Jakou "kvalitní vlasovou kosmetiku" používáte?

vilca
8. dub 2008

Ahoj holky, mám středně dlouhé blond vlasy, celkem husté. Bohužel mi vydrží po umytí hezké jen jeden den, takže si je myju každé ráno. Aby trochu vypadaly, tak je vysouším fénem a používám pěnové tužidlo. Moje kadeřnice mi řekla, že pokud používám kvalitní vlasovou kosmetiku, tak každodenní mytí a vysoušení nevadí. Bohužel mi už ale neřekla, co si přesně představuje pod pojmem "kvalitní vlasová kosmetika". Chtěla bych se vás proto zeptat, jakou používáte vy, případně jaký šampon nebo třeba regenerační kúru byste mi mohly doporučit, s čím máte osobní dobrou zkušenost. Taky by mě třeba zajímalo, jestli používáte nějaké vitamínové přípravky ve formě tablet, jestli to funguje apod... Chtěla bych nějak zkvalitnit a chránit vlasy, abych si je mohla nechat dorůst do větší délky. Když si vlasy umyju ráno, tak odpoledne už ztratí objem a jsou zplihlé... Pokud máte opravdu dobrou zkušenost s nějakým konkrétním přípravkem a nechcete tady napsat název, pište mi prosím do IP. Díky za rady 😉

lendy1
8. dub 2008

Tak já mám vlasy dlouhé, hodně husté, vlnité a těžké. Myju si je 2x týdně, nechám je prosušit volně, žádný fén.
Ten Nej, nej šampon stále hledám, už jsem zkusila: Glis Kur, Loreal z kadeř.salonu, stejně tak jako Wellu, Lee Stafford...
Teď mám šampuk od Lush pro lesklé vlasy + kondicioner American Cream také od Lush a docela to jde. Kondicioner teda nemá chybu-hlavně díky své vůni, která je dloooouho ve vlasech cítit.
Dřív jsem si dávala na vlasy tužidlo, ale zjistila jsem, že čím méně přípravků po umytí, tím lépe. Nyní nepoužívám po umytí nic kromě kondicioneru.
Beru z vitaminu Biosil Plus, který je na vlasy, pleť a nehty, stojí cca 50,-Kč.
Masku mám momentálně olivovou z Avonu nebo si dávám do vlasů před umytím kokosový olej.
Taky si dost často žehlím vlasy a kromě kvalitní žehličky musím použít ještě sérum na vlasy, aby byli trošku chráněny před tou zátěží.

Chystám se vyzkoušet zn. Tigi.

Jinak jsem zkoukla test šampónu a z těch kvalitních to vyhrála zn. Redken a z drogérky myslím Nivea.

aponchie
8. dub 2008

ja si myju vlasy cca2x tydne,mam je jak lendy dlouhe tezke,vlnite mirne..zkusila sem pantene,loreal,vsecky dostupne a zatim sem skoncila u head&shoulders pac porad hledam a tento zatim jde..glis kur je dobrej ,ale ne uzasnej jak tvrdi..v Makru jsem jednou koupila kondicioner ve velkem bilem kelimku se zelenym vrskem nemuzu si vzpomenout!italska znacka zadne cenove drama (s kokosem)na vrchu je napsane snad:il rigeneranto coco ...nemuzu ho uz najit je paradni !jinak sem jeste nenasla kondicioner po kterem by to slo rozcesat 😠 skubu to jak kralik..pouzivam leta serum na suche konecky vlasu od avonu a leave in spray od avonu nyni max!penove tuzidlo jednou za cas,laky nepouzivam gely taktz ne,vyjimecne k uhlazeni ucesu z Body Shopu takovou kokosovou pomadu..nefenuju,nezehlim ...

neeve
8. dub 2008

Na každé vlasy platí něco jiného. Mně třeba hrozně pro udržení objemu pomáhá od Loreal ten sprej, co se stříká ke kořínkům. Ale musíš fakt jen ke kořínkům. Udělat pěšinku, stříknout, pak další, stříknout. Pak vyfoukat. Objem vlasů mi to udrží dva dny. A to je taky doba jak často si je myji. Velmi příjemně mě nyní překvapil šampon z DM, značka DM, jmenuje se Relee nebo tak nějak. Za pár kaček a super. Ale já mám vlasy rovné a jemné. Vysouším je fenem přes kulatý kartáč. Nic víc.
Pantene mi řeklo už několik kadeřníků určo nepoužívat. Obsahuje nějaké silikony či co, které vlasy obalí a pak jsou neupravitelné. Nehledě k tomu, že barva a všechno na tom špatně chytá! Můj současný kadeřník, a je to fakt dobrý kadeřník, mi řekl - Pantene věnovat nepříteli. To samé platí o Organics. Já si vlasy teda nebarvím, myslím, že moje přirozená barva mi jde stejně nejlépe.

