Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

petikd
23. říj 2010

Jillian Lauren-Môj príbeh z háremu

petruska77
24. říj 2010

Neal Bascomb - Lov na Eichmanna

binki
24. říj 2010

ellise - jak se Ti líbila knížka o Vlastě Kálálové Di Lottiové? mně moc, jeden z nejlepších příběhů, co jsem poslední roky četla...

jinak já mám rozečteno: Kerouac - Osamělý poutník, Miguel Ruiz - 4 dohody

ellise
24. říj 2010

binki, začala jsem včera, zatím dobrý, došla jsem k místi, jak se odstěhovala její kamarádka Eva. mně inspiroval článek v Instinktu, takže vím o čem je. Život Vlasty Kálalové byl napínavý, zajímavý a tragický, ale klobouk dolů před ní. I po tolika letech.

parvitas
24. říj 2010

@domika007 čítala a nepáčilo sa mi to až tak, ako to vychvaľujú. určite si ju nekúpim a nekúpim ju ani nikomu zo svojich známych a blízkych.
autorka síce vie písať, a to veľmi dobre. niektoré pasáže boli veľmi dojímavo skutočné, niektoré veľmi vtipné... Ale. je tam to Ale. mám z nej (z autorky) pocit, že sa vlastne vôbec nenašla. že je to taký večne hľadajúci a tápajúci človek, ktorý nevidí to, čo má možno na dosah a čo ju urobí šťastnou (v čom sa možno našli práve tie milióny čitateľov a spravili z tej knihy bestseller). nakoniec to šťastie/lásku/pokoj a harmóniu snáď aj našla. aspoň som mala na chvíľku ten pocit. kým som nevidela upútavky na film. vtedy sa mi tie rozporuplné pocity vrátili. a navyše napísala pokračovanie - že či svadba a prečo áno a prečo nie... prečo sa už tá ženská nevie spamätať?! ona bude večne niečo hľadať a pýtať sa a cestovať. je to fajn. mnoho ľudí také prostriedky nema, alebo sa neodváži... ale mne pripadá akoby večne hľadala balans a pritom môže stáť oboma nohami pekne na zemi...

parvitas
24. říj 2010

inak, teraz čítam Borisa Filana: Bratislavské krutosti - je to zbierka spomienok na jeho detstvo v Bratislave. celkom sa to dá čítať. je to také záchodové čítanie (nevadí, keď to máte dlhšie odložené, o nič neprídete)
a začnem zajtra Petru Neomillerovú Sladká jak krev (odporučené od tatina, tiež má rád sci-fi a fantasy)

ellise
25. říj 2010

@binki, ale to je teda knížka 🤐 🤐 už dlouho se mi nestalo abych po půlhodině čtení v posteli neusnula. To je tak napínavé, ale takovým tím jiným způsobem, než jsou detektívky, přitom to ani není ani nějak zvlášť umělecky napsané, jen jednoduché vyprávění, ale tady obsah zdaleka předčí formu....... to byla ženská....žádné nimrání se v pocitech, tak drsné přijmutí skutečnosti, to vyrovnání se smrtí dětí, šílené, až mráz mi běhal po zádech..... Mně se o tom i zdálo....a zrovna na dnes připadá datum jejich narozenin.

binki
26. říj 2010

@eliise když se ti líbí Borská, zkus ještě i knihu o Čapkovi a lékaři z léčebni v Luži, kde se léčila tuberkulóza 😉

ellise
28. říj 2010

@binki a to taky napsala Borská?

binki
29. říj 2010

ellise: ano, pro info o lékaři koukni na http://www.vaseliteratura.cz/dospli/876-nadeje-... a ta druhá je Poutník pod hvězdami

timejkaa
31. říj 2010

Harry Potter 7, od samej nudy... 😀 Ale nebolo by niekedy odveci si ten svet Pottera, upírov a/lebo drakov zažiť aspoň na týždeň 😕

ellise
8. lis 2010

Cit slečny Smilly pro sníh - až když jsem ji začala číst, tak jsem si uvědomila že mi připomíná jeden film. Tak jsem si skočila na jednu stránku a měla jsem pravdu. Jmenoval se Stopy ve sněhu a hrála tam julia Ormond

petruska77
8. lis 2010

Ja teraz citam od Raymonda Moodyho - Zivot po zivote... ale neviem, cakala som od tej knihy viac, ked je tak ospevovana...

