Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

evikj
15. črc 2012

Tak koukám, co bych si přečetla a asi zkusím tu Zlodělju knih 🙂 Jinak já jsem četla naposledy knížku Tisíc planoucích sluncí, napsal Khaled Hosseini a můžu jen doporučit 😉

petikd
16. črc 2012

@evikj mne sa tiež strašne páčila tá kniha od Hosseniho.Dobrý výber 😉

iris
20. črc 2012

začínám Lodního ranhojiče - Serno Wolf

janinah
21. črc 2012

najlepšie knižky nájdete v antikvariátoch,môj naj autor je A.J.Cronin a z jeho kníh Kľúče od kráľovstva a Klobučníkov hrad

ellise
9. srp 2012

teď momentálně Noah Gordon - Tribunál smrti, ale přes dovolenou Černobílý svět ( The Help)

berynka
10. srp 2012

Černobílý svět se mi líbil 😉 .

Teď jsem dočetla knížku Já a pan Darcy, no a bylo to takové... nic moc 😅

boska79
12. srp 2012

@ellise tu zlodejku knih som zacala citat v porodnici pred rokom aj nieco, vidis, ani som to nedocitala este 😎

ellise
12. srp 2012

@boska79, nelíbila se ti? protože mně přišla skvělá, první kapitola nic moc, ale pak jsme se nemohla odtrhnout

boska79
12. srp 2012

@ellise tak to bude tym zaciatkom ze ma to nechytilo, a asi aj hormonmi ktore mnou lomcovali 😀
Ale uz po nej pozeram dlhsie, ze precitam, len musim docitat co mam rozcitane, vzdy mam viac knih naraz a potom podla nalady docitavam. Knizka, ktora bola precitana na jeden hlt...paani, to uz ani nepamatam, ktora to bola.

ellise
12. srp 2012

@boska79 to já právě nezačínám dokud nemám dočteno, ale určitě se do toho pusť, překonej tu první kapitolu, ta odrazovala i mně, ale pak to frčelo

boska79
12. srp 2012

tak idem ja citat, nech to docitam co mam rozcitane..

medulienka71
12. srp 2012

naposledy to boli knihy : Khaled Hosseini - Tisíc žiarivých sĺnk , Barbara Wood - Rajské panny a Jeanne Kalogridis - Krvavá královna ... všetky tri boli úplne NAJ NAJ NAJ , perfektné, úžasné , krásne ... milujem knihy 😉

mahmulienka
13. srp 2012

jejda, preco som sa o tejto teme dozvedela az teraz? zufalo hladam tipy na dobre knizky a tu je ich, ako pozeram, neurekom 🙂 super, tesim sa 🙂
ja dost ficim na slovenskych autoroch, ak naaahodou niekto moze poradit nieco zaujimave, potesim sa.
ale inak co sa tu pretriasaju zlodejka knih, the help, murakami - vsetko super knizky.
do plena este davam atramentove srdce od cornelie funke - je to sice knizka skor pre dospievajuce deticky, ale je to nadherna kniha a myslim, ze prave aj cez nu sa da budovat vztah k citaniu a kniham 🙂

medulienka71
13. srp 2012

@mahmulienka Ak máš rada historické témy , tak krásne knihy sú od Joža Nižňanského - Lásky Žofie Bosniakovej ,Studňa lásky , Žena dvoch mužov , Spišské tajomstvo , Právo prvej noci , Cholera, Krásna Hedviga a iné ... prečítala som všetko čo mali u nás v knižnici 😀 Veľmi podobne píše aj maďarský spisovateľ Mór Jókai - Levočská biela pani , Zlatý človek , Zlatý vek Sedmohradska a ďalšia moja obľúbená Maria Jurič Zagorka - Gričská čarodejnica a Plamene inkvizície . Prečítala som veľmi veľa kníh a tieto partia ku klasike 😉

