Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

monline
14. lis 2012

@lea641981 jeej, na Gričskú čarodejnicu som aj zabudla, čítala som ju pred vyše 20 rokmi 😀

lea641981
14. lis 2012

ja tiez 😀 😀 😀 😀 😀 ale docitala som teraz v tehotenstve konecne 5,6,7, 😅 😅 😅 😅 😅 tak mam z toho radost 😀 😀 😀 k niektorym nedocitanym castiam sa vraciam na MD ked som 😀 keby som nebola na MD ani neviem ako to pokracuje a skonci 😀 no vdaka mojej dcere 😀 😀

domi1988
15. lis 2012

caute baby, poradte nejake knihy, na ktorych sa zarucene pobavim...diky 😉

fra
15. lis 2012

@domi1988 záleží od toho, aky typ humoru máš rada
mna vždy zaručene pobavia tieto, čitala som každú minimalne 5x, možno aj viac:

Zdenek Jirotka: Saturnin
Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád
Jerome Klapka Jerome: 3 muži ve člunu o psu nemluvě
Betty Mac Donald: Co život dal a vzal (obzvlašť humorná je tretia kniha o živote na ostrove)
Gerard Durrell: O mé rodine a jiné zvířeně
Ptáci, zvířata a mí příbuzní
Filé z platýze
Vdáváme matku
Bell Kaufmann: Nahoru po schodišti dolu
Žák, Rada: Študáci a kantoři

domi1988
15. lis 2012

@fra super diky ja na to kuknem, ja potrebujem momentalne nieco na odreagovanie co ma trosku aj pobavi.. ja som knihy nikdy necitala ja ani neviem co by ma bavilo, to teraz mi tak nejak preplo.. 🙂

strasska
15. lis 2012

jeeeeeeeej knizkarky, vidim tu niektore julovky 😉 😉 😉 😉
ja citam vsetko co sa mi dostane pod ruku, zasobuje ma vacsinou kamoska, co kupuje knizky na mraky, moja najvacsia chyba vsak je, ze si vobec nepamatam nazvy 😀 😀 😀 😀
za posledny polrok som precital okolo knih, tak sa mi to este viac miesa, ale rada sa necham inspirovat
zial citacku nemam, je to moj velky sen, takze ja len po starom 😉

strasska
15. lis 2012

@lea641981 ja by som sa tak chcela vratit k povinnej literature, myslim si, ze vekom clovek meni nazory, a mnohe veci pochopi, tak mozno budem mat druhu sancu 😉

lea641981
16. lis 2012

@strasska ja som po skole aj znova citala jar Adely Ostroluckej 🙂 sme to mali ako povinne citanie 🙂 velmi krasny pribeh 🙂

lea641981
16. lis 2012

no vcera som behala po predajni s knihami a uz uz by som si vybrala knihu 😒 ale mala sa zobudila 😉 😉 chcela som knizku o zidovskom dievcati ktore bolo cele roky schovane v pivnici a v tom dome nemci mali hlavny stan 😢 musim tam dnes este behnut 🙂 🙂 citam vacsinou historicke romany 🙂 chcem to trosku zmenit 🙂 isty cas si pamatam v puberte som bola zavisla na Love Story knizkach 😀 😀 😀 😀

lea641981
16. lis 2012

@monline jaaaaaj som ti chcela napisat aj ze sa mi stalo ze som citala pred 15rokmi tu knizku od L.A.Carskej Ruza z Kaukazu 😀 a nemohla som v tej dobe zohnat pokracovanie aj do vydavatelstva som pisala a po rokoch som sa ku knihe dostala cirou nahodou cez jednu pani ucitelku a pozicala mi jej pokracovanie a docitala som sa ze hlavna hrdinka zomrela ako 10rocna myslim ☹ ☹ ☹ ☹ som plakala ako male dieta a lutovala som ze som vobec hladala pokracovanie 😠 😠 😠 😠 😠 dlho ma to drzalo ten taky smutok 😅 😅 😅 😅 😅 to bol sok 😔 😔 😔 😔 😀

monline
16. lis 2012

ahojte
@strasska vitaj, máš môj obdiv, že pri troch detičkách si vieš čas zadeliť tak, že pri tom aj čítaš 😉 ja si tiež chcem prečítať Idiota, nedávno som čítala Annu Kareninu..a uvidíme čo ešte 🙂 teraz som dočítala matkina a predtým jednu knihu nóra Jo Nesbo, máš od @bambola ďalšie štyri, tak sa teším a idem čítať -) a potom chcem trilógiu Večne spievajú lesy, Vane vítr z hor a Není jiné cesty od Trygve Gulbranssena 🙂
@fra dík za tipy, značím si..máš aj v ebookoch?

