Jaké rady vám lezou po narození miminka na nervy?

verunda
28. dub 2008

Ahojky, chci se zeptat jake rady nebo připomínky Vám v období narození miminka lezli na nervy??? 😎

eps
29. dub 2008

Holky sousedky týden po porodu: věšela jsem prádlo na balkoně, břicho nebylo vidět..."Ještě si celá?" "Ne, už týden mám doma Madlenku" 😀 😀 😀

Tchýně: A kolik jsi přibrala? (nebylo to nic extrémního, 11,5 kg, ale co jí je panebože do toho?)

Tchýně se furt vnucuje, že malou pohlídá (bydlí tak 10 minut pěšo od nás), v kočáru, ale nemám potřebuji ji jí dávat ven, chodíme spolu, potřebuju vypadnout taky...Je to vždy s komentářem, "aspoň si trošku dýchneš!" Ale to těžko, když už ji měla, žehlila jsem, umývala okna a pod. Než odchází, ptám se, jestli má mobil: A na co, však budem kolem baráku (haha 😅 )-bude jí 65, má několikrát operovaný koleno, je tlustá, takže může se něco přihodit po zdravotní stránce), udílím jí "rady" ohledně toho, co kde máme...blinkací plínka, že bude malá tak 20 minut řvát než usne, že v tašce je čaj...a vždy odpoví "My si nějak poradíme" To mám chuť malou sbalit a nedat...

Malá začala jíst jogurt, ale dávám jen Holandiu Selský, Xkrát se zeptala, jestli je to jen obyčejný bílý jogurt (a co jinýho???), jestli do něj nic nedávám (?) a když jsme tam byly posledně, tak že koupila Madlence jogurt...ale má smůlu, tento jíst nebude, 1. chci zůstat u toho jednoho typu, 2. když jdem k nim, oběd i svačinu beru s sebou a další jídla kojím...

Jiank mi do ničeho nekecají, ani mamka (ta vůbec, asi si myslí svý, ale neříká nic, nechává to plně na mě, ještě se zeptám, jak to dělám,aby to dělala stejně...třeba když Madlu zvedá do sedu, tak jí říkám"udělej hačí" a ona už ví, co bude a pomáhá mi se zvednouta pod.) ani tchýně, ale tam je to složitější. Ona si aspoň rýpne, že vychovala 3 děti a že to dělala tak a tak...

Tchán: měl blbou poznámku, že malou uspávám v náručí, a že jejich děcka spaly hned a samy...jo, dostaly flašu s kaší, a u toho usnuly, tak jsem mu říkala, jestli mám přestat kojit a dát jí kaši, jen aby sama usínala???

Švagrová (bezdětná) a proč dáváš dudlík, když nebrečí? Protože poznám, že toho má Maldenka plný zuby, je unavená, přešlá a dudlík ji uklidní... a další poznatek ohledně dudlíku: Madla ho má v puse a tchýně dojde a ukaž, dej mi dudel, aťvidím, jaký máš zuby, jak se směješ apod. Od druhé švgrové dcera dudlík nesnese, navaluje se jí z něho..tchýně se vrátila od dcery a povídá: Tak jsem Lence zkusila dát dudlík a málem se poblinkala... 🙄 Tak nevím, jí ho cpou,mojí ho berou!

schwarzovka
29. dub 2008

aponchie: bohužel nedělám...každej (obzvlášť tchýně) přijede a hned "pujč mi ho", jakmile začne kníkat, tak už mi ho zase vracej, ať s nim něco udělám a ještě chtěj (hlavně tchýně) pohostit apod., ale že by si to kafe taky jednou mohli udělat sami a nebo aspoň tu chvilku teda malýho pohlídat ☹

eps
29. dub 2008

Jinak na konci těhu jsem byla riziková, tak mamka i ségra naběhly a uklidily mu tu, vyžehlily věcičky pro malou (to mě až mrzelo, že si s tím nemůžu vyhrát) i naše věci, umyly podlahy a pod., a švagrová? Ani omylem, od tchýně bych to neočekávala a bylo by mi to i blbý...A po porodu taky, první týdny mi uklidily, a jak už jsem byla lepší, tak si vzaly malou a já si třeba vyžehlila...

