Jakou máte zkušenost s hlídáním dětí?

lenkaol
9. únor 2010

Jaké máte zkušenosti s hlídáním dětí?
Měla jsem strach nechat si hlídat od někoho cizího, ale nakonec jsem se odhodlala. Teď si to nemůžu vynachválit. Malého mi hlídá slečna z agentury Suzi, není to drahé a malý si na pečovatelku bez problému zvyknul. Myslíte si, že jsem špatná matka?

kulimka
10. únor 2010

Určitě nejsi, já nemít babičku taky si někoho najdu, protože chodím do školy jednou týdně

wsmoulinkaa
20. únor 2010

lenkaol....do budoucna taky přemýšlím, pokud babičky nebudou mít zájem...chci se vrhnout do podnikání

smejdik
21. únor 2010

určitě špatná matka nejsi🙂...Já mám holku na hlídání od Terezčiných 7.měsíců a jsem s ní velmi spokojená. Manžel je furt v práci, jedna babička je nehlídací, druhá je 150 km daleko, takže abych si občas trohu ulevila a využila čas jak trochu pro sebe, tak pro ůrůzný zařizovaní, musela jsem si někoho sehnat. Sice jsem chvíli váhala, ale nemůžu si to vynachválit.

zuzik03
22. únor 2010

proc spatna matka ? to uz je snad dnes normalni, ne ?

mamina
10. říj 2010

Ahoj,holky.Omlouvám se,že Vám sem lezu,jen jsem Vám chtěla říct: Zítra otvírám kavárnu s dětským koutkem v Pardubicích v Pyramidě,v prvním patře(výtah,eskalátory tam jsou) -9*5,5metru,bude hotovej během tohohle týdne,tak kdyby jste měli cestu,jste zvané.Mám už i stránky,zatím bez fotek (dodám),ale prej hezký,říkali holky. www.kavarnaumaminy.cz Pokud se domluvíme,alespoň 2 dny předem,jsem schopná zajistit krátkodobé hlídání,než si oběháte úřady,vyřídíte lékaře nebo nakoupíte.Ale jen děti starší 18 měsíců,a aby byly alespoň trošku zvyklé,že maminka občas někam odejde a zase se vrátí-ať to pro maličké není takový šok...😉Těším se.Papa. 🙂

