Jaký by měl být průběh Štědrého dne u 7mi měs. mimi?

boruuvka
24. lis 2010

Ahoj holky, vím, že je ještě čas, ale už přemýšlím, jak by měl proběhnou štědrý den - nebo spíš večer s naším nyní půl ročním dítkem. Jde mi o to, aby se nějak úplně nerozhodil den. Půjdete ke stromečku po večeři děťátka a před spinkáním, nebo dřív (u štědrovečerní večeře mu dáte třeba přesnídávku) pak se půjde ke stromečku a pak standardní rituál - koupání, papání, spinkání. Já se kloním k druhé variantě. A jak to plánujete vy se svým prckem, které je ve věku kolem půl roku?

pablinka
24. lis 2010

ahoj, sice nemám mimčo kolem půl roku, ale... vloni byly Vítkovi 3 měsíce, udělali jsme si dřív večeři (asi v 17 h), s malým jsme pak šli ke stromečku, pustili mu koledy, ukázali dárky, zašustil si vánoč. papírem 🙂... pak převlíknout, přebalit, nakojit a spát (koupeme obden, zařídila jsem to tak, aby se na Štědrý den koupat nemusel). Letos bude Vítkovi 14 měsíců, večeře bude taky dřív, tak na 17. h, Vítek dostane něco lehčího, třeba přesnídávku, pak stromeček, dárky, asi vykoupat, převlíknout, kaše a spát, pak si půjdeme ke stromku ještě my s manželem, dáme si dárky my dva a uděláme si sýr. fondue a takovou pohodu 🙂.

mataharyy
24. lis 2010

Boruuvko, nelam si hlavu ono si to mimčo "zařídí" po svém 😉 Navíc je ještě malá, takže z těchto vánoc moc mít nebude. Tak není třeba jí nabourat každodenní rozvrh. U nás to bylo tak že nám dítko uslo před večeří, tak jsem ho nechali spát. Největš zájem vzbudilo osvětlení stromečku, jináč ho nic moc nezjímalo, celé vánoce měl na háku 🙂 Zato těma letošníma to doženeme 😵

florule
24. lis 2010

ahoj, Kubík měl loni na vánoce necelých 6 měsíců, byl zatím jenom kojený, takže jsem ho kolem páté hodiny nakojila, pak jsme si dali večeři, Kubíček byl v cestovní postýlce vedle stolu, kde si hrál s hračkama. Pak jsme šli ke stromečku, Kubíček dostal nějaké dárečky (my jsme je teda ještě ani nebalili), chvilku jsme si s ním pohráli a kolem sedmé dostal mlíčko a šel spinkat.

andelka
24. lis 2010

Máme podobně staré mimča a teda až po shlédnutí této otázky mě napadlo nad Vánocemi uvažovat 😅 Na Štědrý den bude Danymu přesně 7,5 měsíce. Zatím máme režim takový, že kolem 17 - 17.30 jí kaši, kolem 19h koupeme a pak většinou 1,5 hodiny uspáváme. Takže pohádka letos asi nebude 😅 Budeme se snažit zorganizovat všechno podle toho, ale kdoví jak to bude. Teoreticky bychom měli jíst kolem té 18h, to si většinou malej hraje a měli bychom na to klid. Koupání možná trošku posunem a do té doby si rozdáme dárky. A pak klasika - okoupem, uspíme a budem so povídat a koukat na telku. 🙂
Takže podobně jako to měla Florule 🙂

kristi
24. lis 2010

ja bch to vubec neresila, dejte mrnouse spat a uzijte si to podle sebe, jednak z toho mimino nic moc nema, akorat ho pretahnete a bude nevrle 🙂

janinac
24. lis 2010

Adámkovi bylo o první Vánoce 7a půl a udělali jsme to tak, že "po obědě" šli ven na procházku aby se Adámek vyspal - a já jsem začala připravovat večeři - jen se co vrátili, tak jsme se pustili do večeře - mohlo být tak nějak kolem 16h a večer jsme měli už klídek u pohádek 😉

