"Jaké těhotenství, takové dítě". Platí to?

kauculacek
27. říj 2010

Myslíte, že je to pravda?
U mě by to celkem sedělo, měla jsem klidné těhotenství, spávala sem do oběda .. a Maty je pohodář a prospí celou noc.
Jak je to u vás? 🙂

brusinka.pusinka
27. říj 2010

kauculacek, no já měla pohodové těhu a pohodové miminko, také byla spachtoš a klidné dítko, teď je to malá čertice a všudybílek, spinkáme jednou denně a to 30 minut 😀 😀 😀 ale noc klidně prospíme. a u syna jsem byla ve stresu a presu a , byl raubíř od mala a teď je pohodář asi se děti mění věkem 😀

elviie
27. říj 2010

Já v těhotenství chodila do práce, a to i přes zdravotní problémy na začátku těhotenství, v 6.měsíci těhotenství jsme se stěhovali z bytu, balila jsem více méně sama, pomáhala jsem při stěhování, konec těhotenství jsme strávili u rodičů v jedné místnosti a krátce po porodu v šestinedělí po sekci už jsem uklízela na domě, stěhovali jsme se a já opět více méně sama vybalovala a zabydlovala se už s Nel, bála jsem se, co na to všechno mimi, ale i přes ty stěhovací manévry a náročné dny v těhotenství a krátce po narození je úžasně pohodová, tak vám nevím 🙂

mamkamarketa
27. říj 2010

ja mela od zacatku vysoce rizkove tehotenstvi a od 5tt me hlidali u apolinare 😅 chodila jsem na castecny uvazek do prace do toho plno stresu (svatba, manzel prisel o praci, stehovani...) opet komplikace v tehu. Syn je pohodar nejvetsi. od 8tydne spi celou noc za mesic mu budou 2 a je schopny spat od 20 do 09 h nonstop 😀 takze nemyslim si,ze jaky tehu takovy dite

apollo11
28. říj 2010

Rozhodne bych se v případě neidylicky prožitého těhotenství neobávala, ale člověk si pak vyčítá všechno, co by mohlo nějak souviset. Já měla těhotenství celkem v pohodě, ale prožila jsem v něm i dva dost velké stresy (nechci rozebírat) a bylo mi strašně líto malé, když jsem si představila, že by ji to mělo jakkoli ublížit.. (což je vlastně další stres). Ale ona je takový pohodář a zlaté, komunikativní dítě, zbytečně nepláče, pěkně spí a vůbec 🙂 vypadá, že na to vyzrála po svém 🙂 Horší je určitě dlouhodobý stres nebo negativní pocity, nějaké výkyvy nálad ale zažije úplně každy, že 😉 Určitě hrají roli i geny, zralost nervové soustavy (některá dítka to všecko zvládají obtížněji) a další vlivy během porodu a po něm.. Ale četla jsem, a myslím, že to je fakt důležitý, že i pokud byly v těhu stresy, hodně moc se to dá vynahradit po narození - klidným, milujícím přístupem a tak 😵

terak
28. říj 2010

Říká se, že pokud má maminka mírný stres v průběhu těhotenství, tak je dítě víc odolně proti stresovým faktorům po narození ...

momin
28. říj 2010

Ja sem mela naprosto pohodove tehotenstvi...
A Daník je dabel uz od narozeni.... 😀

takze to asi vzdycky neplati.... 😎

jasekd
28. říj 2010

Stres v praci (jsem Dr), pracovala jsem cele tehot. do regulerni MD a i pak tam obcas chodila, naposled jsem byla v praci v patek a rodila v pondeli,spatne mi bylo a zvracela jsem 5 mesicu, 3 mesice s Utrogestanem, pak chvili klid, pak zase strach o maleho (vada ledviny odhalena v tehot.). Pohodovy jsem mela ty tejdny na MD, doma, do prace obcas, koukala jsem na TV na olympiadu a obcas si i pospala. Po narozeni maleho zdrav. problemy u nej, casto u doktora, ale presto je to to nejpohodovejsi mimino v okoli, spinka celou noc (naposled jsem k nemu vstala v noci na krmeni kdyz mu byly cca 3 mesice, jinak obcas dat dudlik a pohladit), smeje se, skoro nebreci, kdyby byl uplne zdravej, je naprosto nenarocnej. Zacatky byly krusne jako u vetsiny, ale ted je MD opravdu skoro dovolena, proti stresu a zaprahu v praci, takze tohle tehot. mam klidnejsi, i kdyz je mi opet zle, tak doufam, ze mi to holka nevrati po narozeni 😀

