Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

martinka79
18. dub 2009

tak já jsme tedy te´d dost zaostalá, mám rozečtenou čachtrickou paní, sice jsme ji už četla,ale nějak mi na ni padla ruka. Nemám čas, těším se ža prdelín povyroste a budu mít venku chvilku času na čteníčko. 🙂
Anna ze zeleného domu super... taky jsme četla několikrát.

martinka79
18. dub 2009

jinak četba Marie terezie, Synové a dcery Marie terezie a další s touto historií spojené knihy jsou fajn. 😉

parvitas
18. dub 2009

cipsinka: nie
loginka: na Pratchettovi som zavisla aj ja a infikoval ma moj muz 😉 a aj tie knihy z detstva som citala rovnake
Matkinove knihy sa daju citat, ale zeby sa mi jeho styl velmi pacil, tak to nie...
ale zato Haruki Murakamiho zboznujem! precitala som od neho snad vsetko... manzel ho raz so smiechom nazval "Ma-ruky-nad-mrakami" a odvtedy ho tak volame

shaden
18. dub 2009

Stephenie Meyer zaujala aj mna. Precitala som jej 3 diely. Zistila som ze je aj 4. diel tak som hladala preklad. No vtedy som ho nenasla, tak som ho precitala po anglicky. dobra oddychovka. je na nete aj 5. diel , ale ten je nedokonceny. Podla mna je kniha 100 krat lepsia ako film.

m311293
18. dub 2009

já po třech dočetla S elegancí ježka, konec je moc smutný, Norské dřevo od Muraskamiho je sice taky smutné ale nějak už od začátku, tam jsme po 30 stránkách tušila jak to dopadne, ale u ježka to byl šok.
taky doporučuji: Rok kohouta od Terezy Boučkové

četka jst některá Ranhojiče od Gordona?

achalteke
18. dub 2009

klasiku - Válku s mloky 😉

etuska
19. dub 2009

Parvitas-dobry pseudonym 😀
Martinka79-jjuj,ja sa na Cachticku pani chystam uz veeelmi davno.
Citali ste niektora Kunderu-konkretne "Neznesitelna lehkost byti"????-chce to zreleho citatela,tak uz teraz som zvedava,asi si ho objednam na leto 🙂
http://www.martinus.sk/?uItem=30037

mracik
19. dub 2009

tak ja mám teraz rozčítané Chaim Potok Volám sa Ašer Lev http://www.martinus.sk/?uItem=61097
Tomáš Halík Co je bez chvení, není pevné http://www.martinus.sk/?uItem=61097
David Holmgren Permakultura
jedna lepšia ako druhá, tak som sa do nich začítala, že na koníka už takmer nechodím 🙂

etuska
19. dub 2009

Mracik-kde si zohnala tu poslednu? 😉 mozes napisat k tej knihe nieco blizsie?dik.

iinuska
19. dub 2009

Ja som prave dnes docitala knizku Libas jako Buh.

milhaus
19. dub 2009

zuzka zguriška - mestečko na predaj

milhaus
19. dub 2009

ja som čachticku pani už čitala, je to uplne ine ako film

etuska
19. dub 2009

Milhaus-no prave preto si ju chcem precitat 🙂

m311293
19. dub 2009

kdo četl Čarodějka z Portobella?

parvitas
20. dub 2009

etuska: dakujem 😉
ano citala som Kunderovu Neznesitelna lehkost byti, je to dobre, mne sa to pacilo,ale citala som to uz veeeelmi davno, ako teenegerka, mozno teraz by som k tomu pritupovala inac 😀
inak, on ma skvele vypointovane poviedky (napr. Směšné lásky)

mracik: na Asera Leva sa prave chystam. oplati sa to kupit, alebo si to mam radsej pozicat z kniznice?

m311293: citala som Carodejnicu, ale velmi ma nezaujala. skor mi liezla na nervy 😅, ale kedze nemam rada nedocitane knihy, tak som dobojovala az do konca... mam pocit, ze posledne knihy od Coelha su plne strasne mudrych rad o vsetkom, ale inak o nicom. mozno som len nemala naladu...
ale ak Coelha zboznujes, urcite prides si na svoje 😉

titkovamiriam
20. dub 2009

ja teraz citam,,tri tvare andela,, a chystam sa na ,,prilis mnoho milencu,,

loginka
20. dub 2009

ja som opacne nechcela pozerat film Bathorycka, aby mi to nepokazilo predstavy z knizky, ktoru som ako pubiska hltala

nobody
20. dub 2009

Koníka zrovna teďka

tatolu
20. dub 2009

Ahojte,
tiež veľmi ada čítam, ale už som dávno nič nečítala. Keď sa totiž začítam, všetko prestane existovať a ani spať nemusím....
Drahý má veľa kníh z Digest výberu, takže ak sa rozhodnem čítať, kupovať nemusím.
Čítam podľa nálady. Ale ak mi niekto povie, to si prečítaj, to je dobré, tak k tej knihe dostanem taký odpor, že aj keď ju mám v knižnici, tak sa jej dlllllho nedotknem.
Asi je to prežitok zo školy, keď sme čítali povnné čítania.