aponchie
8. dub 2008

neeve no prave na kazdeho neco jineho plati a ja jeste nenalezla to svoje ani poradne..ale je fakt ,ze asi na podzim jsem si ujela a koupila sampon barvici ne primo permanent barvu(pac ja si vlasy nebarvim)ze to jako zkusim at sem sakris uz IN 😀 me padaly vlasy jak hrom!!asi 3mesice stacio zatrepat hlavou a plne umyvadlo 😠 tak sem sla k holici ta mi je prostrihala pac jich mam fakt vela a je to lepsi a jeste sem jednou sahla u babicky po nejakem levnem samponu z teska a myslela sem ,ze me ....svedila me hlava zase mi padaly vlasy a vubec hruza..ten DM zkusim zitra koupit..a ten balzam potrebuju sehnat,ale do Makra uz me nepusti 😀 co rikas na Wella nebo Kerastese?ja jednu doby v Anglii pouzivala Tony&Guy ale je desne drahej 😝

sylviiik
8. dub 2008

Určitě nic nepokazíš L´oreálem. Redken, Goldwel, Wela, Alcina, taky dobrý... O Panténe to tvrdí i moje sestra, také kadeřnice... Nejlíp, když se se svojí kadeřncí poradíš.

Neevoušku, díky za tip 😵

sylviiik
8. dub 2008

Ap, Kerastáse je super... 😵 ale taky ne z nějlevnějších 😒

aponchie
8. dub 2008

hele kdo s enam to probudil z nory vylezl 😀

jj jsou drahe jak hrom a pri mejch vlasech je ta spotreba silena 😀 ale zase si rikam,ze ten sampon je fakt asi to jedinne co pouzivam tak proc ne..me zase tchyne tvrdila jak je pantene uzasnej a tak no jak rikas na kazdou kebulku neco jineho..sylviik ja svou kadernici nemam jsem marna co? 😀 ja mam fakt krasne vlasy a jen si zastrihavam konecky a to od kamosky pac kdyz uz se jako utrhnu ze budu jak jine zeny a jdu k holici vzdycky se vztekam a dojdu domu a cele to precesu rozcesu a tak.. 😠 😀 mam je tak dlouhe ,ze stejne s nema nic neudelaji jen umeje vyfouka a u toho musi stat 😖 a rekne naschle...

sylviiik
8. dub 2008

No já jsem ještě chtěla dodat, že pokud má někdo takové krásné vlasy jako Ty, je docela jedno, čím je meje 😀 Může to být už jen lepší... 😵
Jinak já už spíš do nory zalézám... 😔 😔

neeve
8. dub 2008

Aponchie 😀 To je bomba, stát v kadečnictví 😀 To bych tam taky nešla 😀 Chiii...
Wella i Kerastáse jsou v poho... ale ta Wella řada profesionall, z drogérky to nemá úroveň.
No já jsem teď spokojená s šamponem za pajdu, fakt 😀
Já mám kadeřníka svého, protože je to kámoš. Je fakt super. A taky vypadá zatraceně dobře, ale to teda jako není směrodatné ... 😀 To jen poznámka pod čarou 😝

acornika
8. dub 2008

ahojky vilca tak já mám problém jako ty, vlasy mám tedy teď ostříhané v délce po bradu ( nedávno jsem měla ještě dlouhé ) ale také mám docela dobrou kvalitu vlasů a za chvilku je mám splihlé. Mě se tedy osvědčilo šampony střídat, jakmile je používáš delší dobu až si ty vlasy na to moc zvyknou začnou být mdlé aspoň tedy u mě, musím říct že mě vyhovují šampony od Schaumy ( kokosový + kokosová maska, nebo růžový s oleji a perlovým extraktem pro lesk vlasů + jeho kondicioner ) dále si dávám občas ty obnovovací masku od Dove v těch malých sáčkách. Pak si do vlasů vtírám Capilan vlasový aktivátor, není drahý, hezky vonní a obsahuje vitamíny. Co se týče úpravy tak když chci vlasy do hladka tak si ke kořínkům a na konce nastříkám Liftingový sprej pro objem vlasů od Avonu a vyfoukám přes kulatý kartáč, pak jen přelakuji Lakem Loreál nebo Lybar. No a pak mám ještě jeden styl jakoby rozházený hodně bohatý trochu jakoby vlnitý, na celé vlasy nastříkám ten strej ( vlasy musí být umyté a trochu vysušené ručníkem ) a pak je promačávám a suším fénem s difuzorem, takhle mi vydrží objem i dva dny 😉

kitty68
8. dub 2008

ja pouzivam head&shoulders, pac ho uziva manzel 😀 , jinak mam gliss cure sampon a condicioner, ale neprijdou mi nijak extra, ovsem co je maximalni je reflex shine serum, tak to je vecicka, lesk maximalni je to taky od gliss

vlasy si myju taky asi tak 2x tydne a nechavam volne uschnout, to se mi pak trochu vlni 😎 fenem foukam jen pokud jdem ven a je zima a pred nejakou velkou akci je vyfoukam kulmofenem, zehlit js sama jeste nezkousela i kdyz mam zehlici nastavec na tom kulmofenu, jednou me vyzehlili u holice a nejak jsem z toho mela smiseny pocit

jinak mam i mirror shine spray od avonu taky dobry, ale pripada mi ze se po nem trochu masti vlasy