ja.na81
28. říj 2010

Pohodove tehotenstvi bez jedine komplikace, ted pohodove mimco, co v noci taky krasne spinka, moc neplace, krasne a casto se smeje... ale jsou mu teprv dva mesice, treba z nej jeste bude maly certik, kdo vi 😉

dlabinecka
28. říj 2010

Tak já teda těhotenství pohodička, žádný nervy, dlouhý procházky, žádné komlikace, malá nijak neviváděla, ale měla jsem těžký porod a malá první 3 měsíce řvala, řvala a řvala...🙂

vendulka
28. říj 2010

já měla pohodové těhu, byla jsem skoro od začátku doma, pořád spala a odpočívala, chodila do cvičení pro těhule a do palvání a dcera je pohodářka, hodná a taky ráda spí a chodí do cvičení a plavání pro batolata, takže u nás to sedí 100% 😉

evena
28. říj 2010

ahoj, u nás to sedí 😉 malá v bříšku dost kopala a jen přes den, v noci nikdy, po narození večer pěkně spala a přetrvává to až na vyjímky dodnes, je to hodně klidné dítě tak snad jí to vydrží 🙂

kacerka
28. říj 2010

První těhotenství jsem měla dost pohodové - byla jsem na PN, odpočívala, MM mě nenechal nic dělat, páč jsme si miminko moc přáli 😉 No a ze syna je divoch největší - nic nenechá v klidu, nezajímají ho hračky ale vše okolo musí prozkoumat. Teď mám i díky tomu prvnímu ďáblovi náročné těhotenství - po fyzické stránce jsem naprosto ok, ale na odpočinek není čas - ten se většinou musí vejít do 6 hodin nočního spánku. Celou dobu pracuji na poloviční úvazek, starám se o domácnost a syna a ještě se právě nyní stěhujeme, takže balím celý náš byt a vybaluji v novém. Ale nepřipouštím si, že by druhé miminko nebylo hodné a neprospalo celou noc 😵 😵 😵

kalo
28. říj 2010

Každopádně se nedá vyčíst "klidná povaha", když jsou dítěti 3 měsíce 🙂 To jsou snad hodná všechna miminka....Nemluvě o všech malých dětech do těch cca.3-4 let, kdy se formuje osobnost a vůle. Temperament je vrozený. A miminka jsou přece "hodná" všechny, ne 😅 😅

mamkanec
28. říj 2010

tak u nás to tak nebylo, v těhu šílený nervy protože jsem se bála že znovu o mimčo přijdu, v práci stresy, makala jsem do 7. měsíce, do práce jsem dojížděla, spávat jsem chodila pozdě atd. Ovšem mimčo bylo už v břichu hodné , skoro na každém utz spalo, málo kopala no a to jí zůstalo, teď máme skoro 8 měsíců a spíme od narození celou noc i přes den krásně málokdy brečí ale to podle mě spíš bude podle povahy rodičů, protože jako děcka jsme prý byli s manžou stejní a kámoška měla pohodový těhu celou dobu doma a dítě má neskutečně uřvaný protože prej taková bývala i ona jako prcek

iluss
28. říj 2010

Tak u mě to fakt sedí, bezproblémové těhotenství o kterém jsem skoro ani nevěděla, kdyby mi tedy nerostlo bříško 😉 lehkej a rychlej porod a malá je fakt hodná, klidná a pohodová! 🙂

madlina
28. říj 2010

Já měla pohodové těhu.Nebýt průkazky a rostoucího bříška,ani nevím že jsem těhotná.A Adélka je dost živá.Je jí 3,5roku a říkám,že mám doma polovičního kluka.Ona je od obojího trochu.Umí bejt zlatíčko k zulíbání ale i pořádnej rau bíř.