liz_lemon
8. lis 2010

Nevinni zmätkári od Mareka Zákopčana - super knizka, prijemne sa cita, velmi mile dielko
Jánošíci s těžkou hlavou od Smatanu - zaujimava kniha, ktora je o nas Slovakoch, napisal ju Slovak, ktory zije v CR
Vlhke miesta - Charlotte Roche - haluz strasna, nic pre slabe zaludky 🙂

petruska77
22. lis 2010

Jane Austen - Pycha a predsudok

miruska15
22. lis 2010

dnes som si kupila Púštny kvet ☹

lendy1
22. lis 2010

nečetl někdo už: Lars Kepler-Hypnotizér?
http://www.knihcentrum.cz/lars-kepler-hypnotize...

martimarti
23. lis 2010

Včera nad ránem jsem dočetla detektivku Hypnotizér /autor Lars Kepler/ měla naprosto vynikající recenze, opět švédská detektivka, mělo to být ve stylu Millénia 😉 . Kdybych o tom porovnávání s Milléniem nevěděla, tak bych asi nebyla lehce zklamaná jako jsem teď 😒 . Nicméně strhující, velmi napínavá a čtivá detektivka, hóóódně depresivní ☹ ☹ Ale je fakt, že je těžké odtrhnout se od ní 😉

martimarti
23. lis 2010

@lendy1 Tím jsem vlastně odpověděla na tvůj dotaz, kterého jsem si před tím nevšimla 😉

domika007
24. lis 2010

@lendy1
@martimarti suhlasim s martimarti, tiez som podobneho nazoru 😉

domika007
24. lis 2010

a nieco pre fanusicky D. Dana 😎 zaciatkom decembra ma vyjst jeho dalsia kniha, uz som ju objednala a zaplatila 😅 😀

P.S. : dufam, ze to uz niekto nespominal, ak hej ospravedlnujem sa...nestihla som precitat vsetko spatne 😉

martimarti
24. lis 2010

Mám dotaz 😉 ...Dominik Dán 🙂
Hodně se tu o něm píše, ale já nevím, co píše a jak. Doporučujete? Ptám se jednak proto, že jsem jeho jméno viděla jako scénáristu seriálu Kriminálka Staré Město /seriál nic moc, hodně slabý ☹ ☹ / a jednak proto, že jsem v knihkupectví viděla jeho překlad a zarazilo mne, jak jsou velká písmena a široké řádky 😕 , přišlo mi to jak kniha pro větší školáky.

domika007
24. lis 2010

@martimarti pise kriminalne romany, ci detektivky neviem to lepsie nazvat...vela z tych pribehov je velmi podobnych skutocnym udalostiam u nas na SK

pozri aj tu :
http://sk.wikipedia.org/wiki/Dominik_Dán

http://zivot.lesk.cas.sk/clanok/492/dominik-dan...

a ad ten serial, teda aj mna hodne sklamal, ale z jeho knihami to nema nic spolocne, lebo tie su uzasne 😉

domika007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sjuzi
24. lis 2010

John Virapen - Vedľajší účinok smrť

Veľmi dobrá kniha... spisovateľ je bývalý riaditeľ farmaceut.firmy a odkrýva celé pozadie fungovania farmaceut.spoločností: podplácanie lekárov, aby preskribovali ich lieky, podplácanie pri registrácii liekov, dokonca vymýšľanie si nových diagnóz (medzi nimi vraj aj ADHD!!!), preukazovanie účinnosti liekov na štúdiách bez skúmania dlhodobých dôsledkov na organizmus... atď.
Jednoducho všetko robia pre svoj vlastný úžitok a čo najväčší zisk s dopadom na zdravie niekedy i životy pacientov... 😒 😔
Túto knihu sa rozhodol napísať aj pre svoje dieťa, pretože farmaceutický biznis sa čoraz viac zameriava práve na deti... a preto vyšiel s pravdou von...
Odporúčam...
http://www.martinus.sk/?uItem=95297

martimarti
24. lis 2010

@domika007 Díky 🙂 🙂 🙂 ...myslím, že navštívím knihovnu a vyzkouším 😉

domika007
24. lis 2010

@martimarti nzc 🙂 dufam, ze sa zapaci aj tebe 😉

martimarti
24. lis 2010

@domika007 Uvidíme...pak se ozvu a podám hlášení 😉

domika007
24. lis 2010

@martimarti ok, sme dohodnute 😀

teodorka
24. lis 2010

John Virapen - Vedľajší účinok smrť