Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

berynka
17. lis 2011

Ahoj, doporučuji stránky databazeknih.cz 😉. Jsou tam hodnocení a komentáře knih, takže kdo hledá dobrou/špatnou knihu, tak se může orientovat. Jde tam založit profil a ukládat si knihy, které chcete přečíst, čtete a máte přečtené. Také tam funguje diskuze na různá témata 🙂 .
Já díky DBknih narazila na Chlapec v pruhovaném pyžamu, Peříčko v bouři, knihy Dava Barryho a Sophie Kissely.

medvik
18. lis 2011

Hypnotizér se dá stáhnout jako e-book zadarmo, kdybyste chtěli. Ale mně se to moc nelíbilo, bylo to zbytečně nechutné. To Larsson se mi líbil mnohem víc.

kulenka
18. lis 2011

@medvik Odkud stahuješ? 😕

medvik
18. lis 2011
kulenka
18. lis 2011

@medvik To jsem nevěděla, že jsou tam i knížky 😕 Díky 🙂

sylvia11
22. lis 2011

Ano, je to hrozné a děsivé, protože se takové věcy skutečně dějou. Bavilo mě to hlavně kvůli tomu napětí... Jak se jednotlivé detaily postupně rozkrívají. A líbí se mi jak autor popisuje detaily, například: nakoupila si v ikea stůl xxx, poličku xxx a podobně. Prostě že jde do tak detailů. U filmů - styl byl super, žádné americké drama, ale nelíbily se mi ty zvolené postavy. Popravdě neznám žádného švéda🙂 ani nevím jací jsou tam lidé, ale pro mě to byli lidi škaredí, bez charisma, nesimpatičtí a vůbec neseděli na své povahy. Na novou verzi se těším a nebojím se toho, protože se na natáčení podíleli i švédové a němci...

kulenka
22. lis 2011

Když mě tam ten Švéd hrozně seděl, protože to byl ... Švéd ... 😀 Žádnej vyžehlenej šampon 😀

kulenka
30. pro 2011

Tak co, nadělil Ježíšek něco zajímavého? 😕 🙂
U mně dvě knížky od Deborah Crombie - detektivky, takové klidnější, něco ve stylu P.D. Jamesové, pěkně se to čte; a potom Pentagram od Nesbo 🙂 Už to mám všechno bohužel přelouskané ... zatracená dovolená 😒 😀

audri
30. pro 2011

Krásné téma.. děkuju. Ježíšek sice žádnou knihu nepřinesl, ale i tak jsem vám chtěla doporučit knížky Barbary Woodové, moc oblíbená autorka a Noaha Gordona.. Četly jste něco od nich? Nebo třeba Wilbura Smitha, sice se může zdát, že je autor zaměřen na mužská témata, ale není to úplně tak. Na čtení si vždycky čas najdu, nejčastěji když jdu spát s malou. Přečtu její pohádku, pak si čtu já a ona se taky kouká do své knížečky než usne..

kulenka
31. pro 2011

@audri Ahoj 🙂
Barbara Woodová mi úplně nesedí 😅 A od Noaha Grodona jsem nic nečetla, zkusím se na netu podívat o čem tak píše. Wilbura Smitha tu pár knížek máme, ale ani u něj to není úplně to ono, co by se mi líbilo 😅

Četla jsem něco od Joy Fieldingové? Prapůvodně mi ji doporučila kamarádka, pak ji začala číst i mamina a ségra 😀 A k vánocům jsem dostala jednu od Mary Higgins Clarkové, prý ještě lepší než Fieldingová, ale zatím s tím nemůžu souhlasit 😅

janinah
31. pro 2011

teraz čítam Coelha, naj z jeho kníh sa mi zdá Alchymista a Piata hora,ale môj naj autor je A.J.Cronin -Klobučníkov hrad,Tri lásky,Kľúče od kráľovstva....

berenika39
31. pro 2011

@janinah taky si dopřávám ted Coelha, Alef, ale mě nejvíc dal Záhir, možná, že to byla od něj pro mě první knížka...

janinah
31. pro 2011

a ešte táto ma oslovila v poslednej dobe
http://www.gorila.sk/product/340909?gclid=CKPhu...

