Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

zuzkafuny
8. led 2008

Koníka 😉 😀

lucianka
8. led 2008

Jeffery Deaver - Sběratel kostí 🙂

zuzula28
8. led 2008

Ja som absolutny milovnik Harukiho Murakamiho, vsetko sa mi pacilo:
Norske drevo-velmi pekna,
Hon na ovcu - uzasna,
Tancuj, tancuj, tancuj [pokracovanie Honu na ovcu] - pekna
KAFKA NA POBREZI - excelentna , Murakami nie je pre kazdeho, ale kto mu porozumie a komu jeho styl ucari, urcite si pochutna.

Erich Segal: Lekari - nepoznam asi nokoho, komu by sa nepacila, citala som ju ako maturantka a dlho som nic lepsie necitala

Ten kto ma rad take vtipne rodinne citanie na styl Haliny Pawlovskej ale este lepsie, vrele doporucujem cesku herecku a spisovatelku Ivanku Devatu - strasne som sa nasmiala. Mne na hanbu som az teraz zistila, ze tato spisovatelka hra Doc. Wagnerovu v seriali Velmi krehke vztahy.

Jedina kniha od Steelovej, ktora bola fakt realisticka a pekna, teda aspon podla mna je starsia a vola sa Uzavrety kruh [inak citanie tipu velmi jej chybal a tak sadla na lietadlo, dostala prsten s x karatmi, to ma moc nebere ]. To nasa Vasilkova je ovela realistickejsia romanticka. Criepky sa mi celkom pacili.

Este bol vyborny Alex Garland - Plaz [ chaby odvar knihy je rovnomenny film - akurat Leo bol cica ako vzdy]
a tiez Patrick Suskind - Parfem - opisy majstrovskeho umenia ziskavania esencii mi skoro utrhli nos, to sa da len pri citani ako tak nasat, ale vo filme len tazko. To iste roman Cokolada.

vera21
8. led 2008

Zuzula,
tak Murakami dostal uplne aj mna 🙂 Za absolutne najlepsie povazujem Norske drevo...Tancuj, tancuj sa este len chystam kupit...A co povies na Na jih od hranic, na zapad od slunce ?

Este sa mi velmi pacia Pamati Gejse od Arthura Goldena - videla som aj film, ten bol pekny, ale kniha je kniha 😵
No a ja mam este oblubene vtipne citanie - Mladi v hajzlu od CDPayne ....Aj jeho Holubi mambo bolo skvele 🙂

monkula
8. led 2008

Luciankaaa, konečne poznávam človeka, čo pozná Jefferyho, môj milovaný spisovateľ, čo si od neho ešte čítala?
Momentálne čítam Harry Potter a Polovičný princ...

etuska
8. led 2008

Baby,super tipy na skvele citanie.Mat tak klon,ktory pracuje za mna-citam o dusu 🙂
V minulosti najma skripta 😀 + britsku a americku literaturu-povinne citanie na skusky 🙂

D.H.Lawrence-Milenec Lady Chatterleyovej -ozaj stavnata kniha 😝
R.Dahl- Matilda-supeeeer
James Joyce-Portret mladeho umelca-len pre fajnsmekrov 😀 a citala som len original v anglictine

M.E.Matkin-Mexická vlna
M.Hvorecky-Lovci a zberaci -supeeeeer,Plys sa mi pacil uz menej
Denisa Fulmekova-Dve čiarky nadeje

momentalne "Mama a ja"
+rozcitana: Jozce Eggintonova-Z kolisky do hrobu/silna kava 😠 😠 😠 😠 -o zene ,ktora zabila tusim 9 vlastných detí 😕 -brrr,ani ju nemozem docitat,behaju mi zimomriavky po tele)

Uz dlhsie sa chystam na:T.Keleova-Vasilkova-Modry dom

bielanevesta
8. led 2008

Anna zo Zeleného domu- od Lucy Maud Montgomery 😀

monkula
8. led 2008

Ahoj Etuš, tú z kolísky do hrobu som čítala aj ja, fakt sila, hovado jedno... 😠 😠 😅 😅

petraluk
8. led 2008

Ahojky. Právě jsem dočetla knížku s rozhovory s doživotně odsouzenými vězni od Xavera Veselýho. 70% jich tvrdí, že jsou nevinný 😠

Už se těšim na 31.1. to mi vyjde poslední Harry Potter.

