Jakou podlahu do bytu?

monad
21. čer 2013

zdravím ženy, potřebovala bych znát váš názor a vaše zkušenosti. Máme dělat nové podlahy do celého bytu.. S chlapem se nemůžu domluvit. BRRRRRRRRRRR
nejdřív to měla být plovoučka, pak lino pak vinyl. Za mě teda plovoučku nee s malými dětmi 😠
**ženy jakou podlahu máte doma vy a jak jste spokojené?? zajímalo by mě co pro a proti .. díky moc..

biolage
21. čer 2013

Mame lino a naprosto super. Vzhledove-jak plovoucka,jinak je teplejsi,neni tak nachylne na zniceni.driv jsm meli plovoucku a kdyz se nevytrela pripravkem na pl.,tak byla hnusna-flekata.a ikdy se dobre vytre,tak je na ni hned vse videt.

napolitano
21. čer 2013

Ahojky,mám převážně lino s tou zateplenou vložkou,do kuchyně bych chtěla dlažbu,ale mám strach aby to moc nestudilo a neklouzalo.

mates22
21. čer 2013

My máme téměř všude broušené a lakované OSB desky, takže dřevěná podlaha za pár korun, teplá, luxusní je, že na tom není nic vidět, žádná špína, neluxusní je, že se to trochu odírá, třeba židlema když sjede ten filc z nohy, a musí se tak jednou za 5-10 let přebrousit a přelakovat, my máme sedmým rokem a už to bude chtít. V koupelně a na toaletě máme dlažbu, chci přes to ale dát lino, je to moc studený a mám tam pak všude koberečky ☹.

monad
autor
21. čer 2013

@biolage
@napolitano
@mates22 děkuji 😉 😅

zvalentova
21. čer 2013

Ahoj, také jsme to docela řešili a nakonec jsme pořídili Marmoleum. Je to přiměřeně teplé a měkké za normální cenu a přírodní material. Plovoucka je hnus, dřevěná podlaha do bytu podle mého hlučná a drahá.

lussiex
21. čer 2013

nedávno jsme zrekonstruovali a všude máme vinyl, jen v koupelně a na záchodě mám dlažbu (ale tam zase vedou trubky od topení v podlaze, takže v pohodě). Jinak mi vinyl přijde úplně super, není to náročné na údržbu a ani na tom není nic moc vidět (ale to asi záleží na vzoru), přijde mi, že to ani nestudí jak třeba plovoučka. Jen asi je to trochu náročnější na pokládku, podklad musí být naprosto rovný... ale my dělali nové podlahy komplet i s betonem, takže ok.

stares
21. čer 2013

Máme masivní bambusovou podlahu a jsme moc spokojeni.Je teplá, nestudí. Pod ní máme díky anhydridu naprosto rovný povrch,takže velká spokojenost

samsulak
21. čer 2013

my mame doma plovouci podlahu a v celku dobre je fakt ze bych priste zvolila lino

druidee
21. čer 2013

plovoučku nikdy více-studená, tvrdá, "hlasitá". máme teď vynil a neměnila bych! (tedy v pokojích jsou origo parkety,ale co jsme rekonstruovali, tak chodba a kuchyň místo plovoučky vynil) 🙂 ani není tak háklivý jak plovoučka (na vodu).

blanka.k
21. čer 2013

Máme laminátovou plovoucí a jdu to předělávat na vinyl (v práci jsme měli v projektech super zkušenosti s Marmoleem, ale teď docela "frčí" ten vinyl, takže jdu do něj)

monad
autor
21. čer 2013

@zvalentova bože!!!! to jste mi zase něco napsala, budu to zas hledat.. 😉 moc děkuji

monad
autor
21. čer 2013

@lussiex nooo a to mě právě zajímá ten vinil... cenově je lepší než lino i se mi zdá, že motivy vinilu jsou mnohem rozšířenější, než lino. ale zase jaká jejeho životnost, jsem se nikde nedověděla.. asi budu muset někam zavolat.. už právě v úterý máme schůzku s firmou, která to bude dělat, já prostě tu plovoučku nechci.. moc děkuji

monad
autor
21. čer 2013

@stares jo ale ta cena je taky pekelná.. 🙂

monad
autor
21. čer 2013

@zvalentova bože!!!! to jste mi zase něco napsala, budu to zas hledat.. 😉 moc děkuji

lussiex
21. čer 2013

@monad tak, jestli je cenově lepší než lino nevím.... my měli poměrně jasno, že lino ne, takže vůbec nevím kolik se tak lino pohybuje cenově. Ten vinyl vyšel i s pokládkou cca 750 - 800 Kč/metr. A motivů mají dost 🙂 My máme světlý cedr http://www.fatrafloor.cz/cz/podlahove-kritiny/t...

monad
autor
21. čer 2013

@lussiex no ono je těch firem toooolik, že jsou i růžné akce, jánašla vinyl i za 350,- kč, což je super. a pokládat nám to bude zase jiná firma..

monad
autor
21. čer 2013

@lussiex a toto je nějký druh vinylové podlahy že???

monad
autor
21. čer 2013

@lussiex ještě poslední otázečku.. dávali jsme pod vinyl ještě něco, nebo rovnou na beton:_::? moc děkuji za váš čas 🙂 😉

jajulin
21. čer 2013

@monad my máme PVC a spokojenost největší. Vypadá to je jako lino, ale není to přírodní. Když k nám přijde nějaká návštěva, tak se většinou ptá, co je to za podlahu, že to vypadá moc pěkně. Kromě toho je to měkké a teplé, příjemné na chození. Plovoučku jsme zažili, když jsme byli v nájmu a nikdy víc, brrrr.

lussiex
22. čer 2013

@monad jj, thermofix je česká značka vinylové podlahy (firma fatra), ale stejně to prý vyrábí někde v Thajsku... myslím, že nás vyšel vyloženě ten vinyl na něco kolem 400 Kč/m (+pak ještě stěrka, lepidlo, pokládka, lišty). Dává se to rovnou na beton, jen si to podlahář ještě předtím vystěrkoval, aby to bylo úplně rovné...

stares
22. čer 2013

@monad tak není to nejlevnější,ale jsou i dražší záležitosti🙂

monad
autor
22. čer 2013

@jajulin no lino máme taky teď, toje asi nesmrtelné, ale když jsou se dívala na net na vzorky, tak děs-běs. mě by se líbilo lino s motivy dřeva

evitaa
22. čer 2013

Máme dlažbu a plovoučku.

levandulina
22. čer 2013

Máme lino Cameo, viz. zde: http://www.koberce-breno.cz/pvc-podlahove-krytiny
A je to super.Teplé, příjemné na chození, neklouže a i dobře vypadá...

helcenka
22. čer 2013

@monad - my máme kombinaci lina a koberců. Je to fajn, dokonce jsme natrefili na výprodej lina, který vypadá jako dlažba - to máme v chodbě a v kuchyni - každý napoprvé říká, kde jsme sehnali takovou pěknou dlažbu, že musela být drahá a ono ve výprodeji stálo 150,- za metr, takže super.
Jinak máme klasiku lino s motivem dřeva. Všechny lina máme silnější a měkká, takže nejsou studená a dobře se po nich chodí.
Máme to zatím 4 roky a jsme spokojení.

kroksun
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dodoslava
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ev.ka
2. zář 2022

@mates22 neposkytla bys prosím foto? Zajímavé!

mates22
17. zář 2022

@ev.ka omlouvám se, moc sem nechodím, pošlu do IP

adel909
Odpověď byla odstraněná
Zobraz