fra
16. lis 2012

@monline zatial nie, ebookom zatial neholdujem, nedokažem čitat dlhši text z obrazovky, nutne potrebujem šuštanie papiera 🙂

carrie84
16. lis 2012

@monline - som na teba skoro zabudla! Keby si dnes vecer nemala mail, tak do mna kopni 😉

monline
16. lis 2012

@fra hej, nie je nad vôňu tlačenej knihy..ani mne sa nečíta dobre z monitora, ale čítačka je super...knihy sú žiaľ tak drahé, že si ich nemôžem dovoliť toľko kúpiť
@carrie84 oki, kopnem ak nepríde meil 😉

monline
16. lis 2012

@carrie84 prišiel, dík, popozerám si to 😉

sisaka
16. lis 2012

baby mate tip na dobru slovensku, alebo cesku knihu, taku ktora sa da zohnat v knihkupectve. Tradicne si davam posielat zo SLovenska ako darcekna vianoce knihu, tento rok si nejak nemozem nic najst ....
Ja som total knihomol a na knizku si najdem cas VZDY! ked budem mat cas tak sem hodim moje najoblubenejsie (ak si spomeniem na nazvy) mam doma aj e-reader, musela som tak poriesit, lebo by ma muz za chvilu z domu hnal aj s mojimi knizkami, novucku vonavu knizku to nenahradi, ale potesi a hlavne cena, u nas sa knihy pohybuju okolo $20--$30 za kus, na e readeri to mam za polovicnu cenu i menej, tak z ciste ekonomickeho hladiska a mne sa aj dobre cita, vobec to nie je ako z monitoru i ked ta vona pri prevracani stranok chyba ....

borkavan
16. lis 2012

tak ja som čítala PLAŽ, bolo to aj sfilmované podľa tej knihy. Kniha je troška iná a vážne dobrá, po jej prečítaní som mala chuť cestovať.
A ešte sa mi dobre čítala kniha TOVAR - od Tatiany Melasovej. Je to jej skutočný príbeh, narkomanky, ktorá napísala knihu v rámci liečenia. Je to hrozné, že na SR sa majú aj prostitútky zle. Ked bola inde tak sa k nej pekne správali, aj ked bola prostitúka a feťačka. Na SR ju len znasilnovali a bili. Je to dobrá kniha a halvne rýchlo sa číta.

liz_lemon
17. lis 2012

@borkavan nechapem, tu vetu, ze na SR sa maju aj prostitutky zle? ved uz len to, ze niekto je prostitutka je strasne, hadam si si nemyslela, ze byt prostitutkou je nejake zivotne terno...

borkavan
17. lis 2012

@liz_lemon preboha NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. Ale tak ona bola k...a v rôznych štátoch a nikde sa k nej nechovali tak hnusne ako na SR. Nejde o povolanie čo bola ale o to, ako sa ludia v štátoch správajú. Proste tu na SR je ťažké žiť, financie nie sú, každý druhý ti dá kudlu do chrbta, v robote intrigujú a žalujú, a pritom im to zvýšenie platu nedonesie. A aj prostitutky to majú ťažké. Lebo nikde inde teda podľa tej knihy ju zákazník nezmlatil, neokradol a nepredal čierny herák, ktorý je podľa nej pekné svinstvo... proste ju oklamali. Inde, kde bola, tam jej dávali zadarmo fet ked bola mila. Neobhajujem to povolanie, preboha ide celkovo o to, akí sú Slovaci a je jedno čo robíš, stále budú nadávať. Ked si prezident nadávajú na teba, ked prehráš hokej tak nadávajú.... chápeš??????