smardik
24. lis 2010

já to nějak neřešila-sice byl malý starší ale nenapadlo mě to řešit, prostě se zachovával jeho režim na který byl zvyklý akorát jediná změna že dostal dárečky a ted to bude taky tak. normálně jsme byli dopoledne venku na procházce, jak spinkal ozdobili jsme stromeček-to jsme s ním nechtěli a jak se vzbudil měl dobrou náladu tak jsme mu dali nějaké dárečky at si pohraje, jak usnul navečeřeli jsme se,dali si dárky vzájemně,koukli se na pohádky a šli spát. Ted to bude taky tak dopoledne půjdeme všichni 4na procházku, jak budou pak spinkat přes poledne doma nazdobíme spolu s manželem stromeček a připravíme stůl,dáme dárečky pod stromeček a jak se kluci vzbudí půjdem ke stromečku rozbalit dárečky at si s němi pohrají, pak jídlo jak jsou zvyklí,koupání. prostě normální den, nevím co na tom řešit 🙂 nebudu to dělat jinak než obvyklé dny abych narušila to na co jsou zvyklí

crca
24. lis 2010

Loni nám bylo na Vánoce 8 měsíců a jak už tady zaznělo...měli jsme stejný režim,jen dopoledne jsme ozdobili stromeček,tak na to koukali jak Joja 😀 pak dolu na večeři ke tchýni(po tom co jsem nakrmila prcky)to jedli v 17.00hod,tak jsme jen to uzpůsobili,že jsme večeřeli my kolem půl 6 tam se rozdali dárky,pak se šlo k nám,taky se rozdali dárky a normálně kolem 19.00hod mlíčko a spinkat 😉 Jim to bylo fakt fuk 😀 Akorád letos nevíme,čím přibijeme stromeček aby ho ty draci nezlikvidovali dřív,než vůbec bude večeře 😀

lukza
24. lis 2010

lukymu bude sice na vánoce už skoro 11měsícu ale budu držet režim jeho tedka baští tak v 17hod tak sním zasedneme ke stolu pak po jídle se hned pustíme do dárečku a pak klasila v 19:30koupání pak kojení a spát sice dojednou babičky na rozbalovaní ale prostě chci aby si držel ten režim .ale po vánocích si mužeme pisnou zda to tak bylo 😀

andy80
24. lis 2010

Naprosto normálně. Malé bylo před dvěma lety na vánoce 7 měsíců. Ráno jsme vstali, manžel šel s dětmi na procházku, já nazdobila stromeček, když přišli, tak koukali na stromeček. Pak jsme se naobědvali, dala jsem malou spát, obalila jsem si kapra. Pak jsem opět vyslala manžela s dětma na procházku, osmažila jsem kapra. Když přišli z procházky, tak jsem děti vykoupala, převlékla do slavnostního a v šest hodin večer jsme šli večeřet. Pak jsem si vzala děti ven hledat zlaté prasátko a manžel nanosil dárky pod stromeček. My jsme přišli z venku a děti se vrhli na rozdělávání dárečků. Malá odpadla asi v půl deváté, kdy si pohrála s novýma hračkama (normálně chodívala spát tak v půl osmé). Syn zůstal vzhůru déle, je starší. My se na vánoce koupeme před večeří a pak se převlékáme do slavnostního, takže pak se můžeme jen odvalit do pelíšků 😅

Mě zaráží, že tu píšete, že jíte buď až když děti spí, nebo když si hrají. To jako nejíte s nimi u stolu? My teda večeříme všichni u jednoho stolu, i když bylo malé sedm měsíců. Seděla v židličce, měla před sebou taky filé a br. kaši (my teda kapra a salát) já jí krmila, jedla jsem na střídačku já, ona, já, ona apod. Vždyť Štědrý večer je jeden z mála večerů, kdy se sejdeme u večeře u jednoho stolu.