Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

karainnkaa
9. čer 2008

no ,tak já napíšu,že partnerovi rodiče jsou super,ve všem,na ty jsem měla štěstí!Bohužel na své rodiče už ne...Nemají absolutně žádný zájem o vnoučata,baví je jen sedět u tv a mou matku uklízet už stokrát uklizené.Když jsaem jí volala,jestli nechce přijet se podívat na malěho,jak mu jde bruslení,tak zrovna myla okna!Když měl malý vystoupení,tak se chlubila známým,že chodí do Radosti,to je tanční soubor,ale nikdy se nešla ppodívat na tréning a ani ho tam nezavedla.Korunu tomu nasadila letos v březnu,když jsem jí volala,jestli mi přijde hlídat malou,protože malý v noci zvracel,tak jsem se nemohla rozpůlit,lehce mi oznámila,že to nechce chytnout,páč je už stará,no nakonec jsem jí přemluvila,řekla že teda odpoledne dorazí.Nedorazila...VENKU ZAČALO PRŠET!Aještě ona se prý taky starala o tři děti a nikdo jí nepomáhal,no....

zanett
9. čer 2008

karinnkaa; ja teda deti nemam, ale pripomina mi to mou matku, ktera uklid/zehleni/vareni/prani/vysavani atd pouziva jako vymluvu na vsechno, tzn. prece nepojede na dovolenou/party/ples/neci svatbu atd, pac musi uklizet 🙄

johanda
9. čer 2008

mám podobnou zkušenost jako karainnkaa a zanett, s tím rozdílem, že naši nemohli nikam jít, protože museli být v práci. Matka za mnou ani nepřišla do porodnice, páč nemohla zavřít lékárnu a mé první dítě viděla až po měsíci - a to jsme z jednoho města. Prý počká na otce - ten rajzoval někde v Austrálii. Minulý rok jednu z apatyk prodala a velice jí to prospělo; našemu vztahu jakbysmet. Dokonce se dostavila i na oslavu narozenin holek a už 2x je hlídala 🙂

janicka.ziv
12. čer 2008

Před chvíli mi radila tchýně, že když dám malé zeleninku, že jí nesmím dát už mlíko (kojit), že jí to celé v bříšku kvasí 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😠 Mlíko jí dávám celý den a po zelenině jen když jí sní fakt málo. A co jí mám jako dát jinýho, když nic jinýho než MM nechce? 😠

smajlik
12. čer 2008

mě vadí že mi každý říká, že ženský s velkýma prsama mají málo mlíka 😠

janicka.ziv
12. čer 2008

smajlík, tak to jsem ještě nikdy neslyšela.

sayast
18. únor 2009

jee, ty jsi ale kulata 🙄 (tchynka)
kdy uz to bude? (jak to mam vedet ze 😀)
kolik jsi pribrala?
Musis jist hodne sladkyho, mala si to zada (tchynka)

kacka.va
18. únor 2009

smajlik: to my vadilo taky a nebo že s velkýma prsama se kojit ani nedá

po svatbě mi vadilo "a vy jste se museli brát?" a když jsme ještě nechtěli hned děti "a vy nemůžete otěhotnět?" a během těhotenství "a je ti blbě? zvracíš?" a když jsem řekla, že ne,tak reakce "hmm, to je divný"

sayast
18. únor 2009

jelikoz jsem mlada, tak nesnasim otazky typu: a to bylo miminko planovane? 🙄 . moje odpoved,ze ano. tak se vsichni divi nebo koukaji jak je to divne 😠

kacka.va
18. únor 2009

jo a ještě mě dost štvaly připomínky "už máte nejvyšší čas" "co když to pak nepůjde"

supina
18. únor 2009

oblíkla jsi ho pořádně? (ne, je nahej)

dripik
18. únor 2009

Ahojte koukám, že je to všude stejné, ale přidám i pár perliček od nás...

