Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

zrka
17. led 2014

Todd Burpo - Nebo nie je vymysel.

berynka
20. led 2014

Během dvou dnů jsem přečetla Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla od C.D.Payne, je to vtipné a i docela napínavé 😉

http://www.databazeknih.cz/knihy/dedictvi-aneb-...

artee01
20. led 2014

@kacaho Toho taky miluju, už mám od něj přečtené snad vše co jde a něco i víckrát, kdo má rád fantaz a chce se zasmát doporučuju 🙂 Taky ho zrovna čtu

liz_lemon
20. led 2014

@berynka ak si necitala, tak urcite od neho odporucam Mladi v hajzlu, je to genialna seria 🙂

annia
20. led 2014

Jo Nesbo...Prízraky...ja ju necitam,ale doslova hlcem 🙂

berynka
20. led 2014

@liz_lemon nečetla, ale asi budu muset 🙂 , všude na to odkazujou. Já od něj četla Neviditelný a to se mi taky docela líbilo.

monikabie
20. led 2014

Jo Nesbo_ PENTAGRAM🙂

satanka1
20. led 2014

Dominik Dan Basnik

punky
25. led 2014

muzi jsou z marsu a zeny z venuse 🙂

ellise
26. led 2014

Henning Mankell - Vrazi bez tváře

smecka
26. led 2014

@berynka: "Dědictví, aneb ....." - musím říct, že mě to dost zklamalo. Neříkám, že jsem se sem tam nezasmála, ale přišlo mi to takové plytké, chvílemi nemastné neslané.
"Mládí v hajzlu" jsem četla všechny díly a to nemělo chybu. To jsem to doslova žrala. Asi proto jsem očekávála víc.

Jinak teď čtu "Na východ od ráje" od Steinbecka a nemá to chybu. Nechápu, že se mi to pod ruce nedostalo dřív.

berynka
26. led 2014

@smecka tak zrovna Shakespear se od toho čekat určitě nedá 😀

smecka
27. led 2014

@berynka: to ne. 🙂 Ale říkala jsem si, že kdyby možná psal v mužské osobě, povedlo by se mu to víc.

punky
27. led 2014

muzi jsou z marsu a zeny z venuse a jeste mam rozecteno zakon rezonance 🙂

adri266
2. únor 2014

Inferno od Dana Browna.
Zacala ako bondovka, potom v tom najlepsom zacali podrobne opisy umeleckych pamiatok a koniec som teda neuhadla 😀 😀 😀 Ale dobre a rychlo sa cita ako vsetky jeho knihy.

@annia
@monikabie nedavno som docitala Cervenka nese smrt a Spasitel, a obe ma dost sklamali. Miestami boli pasaze veeeeeeeeeeelmi nudne a musela som sa prinutit,a by som ich docitala. Zatial naj kniha od neho bola Headhunters, teda Lovci hlav.

emanka
2. únor 2014

@adri266 Lovci hláv je od neho asi najhoršia kniha, aspoň pre mňa 🙂 Všetky, kde je Harry Hole som doslova zhltla, pre mňa je to najlepší spisovateľ 😉

monikabie
2. únor 2014

@adri266 To souhlasím, Lovci hlav byli skvělí. Ráda bych viděla film🙂

adri266
3. únor 2014

@monikabie videla som ho, tiez to bolo velmi dobre, dost sa drzali knihy, takze odporucam
@emanka u mna naopak, nemam rada, ked autor zbytocne rozobera postavy, ktore sa tam doslova len mihnu, alebo sa zaobera veciami, ktore su uplne nepodstatne. A ano, Harry Hole, je zaujimava postava, miestami su tie pribehy skvele,a le vcelku im cosi chyba...niekedy mam pocit, akoby tam boli tri knihy v jednej 😒

emanka
3. únor 2014

@adri266 v tom máš pravdu, že niekedy sa úplne zbytočne zaoberá nie len postavami ale aj príbehmi, ktoré sú nepodstatné. Čítala som od neho úplne všetko a v podstate som spokojná, je to môj najobľúbenejší spisovateľ 🙂

ianitka
4. únor 2014

@emanka suhlas,pre mna Lovci hlav tak 6 z 10 - nuda
celkovo Nesbo - no co ja viem... Snehuliak bol dobry celkom, ale vrah bol jasny uz asi od polovice..., Pentagram sa mi pacil -priznavam a Cervenka nese smrt som nedocitala - nezaujala ma

emanka
4. únor 2014

@ianitka prečítaj si od neho Bohyňa pomsty, Pancierové srdce a Diablovu hviezdu - vynikajúce knihy. Nie som si istá, či tá Diablova kniha nie je Pentagram.

ianitka
4. únor 2014

@emanka je 🙂 ja som ju citala v cestine ako Pentagram 🙂

emanka
4. únor 2014

@ianitka myslela som si 🙂 Tiež mám niektoré v češtine a tie názvy kníh si prekladajú ako sa im zachce

zinocka
4. únor 2014

tana french - na vernosti (cesky preklad alebo original faithful place). uzasny relax 🙂 . nesbo je tiez fajn, ale tie zapletky mi pridu uz take trochu mimo reality a miestami je to na mna prilis surove.

monikabie
5. únor 2014

No ono ten Nasbo by se měl hlavně číst postupně tak jak ty knihy vycházely, ptž potom je člověk mírně zmatený z toho obsahu, tak mi to říkalo už víc lidí, i v knihovně🙂

zinocka
5. únor 2014

@monikabie ano, pretoze ked sa to cita poprehadzovane, tak postavy su naskor mrtve, potom zive, kadejako sa v tych knihach spominaju a objavuju a je z toho riadny gulas 🙂

ela2710
5. únor 2014

Mna v poslednej dobe chytil z krimi kníh hlavne autor Jeffery Deaver, precitala som od neho Diablovu slzu, Kamennú opicu, Prefíkané triky a teraz čítam Tanečníka - všetko to boli skvelé knihy, napätie až do poslednej strany, veľmi dobre napísané, vôbec sa od nich neviem odrthnúť, kým ich nedočítam 🙂
Inak veľmi rada čítam Táňu Keleovú Vasilkovú - od tej sa snažím všetky knižky pomaly vyzbierať do mojej knižnice a taktiež zbieram aj knihy od Deverauxovej a Lindseyovej - mam rada taku historicku romantiku 🙂

noirdame
5. únor 2014

@adri266 jo jo, Brown je úžasný, to Inferno jsem dostala od manžela k vánocům, ví že Browna žeru, a zatím všechny knížky super. Některé kupuji a některé stahuji do čtečky.

adri266
5. únor 2014

@ela2710 Deaver je uz moja klasika, mam vsetky jeho knihy, takisto King, a este Koontz. Vasilkovu nejako nemozem, priznavam, ze som necitala ani jednu jej knihu, ale bol taky humbug okolo toho, ked vysla jej prva kniha, ze sa mi znechutila. Takisto aj Harry Potter...este sa len na neho chystam

tin007
8. únor 2014

Vcera som docitala Policia od Jo Nesbo, wow!