Jakou knížku právě čtete?

kukinka
2. kvě 2007

Mate rady knizky a taky za ne utracite majlant jako ja?Co prave ted ctete?

lucia375
10. srp 2010

Odviate vetrom som si kupila uz davnejsie ale dost ma odradza hrubka tej knihy, hoci urcite to musí byt skvelé čítanie. Teda film je užasný, kniha musí byt este lepsia. Snad sa k tomu uz konecne dostanem. 🙂

petule246
10. srp 2010

Ahoj, já zrovna dočetla celou trilogii Milenium os Stiega Larssona - je to napínavý, dobře napsaný, pro něžné duše asi trochu drsnější. A mám ráda Medojedky od R. Ruarka.

petruska77
10. srp 2010

Odviate vetrom a nasledne Scarlett som citala este na strednej skole a je to vyborne citanie, odporucam 🙂

skybaby
10. srp 2010

Anna Gavalda - Clovek nie je nikdy uplne stastny ... a tak teda vypinam pocitac a idem citat 😉

martimarti
13. srp 2010

Ahoj všichni 🙂 ...tak já opět poněkolikáte přečetla všech pět knih o Rebecce od Sophie Kinselly 🙂 🙂 ...já jí fakt žeru, čtu snad už podesátý pořád dokola a vždycky mě to pobaví, úžasný zábavný čtení 🙂 🙂
Jo a o víkendu jsem neměla co číst, tak jsem vybrala tátovu knihovnu a přečetla thriller od Lee Childa Nepřítel a to se mi tedy dost líbilo, mám ráda detektivky a thrillery, ale jen některý 😉
A partner zrovna čte 1.díl Millenia, vpodstatě jsem ho k tomu donutila 😀 😀 a chodí spát teda hóóódně pozdě 😀 , nemůže se od toho odtrhnout 😉

bertica.h
13. srp 2010

Po niekolký krát čítam My deti zo stanice ZOO.prefektná kniha o detoch na tvrdých drogách..milujem tu knihu..

martimarti
13. srp 2010

@bertica.h Také jsem několikrát četla...dávno tomu 🙂 ...dost drsný čtení ☹

mnamko
13. srp 2010

ja som už dávnejšie čítala Bielu Masajku,má tri časti a všetky sa veľmi dobre čítajú,je to skutočný príbeh ženy ako sa na dovolenke zamiluje do Masaja.
Najradšej mám knihy slovenských spisovateliek,a teraz mi kamarátka doporučila Púštny kvet.

bertica.h
13. srp 2010

@martimarti ja viem..ale mám hrozne rada tu knižku.aj Memento,od R.Johna
to su knihy kt.som si oblubila na strednej a dodness sa k nim rada vrátim.

petikd
13. srp 2010

@matrimarti Kinsella píše naozaj super 😉 O rebecce mám aj ja,ale len závislú,nakupovanie pred svadbou a do kočárku,tie 2 mám po česky,a čakám či nepreložia do slovenčiny a ked nie tak dokúpim aj ostatné,aj v čestine 😉 A ešte mám od Kinselly Bohyna v domácnosti a ieš udržať tajomsto?Dobré čítanie,také mám rada 😉
@mnamko Púštny kvet je tiež dobré čítanie a v Evitapresse vydali knihu z podobného prostredia Slzy púšte,len je o doktorke,tiež skutočný príbeh 😉

susanne21
13. srp 2010

Bohyňu v domácnosti som aj ja dvakrát čítala, taká dobrá oddychová knižka 🙂

mnamko
13. srp 2010

@petikd ďakujem za radu na knižku,

petikd
13. srp 2010

@mnamko nemáš za čo 😉

misi78
13. srp 2010

Kinselli tak miluju. Ted jsem si od ni koupila knizku Vzpomínáš si? Ted ctu uz podruhy Manzelky, milenky, zoufalky od Lenky Lanczove. Fakt super, pravdivy ze zivota. Ted vydala novou knizku, premyslim, jestli si ji mam koupit, necetk jste ji nekdo?

mirka907
13. srp 2010

no mne sa Pustny kvet nepacil...cakala som viac, mozno kvoli tomu ako ju propagovali. Pre mna ta kniha nemala zaver, skor iba nejaky pokus o zaver. Citala som vela knih, ktore mali mat nejake posolstvo ako napr. Predane dcery a to bola ozaj silna kniha. Pusty kvet mi vyznel ako snaha o napodobenie takychto knih, proste podme napisat knihu, ktora ma zahrat na city. A z toho ako knihu aj film propagovali vyznela strasne komercne, co jej nepridalo. Co mam odozvy z okolia, vela ludi cakalo viac ako dostalo.

petule246
13. srp 2010

@martimarti - nemám, co číst a přemýšlím, že bych využila tvého tipu a zkusila Sophii Kinselly, ale mám trochu strach. Mám pocit, že jsem kdysi viděla film, který se jmenoval Shopaholic a říkám si, jestli to nebylo natočeno podle některé z těch knih a že to byla neskutečná blbost. Tak se chci jen ujstit, že je to fakt vtipný a že se to pěkně čte ... Případně, kterými díly mám začít. Díky moc,

maggie2
13. srp 2010

@mirka907 nuž ale púštny kvet je podľa skutočnej udalosti, biografia, životopis, čo tam sa dá navymýšľať viac než skutočnosť? Kto chce brilantnú beletriu nech číta vymyslené romány s fantastickými zápletkami - iba toľko na margo tej knihy.
Ja čítam momentálne od Tess Gerritsen : Suterén záhad. Má aj lepšie, ale i táto ujde.

