Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

mesulka
28. dub 2008

Já pořád poslouchám od mojí mamky: Jak můžeš kojit, když nemáš žádné prsa? Vždyť v nich nemůžeš mít ani mlíko😠

aponchie
28. dub 2008

johanda:vnitrni disciplina 😀 😀 😀 😀

kitty68
28. dub 2008

a moje babina a co ji davas ze ju tak prehnalo?

aponchie
29. dub 2008

moje babicka a maticka:kojis uz moc dlouho,dite ma hlad nehraj si na damu a dej mu kasi(v 4mesicich treba) 😀 babicka:za nas se davala mouka do mleka a jak jim bylo dobre celou noc(pac jim to stvrdlo v brisku)a ty jen kojis tim vodnatym mlekem 😀

bihan
29. dub 2008

Moja mamča: "a dosť máš mliečka?" (pri každom telefonáte) "dávaš jej čajíky a polievočky?" (toto začalo od 2m) na potničky je najlepšie pretrieť tvár pocikanou plienkou
Ale asi najviac ma dorazil manžel: "nemali by sme jej dávať menej jesť?" (keďže malá mala v 5m 9kg pri plnom dojčení)
Ľudia, čo ma poznajú (vrátane lekára) "a ty stále dojčíš?" s neskrývaným údivom

a ešte som si na jednu dobrú spomenula, nie s dieťaťom, ale neskutočne ma to vytáčalo: "ešte nerodíš?" 😀

aponchie
29. dub 2008

hmm a jeste:kolik uz jsi pribrala!!! 😀 (v tehu)

cazadora
29. dub 2008

bihan tak na potničky počůraná plínka na obličej to je fakt pecka 😉

valeriem
29. dub 2008

Mně nejvíc rozčiluje, když řeknu kámoškám, že pojedeme za nějakou jinou kámoškou na návštěvu cca 10 km autem - jsem v 34 tt a ony: "A neporodíš cestou, že ne? Já bych z toho měla celoživotní trauma a asi bych nechtěla nikdy mít děti" 😠 😀

kristi
29. dub 2008

stvala me detska sestricka, kdyz pokazde rikala, jak kraaaaasne a hooooodne Mia pribira

kajule
29. dub 2008

Tak ja mela v tehu nejradsi otazku "ty jsi jeste cela??? 😲 😲 😲 Ne ty jo, to bricho jsem si asi vycpala. 😠 😠 😠

marinka
29. dub 2008

Nejvíc mě štve, když ostatní řeší, proč malá pláče. Já vím, že je to proto,že je unavená, protože v té době spinká, ale všichni mají pocit, že je to určitě proto, že má hlad, žízeň, je jí vedro nebo zima 😠 😠

blacklucka
29. dub 2008

tak co uuuuuuuuž? 😠 ptá se mě denně cca 5lidí

marinka
29. dub 2008

blacklucka, soucítím s tebou maximálně!!! 14 dní před porodem až do porodu jsem měla chuť zavraždit každého, kdo mi volal, jestli UŽ?

macanet
29. dub 2008

Máš řídký mlíko 😀 Ono pak teda nebylo žádný 😖 blacklucko, všude stejný, pak jsem nebrala mobil a to zas každej volal mamce 😠 A hlavně " Moc čteš, koukáš na televizi a pak to moc prožíváte, vy dnešní maminky"

bihan
29. dub 2008

Macanet, tak to je presné... vkuse mi niekto hovorí, že veľa čučím na internet a keď sa náhodou na niečo mamči opýtam (čo už radšej ani nerobím), tak to skomentuje vetou "na internete nepíšu?" 😠

macanet
29. dub 2008

😀 No já to mám s babičkou, ani ne mamkou, nebo tchýňkou, pak ona kouká na Sama doma a volá mi, že obuv má být pevná a s patou, až bude chodit víš? Ale už jí dávej na doma bačkůrky 😕 No blázinec 😀

luucia
29. dub 2008

před porodem - kdy už to bude? A ještě furt nic?? Kolik si přibrala?😠 po porodu - kojíš?? 😠 A proč nekojíš?? Kolik si už zhubla? 😠 Teď - není jí zima? kolik váží?? 😠 A spooooousta dalších debi*ních otázek, který už tady většinou byly řečeny!! 😠

flora
29. dub 2008

😀 😀 😀
Máš hodně mlíka? (můj děda)