carrie84
17. lis 2012

@borkavan - tovar som citala hned ako ta kniha vysla, predtym som to sledovala na sme.sk ... .a za seba mozem povedat, ze podstata tej knihy nespocivala prave v tom, ze zahranicie je super, lebo ti daju fet zadarmo 😒 😕

borkavan
17. lis 2012

@carrie84 ale ved ja som nepovedala, ze podstata knihy je v tom, že zahraničie je super!!! jasne, že podstata knihy je v tom, že ona bola fetačka a ako žila a tak a aby sa z toho vypísala. mimochodom, teraz študuje VŚ, je s Martinom a ma čerstvo narodeného synčeka ADAMA. ja som povedala, že podla knihy tu na SR AJ fetaci to maju tazke aj prostitutky nie len ludia čo žijú čestný a normal life. v zahraniči ju žiadny zakaznik nezmlatil a neosral, teda podla knihy. tu vyšla na ulicu a už boli k nej všetci hnusní.v zahranici ju zmlatili len ti jej bosovia.

carrie84
17. lis 2012

@borkavan - fakt? To je super, ze sa jej dari ....Som akurat minule na nu myslela, ked som utiera prach z knizky 😀 Len to, co si napisala strasne skresluje ten dojem o knizke, ked to niekto necital. Preto som reagovala 😉

fra
17. lis 2012

@monline maš pravdu, knihy su drahé a preto ich skoro vobec nekupujem, iba take o ktorych viem že ich budem čítať často ... knihy ktoré prečítam len raz si požičiavam z knižnice alebo od priateľov... to je skoro zadarmo a hlavne nemusím im doma hladať miesto a utierať z nich prach ... iba občas sa stane, že si kúpim knihu ktorú som mala požičanú a zamilovala som si ju ..naposledy to bola Žo Langerová: Vtedy v Bratislave

fra
17. lis 2012

@borkavan jej, ty tu Melisu pozáš osobne? som velmi rada, je v pohode a nevratila sa k fetovaniu, tu knihu som prečitala na jeden šup lebo som chcela pochopiť, čo ludí vedie k drogam ... teda, nemala som knihu, rychlo som to chcela prečítať tak som si ju stiahla len oskenovanu z uložto ... dočitavala som ju do štvrtej rano...

fra
17. lis 2012

a potom som si zaobstarala My deti zo stanice ZOO ... tiež masaker

liz_lemon
17. lis 2012

@fra aj ja som citala My deti zo stanice ZOO, super kniha, aj ked priserna, co sa pribehu tyka, nechapem ze sa take nieco dialo doslova pred ocami rodicov, a nikto si to nevsimol

blondiee83
17. lis 2012

@fra @borkavan knihu Tovar som čítala aj ja, kúpila som si ju hned po tom, ako vyšla a bola veľmi zaujímavá... Baby veľmi Vám odporúčam aj knihu Motylik od Silvie Mozerovej - je s podobnou tematikou- teda drogy, akurát príbeh je podľa mna silnejší, no aj smutnejsi. Ja som ju mala prečítanu za jeden večer ( teda noc). Nemohla som sa od nej odtrhnut, núti človeka zamyslieť sa nad životom, nad tým, čo všetko môže viest ľudí k drogám... Ozaj je fantastická.

fra
17. lis 2012

@blondiee83 ano, aj Motylika som si stiahla z uložto, myslim že to bola prva volne stiahnutelna e-kniha u nás... tiež som to prečítala za jeden večer, to bol taký romantický príbeh ... vlastne ani neviem, ktora z tych 3 knih o drogach na mna zaposobila najviac... mne sa zdali asi najsmutnejšie tie Deti zo stanice ZOO, hoci hlavna hrdinka nezomrela... kiež by sa tie svinske drogy vyhybali našim deťom

blondiee83
17. lis 2012

@fra ja som tie Deti zo stanice ZOO necitala - ale ďakujem za tip, urcite si ju kúpim a precitam 🙂 mám celkom rada knihy s takouto tematikou. A ako si napísala, dufajme, že drogy sa našim rodinám oblúkom vyhnú.

ifkael
17. lis 2012

Nema niekto nazvys knizku - alfonz vrtinozka? 🙂)) som ju mala a pri stahovani sa nejako stratila :/ ako spomienka na detstvo by som ju rada mala v kniznici...