misi78
13. srp 2010

@petule246 ja ten film videla nedavno, nadavala jsem jak spacek protoze jsem predtim jeji knizky cetla, to zas nekdo zprasil co mohl. Byla to kravina. Ale jeji knizky jsou tisickrat lepsi.

misi78
13. srp 2010

Teda ted jsem se divala na on line katalog nasi knihovny,ze si pujcim prvni dil Milenia, jeste jsem to necetla, je ale 27x zarezervovan, to je horsi nez Twiligh saga 😀

mirka907
13. srp 2010

@maggie2 mne sa nepacil sposob ako to bolo napisane...z mojho pohladu velmi nasilu....aj Predane dcery, Bez dcery neodidem boli napisane podla skutocnej udalosti a tie knihy sa nedaju porovnat.
Autorka chcela nieco povedat, fajn povedala, nikto jej nemoze upriet, ze co zazila bolo hrozne ale styl pisania jej nevysiel. Mohol to byt neviem ako tazky osud a pribeh ale tym ako to bolo napisane ma to neoslovilo. To je zase moj nazor.

ellise
13. srp 2010

te´d jsem se vrátila z kina, viděla jsem: "Muži, kteří nenávidí ženy" výborná knížka, výborný film a švédština je zajímavý jazyk 🙂 lisbeth salanderová odpovídala mojí předstvě z knihy, ale Kalle Blomkvist, vůbec nebyl sexy novinář. ale jinak vřele doporučuji, těch 140 minut uteklo hrozně rychle.

sambucca
13. srp 2010

"Nejstastnejsi miminko v okoli" 😀

mirka907
13. srp 2010

@sambucca potom daj vediet ci to u Vas aj fungovalo. U nas nula bodov ale zas ani som sa velmi nesnazila a nerobila nic na silu 😉

maggie2
13. srp 2010

@mirka907 nuž aby bolo jasno. Ani Waris Dirie, ani Betty Mahmoodová nie sú spisovateľky. Tie knihy za nich napísali tzv. profesionálni spisovatelia na zakázku. Bežne sa to tak robí keď známe osobnosti predávajú svoje autobiografie ale samozrejme spisovateľský talent nemajú. Ich príbeh si dajú napísať niekomu inému. Podľa môjho názoru naopak, Púštny kvet a Bez dcéry neodídem je písaný rovnakým štýlom, snáď len to že duševné obzory jednoduchej v tom čase mladej Somálčanky nemožno porovnať so zrelou a životaskúsenou Betty, ktorá sa pohybovala pred vydajom jednak v civilizovanom prostredí a jednak jej vnútorný život bol omnoho bohatší a snád mala i viacej intelektu než Waris, preto nám osobne môže byť samozrejme bližšia a milšia Betty, to ale neznamená že budem hodnotiť knihu Púštny kvet negatívne, ten štýl písania musel byť napasovaný na ňu, t.j. jednoduchý štýl bez nejakých hlbších zamyslení, hľadania súvislostí a pod.

petule246
13. srp 2010

@misi78 -díky za názor. Tak do toho teda zkusím, potřebuju nějakou oddychovku ...

petule246
13. srp 2010

@ellise - díky tvému příspěvku jsem neodolala a vygooglila si Kalla Blomkvista a musím souhlasit, že na základě knihy jsem měla také představu, že by měl vypadat o něco líp. Zato Lisbeth je ve filmu pěkná kočka a podle knihy jsem si ji představovala podstatně hůř. budu si muset asi počkat na DVD ...

mirka907
13. srp 2010

@maggie2 uz len tolko: mne je uplne jasne, ze tie knihy neboli napisane nimi, to dava logiku. Ja som vyjadrila svoj nazor na knihu, o ktorej kebyze neviem, ze je skutocny pribeh, tak sa nad nou pravdepodobne ani nepozastavim. Kniha ako taka sa mi nepacila. Nehodnotim ani Waris ani jej osud, hodnotim knihu ako literarne dielo.

binki
13. srp 2010

Javier Moro - Indická princezna

maggie2
13. srp 2010

@mirka907 Jasné ako literárne dielo to nie je nič moc. Tak ako väčšina kníh tohto typu. Netreba mať preto veľké očakávania

ellise
14. srp 2010

petule, když byla první nebo druhá scéna s Lisbeth, tak měla řernou rtěnku, to byl děs, ale jak byla nenamalovaná, tak to byla hezká holka, u ní bylo lepší když se nemalovala, ale ona dokázala v obličeji uhrát svoje pocity, dokázala proměnit výraz podle toho co cítila, ponížení, vztek, překvapení, to všechno si v tom viděla dřív než sis přečetla titulky. jen úsměv tam chyběl 🙂

Někdy v průběhu podzimu byl měl přijít do kin i druhý a třetí díl a moc se těším..... navíc prý i američané, konkrétně David Fincher ( Sedm) má točit stejný film, tak se potom podívám i na americkou verzi, co s tím provedou...