jabber
29. dub 2008

já bych jí odpálkovala slovy : bordel v bytě - šťastné dítě 😀 . A nazdar 😀

kristi
29. dub 2008

jabber: jj, presne tak.... 😀 😀

eps
29. dub 2008

Jinak, u tchýně taky nic nedělám, jsem tam návštěva! Taky si tu po sobě neuklidí...
A ona mi taky malou bere, ale jak řve, tak mi ji nedá, že si nějak poradí: To měla snad 2 měsíce, zavřela se s ní do ložnice, a že ji uspí. No, po 10 minutách řevu (občasného) jsem tam nakoukla a řekla jí, že bude mít malá hlad, že je skoro 3 hodiny bez jídla. A nic! Malá řvala dál, tak jsem se zasekla, manžel ať tam pro ni jdu a to teda ne, já tam byla, tchýně si poradí, ať si užije! (ale bylo mi berušky moc líto ☹ ), no, šel tam a malou donesl, myslím, že tchýně z toho řevu byla zpocená až na pr****!
No, myslím, že některé příspěvky jsem mohla směřovat do tématu o tchýních...tak sorry za ně!

schwarzovka
29. dub 2008

taky už to používám, ale moje máma je strašnej puntičkář, ale hrooooooznej ☹ ....přijedou ve čtvrtek, tak už uklizím od včera, ale všechny musím vypíglovat všechny kouty a zákoutí našeho bytu a nikde nesmí bejt ani smítko a nedej bože, aby byly na stole ovladače trošku na křivo 😀

kaciska
29. dub 2008

nesnáším narážky typu-na půdě mám náky věci když sem byla já těhotná to přemáchneš a můžeš nosit,to je jeste dobrý-tchýně a babička...bych je zabila 😵
a nebo proč se mažu krémom proti striím když mě břicho stejně popraská že to musí...že za nich to nebylo tak at šetřím peníze..no nenasralo by vás to??? 😒

aguaverde
29. dub 2008

mě leze na nervy celá přítelova rodina 🙄 😠
Pak mi leze na nervy babička s dědou když tam přijedem a oni místo pozdravu "tak co vezete nám svatební oznámení" 🙄
A celá návštěva se točí jen kolem toho proč ještě nechceme dítě (to že nám to třeba nejde neberou v potaz) 😠
Pak babička která si zaboha nechce nechat vymluvit že na svojí svatbě se nebudu vdávat v kostýmku kterej mě dělá o sto let starší a že sem spíš šatovej typ 🤐 prostě mele svoji pořád dokola že se budu vdávat v kostýmku a basta 🙄

kristi
29. dub 2008

schwarzovka: no a co? ona u tebe mama bydli? mne by jednou rekla neco o poradku a uz by si neskrtla...bys ji mela asi rict, ze je to tvuj byt a ze to proste mas hozeny jinak, ne?

tchynka ma na pude 35let starej cukr..ten sladi ze byste neverili....

kdyz jsme se stehovali, tak jsem 3/4 veci zabalila do pytlu a ona to ma ve sklepe, ze pry si to mam prebrat,vsak tam je takovych peknych veci, ne? ja rikam,ze nechci, ze uz to nosit nebduu...takovy skooooooody

aguaverde
29. dub 2008

Kristi to mi připomělo babku od přítele....když jsme ještě bydleli ve starým tak tam bydleli i jeho prarodiče a všechno co sem vyhodila do popelnice šla hned přehrabávat a tahala z toho věci co se ještě hodí 🙄

kristi
29. dub 2008

aqua, no ta moje je tim postizena...ale fakt..ona si z popelnice vzala i stary CD, poskrabany..nebo vyvrtku na vino, ktera me ulomeny ty nozicky..