danab
15. říj 2010

Ahoj maminy 🙂 Také přidám svou zkušenost a zkušenost mé sestry a nejlepší kamarádky (sousedky).
Má zkušenost je taková,že slečnu na hlídání jsem začala využívat až v tu dobu kdy moje mladčí dcera začala chodit do školy. Družina nebyla a babička byla ještě zaměstnaná,já také. Takže nastala otázka jak to vyřešit. Tehdy sem začala uvažovat o chůvě. Také se i stalo. Našla jsem si studentku,která dceru vyzvedla ze školy a byla u nás do 17h. kdy sem přišla domů. Byla sem s ní naprosto spokojena a dcera si jí oblíbyla. Nyní jsem ve 12tt a uvažuji o tom,že zas využiji služeb chůvy a nějakou k prckovi pořídím na pár hodin týdně. Sem podnikatelka takže to určitě chápete.
Sestra má chůvu k Adámkovi od jeho 6ti měsíců. Dnes je Adámkovi 6 a za tu dobu se u něj vystřídaly 4 chůvy. Z toho dvě z agentůry které sice měli zdravotní vzdělání nebo pedagogické ale vztah k dětem naprosto žádný. Jedna byla starší paní něco málo přez 50. Sestra si myslela,že zkušená žena která vychovala 3 své děti bude mít zkušeností hodně. Bohužel více jak o Adámka se starala o své časopisy a potažmo kávě s cigárkem. Omlouvala se tím,že stejně Adámek spinká nebo je zabraný do hry ... Nakonec našla jednu slečnu (vyučenou prodavačku!) kterou si Adámek prostě zamiloval. Nejenže mu dala více než kterákoliv VŠ vzdělaná žena ale navíc měla cit,který předcházejícím chůvám naprosto chyběl!
Případ třetí-moje kamarádka a sousedka. Má dceru 5 let a syna 2 roky. Dostala pracovní nabídku,která se prostě neodmítá-částečně dělá z domu a z části dojíždí do firmy. Když mě před rokem říkala,že bude mít chůvu k dětem zdálo se to jako něco normálního. Agentur je mraky co se na toto specializují a natož v Praze,bohužel si vyhlédla asi tu nejhorší co může být. Když mě vyprávěla jak už nejmín 4krát volala do té agentury,že tedy chce využít jejich služeb a potřebuje chůvu tak paní byla velice neochotná ani po 10ti dnech se úspěch nedostavil. Nakonec po dalších 4 dnech z agentury zavolali,že mají vhodnou chůvu. Na další pondělí přišla asi 35ti letá žena. Blanka (kamarádka) byla s prvotním seznámením spokojená a nechala chůvu hlídat-po 3 hodinách se vrátila a jak mě vyprávěla bylo ji do breku... Karolínka ,,vyzdobyla" obývák temperamy a Vojtík hladový brečel v postýlce. Chůvu vyhodila. Další dny se pokoušela kontaktovat agenturu a to bezvýsledně. Za týden ji přišel účet z oné agentury na 1855,-kč... Nakonec to vyřešené tak,že pod pohrůžkou udání účet nemusela platit. Zjevně tu byla chyba nejen na straně chůvy ale celé agentury. Blanka po této zkušenosti nechtěla už nic mít společné s hlídáním dětí. Po 2 měsících ale přeci jen zkusila štěstí tentokrát si chtěla obstarat chůvu sama a bez agentury-které dáte i více než samotné chůvě. Nakonec našla slečnu,která pravidelně chodí vypomáhat-zas z řad ,,obyčejných" lidí. Blanka si ji prostě nemůže vynachválit. K dětem se chová úžasně dokonce občas sama od sebe pomůže Blance doma-třeba s úklidem kuchyně nebo děts. pokoje. Nechci tedy psát,že za vše můžou agentury-rozhodně jsou i agentury,kterým můžete věřit ale já dávám přednost chůvám které si vyberu já. 🙂
Nezáleží na vzdělání chůvy ani na věku ale na tom jak se chovají k dětem. Tak maminky vybírejte pořádně 🙂
Doufám,že já za pár měsíců budu mít taky štěstí na ten správný výběr,chůvu 🙂

placka85
13. srp 2013

S hlídání dětí mám pozitivní i negativní zkušenost.
Nejprve jsem řešila hlídání přes známe. Následně jsem vyzkoušela několik brigádnic. Některé perfektní a některé katastrofa. Nakonec jsem svěřila špuntíka do péče Agentury Beránek (http://www.agentura-beranek.cz/hlidani-deti-brno/) v Brně. Důvěřuji jim už několik let a musím podotknout, že s takto vřelým přístupem jsem se nesetkala ani u svého prvního dítěte.

dvorackak
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
annaluciapetrzel
15. kvě 2015

@dvorackak zkus www.hlidacky.cz. pkd mas hodne penez tak pres agenturu

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
locikk
20. dub 2016

Já hledám tedkon chůvu v Praze, taky se bojím, proto chci přes nějakou agenturu, kde mají osvědčené chůvy. Nemáte někdo doporučení, na koho se obrátit? Moc by mi to pomohlo.

kasim886
13. lis 2016
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

Ahojky 🙂 Maminky, prosím o radu. Potřebovala bych poradit agenturu na hlídání dětí v Brně, případně klidně na konkrétní slečnu. Děkuji

annaluciapetrzel
14. lis 2016

@kasim886 ahoj hledavala jsem pres hlidacky.cz, ale momentalne nevyuzivam, slecny si nasazuji horentni sumy kolem 100kc/h, dobra zkusenost s agenturou Beranek, prip. napiste SZ

