Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

ianitka
20. pro 2013

@adri266 teda sa Ti Frybova pacila ?
mne tiez,len som na nu citala vselijake recenzie (myslim literarnych kritikov), ale nejako som doteraz nepochopila, co jej vycitali.... Z neznamych príčin a Pripravte operacnu salu sa mi tiez pacili.

adri266
21. pro 2013

@ianitka ja si uz kritiky nevsimam...su veci, ktore kritici ospevuju, a ja to nechapem, o com to dielo je 😀 , a pritom som studovala literaturu.
Frybova sa mi velmi pacila, jej humor, a tie zapletky...zhltla som to za dva vecery a uz sa chystam na dalsiu

maca_p
21. pro 2013

kocky co robite s precitanymi knihami? stosujete, alebo predavat dalej?
ja uz nemam kam ukladat 😝 . vzdy som si hovorila, ze ziadnu nepredam, ale nazor musim menit 🤐

ellise
22. pro 2013

@maca_p ten stejný problém jsem řešila před roky. Knihovna přes jednu velkou zeď, víc jak 300 knih, a stále vycházejí nové. Tak jsem začala chodit do knihovny, kupuju jen opravdu zajímavé tituly a vše ostatní si půjčím. je totoiž jen velmi málo knih které si přečtu víckrát. Snad jen "To by se zvěrolékaři stát nemělo" a "Vejce a já"
Ani jsem netušila že mám tolik knih, až když jsme před 3 týdny malovali a všechny ty knihy jsem musela vystěhovat a pak zpátky nastěhovat. Ale objevila jsem poklady typu "Zápisník agitátora KSČ" a " Elektrické obvody a co s nimi" 😀

iris
23. pro 2013

taky se mi to štosuje, ale když já knížky miluju 😀 takže chodím do knihovny, půjčuju a taky kupuje hlavně ty tituly, ke kterým se ráda budu vracet

adri266
24. pro 2013

@maca_p preto som si kupila minuly rok Kindle citacku, a zacala som papierove knihy rozpredavat...uz to bolo neunosne, knihy mam doslova vsade, aj manzel velmi rad cita...a teraz je to super, v citacke mam plno knih a nezaberaju priestor 😝

adri266
24. pro 2013

prave citam Harry Dolan, Bad things happen. Super thriller, prvy den som precitala polku knihy, citala som skoro do polnoci, ale este som ju nedocitala..vsak viete, Vianoce a ine povinnosti 😎 Ale uz sa tesim, ze po veceri a darcekoch si najdem chvilku pre knihu

maca_p
24. pro 2013

@adri266 ja mam prave rada papierove verzie, neviem ci by som si zvykla na citacku 😉 ak je citacka taknavykova ako komp, tak ju radsej nechcem 😀

adri266
25. pro 2013

@maca_p vies co, obe maju svoje vyhody..papierova je papierova, chytis do ruky, citis knihu, mozes prelistovat stranky, nakuknut na zaver, kto je vrah 😝 A citacka ma zase vyhodu, ze tam natrieskas kopu knih, aj detske, aj take, a nemusis brat napr na dovolenku 5 roznych knih...no a ta skladnost, to je obrovska vyhoda...plus, mam postahovane knihy z netu, takze usetrim 😝

tin007
25. pro 2013

Ahojte, posluchala som zjavne pocas roka, lebo som dostala citacku s velkou pamatou, comu sa velmi tesim. Tiez mam plnu kniznicu, uz takmer nic nekupujem, sice som zvykla posledne 2 roky citat knihy na tablete, ale nie je to ono (tablet je tazky, obrazovka sa leskne, baterka vydrzi tak 4 hodiny, plus mi ho dieta pravidelne bralo, aby si zahralo pexeso, ci nieco ine). A hlavne bude super, ked budeme cestovat, lebo cez dovolenku zvyknem precitat aj 4-5 knih (a hrubych), plus ak idem do mesta elektrickou, tak je to 25 min casu, ktore mozem venovat citaniu.