Ty máš to mlíko nějaký výživný. (zase děda 🙂 )

Nesmíš mu dávat tolik jíst. (tchýně)

Na malého: to není možný, že máš zase hlad, tvůj táta dostával jíst přesně po třech hodinách. (tchýně) Když jsem se ptala,jestli nebrečel hlady, tak prý že brečel,ale řekl to doktor!!! 😝

On je snad nejvíc zvyklej na tu mámu (tchýně)

Lenka tě převlíkne, chceš k Lence?,... (Lenka jsem já, jak jinak - zase to říká tchýně)

Jo a když mě navštívil můj taťka den po porodu "ty máš ještě břicho!" 😀

tvarohacek
29. dub 2008

nechce dudlíka?
nech ho taky někdy vyřvat 😒

macanet
29. dub 2008

Chovej ji a věnuj se jí 😕 Pak strašná legrace, no jo, ona je na tebe moc vázaná 😕 No na koho, když ne na mámu 😕

flora
29. dub 2008

Rozhovor v poradně, když bylo malému 6 týdnů:
doktorka- je hodnej?
já- je, skoro vůbec nepláče.
doktorka - to ho asi pořád taháte, ne?
já - přece ho nenechám plakat.
doktorka - tak to se máte na co těšit, ten bude pěkně rozmazlenej.

další perla doktorky:
To není možný, že nevydrží v noci bez jídla (bylo mu 6 týdnů)

kristi
29. dub 2008

tchyne sla k mudre s tim,ze ma muj muz pry dlouhej jazyk 🙂

macanet
29. dub 2008

Kristi 😀 😀

macanet
29. dub 2008

A upilovala ho Dr.? Asi ne že 😉

valeriem
29. dub 2008

nyní skoro každodenní rozhovory se "zkušenýma" matkama a rodičkama:
Ony: "kdy máš termín?"
Já: "14.6."
Ony: "Bojíš se?"
Já (věrna svému optimistickému přístupu k životu): "Ne, budeme mít přirozený porod bez zbytečného protahování a komplikací"
Ony: "Ty tomu fakt věříš? Počkej, to si ještě užiješ?"

pak následuje:
Ony: "Spíš?"
Já: "Jo."
Ony: "Se v životě už nevyspíš"
Já (opět věrna optimistickému přístupu k životu): "Já budu mít hodné a spavé miminko" 😀
Ony: "Ty tomu fakt věříš?"

načež následuje pohled plný opovržení, že přece jen oni vědí, že já budu mít miminko, které bude věčně řvát a ještě si u porodu protrpím očistec 😠

pebi
29. dub 2008

nejvíc jsem nenáviděla předporodní...ještě nic? jak to? - podotýkám, že to začalo měsíc před termínem 😠
jinak klasika - nekojíš? jak to? Ještě je moc malá (MM měla Anetka půl roku, přitom nejvíc se ozývaly ty, které kojily týden... 😠 )

pebi
29. dub 2008

jo a nejnovější... ona vypadá jako opálená...
Je opálená.
No teda maminko... (jakože jak jsem si to mohla dovolit, já, nezodpovědná matka, která se neumí postarat o dítě)

aknela75
29. dub 2008

Jsem Vás přečetla a je šílený, jak je každej strááášně chytrej. Tchyně tvrdila, že nevadí, když se mimi spotí. Ona děti děsně navléká. Nebo ještě teď, když jim je 2 r. a 8m a 4,5 roku. Už kakaly? Pojď, dáme je vykakat!!! 😀 jasně, na povel.
Nebo kamarád téměř při každé návštěvě - Kdy budete mít třetí? Sám má doma jen jedno, i když má celkem dvě děti, ale druhou holčinu moc nevídá, kvůli matce. 🙂
Já ty řeči taky tak nesnáším, to je děsný a pořád dokola!!!

kristi
29. dub 2008

macanet: ne, nechali mu ho dlouhej....a Mia ho ma samozrejme dlouhej po nem

a nejvic me stvalo, kdyz tchanovci rikali,ze je mala celej Robert,kdezto u nas se zase rikalo,ze je podobna me....a ja jim rikala, ze je nase, tak je jasny, ze je po nas obou, neeeeeeee

aknela75
29. dub 2008

JO a častá hláška, že děti potřebují cukr!!!!! Hláška nejen od rodiny. 🙂