Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

ina.b
30. dub 2008

Ani ne tak rady, jako spíš tendence známých budit malou, aby si ji mohli pomazlit. Teď už tolik ne, ale spíš v jejích prvních měsících. To mě hodně štvalo.

janinac
30. dub 2008

Tak přidávám další 😀

"poď k babi...jooo ty vlastně ještě nechodíš" 😀
Kurnik a zrovna udělal dva krůčky směrem k ní 😀

gedren
30. dub 2008

Dobry tema, i kdyz jsem to teda cely neprecetla 🙂

Moje matka se tak od Helcinyho pulroku obcas znechucene zepta "Ty jeste kojis?" "ale uz to omezujes, ne?" 🙂 A pak takovy pindy jako "to ji nemusis prebalit hnedka jak se pocura" nebo "to ji prece nemusite chovat pokazdy kdyz breci", pripadne ma kecy, ze na nocnik nechodi sama (davam ji ja uz od narozeni, a jelikoz ji takhle davam dosud, ze ji mam na nocniku u sebe na kline oprenou zadama o muj hrudnik, tak to uz v tomhle veku jako neeni spravny, no...)

Dotaz "A proc jeste nema vlasy?" kladl jeden nas kamarad pokazdy, kdyz prisel na navstevu, to jsme z nej nemohli. (Porad jeste nema vlasy, ale uz si na to asi zvykl.)

A jedna babizna u nas v praci se snad od jejich dvou mesicu ptala "A uz ji davate stavicky?" a taky mi veledulezite sdelovala, ze v materskym mliku jsou skodliviny, ze to se za nich rikalo, ze jako sunar je lepsi, pac tam ty skodliviny nejsou.

Jee a tchyne se jednou manzela ptala, jestli ji na dobrou noc zpivame, no a on je zvyklej ji vzdycky nejak vtipne vyfakovat, tak ji na to napsal "ne, privazujeme ji posteli", a ona nejak nechapala, jestli je to vazne, nebo vtip, tak se ptala, jestli pry aspon nejak jemne ;)

iza
30. dub 2008

no koukám,že je to všude stejný..
tak já mám:
vy(ty) nekojíš? a proč? ...vždycky mám sto chutí říct, že proto,abych neměla vytahaný prsa
no jo ty si nerodila normálně, tak to nevíš ,co je porod...nejraději bych plivla těm, co to říkají do obličeje,ale bohužel jsem slušně vychovaná
tchýně : není počůranej, mokrej(a vždy následuje kontrola papírové pleny..nějak nemám sílu jí říct, že to na papírovkách houby pozná)..jo a pak následuje hrůzostrašná historka, jak jedne známé známá měla vnoučka a ten dostal z papírovejch plenek zánět ledvin
můj otec : je to chudáček,mučíteho a deprimujete(když mu vysáváme nudle)
: chudáčku, už zase tě balej..máš spát nahatej, tak je to nejlepší(když ho oblíkáme po koupání)
a proč už nemá zuby? ..no prostě nemá...
proč už ho nedáváte na nočník? proč mu nedáváte krupičnou kaši s kakaem a máslem?
jooo za našich časů to bylo všechno lepší(kočárky,oblečení, strava...atd)

janinac
30. dub 2008

Gedren 😀 tak tím přivazováním jsi mě fakt dostala 😀😀😀

schwarzovka
30. dub 2008

nejvíc mě štve když malýmu tahám nudličky a manžel říká "maminka tě zase muči, co?" to bych vždycky nejradši něčím přetáhla 😀

kitty68
30. dub 2008

schwarzi pretahni ho tou hadickou od odsavajdy

nikes
1. kvě 2008

aponchie, tvoje babička to popletla. Ten vápník obsahuje hnědý cukr a navíc obsahuje draslík, sodík, hořčík a řadu aminokyselin. Tak jestli ji spíš neřekli o tomto druhu cukru

berus
1. kvě 2008

Moje mamka: Nehlaď si to bříško, dyť ho zamotáš 😲 😲 😲
A to už jsi nabrala 10 kilo?! Budeš jak lokomotiva!
A vážně je to kluk, já to s ním nebudu umět!
Kamarádka: Musíš hodně chodit na procházky (v prvních 5 měsících jsem byla ráda, že jsem došla na záchod zvracet)

kalu
1. kvě 2008

Od mojí mámy : A neměla bys jí to kojení už omezit ?Ty budeš kojit ještě až pujde do školy.
A proč už jí nedáváš TO a TO a TO a .....My jsme vám to taky už dávaly
A proč jí nenecháš chvíli na tom sluníčku a mažeš jí ? Sluníčko je přece zdravý !!!
Od cizích si z toho moc nedělam, jen všeobecně nemám ráda otázky typu : A už ti dělá tohle ?..