mahmulienka
13. srp 2012

@medulienka71 dakujem za tip, urcite nieco z toho vyskusam. s historickymi romanmi nemam vobec skusenosti, ale nezavrhujem dopredu nic, co si nevyskusam, aj tak v poslednej dobe citam co mi pod ruku pride ale hlavne co mi kto odporuci 🙂

medulienka71
16. srp 2012

@mahmulienka ešte by som chcela dať do pozornosti knižný diamant od Trygve Gulbranssen - Večne spievajú lesy , síce je to nórsky spisovateľ ale myslím, že nič krajšie som ani nečítala . Teraz som si na ňu spomenula a veru ju pohľadám a prečítam znovu 🙂 Malo to aj pokračovanie - Zo smrtnej hory fúka a Niet inej cesty

mahmulienka
16. srp 2012

@medulienka71 o tom som uz pocula, tak to sa tesim, ze si mi to pripomenula, tusim ju mam uz niekolko mesiacov rezervovanu v kniznici a nejako nie na mna prist rad, musim sa na to opytat 🙂 dakujem 🙂

orgovanka
18. srp 2012

Prave som zacala citat kniku autor Marta Foučková-JSEM,v knihe sa ipisuje hlbinna terapia-regres,velmi zaujimave citanie 🙂

iris
23. srp 2012

momentálně čtu Zlatá země-Barbara Wood a moc se mi to líbí, mám tu připravenou Zlodějku knih-Markus Zusak a také Přežil jsem varšavské ghetto - Senek Rosenblum

linduska_
23. srp 2012

Ja momentálne čítam "Vášeň nespútaš" a chystám sa na "Zdochnuté srdce" som zvedavá aké to bude, ale knihy milujem, keď mám čas vždy si niečo rada prečítam 😵

medulienka71
29. srp 2012

Nemáte náhodou niektorá knihu od Lukasa Hartmana - Černý anděl z Ravensbrucku ? Veľmi rada by som si ju prečítala , no u nás ju v knižnici nemajú ☹

berynka
2. zář 2012

@medulienka71 , já tuhle knížku teda měla půjčenou z knihovny a dost jsem se na ní těšila. Ale bylo to nudnější, než jsem čekala 😅 .
To spíš mohu doporučit - Útěk z Berlína s židovskou hvězdou v kapse, Přežil jsem varšavské ghetto a vyloženě beletrie Chlapec v pruhovaném pyžamu.

berynka
2. zář 2012

A teď jsem dočetla Pána přílivu. Viděla jsem tedy bohužel kdysi film, takže ty zvraty mne zas tak nepřekvapily... ale je to nádherná knížka 😔 .

iris
3. zář 2012

@berynka Přežil jsem varšavské ghetto jsem přečetla jedním dechem, chlapec v pruhovaném pyžamu - tak ta mě dostala fakt hodně 😔 Teď čtu Zlodějku knih a také se mi moc líbí..jen se člověk musí překousat tím začátkem...

fra
3. zář 2012

práve som dočítala My deti zo stanice ZOO (o drogovo zavislom dievčati v niekdajšom zapadnom Berlíne) a čítam Francis Mac Nutt: Služba uzdravovania (praktická teológia, uzdravovanie- kresťanské ponatie ) obe knihy su v svojich kategoriach určite nadpriemerné až výborné

boska79
3. zář 2012

Zlodejka knih precitana... rozpozeravam sa po neakej knizke..asi nieco od Stona dam pri postel

domika007
3. zář 2012

ja som momentalne zasadena na Cody Mcfadyen - precitala som zatial 2 knizky, idem na tu tretiu prelozenu, u mna velka spokojnost, odporucam, je to detektivno - krimi roman
http://www.martinus.sk/knihy/autor/Cody-Mcfadyen/

ellise
4. zář 2012

Robert Crais - Ochránce

mahmulienka
6. zář 2012

zienky, prave som doslintala nad knizkou Mesto Slepych od Jose Saramaga, je to riadna haluz, aj formou, aj obsahom, vrelo odporucam

iris
9. zář 2012

Dům v Rotschildově aleji - S. Zweig