Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

rimmel
20. lis 2009

ja tiez knizky milujem ale neutracam uz za ne majiland 😉 zvykla som taka byt ked som bola nastrocna, mala som potrebu knizky vlastnit a mat ich nove kupovane...teraz knizky rada darujem ci posuniem dalej nech si ich aj ostatni precitaju, rada knizy poziciavam z kniznice ci kupujem pouzite z charity shopu..zaujima ma ich vnutro nie obal 😵

citam rada christiana jaqa ci harlana cobena ale vseobecne precitam cokolvek ak je to dobre napisane od histor.romanov po scifi.

kaci1
20. lis 2009

Já také vlastním stovky knih a strašně si je opatruju. Mam zděděné i úžasné kousky jako je např. první vydání od Karolíny Světlé. S půjčováním mam velké problémy, protože lidi nevrací a nebo je tak zhuntují, že se mi pak chce brečet. Mam k nim hold vypěstovaný vztah!
Do své knihovny se ráda vracím hlavně když jsem nemocná. Klidně si vezmu své oblíbené pohádky z dětství , nebo naivní knížku od Lanczové.-))) Je v nich uloženo spoustu krásných vzpomínek.-)
Vzpomenu si jak jsem vyžadovala, aby mi rodiče večer před spaním četli. Bez toho jsem prostě neusnula, nebo jsme podle Božky hráli loutkové divadlo. Lanczová, Rudolf.... mi zase připomínají mojí pubertu.-) Pak jsem se začali zajímat o hystorii a s manželem jsme začali hodně cestovat, tak nechybí ani spoustu cestopisů.-)

andu
20. lis 2009

lesnamamicka: Já teď od své sestry dostala další Ruizovu knížku Lázka, vztahy, přátelství. Taky hodně dobé 🙂 I když opět jsou v ní věci, které když si přečteš, přijdou ti naprosto jasné 😉 Leč uvádět je do praxe je poněkud těžší, přiznávám 😅 😀

andu
20. lis 2009

heh, pardon za zkomoleni nicku, lesnamacicka! 😉 😀

dzio2
20. lis 2009

novu pracku lebo sa mi teraz pokazila .TECIE 😠

doseti
20. lis 2009

ja čítam Srdce v tme od Vasilkovej-Keleovej a vôbec všetky knižky od nej,ešte mi treba 3 prečítať
ja tú istú knižku nemôžem už druhýraz čítať a nieto ešte viackrát,už ma to nebaví,asi preto,že viem ako to skončí
kedysi som si tiež knihy kupovala,ale teraz len požičiavam

vieraj
20. lis 2009

Jan XXIII. - papež.

fatimuska
21. lis 2009

ja čítam knihu Edit Piaf..piaf znamená vrabček🙂dobrá kniha

emanka
21. lis 2009

ja som včera začala čítať Chatrč...

fatimuska
21. lis 2009

mám rada autora Hellera(Hlava XXII), Charles Bukowski, Romain Rolland - Dobrý človek ešte žije

fatimuska
21. lis 2009

čítala som napr. všetku povinnú literatúru na škole...napr. kniha od Mullera Túlavý autobus, Ballek - Agáty, Tacco-Slnko faraóna Achnatona, Poselství od protinožcú, nepamätám si autorku

mirka1308
23. lis 2009

Ahojte, tak ja som včera dočítala knihu Tajomstvo Shambaly, super kniha, vrele odporúčam tým, ktoré majú radi knihy s duchovnou témou 😉
úžasne opísaná sila modlitby a myšlienky ako takej 😵
začala som čítať knihu Hostiteľ, ale tá ma vôbec nechytila, nemám moc rada štýl sci-fi 😨
Tiež chodím do knižnice, lebo knihy sú drahé, ale z tých novších titulov málo čo majú, väčšina je rozchytaná tak potom požičiavame s kámoškami, ktorá čo má kúpené tak podsunie 😀
Teraz sa chystám na Coelho - 4arodejnica z Portobela, tak potom napíšem, aká bola 😉

skuli
23. lis 2009

Čtu super knížku-Dítě zvané To.
Kniha Dítě zvané „To“ je šokující historií jednoho z nejkřiklavějších případů týrání dětí v dějinách Kalifornie. David Pelzer v ní s ohromující otevřeností vypráví neradostný příběh vlastního dětství. Nervově labilní matka-alkoholička jej surově týrala, bila a trýznila hladem. Chybělo málo a malý Dave by jejím nelidským, sadistickým „hrám“ podlehl. Chtěl-li však přese všechno přežít, musel se naučit hrát podle matčiných pravidel. Pro tuto krutou ženu se vlastní syn stal bezprávným otrokem, přestal být dítětem, stal se pouhou věcí. V matčiných očích byl jen „To“! Za lůžko mu sloužil starý armádní kavalec ve vymrzlém sklepě. Chodil rozedraný a neupravený, ostatní děti se mu proto vysmívaly a stranily se ho. Každičký kousek jídla si musel vybojovat, a i když se mu to podařilo, dostalo se mu většinou nechutných zbytků, kterých by se nedotkl ani pes. Dave neměl, kam by utekl a při životě ho držela jenom nezlomná vůle a - sny. Sny o někom, kdo by o něj pečoval, o někom, kdo by ho měl rád. Sny o tom, že je člověkem. Tato sugestivně napsaná kniha by vás však neměla jenom šokovat, naplnit lítostí, vztekem či odporem. Měla by vás současně přesvědčit o tom, že věci je možné změnit k lepšímu a že bychom nikdy neměli zůstávat lhostejní. Možná, že jiný malý David právě teď trpí někde blízko nás...