Etusko od Vasilkový mam doma Modrý dům a ještě jednu, ale ještě jsem to nečetla. Prý to není moc veselý, dostala jsem to, když jsem byla těhotná. A tu Z kolíbky do hrobu jsem taky četla, ale už si to moc nepamatuju. 🙂

etuska
8. led 2008

Ahojte Monika +Petraluk - ako som pisala,ani sa mi ju nechce docitat 😒 taka negativna kniha 😒 No dnes uz idem citat len eseje od mojich ziakov ☹ ,takze sa ozvem neskor ☹
Ale ak vam deturence spia a nepadate od unavy-citajte aj za mna 😀

vesi
9. led 2008

práve som dočítala knihy od Tess Gerritsenovej Dvojníčka a Posledný svedok a ešte ma čaká tiež od nej Mefistov klum 🙂
Monkula, Deavera zbožňujem, Kamenná opica bola napr. výborná a samozrejme aj Zberateľ kostí 😀

monkula
9. led 2008

Moninka, Kamenná opica je strašne zaujímavá, toľko infošiek o čínskej kultúre...
Ešte som od neho čítala ďáblova slza, Katedrála hrúzy, Divčí hrob, kúzelník...
Petrulak,. jasné, oni sú všetci nevinní 😖 😖 😖
Etuš, a čo si im dala za tému?

moni1412
9. led 2008

etuska: Modry dom je kniha s krasnym pribehom... nie je to naozaj vesely pribeh, ale to od Vasilkovej nie je asi ziadny. Ale je naozaj velmi dojimavy. Od Vasilkovej mam precitane vsetky a tato sa mi zdala najlepsia, no a potom vysla Duhovy most a ta bola tiez fajn... neviete, ci Vasilkova nieco nepripravuje nove?

monkula
9. led 2008

moni, ja Vasilkovú nečítam, ale mám taký mlhavý pocit, že dačo píše 😅 😅

nguyen
9. led 2008

ja citam simmela-len vietor vie odpved a odporucam od neho hlavne laska je len slovo a vsetci ludia budu bratia, mam rada marqueza, ale tiez tu niekto spominal matkina, tiez som citala asi 4 knizky a dobre sa to citalo

ukana
9. led 2008

Matkina som tearz cez sviatky citala dve knihy, dalo sa to ale nejak ma neocaril 😒 Vasilkovu ja nemusim 🙂 Teraz mame rozcitane Tajomstva medvedika Brumkacika, kazdy vecer jeden pribeh si citame 😀

marse
12. led 2008

momentalne citam od Brama Stokera Draculu, milujem knihy s upirskou tematikou mozno sa to niekomu bude zdat uchylne ale ja na rom. romany nie som skor dobry horor 😅

tiez stoji za precitanie Hajlujici upir a Hody s upirom 🙂

azifca
12. led 2008

Tak u mne vede Svět podle Garpa os Johna Irvinga, pak jsem četkla ještě od něj Čtrvrtou ruku a Rok vdovou, ale ty jsou už moc ujetý...Taky se mi kdysi na gymplu líbila Sofiina volba, a teď totálně žeru Fulghuma . ty jeho povídky jsou úúúžasné, a teď ten román Třetí přání, takovou zvláštní knihu jsem nikdy nečetla. Čtete ho někdo?

charlinka
12. led 2008

Ahoj, já zrovna dočítávám sedmý díl Harryho Pottera v angličtine a strašně si to užívám. Jsem do těchto knížek blázen, myslím, že je to jedna z nejlepších knih či knížek co mohla být napsaná. Nejen pro děti ale i pro dospělé. 🙂

bubel
13. led 2008

ja prave citam Vecna Ambra od kathleen Winsorova - Londyn obdobie Karola Stuarta II, a pri citani prichadzam na to, ze sa nemame preco pohorsovat nad dnesnou mladezou, co sa tyka sexu 😔 , lebo tam uz o 20rocnu nemal nikto zaujem. V tom obdobi ficali 15ky 😀 a samozrejme kazdy s kazdym... 🤐

makelka
13. led 2008

Tééééda, to já jsem jenom takovej literární barbar? Od porodu jsem nebyla v knihovně 😅 A dostala jsem na vánoce knížku od Lenky Lanczové - sice čtení pro dívky, ale miluju jak píše - a poslední dvě mám dočtený za dva dny 😖

certica
13. led 2008

bubel, tak vecnu ambru sme aj s kamoskami zrali ako piatacky na zs 😀 . zrovna vcera som totiz vramci reorganizacie bytu premiestnovala knihy a medzi nimi aj ambra, krasna catherine a pod. , ktore mi pripomenuli detstvo 🙂
momentalne necitam nic, ale mam toho v zasobe dost 😀

etuska
13. led 2008

A co tak "klasika"?-máte oblubených autorov?Mne sa pači D.H.Lawrence/britská literatúra/.
Pozná niekto Jamesa Joyce-a?????Písala som o jednom jeho diele diplomovku/pomocka-írsky autor/ 😀
Som zvedavá.....či niekto. Mám doma celú jeho kolekciu diel v angličtene,len som ešte nejako nestihla-okrem jedneho dielka-Portret mladeho umelca.