K najobľúbenejším patrí Anna zo Zeleného domu a potom všetky diela a dielka, ktoré Mongomeryová napísala. Mal úžasný zmysel pre opis ľudkých charakterov...

milhaus
20. dub 2009

aj Sissi je dobra ale nikdy nemali v knižnici všetky diely a Mayovky mam prečitane i 5 x všetky skoro

mracik
20. dub 2009

etus, už si nepamatám, kde som ju kúpila, majú ju napríklad tu http://www.priateliazeme.sk/spz/?q=sk/permakultura
je to dosť ťažké čítanie, hlavne kvoli (zámerne) amatérskemu kombinovanému česko-slovenskému prekladu 😝 pre teba by bola asi vhodnejšia anglická verzia
no nie so všetkým, čo sa tam píše súhlasím, ale určite ma obohatila

tatolu, tiež milujem Annu zo zeleného domu, odkedy som ako osemročná dostala prvé tri knižky. Je zaujímavé, ako mám postupne najviac obľúbenú tú knižku zo série, kde je Anna v rovnakom veku alebo situácii ako ja, takže momentálne mám najradšej Annine lásky 😵

Parvitas, z Ašera som prečítala zatiaľ len asi štvrtinku, ale veľmi ma to chytilo Či sa oplatí kúpiť? No záleží od toho, ako pristupuješ k nákupu kníh. Ja väčšinou kupujem len encyklopédie a rôzne príručky, beletriu moc nezvyknem kupovať. Ale Ašera som si kúpila a neľutujem. 😉

andy.a
20. dub 2009

Anna sa dá čítať aj 100 razy,vždy si tam človek niečo nájde 🙂 😉 tiež moje obľúbené čítanie z detstva-vtedy boli len 3 diely..neskôr vyšli aj ďalšie pokračovania,ale tie s ami už tak nepáčili 😉 😕

knihy od Noaha Gordona Šaman,Liečiteľ a Lekárka môžem len odporučiť-sú skvelé 😝 je to vynikajúci autor 😝

od Simmela sa mi tiež najviac páčila knižka Láska je len slovo 😵

teraz čítam skôr ľahšie a komerčnejšie -napr.najnovšiu knihu od Joy Fieldingovej Sieť môžem vrelo odporučiť 😉 🙂 tie predchádzajúce ma moc neoslovili,ale Sieť je super 🙂 😉

a kto rád číta knižky v štýle Tess Gerritsenová/ súdna patológia a pod../,tak dobrá je kniha Chémia smrti od Simona Becketta 😝
a ešte tradične Michael Palmer-Význačný pacient 😝

nsoci
20. dub 2009

No ja tiez tu annu zo zeleneho domu, potom Lauru Wilderovu (seria domcek v prerii), Vajce a ja a ostatne diely....

Inak z beletrie Updika mozem, ten Kundera sa mi tiez pacil...

Inak citam knihy o severoamerickych indianoch, zbieram denniky/zaznamy z druhej svetovej vojny (koncentracne tabory... nic vesele) a vseobecne autobiografie, dokumenty ludskych osudov....

etuska
20. dub 2009

Nsoci-mas normalne denniky,alebo publikovane denniky? 😕 Ja som chcela ist minule leto pozriet do Osviencimu,ale nemala som na to guraz 😔

claudinka
22. dub 2009

ja mam rozcitane diely "Tajny dennik Adriana Mola" a knizky od Petry Nagyovej-Dzerengovej 😅
A milujem knizku Kvety v podkrovi od Virginie Andrewsovej, aj jej dalsie vymyslene pokracovania.. som ich hltala jednym dychom 😵

nsoci
26. dub 2009

Etuska publikovane... nie originaly 😉 Uz ich dost vyslo, ale malinko v slovencine...

mikalove
26. dub 2009

kvety v podkroví sú super čítanie,ja som sa teraz pustila opäť do Jany Eyrovej
mám rada hist.knihy typu Krasna Katarína,čítala som včetky diely niekolko krat

fatimuska
26. dub 2009

rada čítam Hlava XX, Dobrý človek ešte žije, Apuleius, Slnko faraóna Achnatona.... a toto si prečítaje: Poselství od protinožcú🙂))

loginka
26. dub 2009

fatimuska, poselstvi som citala, obidve casti, je to super 🙂
citam aj knizky z Egypta 🙂

fatimuska
26. dub 2009

loginka
ono, existuje aj nejaká druhá časť?ako sa prosím presne volá?ďakujem