neeve
1. kvě 2008

Skoro všechno co jste tu psaly jsem už někdy slyšela, všechno mě to s*ralo a s*re 😠
Jednou naši večer hlídali, my šli na první společnou večeři po narození Nelinky, byly jí asi tři měsíce a nechtěla jako na potvoru usnout. Po hodině uspávání jsme zapnuli osvědčený vysavač a Nelinka u něj za chvíli usnula. Dodnes to mám na talíři, toto týrání, usínat u takového řevu!!! Chudák dítě.

makelka
1. kvě 2008

Neeve sociálku na tebe 😀 😀 😀 😀

anngie
1. kvě 2008

gedren: tak to jsi mě pobavila s tím přivazováním 😀 u nás zatím nic moc ale to přijde

u nás byla chladná reakce když se dozvěděli že to bude holka - všichni chtěli kluka (dnes už se samozřejmě těší a nemůžou se dočkat)
jo vlastně máti mi furt vnucovala že by měla mít český jméno a nejlépe starý jméno který se moc nedává (i přesto že mám německé příjmení bez -ová), takže mi vnucovala x měsíců jméno Liběna po ní ☹
pak začala vymýšlet že by teda mohla mít dvě křestní jména...

teď je v klidu a moc se těší, dala pokoj, tak jsem zvědavá až se malá narodí co mě čeká za zaručené rady a porady

je to sranda to tu číst 🙂

anngie
1. kvě 2008

jinak samozřejmě teď jak se blíží konec tak mě lidi bombardujou otázkami typu:
tak co jsi ještě celá?
jak ti je?
jak to vypadá?
kdy že máš termín?

odpovídám jen: stále kinder vajíčko
a bude hůř bohužel, modlím se abych nepřenášela 🙂

kalu
1. kvě 2008

Anggie, tohle přesně jsem slýchávala před porodem já. Moje máma již 2 měsíce před termínem každý telefonát začínala- tak co, jak ti je -nejde to už na tebe? Byla jsem z toho na nervy, o tchyni ani nemluvim. Nakonec jsem přenášela 3 dny, což je uplně v poho-přeju ti pohodový porod a hlavně zdravé mimi !

anngie
1. kvě 2008

kalu: díky, zatím to snáším celkem fajn, ale jestli budu ještě 14 dní držet tak přestanu brát telefony 😀

janinac
1. kvě 2008

Anngie tak to ti taky přeju, aby jsi nepřenášela...já přenášela "jen" pět dní a můžu ti říct, že to fakt leze na nervy...a kdyžtak Elinku přemluv ať vyleze 7.5. 😵 To budeme my slavit rok 😵 😀

kitty68
1. kvě 2008

anngie ty budes mit taky ellouska, to je nejkrasnejsi jmeno na svete, preju ti abys neprenasela a vse probehlo hladce a bez komplikaci

lussy
2. kvě 2008

jak to tady ctu, tak mam pocit, ze vsechny matky, babicky a tchyne snad prosly stejnym "vycvikem"..paneboze, vzdyt je to vsude stejny...to me fakt desi 😀
mne tchyne dostala nekolikrat:
jeste jsem byla tehu - "no doufam, ze nepatris k te skupine matek, co si mysli, ze kdyz se koji, tak se nemusi davat cajicky!!!"
pokazde, kdyz prijedeme nebo prijede ona, vezme si Barunku a uz to zacina:"pojd sem ty moje chudatko maly, coapk ti ty rodicove provadeji, jen mi to vsechno rekni, jak te zlobi, jak te muci...no ty moje pusinko sladka, ja uz te jim nedam, necham si te tady..." atd, atd, atd...jsme na to s manzou alergicky - nechceme, aby delala s male chudinku?!
a taky me fakt dostavaj lidi-znamy, ktery potkam po strasne dlouhy dobe a nevi, ze mame mimi a kouknou do kocaru a ptaji se, jeeee a je to holka nebo kluk??? upozornuju, ze Barca chodi prevazne opravdu ve sladkych barvach, ma nausnicky od porodnice..nechapu to, to to ty lidi fakt nepoznaj?!
takze vsem pevne nervy...tohle je super tema...fakt me to bavi cist 🙂