anke
14. led 2008

Ahojka, to je pekne tema. 🙂))

Ja momentalne ctu Dunu od Franka Herberta v originalu. Cte se to pekne, je to mnohem lepsi nez filmy.
Predtim jsem cetla 2 knizky od Neila Gainmana - Mezisvet (vyslo nedavno) a Anansiho chlapci. Gainman je velmi ctiva literatura (bezva je Nikdykde a Hvezdny prach - ted myslim bezi v kinech i film) 🙂

K Vanocum jsem ale dostala prima knizky - je to serie Previtem snadno a rychle, Kdo to tady chodi, Dalsi previt - jen to ne ... od Simona Bretta. Mam za sebou prvni dil o tom, jak Vam dite zmeni zivot ... je to z pohledu toho mrnouse a o tom, jak se vam za kazdou cenu snazi ten zivot potouchle zkomplikovat ... pisou o tom: "Tento necenzurovany denicek lidskeho mladete vam sice neposkytne zadne prakticke rady, jak si pocinat ve vychovne tisni, zato brzy pochopite, kdo je vas pomotomek ... a ze vas ma v hrsti." Doporucuju jako odpocinkovou velmi nenarocnou cetbu.

jabber
15. led 2008

Prevítem snadno a rychle je super 😀 , četla jsem to kdysi. Teď, když mám dceru, si na to vždycky vzpomenu 😀

andy.a
15. led 2008

ja som dočítala konečne tú najnovšiu Petru Nagyovú-Džerengovú..dalo sa,ale druhá a tretia kniha od nej boli myslím lepšie.. 😉

teraz mám rozčítanú Katarínu Gillerovú-Neodchádzaj..všetko také nenáročné čítanie.. 🙂

potom sa vrhnem na knihy od Tess Gerritssenovej-Posledný svedok a Mefistov klub.. 😉

suki
15. led 2008

ahojky já čtu strašně ráda, ale teď jsem nepřečetla od porodu ani jenu maminku nebo Betynku, leží mi to tady a čeká a čeká..... 😀 😀 😀 takže knížku jsme měla čas číst před porodem a to jsem jich přečetla moc-mám ráda z lékařského prostředí, romány, detektivky....různé žánry podle nálady.

viamka
15. led 2008

ja som prave docitala J. Meek: Sibirske drama! tie, co sa chystate kupit, ignorujte informaciu na prebale knihy, ze je to milosny pribeh z drsnej sibiri! je to podla mojho nazoru drsny pribeh (kastracia muzska i zenska, kanibalizmus, trestanci, vojaci............. ) trochu pomylenej lasky a kus historie................. takze zajtra si kupim nieco plytke, co sa rychlo a bez premyslania cita! potom tam mam nachystaneho tolsteho BĚSI..............uvidime!

tie, co pisete, ze nemate cas, precitajte aspon jednu stranu denne a tak precitate jednu knihu za rok. ak vas ta kniha chyti, urcite si najdete viac casu!

M.E.Matkina som zhltla raz dva??? o com to bolo? netusim...........preslo to cezomna ako acidko. ziadne stopy to nenechalo...... a toto su bohuzial sk bescelery 😒

m311293
15. led 2008

Od Jeffreyho Deavera skoro všecho, moje oblíbené jsou i příběhy o zvěrolékaři super je Barbara Erskinová - Žila jsem již před staletími. Ta byla úžásná, že jsem ji dočítala v den porodu. Už jsem měla kontakce, ale chybělo mi asi 5 listů. tak jsem to nejdřív dočetla a pak šla balit

andy.a
17. led 2008

áno,aj príbehy od Herriota o zverolekárovi sú super.. 🙂

od J.Deavera som dávnejšie zo 2 knižky tiež čítala.. 😉

a Mikulášove šibalstvá nepoznáte?? 😕 čítala som to dááávno ako dieťa,tá kniha už hrozne dávno u nás nevyšla,možno v Česku hej.. 😉 skvelé čítanie,super sranda.. 😀 😝