V těhu tchýně, když jsme řekla, že jdu na test na cukrovku -Njn oni ty silnější těhotné posílají na testy na cukrovku že? měla jsem 61kg
Kolik jsi přibrala (16kg) - To budeš mít co dělat abys to shodila, Peťa nesnáší tlusté holky (teď když mám o 4kg míň než předtím tak ani necekne)
Když bylo malé 2m - Nekoj ji furt, dej jí kaši...
Když jsme v 6m začali s kašema - Vidíš, já ti říkalak, ať jí dáš kaši
Není ji zima? Obleč ji...
Kýchá ona je jí zima a bude mít rýmu, kde se ti nastydla?

předtím - Kojíš ještě?
teď - A ty ještě kojíš?

Denodenní telefonát - A co Kristýnka? - no hov.o dojdi se podívat a neptej se

Prostě tchýně je skvělá a těším se na její každou návštěvu... 😝

astrane
18. únor 2009

Mě moje skorotchýně jednou řekla,že jsem nějak moc přibrala,jestli je to v normě?Že ona přibrala za celý těhotenství 4 kg!Já byla v 6. měsíci a měla jsem takových 8 +.Pak už neříkala raději nikdy nic,protože jsem poprvé přibrala 16 a podruhé 17 a půl 😀 Naštěstí mě tchyně uklidnila,že pokaždé přibrala 18-to je přece normální... 🙂
Do ičeho naštěstí nekecají,ale když jsme jim řekli,že chceme ještě jedno,tak skorotchýně-fakt? a Uživíte to?Všechno je drahý...ještě si to rozmyslete,přece 2 děti stačí...-kdyby nám stačili nechceme třetí ne?tak už to raději nikomu z příbuzenstva neříkáme 😒

sayast
18. únor 2009

a kde budes rodit? tam ja bych teda nikdy nesla. (Ja taky ne, ale jinou moznost nemam... ☹ )

martinka79
19. únor 2009

já přispěji jen jednou perličkou ikdyž by jich byla spousta, jelikož moje tchýně ta se jen tak nenajde. jediné co mi neustále říkala, když už jsem se viděli. "ty mu nedáváš čaj? Chudák malej, sami si chlastaj, kdy chtějí a jemu copu jen kozu." Mm reagoval, "hele on to má místo čaje ani nikol mic neměla." tak následovalo: "jenže to je jen mlíko a ty vaše moderní techniky a metody, my dávali čaj" 😠 já s úsměvěm na tváři VY nejste JÁ. 😀 😀 😀 po 11kletech života už se jen usměju řeknu co mám na jazyku a je klid.

supina
19. únor 2009

TEď jsem si vzpomněla na hlášky: Hele on škytá, neni počůranej? a Mlíko neni pití, měla bys mu dát čaj.

kalerat
19. únor 2009

Tak naše dítě by se dle tchýně mělo přebalovat každých 15 minut 😀 Pak neustále připomínky, abych mu něco neprovedla. No jsem blbá, abych ublížila svému dítěti 😀

elitera
19. únor 2009

martinka, kojení je supermoderní metoda, to teda jo 😀

martinka79
19. únor 2009

Elitera to si piš kojení a to je novinka. 😀 a co takhle ty pitomý moderní kočáry nejlepší velká liberta atto se jelo a toto, fuj to si voz sama. Já ráda sama vozím. kldiěn tchýni nechám doma. 😀

martinka79
19. únor 2009

jedna super rada na moji dceru. není už nějaká moc velká 130cm na 7let a vyspělá. a já no to víte je celá matka. kdžy hodně šije, dodám tak já jí trochu přistřihnu. No co nadělám MM má přes 190cm.

kalerat
19. únor 2009

A ještě se mi teda fakt hodně líbilo, když tchýně s tchánem byli na procházce a manžel jim říkal, že by si mohli vzít někdy malýho do kočáru. Tchýně na to, že jen ať si vozíme sami, že oni se navozili dost ☹

kacka.va
19. únor 2009

před porodem: ten kočár je moc drahý. po porodu: nikdy jsem nevezla kočár, s kterým by se jelo líp. a jak se tam dá nakliknout ta sedačka, to je výhoda.