labut
2. kvě 2008

mě zase pěkně sere, že už to musím tak říct, že mi dost lidí říká, že mám břicho velké, a že mímo bude veliké. I tak se obávám porodu, protože bude první a tohle mi zrovna 2x nepřidává. Včera jsem z toho byla docela špatná. ☹

lenkabu
2. kvě 2008

labut: velký břicho nic neznamená 😉

miksa
2. kvě 2008

labut nebo moje kamarádka měla při obou těhu velké břicho a hodně přibrala 35 kg a děti měla obě malé 2500 tak to vůbec nic neznamená

miksa
2. kvě 2008

ještě mi leze na nervy když je u sousedky vnuk a pláče tak pořád babi mele dokola co mu dělají že tak pořád pláče ( podle jejího názoru vždy jak dítě pláče tak mu někdo něco dělá ) tak my vždy s manželem říkáme babi píchají ho špendlíkem asi jim dělá dobře že řve

a pak ještě jak mě byli tři měsíce a babi mě hlídala tak říkala že jsem pořád řvala hlady tak že mě prej nafutrovala zelím a bylo a byla jsem nejhodnější miminko na světě když mimi řve tak ho musíte podle jejich rak nafutrovat a bude klid a slovo nafutrovat jak řekne tak mi jdou od pusy plameny, mám se doma na co těšit až se prcek narodí

schwarzovka
2. kvě 2008

taky je dobrý, když někoho potkám po fakt hodně dlouhý době a on říká " a to je tvoje"? ne asi...a taky a "je fakt, že vypadáš, jako mamina"..tak jsem trošku přibrala no a co!!! 😠

flora
2. kvě 2008

mě teda pěkně s*re

tchýně: "spí ?" a "já ho musim zmáčknout"

Pro příklad: spali jsme tam teď o čarodkách a ráno se rozlítnou dveře a "spí ?" "Jé, on už je nahoře" a normálně nám vlezla do postele 😲 😨 😠 Malého jsem měla u sebe pod peřinou a ona ho odkrývala, že ho musí zmáčknout, že to nejde vydržet. Dělala jsem ksichty na manžu ať jí laskavě něco řekne a on jen krčil ramenama. Doma jsme si pohovořili a manžel si s ní musí vážně promluvit, nebu už jí snad pošlu do p*dele 🙄

lenkabu
2. kvě 2008

floro: ježíš 😨 😠

krista
2. kvě 2008

Flora to je síla, já už bych jí do tý p*dele poslala 😅 😠

makak21
2. kvě 2008

Tak musím říct, že naši jsou zlatí a tchánovci taky...naši se nemontují vůbec do ničeho, spíš jen vyčkávají, co jim vždycky povím 😀 A že mamče řeknu všechno 😉 Ale oni naši bydli daleko a vídáme je jednou měsíčně, i když jistá jsem si tím, že by to nebylo jiné, jen mě to mrzí kvůli malému ☹

A tchánovci??? Bydli minutu od nás 😀 A otázky typu
"kolik jsi přibrala??"(tchýně)
"nejez ten špenát, měla sis dát raději zelí, tam je víc vitamínů" (tchán) 🙄 mi taky dávají zabrat...

co já bych dala za to, kdyby naši byli blízko a tchánovce jsem viděla jednou měsíčně 😅 😵 No a taky ...
"my ti pak budeme vozit" (tchýně) - já "no uvidíme, já se na to ježdění taky těším" ...tchýně - " no snad nám ho půjčíš, ne??!!!" No jasně, že půjčím, ale už teď se bojím toho, jak se budou sápat po kočárkování...já se na něj taky fakt těším 😅 Vím, že to myslí dobře a že se těší, ale jako každé tady mi to pěkně leze na nervy 😝 😀

makak21
2. kvě 2008

Jo a jinak já tady u nás vidím dost rozdíl ve věku...naši padesátníci a tchánovci ve věku mých prarodičů...čili jedna generace...a musím uznat, že tchýně je to samé jako babička...hold ten věk se nezapře 😝

lenkabu
2. kvě 2008

Já ji teda zatím do kočárku půjčím jen mamce...a stejně jsem nervózní...tchyni samotný teda ne když vidím jak je bezradná když malá brečí..