audri
31. pro 2011

kulenka: Ahojky, Joy Fieldingová je super, takové lehčí thrillery, si myslím, tak bych její knížky hodnotila. Líbí se mi, pokud i Tobě, tak bych Ti ještě doporučila Sandru Brown, má skvělé zápletky románů, vlastně hodně podobný typ jako Fieldingová... (ale pozor,napsala i pár "sladkých románů", tak ty nebrat 🙂 ). Mary Higins Clarková taky fajn, některé věci víc, některé míň..
Coelha mám taky doma, ale musím říct, že na něj musím mít náladu. A.J.Cronin, super..sice už klasika, ale super.
Poradí mi někdo nějakou úžasnou.. užasného českého spisovatele.. nového? (moji oblíbení - Páral, Švejda, Ota Pavel - ten nejvíc, Monyová, Nesvatbová, líbí se mi i Magda Váňová..)
Ještě jeden dotaz: Jaká je vaše nejoblíbenější kniha?

parvitas
1. led 2012

ahojte... tak ja som si asi už minula knižky, čo som dostala pod stromček... ☹
Príbeh čarodejnice - Deborah Harknessová
Dotkni sa ma, láska - Katarína Gillerová
Obléknu si pulnoc - Terry Pratchett
Obsidiánový motýl - Laurell K. Hamiltonová
a momentálne čítam Agent bez minulosti - Robert Ludlum a Nebezpečné ženy od kolektívu autorov
okrem Pratchetta a Hamiltonovej, ktorých môžem kedykoľvek, príjemným prekvapením bola Harknessová.

@audri českí autori? z mojich obľúbených sf autorov je to asi Jiří Kulhánek a Petra Neomillnerová
a samozrejme prekladateľ Jan Kantúrek (prekladá T. Pratchetta)
a najobľúbenejšia kniha? je ich strašne veľa, ku ktorým sa vraciam. v každom období to boli iné knihy, iní autori...

jarus1
1. led 2012

ahojte..želám Vám pevné zdravie v novom roku 🙂
Ja som počas týchto sviatkov prečítala knihu Chatrč od William Paul Younga...
Ďakujem týmto človeku za skvelý tip 🙂

lucia375
1. led 2012

@jarus1 Ja som Chatrč dostala od Ježiška pod stromček ale ešte som sa do nej nepustila. Zrejme je dobrá, dosť som o nej počula chvál. Snád sa k nej čo najskôr dostanem. 🙂

jarus1
1. led 2012

@lucia375 čítala som aj recenzie...sú také aj onaké...no môj názor je, že je to okrem pár voľných spoločných dní s rodinou jediné pozitívum týchto sviatkov

lucia20
3. led 2012

ja momentalne citam Pustny kvet, v zalohe uz mam Deti puste. a dnes osm nasla dalsie vydanie. nedavno som citala zena bez cisla- vyborna, dennik Anny Frankovej a dnes som si objednala Tabor padlych zien, Medzi tienmi sivej, Svitanie nad puštou.

leena24
20. led 2012

Zdeněk Svěrák - NOVÉ POVÍDKY http://dikulka.pise.cz/162954-fragment-zdenek-s...

berynka
21. led 2012

Právě čtu Tygře, tygře od Margaux Fragosové a je to hódně husté čtení 😕 😲 .

kulenka
21. led 2012

@berynka o čem to je? 😕

ivett1
21. led 2012

ahoj, neviem, možno som to už spomínala, ale celkom dobrá kniha je Pokrvné putá (Sam Hayesová)

monfat9
21. led 2012

Práve som dočítala Parádny podvrh.... a teraz čítam o duchoch....od Deningovej...volá sa to život medzi duchmi 🙂))

petikd
21. led 2012

No ja mám od slovenskej autorky, Detský plač v podkroví a práve sa chystám objednať od Markusa Zusaka-Posol 😉

parvitas
21. led 2012

@petikd Posol je skvelá kniha. neoľutuješ. 🙂

ja som práve dočítala Headhunters Lovci mozgov od Jo Nesbo. taka chladnokrvná detektívna, pritom mimoriadne akčná... a vraj to bolo aj sfilmované... 🙂 dobré čítanie.

kulenka
21. led 2012

@parvitas Nedávno jsem si od Nesbo přečetla Pentagram a docela mě to zaujalo ... takže jsem si hned pořídila další knížku, v AJ - The Snowman ... jen nevím, jestli jsem neměla velké oči, asi mi vystačí na dlouho 😀
A máte vybraná moc hezká jména pro mimča 🙂

petikd
22. led 2012

@parvitas no ja aj od nej očakávam,že bude skvelá 😉 ked ju napísal tak ako Zlodejku kníh,tak to bude zážitok 😵

parvitas
22. led 2012

@kulenka to znie zaujímavo, asi sa na ňu pozriem tiež 🙂 a ďakujem 🙂