kasim886
16. lis 2016
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

@annaluciapetrzel Dobrý den, děkuji. Jak se tak ceny pohybují u agentury? Děkuji

annaluciapetrzel
17. lis 2016

@kasim886 je to 120-140 kc. u beranka, kouknete se prosim na jejich web nechci sem davat odkaz, myslim, ze to je proti pravidlum MK. prochazela jsem vice webu agentur a beranek je nejlevnejsi a holky tady na MK na nej mely dobre reference takze jsem sla do toho a spokojenost (pripadne pisnete sz). na www.hlidacky.cz slecny pozaduji kolem 100 (brno) coz mne teda dost irituje, ptze si myslim, ze by mely chtit tak 80-90kc ptze je to bez agentury a jdete do jisteho rizika (i kdyz ja mela pres hlidacky nekolik chuv a hlavne s tou prvni jsem byla velice spokojena, ale to se ceny pohybovaly mezi 60-80kc, to slo). navic na hlidackach musite zaplatit vstupni poplatek na web.... proste ja jsem s nima tedka nespokojena, s hlidacky.cz, psala jsem jim i stiznost, ze si vemou poplatek a zadna slecna pak nechtela hlidat za cenu kt jsem byla ochotna platit. uprimne, to radeji na narazove hlidani pujdu do agentury. ale na dlouhodobe pravidelne by hlidacky lepsi byly.... no stale to cele zvazuji... 120 resp 140 je dost....

kasim886
19. lis 2016
Uživatel kasim886 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kasim886.

@annaluciapetrzel Moc děkuji za radu... Já jsem o těch hlídačkách už taky slyšela... Jde totiž o to, že se chci vrátit do práce, ne na plný úvazek, ale na nějaký určite. Otázka je, zda bude slečna bez agentury (domnívám jsem se, že cena bude levnější) ochotna hlidat i v dopoledních hodinách... Nasi chodi jeste do prace, ty mi ted nemohou pomoci a chlap je taky v praci 🙂 Malymu jsou sice už 3 roky, ale školku jsme propásli, od ledna nám ho zatím nechtějí vzít... Tak ještě budu hledam a dumat 🙂

annaluciapetrzel
19. lis 2016

@kasim886 ha, tak velke dite dejte do jeslicek. v Br uz je vyber slusny. My mame dobrou zkusenost s hlidanim u Marysi, Clovicek. Take jsme zkouseli zirafku a eeee, na kravi hore, v Klacel.kolejich, nebylo spatne, ale z financ. a jinych duvodu dcera chodila nakonec k Marysi a tedka do Clovicku. Financne vas to vyjde mnohem lepe a dite bude pripraveno na kolektiv a neni problem s chozenim jen dopol.

annaluciapetrzel
19. lis 2016

@kasim886 nechci tady psat kontakty, myslim, ze je to proti pravidlum MK, ale s klidem pisnete zpravu. Mam veeeeelmi bohate zkusenosti 🙂, pracuju temer od narozeni dcery takze jsem si prosla kde cim 🙂 od chuv po jeslicky....uprimne receno, dost jsem si oddychla, kdyz dcera mohla uz do jeslicek, chuvy jsou bud drahe nebo ....nemate jistotu,je to na duvere a.... (to eeee v prech prispevku melo byt, ze si nemuzu vzpomenout na nazev 🙂)

hanadudlik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berenika39
14. bře 2017

@hanadulik
Ahoj, Dát si do nicku jméno a přijmení, webovky, kde je tvoje jméno a příjmení, a psát, že si se sama se sebou na tom webu domluvila....maminky nejsou hloupé. Blokuji profil.

zanys001
20. čer 2017

Ahoj holky,

taky uvažuju o pomoci na mateřské. Jedna babička je daleko, druhá o nás bohužel nemá moc zájem.

Momentálně by mi stačilo např. vození v kočárku 1x týdně na 1-2h (dcera 3 měsíce), abych si odpočinula/zařídila něco a malá byla víc na čerstvém vzduchu. Pokud by to byla třeba nějaká starší paní s domečkem, je mi jedno, jestli u ní bude polovinu času spát na zahradě, hlavně když bude spokojená, paní ji bude mít ráda a dá na ni pozor.

Ale řeším 2 věci:
- kolik za vození platit? (bydlím na kraji Prahy) Stejná cena jako za hlídání?
- jak najít důvěryhodnou paní/slečnu bez agentury? (zase nemáme peněz nazbyt)

Děkuji moc za tipy.