Kasicka: nasralo by me to

kaciska
29. dub 2008

kristi-no hrůza všechno posraný od miší a zatuchlí no hnus fialovej,sem taky tchýní řekla že petovi to do garáže bude stačit..to bylo keců 😵

aknela75
29. dub 2008

schwarzovka - to si děláš srandu 😀 To by se Tvoji mamka asi u nás zbláznila, kdyby viděla ten borčus. 😀 Samo má naše máma taky řeči, ale není jí to nic platný. A hrozně jí vadí, když jednou za uherský rok někam jedu s dětma. To začne vyčítat, že si jezdím tam a tam a přitom ona jezdí každý týden na "babinec" s kámoškama. Já totiž doma nestíhám. I když musím přiznat, že dneska na to kašlu. Potřebuju si popovídat. 🙂

aguaverde
29. dub 2008

No já bych řekla že ta jeho babka je tím taky postižená nebo co... 🙄 ona vytahovala fakt všechno co by se jí jako mohlo hodit..... 😔 kdesi na spodku popelnice vyhrabala i sáček od vaty a ona si ho normálně opláchla a pak do něj narvala maso a strčila do mražáku 😕 to by mě omývali 😔

schwarzovka
29. dub 2008

kristi: když ona má u toho vždycky takovej výraz (nepopsatelnej) a u nás v rodině maj všichni vždycky naklizeno (je to zakořenění)...a přitom, když se srovnám s kámoškama, tak náš byt úplně září. Jinak naštěstí mám manžu, kterej mi sám říká, ať neuklízím tak často, že prej až budu stará, tak budu akorát vzpomínat, jak jsem utírala prach...že život je o něčem jiným...ještě, že ty návštěvy nejsou tak často 😀

kaciska
29. dub 2008

aqua-tak toje fakt richta....teda 😖 😀

kristi
29. dub 2008

libovka: ta moje si vzala pouzitej nahradni mop - ty provazky..a hodila to do tasky, ze to jako potrebuje prababicka...tak ji rikam, ze jsme tim utirali sracku,co mel nas pes, kdyz sezral mrtvyho ptaka..a ona ze to nevadi 😝

schwarzovka
29. dub 2008

kristi: no fuuuuuuj 😝 ....tohle vážně nepochopím

kaciska
29. dub 2008

kristi- 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 sem se pochclala normálně.....to není snad možný todle 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aguaverde
29. dub 2008

Kaciska já už se teď jen směju fakt sem ráda že se už s tou rodinou vůbec nevídáme 😅

Jo ještě sem si vzpoměla že když jsme se sem stěhovali tak tu po původních majtelích byli péřový peřiny takový ty obrovský z doby našich praprapra cosi no a přes jednu tu pěřinu byl obrovskej kočičinec a ta původní majitelka ty peřiny chtěla a i s tím kočičincem si to narvala do auta 😀

kristi
29. dub 2008

pritom to stoji 20 kc...kdyby tchyne vedela, kolik a za co utracime, tak ji asi postihne infarkt

aknela75
29. dub 2008

Naše máma taky vymývá pytlíky od potravin a dává do toho potom něco jinýho. No fuj. To je mánie ještě z dob za komančů. To se děsně škudlilo a nic se nevyhazovalo. Taky od někud máma přitáhla starou čočku, ani nevím jak. Tak jsem to vyhodila. Co skryté plísně? 😅

aponchie
29. dub 2008

kristi cukr 😀 😀 😀 😀

kaciska
29. dub 2008

to teda no je to děs běs...a mě je z něčeho na blití abych se přiznala 🤐 😀 😀 ale je to sranda s těma bábama našema... 😅 😀

aponchie
29. dub 2008

kuwa ten mop nedavam 😝

kristi
29. dub 2008

apii,ale to jsou krystaly normalne tak 0,5cm x 0,5cm, fakt to sladi...asi za komancu byl cukr vic cukrovej

kaci,nekecam, fakt je takova...proste silenec....

kaciska
29. dub 2008

si začnou prát hajlz papír a pak to budou sušit na další použití jen aby ušetřili no to je děs.... 😲 😀 😀

eps
29. dub 2008

hehe, dnes ségra prohlasila, že tu mám furt bordel, tak jsem jí řekla, ať mi přijde vyžehlit (byla v obýváku, jsou tu hromady prádla a moje lejstra do školy, tak si neměla ani kam sednout 😀 ale ona o nemyslela zle!

A radši jedem někam na výlet, než abych v pěkném počasí seděla doma na zadku a umývala okna (který ještě pořád čekají na jarní úklid) 😀 😎

kristi
29. dub 2008

ale to uz jsme trosku off topic, no...