denisocka
23. lis 2009

tajomstvo prítažlivých srd

denisocka
23. lis 2009

pardon - srdc 😝

teodorka
23. lis 2009

deni ahoj .... 🙂
ja necitam nic pocuvam co mi poslal deniska 🙂 🙂 🙂 carnegieho 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujeeeem

nguyen
23. lis 2009

fatimuska posolstvo od protinozcov napisala marlo morgan 😉
ja som ostala uplne ovalena "strategiou soku" od naomi klein a to natolko ze som si hned kupila aj jej "No Logo" a na odreagovanie citam Stokerovho "Draculu" v originanej verzii (nadherny pribeh 😵 a chystam sa na Mozartovu biografiu, vyzera celkom dobre 😅
teda pre vysvetlenie : ja citam vzdy paralene dve knihy, jednu "serioznu" a druhu "relaxnu" - to mi ostalo z vysky, kde sme stale mali nieco nacitat z odbornej alebo skript a pre radost a odreagovanie som vzdy paralelne citala nieco podla vlastneho vyberu 😀

martimarti
23. lis 2009

Skuli, to jsi dobrá...tohle bych číst nemohla ☹ Co mám malou, tak zmínky o týrání dětí nevydýchávám, brečím vždycky, když v TV vidím malou Natálku ☹ ☹ tohle by bylo sebetrýznění 😒

leniciatko
23. lis 2009

ja som teraz dočítala deťom rozprávku na dobrú noc-z knihy Z rozprávky do rozprávky- Modrofúz. čítam,čítam.......Sprvoti nevidela vôbec nič,taká tam bola tma.Po chvíli si však jej oči privykli a ona videla,že celá dlážka je od krvi.V mlákach sa odrážali mŕtve telá Modrofúzových žien,čo boli pripútané reťazami o stenu......... potom mám povedať detičky dobrú noc po krásnej rozprávke? to je brutus! 😝

leniciatko
23. lis 2009

ja som teraz dočítala deťom rozprávku na dobrú noc-z knihy Z rozprávky do rozprávky- Modrofúz. čítam,čítam.......Sprvoti nevidela vôbec nič,taká tam bola tma.Po chvíli si však jej oči privykli a ona videla,že celá dlážka je od krvi.V mlákach sa odrážali mŕtve telá Modrofúzových žien,čo boli pripútané reťazami o stenu......... potom mám povedať: detičky, dobrú noc po krásnej rozprávke? to je brutus! 😝

lesnamacicka
23. lis 2009

andu, díky za tip, tú knižku si určite zoženiem. A presne, to čo Ruiz opisuje, znie tak neuveriteľne prosto, veď to už dávno vieme, ale keď si uvedomím, čo z toho aj v bežnom živote využívam 😅 A že lesnamamicka 😀 no raz budem 😀

leniciatko, si si istá, že to nebol nejaký horor 😀 Chúďatká deti, snáď už spinkali keď si to čítala 😕

skuli
23. lis 2009

martimarti -Mám ráda knížky podle pravdy.Taky u toho někdy řvu 😉

leniciatko
23. lis 2009

lesnamacicka, to si píš že je to z detskej knižky.a dobre starej,r.v. 1997, stála 259,- ty brďo,tolko prachov v tej dobe, a taká rozprávka.

ina.b
26. lis 2009

Já dočetla knížku, která tu už byla ze začátku zmiňovaná "Poslední rodina v Anglii" je fakt super. Nemohla jsem se odtrhnout, tak jsem jí měla přečtenou během dvou dnů a nocí 😀 Nyní jí prodávám, kdo byste měl zájem 😉 Je úplně nová 🙂

ellise
6. led 2010

John Irving - Rok vdovou,

tak se holky pochlubte, určitě jste něco našli pod stromečkem, myslím nějakou knížku

britney
6. led 2010

Navrat z africkeho pekla...
nguyen: kdyz jsi zminila toho Drakulu, pred 2 mesici vysel jeho druhy oficialni dil.. Jmenujue se Undead a je napsany Stokerovym vnukem Dacrem...
Nevim, zda se sezene v Cz, ale snad ano!

simlenka
6. led 2010

Ja prave propadla Stmivani,je to bozi! skoda ze to ma jen 4 dily...

susanne21
6. led 2010

ahojte, ja som dočítala Vasilkovú Klamstvá a chystám sa na Chatrč od Yunga, myslím, že tak sa volá autor 😀

ellise
6. led 2010

holky a jste úchylky na knížky, bo já jo, mně ani tak nebaví číst jako je chodit kupovat, jak někdo rád nakupuje boty tak já knihy

četla jste některá Bukowského?

claudee
6. led 2010

ahojte, no tak ja som úplný blázon do kníh 🙂 práve som dočítala knihu Rhett Butler, tretie pokračovanie Odviate vetrom 😉
aaa, romantikaaa 🙂