aurorag
25. pro 2013

Ahojte, aj ja uz mam plnu kniznicu.... a ja veru ziadnu knihu nepredam.... tiez som rozmyslala nad citackou, ale kniha v ruke je taka klasika......
zase elektronicky je to lacnejsie. No babo, rad!

maca_p
25. pro 2013

@aurorag tiez som v tom istom rozpolozeni 😀
ale musim povedat,ze necitam 2x tu istu knihu, cize by mi nemalo byt luto predaja. ale zas vsetci si kupuju nove knihy, mam taky dojem. teraz som si nahodila na skusku do predaja a nejako sa po nich nezaprasilo, tak je mozne, ze mi aj vsetky zostanu 😎

maca_p
25. pro 2013

@adri266
@adri266 kocky ake mate citacky? ja si to asi naozaj rozmyslim, lebo ani svetlo v posteli nemam dobre, ako sme boli nuteni otocit v spalni postele.

adri266
25. pro 2013

@maca_p
@aurorag
ja mam kindle 4, bez podsvietenia, ale to v citacke nepotrebujem. Daju sa dokupit aj take lampicky, ktore vopchas to usb otvoru na citacke a svieti, ale potom zase viac zerie baterku. Mam vypnutu wifi, takze mi fakt vydrzi 3-4 tyzdne na jedno nabitie, a to citam fakt vela.
Su aj take citacky, ktore prehravaju MP3, mne to ale nebolo treba, a tablet som nechcela prave kvoli vydrzi baterky. Plus, citacka je naozaj ako papier, netaha to oci, ale v PC ci tablete ma z toho oci boleli.
Dnes som v ruke drzala Kindle 5, dostal svagor, a je tensi ako moj, a ma viacej funkcii.
Nuz, pre mna bol toto asi najlepsi darcek, aky som kedy dostala. Klasicke knihy citam aj nadalej. A tiez som mala zo zaciatku obavy, ci mi ta citacka nebude vadit, ze to nebude ono, atd A teraz na nu nedam dopustit.

tin007
25. pro 2013

Dievcata, dostala som Kobo citacku s 32 Gigovou kartou (takze do 30000 knih tam dostanem) ma podsvietenie a wi-fi. Ja som pokukovala po Kindle, skoro som si pred par dnami jednu kupila, ale mala som so sebou deti a nechcela som, aby sa v obchode potili, tak som si povedala, ze to odlozim na nejaky kludnejsi cas... no a manzel ma prekvapil. Ale, mam problem, nedostanem do nej eknihy, ktore som si uz kupila, lebo su vo formate pre Kindle :( a Kobo taky format nepodporuje. Cize bud epub, alebo nejaky iny format. Takze teraz budem cez specialny soft este konvertovat eknihy, ktore mam a nahravat ich do Kobo, cize do Kuba ;) Tym upozornujem, ze je dobre zistit si, co zvolena citacka podoruje a co nie, aby ste sa vyhli takymto prekvapeniam.

maca_p
26. pro 2013

@adri266 ja by som potrebovala taku vo formate aspon A4 😀
neviem si predstavit nieco male. ako tak pozeram po nete.
teraz babo rad, naozaj neviem nic o citackach... 😝

adri266
26. pro 2013

@tin007 stiahni si program Calibre, tam si mozes zmenit subory, trva to chvilku.... Tusim na youtube si mozes aj pozriet, ako sa s tym pracuje. Pre mna je vyhodnejsie mat celu kniznicu v PC, a do citacky si vyberat knihy postupne, lebo potom v tom budes mat chaos 🙂

@maca_p mam plno angl. knih, ktore su paperback, teda v makkom vydani, a su v podstate o polovicu menske ako bezne velke knihy v tvrdom vydani. A citacka je o nieco mensia. Sestra v UK dokonca cita knihy na mobile, to si uz neviem predstavit. Ale na Kindle je to akoby pol strany z velkej knihy. Skus si pozriet na youtube, su tam rozobrate vselijake citacky, ako sa to drzi v ruke, atd. No najlepsie by bolo, ak to ma niekto znamy, precitat si aspon par stran.
A dalsia vec, ked som vyberala citacku, boli rozne druhy...ja som vyberala medzi kindle s klavesnicou a bez. A nakoniec som vzala tu bez a som rada, lebo klavescnicu az tak casto nepouzivam, skoro vobec, a tak je ten pristroj o nieco mensi.
mala som precitanych strasne vela recenzii, a nakoniec sa mi najviac zo vsetkych pozdavala tato citacka.

