Jakou máte zkušenost s kočárkem a linkovým autobusem?

mnaulink
13. únor 2013

Vemou vás řidiči bez problému?

kitinka76
13. únor 2013

@mnaulink pokud to nebyl ráno "školní" autobus plný dětí a důchodců co jeli k lékaři, tak vždy bez problémů. Někdy i pomohl s naložení kočárku 😉

elephant
13. únor 2013

@mnaulink Vždy bez problémov, do nízkopodlažného i obyčajného. Žijeme v Prahe a pravidelne sa mí stáva, že sa mi niekto sám núka, že mi pomôže, starší páni, mladší, i puberťáci. Takže za mňa Pražáci a pražská MHD SUPER!

blanka.k
13. únor 2013

@mnaulink s linkovými mám zkušenosti jak pozitivní, tak negativní.... některé spoje prostě kočárky neberou, ají to i v přepravních podmínkách, koukni na svůj spoj na idos.cz, tam je to dole napsáno 😉 Takže bacha na to!!!!

S busy MHD v Praze, Brně,... také, tam samozřejmě kočárky berou všehcny, ale když se jim zdá plno (nebo jen tam 1-2 kočárky, na které je to oficiálně stavěno), tak už jsem musela čekat na další spoj 😅
A posední kategorií jsem měla náhradní dopravu, kdy místo rychlíku jely staré Karosy a můj kočárek (mám opravdu širokou trojkolku, že mívám problémy mezi pokladnama, do dveří atd.) se na to místo u dveří nevlezl, a v minizavazadlovém prostoru nebylo místo, tam měli nějaké věci 😝 Tak nakonec přijel jakýsi novější autobus, který jsem měla skoro pro sebe (ještě doběhli 2 spolucestující na poslední chvíli 😀 ),

mnaulink
autor
13. únor 2013

díky maminky, MHD je v poho, ale stěhujem se na vesnici a budu odkázaná jen na meziměstské busy, tak z toho mám strach...

veruska007
14. únor 2013

MHD jezdím pravidelně a bez problémů, jen když je hodně kočárků, čekám na další spoj.
U meziměstských spojů je to různé: někteří dopravci v přepravních podmínkách rovnou píší, že dětské kočárky neberou, případně pouze složené do zavazadlového prostoru nebo pouze složené golfky. Chtěla jsem jet ke kamarádce a nakonec jsem jela raději vlakem, protože se mi nechtělo obtelefonovávat každého dopravce a první tři kočárek nebrali. Ze zkušenosti kamarádek vím, že některé spoje kočárky berou bez problémů, ale nesmí být plný autobus (dopravní špičky). Osobně bych to řešila asi šátkem, manducou... nebo polohovacíma golfkama. S hlubokým kočárkem bych se bála, že mě řidič nevezme a budu na zastávce čekat třeba hodinu na další spoj.