Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

petikd
14. srp 2010

@petule246 no to je väčšinou tak,že kniha je lepšia ako film 😉 stále sa vraciam ku knihám od Kinselly 😉

martimarti
15. srp 2010

@petule246 Ahoj, Sophii Kinsellu fakt doporučuji, pokud se chceš odreagovat a pobavit. Na film zapomeň, to byla šílená blbost a promarněná příležitost. Kniha se odehrává v Londýně, Rebecca je Angličanka...film přenesli do NY a úplně zničili děj i hlavní hrdinku 😠 Já se na film těšila a byla jsem fakt strašně zklamaná
Knížky jdou za sebou takto:
Báječný svět shopaholiků
Shopaholik za hranicemi
Báječné nakupování před svatbou
Báječné nakupování se sestrou
Báječné nakupování do kočárku
😉
Jinak knížky mají lehounce sestupnou kvalitu, jednoznačně jsou nejlepší první dvě /podle mého názoru 😉 /
Knížky teď znova vydává nakl. BB Art, ale pokud máš někdy možnost zajít do sítě obchodů Levné knihy KaM, tak tam mívali první dva díly ještě od starého nakladatele za 69Kč /pokud už je nevyprodali/

martimarti
15. srp 2010

@ellise V americké verzi Millenia by hlavní mužskou postavu hrát Daniel Craig 😉 Taky jsem zvědavá, co s tím Amíci provedou 😉
Bohužel jsem zatím neviděla ani verzi švédskou ☹ Nějak se nemůžu dostat do kina ☹

misi78
15. srp 2010

Holky tak jste me nalakali a vcera jsem si koupila prvni dil Milenia. Tak jsem napnuta jak se mi to bude libit. 😅

zany
15. srp 2010

Já teď dočítám 5. díl Pána hor od Hany Marie Körnerové 😉

@misi78 - novou Lanczovku jsem zatím nečetla, teď jí má kamarádka na dovolené a pak poputuje určitě ke mě 😀

petikd
16. srp 2010

Sophie Kinsella napísala knihu aj pod jej pravým menom Madeleine Wickham- Kokteily pre tri,ale nebola až taká dobrá ako ostatné.
Ja teraz rozmýšlam o kúpe knihy Červené sarí a ešte ma oslovili Divé maky,tá je asi od slovenskej autorky

misi78
16. srp 2010

@petikd tak Červene sari jsem mela pujcene ale vubec me to nezaujalo. Ani jsem to nedocetla.

petule246
16. srp 2010

@martimarti - ahoj a díky moc za info. Mrkla jsem, že knihy má v nabídce knižní klub, tak je asi objednám tam. Už se těším ...

petule246
16. srp 2010

@ellise - černá rtěnka asi neprospěje nikomu 😀

@martimarti - daniel craig jako kalle blomkvist - to zní skvěle 🙂

petikd
16. srp 2010

@misi78 dakujem za info,najprv si ju poriadne obzriem a potom sa rozhodnem 😉

mateson
16. srp 2010

Tatiana Melasová - Tovar. SUPER doporučuju.

ellise
16. srp 2010

petule, 😀 ani takové drsňačce jako je Lisbeth mně by se jako Kalle Blomkvist líbil Denzel Washington, ten je ale černej, to by byla blbost, asi Daniel Craig bude lepší 🙂

bea12
27. srp 2010

no ja som prečítala trilógiu Milénium - Muži, ktorí nenávidia ženy, Dievča, ktoré sa hralo s ohňom a Vzdušný zámok, ktorý vybuchol... bola som z toho úplne hotová. zaujalo ma to preto, lebo chlop s tým prišiel a som sa divila čo za knihy s divným názvom to číta. veľmi to chválil a tak som sa do toho pustila. bola to asi prvá detektívka v mojom živote. ale je to fakt perfektné. zaujímavý je aj príbeh samotného autora, ktorý žiaľ zomrel krátko po odovzdaní rukopisu vydavateľovi.
švédsky film by mal byť na slovensku v kinách tuším niekedy v septembri.... ale kniha je kniha
toto určite odporúčam.
aj Púštny kvet je výborný, ale to je silné kafe. najmä tá posledná pasáž

martimarti
27. srp 2010

@bea12 V češtině se 3.díl Millénia jmenuje Dívka, která šlápla do vosího hnízda 😕 😕 To jsem blázen, jak je to rozdílně přeložené 😀 😀 Koukala jsem do knihy jak je to v originále, název začíná na Luft.../něco 😀 /...tak to asi bude ten Vzdušný zámek 🙂

misi78
27. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem docetla Muži, kteří nenávidí ženy a zitra si jdu koupit druhy dil. Chvili mi trvalo nez jsem nasla cas ji zacit cist, ale pak jsem nemohla prestat. 😀 Vážne super. I když nektere pasaze, na me byli docela drsne.