tin007
27. pro 2013

@adri266 Calibre uz mam, len to musim robit manualne a este su niektore subory take, ze treba opravovat diakritiku. Nahadzujem ich postupne

adri266
28. pro 2013

@tin007 pocuj, a ako opravujes diakritiku? Mam aj take knihy, kde miesto pismena s makcenom je nejaky znak, to sa da opravit???

tin007
28. pro 2013

@adri266 MM robi s pocitacmi a krici mi, ze treba zvolit iny font pre knihu (iny ako je zdroj), taky, ktory podporuje diakritiku (napr. Arial).

adri266
28. pro 2013

@tin007 super,v yskusam to 🙂

adri266
28. pro 2013

@tin007 no, pokusala som sa, ale nastavenie fontu som tam nenasla 😖

tin007
28. pro 2013

@adri266 Ked vecer pride, tak sa ho spytam, ze kde presne v tom softe to je (aj mi to ukazoval, len mi ho este nenainstaloval na nb, tak ti neviem povedat cestu); utekal do firmy (sukromnik musi makat aj cez vikendy niekedy)

adri266
28. pro 2013

@tin007 dakujem 🙂

adri266
9. led 2014

Docitala som od Frybovej Noc ako strvorena pre neveru, a musim povedat, ze uz davno som necitala taku humornu knihu, vybuchovala som tu od smiechu, az sa ma dcerka chodila pytat, ze co citam 😀 😀 😀

Cez leto som citala Fallen a Torment od Lauren Kate, na sposob Twilight, akurat tam ide o padnutych anjelov a teenagerku. Nie az taka dobra ako Twilight, ale da sa to citat. Este ma cakaju dalsie dve casti.

Teraz zacinam dalsiu cast Sword Dancer, je to fantasy, velmi dobre sa to cita, tak sa tesim 🙂

prapodivna
10. led 2014

Čtu Dobu jedovou od Anny Strunecké a Jiřího Patočky, teď hlavně kvůli tématu očkování miminek a můžu ji vřele doporučit, kniha je přehledně napsaná, není zaujatá, jen popisuje fakta, pomáhá utvořit si na očkování celkový pohled, podle kterého se člověk nakonec rozhodně sám. http://www.kosmas.cz/knihy/161123/doba-jedova/ Když už jsem četla negativní kritiku na tuto knihu, tak se obvykle rozcázela s tím, co v knize skutečně bylo, jakoby ji onen kritik četl jen povrchně a informace přeskakoval.

prapodivna
10. led 2014

Jinak na knížky poslední dobou nemám čas, ale vřele mohu doporučit: Mallevile (robert merle), skvělé postapo scifi ze 70. let-výborně napsané, doporučili mi ji prarodiče 🙂

Pak Nekroskop od Briana Lumleyeho- mysteriózní

Detektiv od Artura Haileyho

Světová válka Z (nemá skoro nic společného s filmem)

Je to i můj život (autorku si nepamatuju), bylo zfilmováno, ale celkem odlišně od knihy a tu tedy moc nedoporučují těhulím, co jsou hned na měkko, já u ní bulila v době, kdy jsem byla tvrdá a chladná jako kámen.

hanelka
15. led 2014

Konecne jsem se dostala k Zitkovskym bohynim 😵 predtim jsem cetla Vyhnani Gerty Schnirch...a cokoli dalsiho Tuckova napise, to si prectu 😉
taky se mi libilo od P.Braunove Klub radosti dnesniho dne, od Ivy Pekarkove Sloni v soumraku

kacaho
16. led 2014

jak to jde, čtu, ted zrovna několikátou knihu od Terryho Pratchetta. a dost se u toho nasměju🙂

ellise
17. led 2014

Lars kepler-písečny muž