Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

achalteke
27. únor 2009

éééééé 😝 kdyby mi to řekl každej jednou tak to beru, ale třeba 5x za den, copak jsem blbá a budu skát bungee jumping či co? 😀 Hlavně tchýně když volá, to úplně skřípu zubama....

aguaverde
27. únor 2009

achal 😀 omlouvá mě že já jí to napsala poprvé 😀 😅 😕

dokážu si živě představit moji tchýni a ty její chytrý řeči 🙄 a ještě víc jejího přítele..... 🙄 podle něj je autosedačka v autě zbytečně vyhozený peníze cituji "víte kolik by za to bylo piv" 🙄 🙄 boužel to myslel vážně 🙄

achalteke
27. únor 2009

no jo tchýně 😉 , ona už mi kafrala do svatby jakou jsem chtěla, ale jinak je to hodná pani celkem 😕 , ale hlavně že bydlí 500 km ode mne 😀

aguaverde
27. únor 2009

😕 😕 😕 😕 tak já radši pomlčím 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 mě do ničeho kafrat nebude pač ji nikam nezveme 😠 😀

aguaverde
27. únor 2009

achal šťastná to žena jsi 😀 😎 500km 😎 ježiš jak já ráda bych se jí zbavila aspoň na půlku 😅 bouhužel bydlí cca 10km od nás 🙄

achalteke
27. únor 2009

agua 😝 😀 no vidíme se tak jednou za rok a to je myslím zcela optimální i když jakožto důchodkyni ji tu můžu po narození mimča očekávat 😒 což částečně ocením a holt zatnu zuby 🙄 ...

aguaverde
27. únor 2009

😕 tak já doufám že se mi sem taky nenakvartýruje 😕 🙄 🤐 🤐 🤐

sylvka
27. únor 2009

nech ho půl hodiny,on se vyřve.-moje máma
já bych mu tu mrkev přisladila cukrem,takhle mu to nemůže chutnat...-tchýně
měla bys cvičit je ti 20 let.(7 dní po porodu)-můj otec
ta voda ve které ho koupeš je strašně studená.-tchýně
a mnoho dalšího 😝

lennetfrigg
27. únor 2009

Holky, jste me pobavily.😀 Je to asi vsude stejne..:-P

Ale nejvic me namichly dve cizi zenske, kdyz jsem mela maleho v satku- ..mysli si, ze je IN a chudak dite! ..to vam nedali na socialce na kocarek?☹

ina.b
27. únor 2009

Rady a připomínky jsou jen slova do větru, ty přejdu, ale hodně mi vadí, když někdo líbá dceru na pusinku. 😖 Na tvář klidně můžou, ale malá otevírá při pusinkování pusu (jako nejspíš všechny mimča) a já pak vidím tu migraci všech bakterií a virů 🙄 😠 ☹ 😔 🙄

ina.b
27. únor 2009

A taky dceru strašně nerada půjčuju, když jí nemám na obzoru. Např. příbuzný navrhnou že jí půjdou ven vozit a já si zatím můžu odpočinout nebo poklidit. Jak mám odpočívat, když jsem nervózní závislák, sedím na okně a vyhlížím, kde jsou, jestli nejezdí po silnici apod. 😝 To je ale asi spíš moje chyba, než ostatních 😅

oli.k
27. únor 2009

Ina: s tím půjčováním to úplně chápu 🙂 Nemám problém, aby dcerku pohlídal někdo, komu můžu důvěřovat, že je tam v bezpečí a bude respektovat, na čem se ohledně malé dohodneme. Naneštěstí vidím, že to se o všech říct nedá ☹ a co potom, že. Jak už tady někdo zmínil "vy toho naděláte, dřív jsme vás nechali dělat to a to, jedli jste to či ono...atd. a všichni to přežili." (což je hrubý omyl, když se na to člověk podívá pořádně..např. úrazy dětí na kole bez helmy, nehody bez sedačky, utopení kdesi na zahradě v jezírku apod.)..a pak má být člověk v klidu 😒

ina.b
28. únor 2009

Oli.k - Když jí hlídají doma, tak mi to zas až tak nijak nevadí, ale když někam jdou, tak už jsem nervózní. Nemáme tady vůbec chodníky jen krajnice a někteří řidiči (hlavně ty mladý kluci) jezdí jako hovada. Proto většinou trnu hrůzou.