domika007
3. zář 2010

ahojte 😉

chcem sa spytat, citala niektora nieco od Joa Nesba? ak hej, tak co a ako sa vam to pacilo

Vdaka za infosky 😵

petruska77
3. zář 2010

ja som pred par dnami docitala knihu od Dennisa Lehane - Prekliaty ostrov... najprv som mala z tej knihy taky zmiesany pocit, neviem ci bol zly preklad alebo co, ale stavalo sa mi ze som si musela precitat niektory odsek aj 2x, lebo mi nejak unikali suvislosti... ale malo to vyborny zaver, fakt sokujuce rozuzlenie, ktore som naozaj necakala 🙂

teraz citam novu danovku Mucholapka, je to pokracovanie Muchy a dost sa tam spominaju aj fakty z Bestie, obe knihy mam precitane, ale ten kto cita Mucholapku ako prvu moze mat z toho mensi chaos... ale inak standardne vyborny dan, od neho som este necitala nic co by ma sklamalo 🙂

a chcem sa spytat, ci niektora z vas citala od Jane Austen - Pycha a predsudok... rada by som vedela, ci to nie je prilis velky sladak, lebo to ja moc nemusim, ale pocula som dobre recenzie na tu knihu, tak ma celkom laka 🙂

domika007
3. zář 2010

@petruska77 suhlasim s tebou co sa tyka Dominika dana, od neho sa mi pacili vsetky knihy, citam ich velmi rada 😵

a na tu Jane austinovu som zvedava aj ja 🙂

petrunka01
4. zář 2010

@petruska77 Ahoj...můžu tě uklidnit,já na slaďáky nejsme a Jane Austinou mám moc ráda.Pýchu a předsudek jsem si nechala koupit k Vánocům a letos bych ráda navázala Rozumem a citem 🙂 .I jem si teď půjčila nějaké další knížky od ní v knihovně a jsem spokojená..
Toho Dominika Dana neznám..co píše za knížky?Čtu ráda,ale dochází inspirace...

helulela
4. zář 2010

@petruska77 od Jane Austenové, jsem četla všechno, na co jsem přišla a Pýchu a předsudek mám zdaleka nejradši, četla jsem ji už víckrát a to u málokteré knihy udělám

petruska77
4. zář 2010

@petrunka01
@helulela
vdaka za odporucenie, ja to teda s tou austenovou skusim 🙂

petrunka, dominik dan je slovensky spisovatel, pise pod pseudonymom a vraj je to kriminalista... Pise kriminalne romany, kde detailne popisuje cely priebeh vysetrovania... aj ked v niektorych jeho dielach vraha poznas od zaciatku, trpnes celu knihu, ci a ako sa ho detektivom podari odhalit... ja som danovi dlho odolavala, lebo mam trochu predsudky voci slovenskym autorom, ale uchvatil ma a mozem ho len odporucit, pise naozaj velmi putavo 🙂

domika007
4. zář 2010

a ja dakujem za info o austinovej 😉

petrunka01
4. zář 2010

a já děkuju za info o Dominikovi Danovi

domika007
5. zář 2010

ani tu nikto necital nic od Joa Nesba? 😕 ☹

petruska77
5. zář 2010

@domika007 necitala som nic od neho, ani mi to meno nic nehovori... co napisal?

petruska77
6. zář 2010

@domika007 vobec to nepoznam... ale ked to precitas, mozes tu aspon hodit referencie 🙂

domika007
6. zář 2010

@petruska77 jasne,chystam sa nieco od neho skusit, tak potom napisem, ze co a ako 😉

domika007
13. zář 2010

inak nedavno, myslim, ze koncom minuleho tyzdna mali na martinuse velky vypredaj knih, takze zase som rozsirila svoju zbierku 😅 😀 😎

petruska77
14. zář 2010

@domika007 kupila som si knihu Diabolska hviezda od Jo Nesba... bola som v nedelu v knihkupectve a nejak som si nevedela nic vybrat a padol mi zrak na Nesba, tak si vravim ze vyskusam 🙂 ale zatial som len na zaciatku, tak referenice budu az tak o tyzden 😉