petua
19. únor 2009

Tak jsem si myslela, jak mě tahle diskuse pobaví, ale co jsem zatim tak přečetla, tak mě to spíš nadzvedlo 😀 , protože to úúúúplně slyšim:

"Dneska se všechny válejí doma, my jsme chodily do práce až do porodu" - babička (pracuju na rizikovým odd. v nemocnici, navíc 4 první měsíce těhu jsem prozvracela a nemohla se hnout, pak zas jiný problémy, prostě bych byla doma tak jako tak)

"Už jsi aspoň něco přibrala? To teda nevim, co se ti narodí za chcípáčka" - babička (v 33tt mam nahoře jen 3kg, ale prckovi se daří dobře)

"Tak už víte, co to bude?" Né nevíme a nebudeme vědět. "No tak si to nech!" - moje matka (je přesvědčená, že to víme, ale nechceme jí to říct!)

"Ještě zvracíš?" - matka i babi (jako kdybych na to ráda vzpomínala)

"Ještě budeš ráda, že to máš!" - matka strkajíc mi 25 let starý dupačky, přízový kabátky atd., který už aktivně vyprala, vyvařila, vyžehlila

A určitě si ještě na něco vzpomenu, brrrr...

alterna
19. únor 2009

Ach ty tchýně, jsou všude divný..........
Mě taky říkala i s tchánem že jsem moc přibrala, bylo to fakt trapný. Od tý doby jí nenávidím.Mela furt neco, nastesti bydlí hodně daleko. Když jsme jí posílali fotky s mým tehot břichem, tak místo aby mela radost tak řekla, že mám břicho nejak vystčený. To že kojím, komentovala že je kult kojení a mimčo bude podviživený. No mohlabych s těmi jejich připimínkama vydat knížku.
Tchýně jsou jinej živočišnej druh🙂 😉

elitera
19. únor 2009

Hm, s tím přibíráním... jsem teprve 6tt, ale mamka už mě snad při každým telefonátu zvládně počastovat poznámkou, ať se moc nepřejídam, že to pak budu těžko shazovat. Ona to myslí dobře, ale nemůžu říct, že by mě to lehce nevytáčelo 😝

alterna
19. únor 2009

A dala mi veci na mimčo po manželovi. 30let starý, hrozný, naškrobený ☹

kalerat
19. únor 2009

Elitero, já si teda myslím, že můžeš jíst normálně a můžeš přibrat dost, stejně tak jak nemusíš přibrat skoro nic. To jsou prostě kecy 😠

Alterna no vždyť starý věci jsou nej, ne? 😀

janeyzelvicka
19. únor 2009

Co slýchám od narození malé, když jsme na návštěvě u tchánovců nebo oni u nás a jí se nějaké křupky, večeře atd...: "No jo, oni papají, a tobě (malé), nic nedají, že?" Jasně, týráme ji tu hlady a křupka, to je pro ni to nejlepší!
Prababička malé to většinou doplní ještě slovy: "Tak ji dáme kousek!" (křupku, když jí byly 3 měsíce, pařížský dort, když jí bylo půl roku).
Tchán se mě zastane: "Zbláznila jste se? To může až tak za půl roku!" Pomoc!!! 😕 😠 😖

elitera
19. únor 2009

Kal, já na to samozřejmě dlabu, nepřežírala jsem se ani jako netěhotná, protože mi vadí, když je mi blbě, a nebo si úlety ospravedlňuju tím, že "miminko si to žádá" (jinak si nedovedu vysvětlit tu tlačenku 3x v týdnu 😀). Já se hlavně bavím tím, jak před 3 roky, když jsem měla o 20 kg míň, byla mamka nešťastná, že nejím, teď se jí zas nezdá, že jim normálně... 😀

emamamamu
19. únor 2009

no me ted spis vytaceji veci jakoze nesmis jist tohle a tamto a kdyz budes pit tohle, tak bude mit dite (zrejme) smrtelnou nemoc..a v tom jsou jedy, to nesmis a tamto taky nesmis...