vlasy si barvim, ale ted uz js si dlouho nebarvila naposledy asi v zari, ponevadz se mi s tim pupkem blbe ohybalo nad vanu, a to js jeste pouzila svetlejsi barvu nez si davam, tak tam mam takove dva pruhy, ale dnes se chystam polidstit tak uvidime

tuzidla ani laky nepouzivam

aponchie
9. dub 2008

ja chci taky sveho kadernika chlapa 😀 😀 😀

aponchie
9. dub 2008

neeve jo pokazde maji problem to foukat ..vzdycky rikaji,.ze je mam tak dlouhe,ze to nejde u toho sedet a musim si stoupnout anebo kdyz uz sedim tak se za mejma zadama vztekahi a navrhuji mi rychlejsi postup(difuzer) 😀 coz me neba..tak sem si je nechala smiknout postupne o 20cm a stejne jsou porad dlouhe tak tam uz nejdu..

neeve
9. dub 2008

chápu 😀 kadeřníka ti někdy ale půjčím jestli chceš 😀

aponchie
9. dub 2008

pujc ,ja miluju kdyz mi nekdo cese vlasky,a dela masaz hlavicky a vubec mi s nema neco dela 😀 vypada jak ten ze sitcomu Krok za Krokem? 😀

neeve
9. dub 2008

Jejda tak teď nevím jaký tam je kadeřník 😀

aponchie
9. dub 2008

jak nevis 😀 no ten jeden tvuj preci..posli ke me..rekni mu,ze jsem ztracenej pripad a vyzva v jednom 😀

neeve
9. dub 2008

😀 no on toho má tolik, že by za tebou asi určo nejel... ale mohla by jsi dojet ty... zrovna se stavíš a uvaříš mi tu omáčku 😀

aponchie
9. dub 2008

no klidne ..kdy?v patek sobotu a nedeli mam volno 😀

megee
9. dub 2008

holky chci se zeptat po porodu mi začaly strašně padat vlasy nevíte některá jestli se s tím dá něco dělat, tímhle tempem budu do půl roku plešatá 😢

aponchie
9. dub 2008

megee hlavne klid..prestane to ,me padaly tak ze jsem mela pul vlasu behem mesice dole a sla na onkologicke vysetreni v Brne 🙂 nic to nebylo..proste to tak dela a pak jeste az prestanes kojit.ale urcite bych sla do vitaminu a nejakych bylinkovych tonik

pattie
9. dub 2008

Říká se, že časté sušení vlasům moc neprospívá... Mám taky celkem dlouhý blond vlasy a nesuším je vůbec, jen ofinu podtáčím ráno kulmofenem. S tím šamponem, používám tak nějak co mi přijde pod ruku, nebarvím to, občas plácnu kondicioner a jsem spokojená 😀

aponchie
9. dub 2008

koren z lopuchu je dobrej..da se i koupit v lahvicce na masaz hlavy

neeve
9. dub 2008

Megee, je to uplně normal. Přesně jak píše Aponchie... Tři měsíce po porodu a pak když jsem přestala kojit... přestalo to.

megee
9. dub 2008

díky za rady jinak já nekojím takže aspon tak a vlasy si taky nefénuji, koupila jsem si nějaké vitamíny a zkusím ty tonika, doufám že to brzy přestane...

aponchie
9. dub 2008

megee to viz,ze to prestane ja jsem chytala panicke zachvaty pac nemame koberce a bylo to strasne videt,rano jsem vstala a prosla se do kuchyne kde jsem se zhroutila na podlahu a rycela jak male dite pac toho bylo fakt mega moc ☹ verim ti..je to stresujici ale prestane to a narostou nove..kukni obcas nad celo a kolem okraju jestli ti rostou nejake nove malicke vlasky a zajdi k holici at se kukne zezadu na vlasy a dospodu ony to vetsinou poznaji

aponchie
9. dub 2008

vis,

vilca
autor
16. dub 2008

Ahoj holky, díky za rady a názory 😉 Minulý týden jsem byla u své kadeřnice, která mi řekla, že moje vlasy jsou zdravé, takže mi jen o kousíček sestříhala konečky. Akorát jsem si u ní koupila takovou pěnu na zvětšení objemu, co se dává ke kořínkům, gel na celou délku vlasů a ještě bezoplachový kondicionér, všechno zn. Londa (profi - pro kadeřníky). Druhej den jsem to hned vyzkoušela a jsem moc spokojená. Celej den mi vlasy držely tak, jak jsem je ráno vyfoukala. Takže můžu doporučit 😉

marti7
10. črc 2008

Holky neporadily byste nějakej účes pro polodlouhý vlasy co vy se snadno upravoval? prostě umýt a jít a vypadat super 😵 nevíte o něčem?

aponchie
10. črc 2008

tak proste umyt a nevysouset jen nechat uschnout a jit 😀

marti ja byla vcera v Klieru a totalni opruz teda 😝 sem chtela nejakej novej strih a rekla mi,ze je mam dlouhe a ,ze mi nic nebude drzet ..dobry co? 😀 ja ani fen doma nepouzivam..umeju dam do toho silkgloss a nejakej olejicek a necham bejt ,kdyz to foukam vypadam jak carodejnice 😀