dětí. Ale už jsem vzdala vysvětlování, že jsme se brali proto, že se máme rádi.