ina.b
28. únor 2009

A že bych jí někomu půjčila přes noc nebo na víkend, to je pro mně docela nereálná představa 🤐 Zatím večer, v noci a ráno kojím, tak musí být pěkně u maminky. A potom fakt nevim, na co se budu vymlouvat 😀

sturnus_vulgaris
28. únor 2009

Nesnáším připomínku typu "nemáš děti, tak co do toho kecáš/až je budeš mít, tak uvidíš".
Ja teda své rady nepovazuju za bůhvíco převratného, ale pokud mi například pořád někdo vypráví, jaké má s dítětem problémy, jak je to hrozné, tak bych si pripadala jako ignorant, kdybych na to nic nerekla. Ale za dobrotu na zebrotu - neco teda ze sebe vypacim a pak se mi dostane vyse uvedene odpovedi.
Nehlede na to, ze si myslim, ze i kdyz deti zatim nemam, neznamena to, ze na veci nemuzu mit nazor. Spousta lidi taky mluvi o vecech, se kterymi nema primou praktickou zkusenost (napriklad se bavi o politice, ale osobne neznaji zadneho politika, nikdy v politice nebyli, nevystudovali ani ekonomii, ani pravo, ani mezinarodni vztahy... ) a presto je neposilam s jejich nazorem takhle neprimo nekam.

sue
28. únor 2009

...rada hocijaká a za tým dôvetok "myslíš, že tebe alebo malému chceme zle?" - tento spôsob hnusného citového vydierania a nátlaku na ktorý sa ťažko hovorí nie z duše nenávidím 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

andykov
28. únor 2009

Mně teda připomínky nějak nelezou na nervy, já na ně odpovím, zatím to není tak hrozný, spíš jen napíšu ty, co se hodně opakujou:
Ze začátku: A zvracíš? Máš chutě?
Pak: A co to bude? Kolik už jsi přibrala?
Teď? A je něco, co nemůžeš jíst? Kdy máš tp? Kde budeš rodit? Cvičíš? Páli Tě žáha? A kde vůbec máš to miminko? Ty jsi těhotná? (mám bříško, které patří k těm menším) Ty jsi krásně buclatá v obličeji... -ta poslední je narůzné způsoby, která se opakuje nejvíc, ta mě možná jediná štve 😠

lenkabu
28. únor 2009

sturnus:to taky nesnáším..a ještě "já už děti vychovala tak to vím líp" Nechápu proč by měl být někdo odborník protože měl děti 😅

byyz
28. únor 2009

když jsem byla asi v 17tt, tak mi kolegyně řekla: to bude holka, ty berou krásu (jak říct slušně, že mi to nesluší 😀)

sturnus_vulgaris
1. bře 2009

Ty vogo, byzz, to je teda o presdrzku...
Ale s touto ujetou teorii jsem se uz taky setkala, nastesti teda zatim (k memu prekvapeni) v muj prospech.