marinka
28. říj 2010

U mě to taky sedělo, i když první těhu jsem měla o trochu pohodovější než druhé a druhá beruška je o trochu hodnější než první 🙂

marticumacek
28. říj 2010

Já jsem o těhotenství téměř nevěděla,malá mě v bříšku šťouchla jen občas.Vůbec mi nebylo špatně,dělala jsem vše.Říkala jsem si jaké budu mít klidné miminko....A je to pravý opak!Už od mala je hodně hlasitá,spaní jak kdy a teď je to úplné čertisko!Pořád musí něco zkoumat,kutit,běhat,tancovat,ječet...Ale je velká pohodářka-nic si nedělá z toho,že jí někdo něco zakáže nebo když už asi po třicáté spadne 🙂

lena27
29. říj 2010

v našem případě to není pravda. první těhotenství bylo pohodové, byla jsem celou dobu doma, půl dne jsem prospala a máme malýho teroristu 😀 😀 😀 .přes den docela dlouho spal, zato nespal v noci, to se budil každé 3 hodiny na jídlo. při druhém těhu jsem byla furt v pohybu, s malým to ani jinak nejde, budil se 2x za noc ještě před porodem 😝 , takže jsem se ani nevyspala. a druhé dítko je strašně klidný, spí sice málo přes den, ale v noci spí krásně. říkáme, že ho máme za odměnu, že jsme to vydrželi s tím prvním

kristi
29. říj 2010

ja jsem se valela od 4 mesice doma, nedelala jsem lautr nic a mlada je doooost aktivni, malo spi a je to takovej cert

takze u me neee

niki2
29. říj 2010

Tak to nevim, u prvniho jsem spala do obeda, vsechno bylo v klidu a syn rano vstaval nejdyl v 6, skoro nespal a hodne brecel.
U druheho syna jsem uz moc vyspavat nemohla, mela jsem nekolik stresu a narodilo se mi naprosto pohodove a spave miminko 😉 Jedine, ze nejvetsi aktivitu mel v brise v 0,30 a v tolik hodin chodil ze zacatku spat 😀

petronelie
29. říj 2010

Ani náhodou, v těhu jsem měla nervy v kýblu - málem mi umřela mamča, pak jsem začala krvácet a musela jsem ležet s nohama nahoře, stavěli jsme barák a byli jsme ve skluzu časovém i finančním....fakt jsem se bála, že moje dítě bude chudáček nerváček. A mám hodné, klidné, pohodové dítě 😉

miarosa
29. říj 2010

Myslim si že to platí, také jsem vyspávala a byla v celkové pohodě a malí je úplně zlatý, tedy nebýt koliky. A kamarádka byla pořád ve stresu kvůli příteli a finančním záležitostem a dcerka pořád pláče a chce jen nosit a houpat a moc nespinká.

j.a.n.u.s.
4. lis 2010

Ve tretim mesici tehu jsem mela velky stres-hadky s partnerem, stehovani se do CR z UK, pak dobry v pohode opecovavana u rodicu.
Treti-ctvrty mesic po porodu nejnarocnejsi z celeho 3leteho detstvi male. Plakala, koliky, zuby! Pak to prestalo a byla zlata 😵

Ale jestli to ma souvislost - nevim 😅

hania2401
5. lis 2010

my meli ze zacatku klidne tehotenstvi byla sem na rizikovym a pohoda ke konci vsak nastal dost veliky stres od 30 tydne ale maly je v poradku a je desne hodny 🙂

karotky
5. lis 2010

U mě to sedí akorát,co se týče spánku.V 2.těhu jsem chodívala spát nejdřív ve 22:00 a spávala jsem do 8:00 a Adámek takhle spával(s 2.přestávkami na kojení/krmení) od narození do 3.měsíců.V 3.těhu jsem bývala do 21:00 tuhá a vstávala jsem kole 6té,kdy mě vzbudil Adámek a Matějovi to zůstalo do teď. 🙂

vojtaxx
5. lis 2010

ohledně spánku už si moc nepamatuji jak jsem spala ale celé těhotenství jsem byla v pohodě a v klidu a do skoro konce 8 měsíce v práci...bylo mi skvěle...a taky jsem se skvěle cítila a taky malý je podle mě klidný a moc hodné dítě..prostě zlatičko a po mamince usměvavé... 😉

nejinka
5. lis 2010

V těhotenství jsem byla docela spáč. Až na první trimestr jsem si celé těhotenství užila. Pořád jsem někde lítala ale byla jsem v klidu a v pohodě. Taková spokojená vysmátá těhulka a malý je teď veliký zlatíčko. Myslím že zrovna u nás platí jaké těhotenství takové miminko. Je veliký smíšek a je strašně společenský a s tím spaním to máme tak že mi toho přes den moc nenaspí a v noci se probudí jednou až kolem čtvrté, ale z toho i dvakrát třikrát. Myslím že se to začne upravovat až nejedeme ne příkrmi.

evulka25
5. lis 2010

já měla těhotenství klidné, ke konci trochu problém a pobyt v nemocnici, ale syn je spáč a pohodář, takže asi na tom něco bude 🙂