Pokud se me nekdo pta na průbeh tehotenstvi (i treba to ohrane ???zvracis???, ???kolik jsi pribrala???), spis jsem potesena, ze ma nekdo zajem. Spis mi ale vadi, kdyz mi nekdo (zejmena moje mamka) porad rika at nehopsam, nelezu na zidli, apod.

lenkabu
1. bře 2009

Podle týhle debility mi tipovali kluka.Já nesnášela....."ty chodíš tancovat?,potratíš" ..dělám orientální tanec a dr mi byl povolen....nebo ..doma teď nic nedělej,od toho je tam chlap....byla jsem od začátku těhu doma (riziková práce) a měla se jen válet?

soanpe
2. bře 2009

jůůů tak to je mazec.já mám naštěstí mámu i skorotchýni normální a ostatní příbuzní jsou daleko 😎 jen si vzpomínám,malé bylo 17dní a ve frontě v lékarně mi do vajíčka začala čomět baba v ruce ušmudlanej kapesník a už už se sápala,že malou pohladí po ručičce-kterou jako všechny mimča strkaj do pusinky.
máme takovou tu hrazdičku s plyš.hračkama přehozenou tak abych na malou viděla a jak jsem viděla tu babu,tak jsem hrazdičku přehodila,aby baba na malou nemohla šmatat a tak to dělám dodnes 😀 😝

jo a máme tyrkysovej kočár,autosedačku s modrejma medvídkama a malá má růžovou kombinézu s bílým kožíškem-to je chlapeček???
ne, holčička
a proč máte modrej kočár??? 😠 😠 😠

u doktorky v čekárně: malá růž.svetřík,bílý body,béž.kalhoty s kytičkou- máte holčičku nebo chlapečka?
já: co to asi může bej v růžovým svetříku?
baba: no dnes nosej kluci červenou,kdo se v tom má vyznat? a nemá náušničky...
já dnes nosej i kluci naušnice 😎 😀 😀 😀

byyz
3. bře 2009

soanpe jo, to znám - malá celá v růžovým - to je holčička nebo chlapeček?
a u kadeřnice - to je chlapeček? já: ne, holčička kadeřnice: ale vždyť má modrý punčošky! (a co jako?)

makoush
3. bře 2009

přidám jednu připomínku, co me práve pěkně dostala.. ☹ Dneska mi zjistili těhu cukrovku a když jsem to řekla v práci tak kolegyne: noo to máš ale JENOM tu těhotenskou, to je v pohode, to nic není... Bohuzel to rekla ve chvili,kdyz jsem prave polozila telefon.. 😠

slunicko552
3. bře 2009

Mak-ono to zase tak v pohodě není,takže já bych byla taky pěkně na.raná 😠

gtver
3. bře 2009

Někdy v šestém měsíci synka zaperlil jeden příbuzný:
"Sedí už?" "Ne, na to je ještě malej." "No malej... platí, že dítě má do půlroka sedět, do roka běhat!" A pak dodal tak chlácholivě: "Ale on je takovej tlustej, tak může být opožděnej"
Pro dokreslení pointy, jediné problémy s váhou má malej naopak kvůli nizké hmotnosti, je to spíš drobek.

slunicko552
3. bře 2009

gtver 😀 lidi jsou fakt neuvěřitelní 😝

sturnus_vulgaris
3. bře 2009

Trochu z jiného soudku. Včera, MĚ, těhuli, vyhodil chlap ze sedadla v šalině. Zduraznuju, kolem nekolik volnych mist, ale on si vyhlidl zrovna to moje a kdyz na me zahlaholil hlasem prokládaným syrečky "S D O V O L E N Í M" a skoro si na mě rovnou sedl, tak jsem úplně zděšeně uskočila.
Moje plány, jak vytáhnu jako kvér těhotenskou průkazku a tím ho odzbrojím, vyšel zcela naprázdno, ani jsem si na ni nestihla v tom šoku vzpomenout. 😀
Jediné, co ho omlouvá, že moje už celkem abnormálně velké břicho na tento týden není pod kabátek vidět.

martinka79
3. bře 2009

no mě často stačí fráze "Já ti to říkala ..........." 😀

emamamamu
3. bře 2009

sturnus ja taky vzdycky rikam, ze vytahnu prukazku, protoze stat hodinu s tema zadama je fakt peklo...a nikdy to neudelam....ale kdyby me nekdo vyodil, bych mu rovnou otriskala kabelku o hlavu 😀 😀 😀